Skocz do zawartości
IGNORED

>>> PROCESORY DO KINA DOMOWEGO <<<


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik BoDeX dnia 23.10.2012 - 16:04 napisał

Na dobrym procesorze sam "rdzeń" gęstych formatów roznosi DTS HD MA i TrueHD z amplitunerów w pył ... :)

 

Ty tak na serio czy pół żartem ???

 

Tak jak Ty z Meridianem 861 ...

 

No, ale poczekam na fotki, takie z dedykacją dla Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ty z Meridianem 861 ...

 

No, ale poczekam na fotki, takie z dedykacją dla Forum.

Pytanie było całkiem normalne. Zastanawiała mnie twoja opinia na ten temat. No ale widzę, że ktoś tu się chyba uważa się za najmądrzejszą osobę na forum w sprawach kina domowego i przeszkadzają mu niektóre wypowiedzi. A co do fotek - hmm. Nie mam takiego

ciśnienia aby je tu umieszczać i udowadniać ci cokolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podważasz to co napisałem w lekko szyderczym tonie, a kilka postów dalej oświadczasz, że po wieloletniej

przygodzie w poszukiwaniu najlepszego procka, wchodzisz w wypasiony, najwyższy model Merdiana, który nigdy,

nawet współcześnie nie posiadał i nie posiada dekoderów HD Audio. Cóż za brak konsekwencji ...

Pokaż tego Meridiana najlepiej od tyłu, z chęcią i ciekawością zobaczymy co sobie wybrałeś i cóż to on potrafi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podważasz to co napisałem w lekko szyderczym tonie, a kilka postów dalej oświadczasz, że po wieloletniej

przygodzie w poszukiwaniu najlepszego procka, wchodzisz w wypasiony, najwyższy model Merdiana, który nigdy,

nawet współcześnie nie posiadał i nie posiada dekoderów HD Audio. Cóż za brak konsekwencji ...

Pokaż tego Meridiana najlepiej od tyłu, z chęcią i ciekawością zobaczymy co sobie wybrałeś i cóż to on potrafi .

Źle odczytałeś moje zapytanie. Pytałem dlatego, że kiedyś wałkowaliśmy na forum temat amplitunerów, procesorów itp. Chodziło dokładnie o nowe amplitunery z dekoderami HD VS stare procki bez takowych. Pisałem o doświadczeniach ze starszymi urządzeniami z wyższej półki i o tym, że mimo braku dekoderów HD potrafią grać lepiej od nowych urządzeń ze średniej półki z wszystkimi wodotryskami. Niestety spotkało się to raczej z chłodną oceną a teraz widzę, że coraz więcej osób się do tego przekonuje i co ważne sami testują różne połączenia. Nigdy nie posiadałem procesora z dekoderami HD i zawsze przy połączeniu z dobrym odtwarzaczem dźwięk był lepszy niż ten z amplitunerów HD. Co do Meridiana 861 to jest całe mnóstwo konfiguracji tego urządzenia i właściwie każdy tył może wyglądać inaczej (zbudowany jak komputer). Mój na pewno nie posiada dekoderów HD, Hdmi, itp ale po co mi to. Wystarczy, że ma wejście wielokanałowe do którego podłączę player'a i możesz wierzyć lub nie zdeklasuje jakością dźwięku pseudo procki INTEGRA, MARANTZ itp.(z dekoderami HD). Skąd to wiem ? - bo miałem dwa Meridiany sporo niższej serii i grały tak, że "szczene" zbierałem przez tydzień. A później ci co je ode mnie kupili robili tak samo :-)

 

Z mojej strony to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ma wejście wielokanałowe do którego podłączę player'a i możesz wierzyć lub nie zdeklasuje

jakością dźwięku pseudo procki INTEGRA, MARANTZ .

 

No, to teraz dałeś popis.

Znasz taki zwrot " shit in, shit out" ? W tym przypadku idealnie ono pasuje. "Doświadczony praktyk" z wieloletnim stażem i z setką przećwiczonych konfiguracji, deklaruje podłączenie playera analogowo, świadomie zrzekając się jedynego dobra

jakie posiada procek Meridiana, a dokładniej jego sekcji DAC, to brzmi jak herezja , jak świętokradztwo ...

Po takich wpisach dużo łatwiej ocenić kto gdzie stoi i co ma w głowie - ja już wiem dużo więcej.

