Skocz do zawartości
IGNORED

>>> PROCESORY DO KINA DOMOWEGO <<<


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki szybko dam, chce dorobic do konca, zeby byl jakis pozadek. Odnosnie Twojej propozycji, napewno to jest najleprzy wariant, ale moze kiedys pozniej... bo wlasnie niedawno kupilem te Klipshy, szkoda by bylo odrazu ich wymieniac... uwazam, ze do kazdego upgrade trzeba isc malymi krokami, inaczej, mozna byc rozczarowanym w zmianie sprzetu... kiedys tak mialem ze sluchawkami i wzmacniaczami sluchawkowymi.. drugi problem w wymianie sprzetu, jest to, ze ja mieszkam w Wilnie na Litwie.... tutaj rynek sprzetu jest bardzo maly, wiec zeby cos zmieniac, musisz oddac praktycznie za bezcen... oczywiscie znam Allegro i nawet mam 50 pozytywnych komentarzy, wiec moze i moglbym to jakos sprzedac do Polski, ale to pozniej.... teraz wymienie swego Onkyo, mniej wiecej wytlumie pomieszczenie i chyba na tym sie zatrzymam na jakis czas :) ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... teraz wymienie swego Onkyo.

 

Jasne.

Po sprzedaży, bez zastanowienia wejdź w temat UMC-1 + XPA-5... dużo nie dopłacisz, a łzy radości z oczu wyciśniesz.:)

No i nie zapomnij o rabatach od nich - najlepiej napisz maila, bo i tak można coś urwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do tematu procesora bez HD dekodera, bardzo dobre opinie ma Myryad MXD4000, i wlasnie sprzedaje sie nowy w UK za 499 funtow. z czasem bym dokupil do niego Oppo wyzszy model i wtedy bym rozwiazal problem HD dzwieku, mam racje? ten Myryad za te kase to chyba dobry wybor i cos mi sie wydaje, ze pod wzgledem dzwieku bedzie duzo lepszy od UMC-1 ....... (caly czas patrze jakis leprzy preamp, zeby pozniej juz nie wracac do tematu wymiany..., a druga sprawa dzownilem do szwagra, nastepne kontenery wyplyna dopiero po nowym roku, wiec nie bardzo mi to pasuje...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podoba się twoja koncepcja ze starym , ale wysokiej klasy procesorem. Jeśli chodzi natomiast o końcówkę lepszej nowej od Emotivy w tych pieniądzach nie dostaniesz. Pamiętaj tylko, żeby procesor miał z tyłu wejście wielokanałowe bo bez tego nici.Rolą procesora jest przepuszczać dzwięk i nic nie zmieniać te stare dobre procesory radzą sobie z tym dobrze resztę rozwiąże OPPO. Fakt faktem, że tak jak pisze Bogdan na Emotivie nie stracisz, ale czy ten procesor cię zadowoli jeśli chodzi o jakość dzwięku tego nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opinii na temat zestawu procesor + końcówka - Marantz AV7005 i MM7055. W szczególności w odniesieniu do nowych ampli Onkyo, Marantza czy Denona. Ktoś miał okazję porównać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Darek raz się żyje ;)
Darek raz się żyje ;)
<br />

<br />

Cały czas się kieruje tą maksymą.

 

Szukam opinii na temat zestawu procesor + końcówka - Marantz AV7005 i MM7055. W szczególności w odniesieniu do nowych ampli Onkyo, Marantza czy Denona. Ktoś miał okazję porównać ?

 

Na pewno jest trochu lepiej w stosunku do amplitunerów jednak czy warto tyle wydać na sprzęt, który tak naprawdę jest tylko rozwinięciem tych amplitunerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może doradzicie w którym kierunku iść dalej.

Obecnie mam Denon-3806 z końcówkami Rotel 1070 oraz 1066, wszystkie kolumny to JBL Studio L.

 

Mam pytanie czy wymiana ampli. na procesor dużo zmieni jeżeli:

1. Źródłem jest w 80% Flac oraz mkv

2. Playery to PC oraz PS3

3. Przewody nie są z najwyższej półki

4. Ograniczeniem będą marne głośniki

 

Czy przy takich realiach jest sens wymiany amplitunera na procesor. Może reszta toru audio sprawi że i tak nie usłyszę różnicy.

Nie mam możliwości odsłuchu zestawu z procesorem dlatego pytam teoretycznie czy warto iść dalej.

Dodam że dokupienie końcówek mocy nie wniosło tak dużo jak to się wszyscy zachwycają na forum.

Jest lepiej z końcówkami, ale tylko odrobinę.

 

Może według Was inne elementy należałoby wymienić w pierwszej kolejności, albo pozostać przy tym co jest i nic nie zmieniać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dołożenia końcówek do Ampli, to napiszę, to co niedawno napisałem w innym wątku.

Wszystko zależy jakiej jakości jest przedwzmacniacz i wyjścia pre-out w ampli. Ja to samo przerobiłem z Yamahą RX-V596RDS. Dołożenie końcówki mocy nie poprawiło wcale dźwięku, nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że było trochę gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście u mnie jest troszkę lepiej. Głównie pojawił się bas i przy głośniejszym słuchaniu nie gra samą średnicą tylko pełnym pasmem (ampl. zapewne prądowo nie wyrabiał).

Ciekawe czy wymiana na procesor też nieco poprawi. Może przedwzmacniacz w ampli nie jest taki zły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego typu konfiguracjach to właśnie procesor/przedwzmacniacz wnosi więcej niż sama końcówka. Dla przykładu kiedy przeskakiwałem na pierwsze procki rotela z amplitunera poprawa była widoczna lecz nie tak jak przejście z roteli na jakiegoś wysokiego Arcama czy Meridiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BoDeX

Raczej pójdę w kierunku sprzętu używanego, więc ze zwrotem problem, a kupować i sprawdzać na nowszym modelu, żeby później oddać i kupić starszy to nie bardzo.

 

stempel

Zmiana o której piszesz była z amplitunera na proc+końcówka czy z ampl + końcówka na proc + końcówka?

 

Na allegro widzę poniższe procesory:

NAD M15

ARCAM AVP-700

ROTEL RSP-1069

ANTHEM AVM 30

 

Który byłby najlepszy?

Anthem z tego co wyczytałem jest godny uwagi, a reszta.

 

Ile realnie są warte te klocki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o tym Arcamie to jest w opłakanym stanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tutaj Anthem AVM 40 4500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad M15 z 2,5 tys spokojnie warty, Rotel nie wiem.

 

Rotela sobie odpuść zarówno Nad jak i Anthem powinien być znacznie lepszy. Arcam tak jak kolega Omen powiedział.

 

Bierz tego Anthema co poleca Omen ma gwarancje.

 

Mój Myryad wkrótce po zakupie się zepsuł na szczęście "Audiosystem" błyskawicznie usunął usterkę w ramach gwarancji było to jakieś poluzowanie kabelka dlatego warto kupić jednak procesor z gwarancją bo jeśli stanie się coś poważniejszego to sądze, że wartość naprawy przekroczy cenę tych procesorów z allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że cena tych klocków chyba nawet nie jest niższa niż podany powyżej wypasiony duet Anthem-a.

Wypasiony, ale niestety przestarzaly... I w dodatku porysowany

 

<br />

<br />

Cały czas się kieruje tą maksymą.

 

 

 

Na pewno jest trochu lepiej w stosunku do amplitunerów jednak czy warto tyle wydać na sprzęt, który tak naprawdę jest tylko rozwinięciem tych amplitunerów.

 

Wręcz odwrotnie, amplitunery to uproszczenie "myśli technicznej" od topowych rozwiązań. Bardziej domowe podejście do sprawy. Nie każdy ma możliwość i miejsce na posiadanie procesorów i koncówek.