Wybacz, to nic osobistego, ale uważam , że jesteś jeszcze w głębokim lesie, a o Meridianie to miałeś jedynie sen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to teraz dałeś popis.

Znasz taki zwrot " shit in, shit out" ? W tym przypadku idealnie ono pasuje. "Doświadczony praktyk" z wieloletnim stażem i z setką przećwiczonych konfiguracji, deklaruje podłączenie playera analogowo, świadomie zrzekając się jedynego dobra

jakie posiada procek Meridiana, a dokładniej jego sekcji DAC, to brzmi jak herezja , jak świętokradztwo ...

Po takich wpisach dużo łatwiej ocenić kto gdzie stoi i co ma w głowie - ja już wiem dużo więcej.

Wybacz, to nic osobistego, ale uważam , że jesteś jeszcze w głębokim lesie, a o Meridianie to miałeś jedynie sen.

Nie do końca jest tak jak mówisz. DAC to jedno a cała sekcja przedwzmacniacza to inna para kaloszy. Podłączenie analogowe do różnych przedwzmacniaczy/procesorów nie zawsze daje taki sam efekt. KAżde urządzenie jest inaczej zbudowane. Z gorszych lub lepszych elementów. I nie każde rozwiązanie trzeba musi być zgodne z twoją teorią. A w lesie z praktyką to jesteś ty bo wiedzy teoretycznej faktycznie ci nie brakuje :-) Tylko szkoda, ze tak mało urządzeń na razie słyszałeś - bo to niestety wynika z twoich teoretycznych wypowiedzi. Co do snów to dzisiaj każdy może taki spełnić i kupić jak ja za wodą dziesięcioletni procesor "za grosze" więc nie wiem dlaczego miałby to być jakiś fenomen o którym trzeba śnić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Się wtrącę w waszą kłótnie.

Nie do końca jest tak jak mówisz. DAC to jedno a cała sekcja przedwzmacniacza to inna para kaloszy. Podłączenie analogowe do różnych przedwzmacniaczy/procesorów nie zawsze daje taki sam efekt. KAżde urządzenie jest inaczej zbudowane. Z gorszych lub lepszych elementów. I nie każde rozwiązanie trzeba musi być zgodne z twoją teorią.

Tu muszę przyznać rację BoDeX-owi. no bo na zdrowy rozum, nic nie ujmując temu Meridianowi, jak mówią

Shit In -Shit out. Więc jak nawet rewelacyjnemu urządzeniu damy do obróbki sygnał z kiepskiej jakości źródła, to jak mamy uzyskać rewelacyjny efekt? Albo o ile efekt mógłby być lepszy gdyby obróbką D/A zajął się dobrej jakości sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nic, ale to nic nie piszecie o całej rodzinie AV procesorów ONKYO.

Zapewne nie macie ani nie testowaliście.

Dziwi wieloletni bojkot polskiego dealera ONKYO.

Domniemam ,że coś jest w tej zmowie wymierzonej w polskie przedstawicielstwo.

 

Więc piszę:

ONKYO jest pierwszą firmą w historii AV , która przygotowała proceror AV z XLR i kodekami DThru HD/dts MA dla audio fili.

Ja czekałem dwa lata na takie rozwiązanie i musiałem w 2009 r. robić importr z USA.

Wątek opisany w 2009 co do minuty na tgz. "forum gmera/pmcomp".

Więc preamp z XLR i kodekami AUDIO HD to innowacyjny produkt ONKYO.

 

Jak do tej pory zestawiłem znajomym 7 systemów opartych na PR-SC88X i monitorach aktywnych.

 

Ględzenie w tej sprawie męczy mnie od dawna.

grudzień 2009 odjąć X 2011 to jest ok. trzy lata.

Właśnie o taki czas wyprzedziłem "resztę świata".

 

 

w podpisie:

dumny jak paw pierwszy w kraju ( XII 2009) posiadacz porocesora AudioViedo ONKYO PR-SC885P.

XLR i dekodery dts MA/Dolby True HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak jak mówisz.

 

Jest tak od samego początku, do samego końca.

 

Popraw swoje fundamenty, bo kołysze Ci się cała teoretyczna konstrukcja ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nic, ale to nic nie piszecie o całej rodzinie AV procesorów ONKYO.

 

dumny jak paw pierwszy w kraju ( XII 2009) posiadacz porocesora AudioViedo ONKYO PR-SC885P.

 

A Ty to się pewnie z choinki urwałeś ....

Na długo przed Twoim pudełkiem na rynku były zacniejsze modele o których zapewne nie masz pojęcia.

Integra Research na blokach Apogee i stopniach mocy Balance Audio Technology ( chyba firmy znasz ?)

Zostałeś wyprzedzony o 10 lat i nie jesteś wcale prekursorem i pierwszym zwolennikiem procesorów ... :)

Tutaj możesz sobie podpatrzeć ile kosztował ten zestaw w promocji -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno w tym sporze dojść do jakiś konstruktywnych wniosków bo każdy ma inne doświadczenia, wiedzę itp. Bodex nie akceptuje połączenia analogowego wielokanałowego, wyklucza starsze procesory co jest moim zdaniem błędem. Starsze nie koniecznie znaczy dużo gorsze, oczywiście gdybyśmy dysponowali ogromnymi budżetami pewnie wybralibyśmy jakieś mega nowoczesne procesory za "chore" pieniądze, ale mnie to przynajmniej w najbliższym czasie nie grozi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodex:

piszesz ostanio z pozycji GURU.

 

Napisz wię kto to przed 2009 dał AV peocesor z XLR i koderami AV ?

I nie mąć swoim autorytetem, szkoda prądu. S

zacun za resztę wypowidzi i wiedzę.

Starą.

 

Spór w sprawie kompresji tgz. bez stratnych będzie niemiłośiernie kontynuowany.

Żadnej dla Ciebie litości nie będzie.

 

Mam pewność, że w tej dyscyplinie wymiękniesz !

 

Druga sprawa : dlaczego ONKYO jest pod bojkowem ?

Trochę w tej sprawie wiem:

- gość nie zapłaciła za stand na AUDIO SHOW w 2007 !

Czy tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sporu żadnego nie ma, bo i nie ma o co się spierać - ot zwykła wymiana uwag.

 

Litości nie będzie ? :) He,he - no, to dawaj .... ale pisz po polsku, bo czasami jesteś nieczytelny ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie akceptuje połączenia analogowego - prawda

Nie uznaje starszych procesorów - fałsz

 

To tyle tytułem sprostowania.

 

Hihi, ok sprostuję wykluczasz starsze procesory bez Hdmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epokę RCA mam za sobą.

Obecnie tylko i wyłącznie HDMI.

Od 2009r.

 

ps. opisałem fazę produkcji bez HDMI.

ONI też się uczą.

To podobne do rezygnacji z 1080/24 fps w Hollywood.

 

Obecny skandal to kręcenie w 48 fos.

Cammeron pisze, że 72 fps to top ooczekiwany.

A co to się dzieje (dalece zapomniany wątek) z AUDIO kiedy to upłynniacze video przechodzą z 24 fps do 30 fps ?

Jakoś cisz wśród AUDIOFILI !!!

Ortodoksów.

A jest się w tym temacie o co bić.

Szczegóły na życzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączam wszelkie algotytmy w trybie DIRECT.

DZielę odcięcie LFE pod możliwości aktywnego (słabego) suba.

Im więcej mogą fronty ( moje monitory do 32 Hz !) tym mnej oczekuję od suba.

Jest bez znaczenia umnie.

Świadomie rezygnuję z systemu podziału THX.

Trzy lata temu pisałem o znakomitej funkcjonalności auto-kalibracji.

ONKYO ma to od 2009'.

Czego i Wam życzę.

Tej kalibtacji technicznej wymaga nasz system fizjologiczy. asze organy słuchu zmieniają się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wtrącę w waszą kłótnie.

 

Tu muszę przyznać rację BoDeX-owi. no bo na zdrowy rozum, nic nie ujmując temu Meridianowi, jak mówią

Shit In -Shit out. Więc jak nawet rewelacyjnemu urządzeniu damy do obróbki sygnał z kiepskiej jakości źródła, to jak mamy uzyskać rewelacyjny efekt? Albo o ile efekt mógłby być lepszy gdyby obróbką D/A zajął się dobrej jakości sprzęt?

A czy ktoś mówił w ogóle o źródle. Założenie jest takie aby bardzo dobrej jakości źródło podpiąć analogowo do bardzo dobrej jakości przedwzmacniacza wielokanałowego, której nic nie popsuje po drodze. A to czy lepiej zagra w takim układzie czy poprzez wewnętrzny DAC da się sprawdzić tylko poprzez test obu połączeń. No ale kolega BoDeX z góry wie, że rozwiązanie oparte na połczeniach analogowych jest zawsze gorsze.