 

A co do procka, myślę, że to kwestia, jakiej klasy końcówki podłączysz do tego profesora. Nie koniecznie musi to byc z koncowką Marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BoDeX

Raczej pójdę w kierunku sprzętu używanego, więc ze zwrotem problem, a kupować i sprawdzać na nowszym modelu, żeby później oddać i kupić starszy to nie bardzo.

 

stempel

Zmiana o której piszesz była z amplitunera na proc+końcówka czy z ampl + końcówka na proc + końcówka?

 

Na allegro widzę poniższe procesory:

NAD M15

ARCAM AVP-700

ROTEL RSP-1069

ANTHEM AVM 30

 

Który byłby najlepszy?

Anthem z tego co wyczytałem jest godny uwagi, a reszta.

 

Ile realnie są warte te klocki?

Ostatni wzmacniacz/amplituner zintegrowany jaki używałem to był Pioneer AX10i i to on służył jako procek do którego podpięta była końcówka Rotela RMB 1075. Potem AX10i poszedł do szafy a w jego miejsce wskoczył procek RSP 1066 albo 1068 (nie pamiętam dokładnie). Była poprawa brzmienia ale kolejne zmiany na Arcama czy Meridiana przyniosły dużo lepszy efekt. Przy tym ostatnim opad szczęki był niesamowity. Kumpel zagorzały fanatyk stereo oddał pierwszy raz honor urządzeniu KD. Meridian po zmianie końcówki wielokanałowej Rotela na dwie stereofoniczne Denon POA 1500 zagrał minimalnie lepiej od konfiguracji z RMB 1075 stąd wniosek, że dobry przedwzmacniacz nawet z średniej klasy końcówką jest bardziej opłacalny niż na odwrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz odwrotnie, amplitunery to uproszczenie "myśli technicznej" od topowych rozwiązań. Bardziej domowe podejście do sprawy. Nie każdy ma możliwość i miejsce na posiadanie procesorów i koncówek.

 

Czyli generalnie zgadzasz się ze mną hihi.

 

Ostatni dzięki uprzejmości mojego kolegi miałem na dwa dni wielokanałową końcówkę Krella i tu wielkie rozczarowanie bo dźwięk w porównaniu do starego Rotela 985 MKII nie różnił się zbytnio powiem tak były jakieś niuanse ba nawet powiem było minimalnie lepiej, ale żeby to zauważyć musiał być świetny materiał i musiałem się mocno wsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego Anthema co poleca Omen ma gwarancje.

 

Kolega Darex dotknął tutaj ważnej sprawy - GWARANCJA. Procesory kina domowego to dosyć skomplikowane urządzenia i pierwszy lepszy serwis tego nie naprawi. Procesory Arcama i Anthema w normalnej (nie wyprzedażowej) cenie to cholernie drogie urządzenia kosztujące kilkanaście tyś. zł. W przypadku zakupu używki bez gwarancji ewentualna naprawa może być nieopłacalna.

Dlatego jeśli nadarzy się okazja to warto kupować schodzące modele w znacznie niższej cenie, jednak nowe i z gwarancją.

 

Kolega Darekdz kiedyś bardzo chwalił Anthema (człowiek miał porównanie), zarówno w kinie jak i stereo. Sam jestem ciekaw jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację z tymi używkami, ale ta cena za nowe...

 

Spróbuję dorzucić parę złotych do tego Nad M15 może wygram, ale nie będę za wszelką cenę podbijał.

 

Jeżeli kupię i się nie spodoba zawsze mogę sprzedać bez wielkiej straty. To jest przewaga używanych egzemplarzy.

 

Jeszcze jedna kwestia.

Czy procesory posiadają również tak jak amplitunery autokalibrację ustawień?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy procesory posiadają również tak jak amplitunery autokalibrację ustawień?

Nie wiem czy wszystkie, zwłaszcza te starsze, bo przecież stare ampli też nie mają, ale ogólnie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.