 

Jest tak od samego początku, do samego końca.

 

Popraw swoje fundamenty, bo kołysze Ci się cała teoretyczna konstrukcja ...

Wracając do teorii. Gdybyś słuchał tyle co czytasz byłbyś naprawdę mądry a tak pozostajesz tylko teoretykiem. Myślisz, że nie próbuję różnych wariantów podłączeń między odtwarzaczem i procesorem dźwięku? Mając np. takie Oppo 95 duża część procków gra tak samo lub gorzej przez wbudowany DAC. Także nie jest to regułą. Ale zacznij więcej słuchać to może się w końcu o tym przekonasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączam wszelkie algotytmy w trybie DIRECT.

DZielę odcięcie LFE pod możliwości aktywnego (słabego) suba.

Im więcej mogą fronty ( moje monitory do 32 Hz !) tym mnej oczekuję od suba.

Jest bez znaczenia umnie.

Świadomie rezygnuję z systemu podziału THX.

Trzy lata temu pisałem o znakomitej funkcjonalności auto-kalibracji.

ONKYO ma to od 2009'.

Czego i Wam życzę.

Tej kalibtacji technicznej wymaga nasz system fizjologiczy. asze organy słuchu zmieniają się.

Rozumiem, że opisujesz swoje ustawienia ?

 

Hmmm to chyba inaczej działa u Ciebie opcja Direct, skoro na takim ustawieniu działa autokalibracja, czyli cyfrowy korektor dźwięku, więc i pewnie opóźnienia dźwięku itp., czyli właśnie te różne algorytmy

 

Co do zejścia głośników na basie to same Herce nic nie mówią. Pytanie jak duże ciśnienie czyli natężenie dźwięku potrafią one wytworzyć przy tych 32Hz.

 

Tej kalibtacji technicznej wymaga nasz system fizjologiczy. asze organy słuchu zmieniają się.

Możesz rozwinąć, doprecyzować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zejdź ze mnie, bo niepotrzebnie się pogrążasz, a przy okazji dowodzisz, że nie masz zbyt dojrzałego pojęcia w temacie. Ja nie wychwalam się ile i jak - ale napiszę Ci, że w temacie siedzę od 87 roku, co może dla wielu być ich datą

urodzenia - to tyle tytułem autoprezentacji. A teraz, jeśli już musisz, to tylko merytorycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zejdź ze mnie, bo niepotrzebnie się pogrążasz, a przy okazji dowodzisz, że nie masz zbyt dojrzałego pojęcia w temacie. Ja nie wychwalam się ile i jak - ale napiszę Ci, że w temacie siedzę od 87 roku, co może dla wielu być ich datą

urodzenia - to tyle tytułem autoprezentacji. A teraz, jeśli już musisz, to tylko merytorycznie.

To nie ja zacząłem. Przedstawiłem swoje spostrzeżenia ale jak zwykle guru atakuje. A te śpiewki w stylu pogrążania się i braku dojrzałości faktycznie pokazują cię w cudownym świetle.

 

Ale masz rację czas skończyć to p........nie bo do niczego to nie prowadzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się tej dyskusji z zainteresowaniem. Jeśli dobrze rozumiem, w większości dominuje opnia, że to procesor w większym stopniu odpowiada za finalny efekt zakałdając, że współpracuje z przyzwoitą końcówką, która nie musi kosztować majątku.

Czy ten procek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wniósłby znaczącą poprawę względem mojej 905?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz w tym zamieszaniu jeszcze tylko kolegi "THX ULTRA" nam brakuje i będzie" mega jazda".

Bogdan ma taką wiedzę w temacie, że czasem mu zazdroszczę i regularnie czerpię z tego źródełka, jednak jak każdy ma swoje teorie z którymi modę się zgodzić Naprawdę "czyste połączenie analogowe" kładzie na łopatki większość dobrych wzmacniaczy i amplitunerów av (sprawdzono na własnych uszach nie na papierze)

 

Przyglądam się tej dyskusji z zainteresowaniem. Jeśli dobrze rozumiem, w większości dominuje opnia, że to procesor w większym stopniu odpowiada za finalny efekt zakałdając, że współpracuje z przyzwoitą końcówką, która nie musi kosztować majątku.

Czy ten procek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wniósłby znaczącą poprawę względem mojej 905?

 

Wydaje mi się, że nie warto zmieniać w twoim przypadku, chyba że z bardzo niewielką stratą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć, doprecyzować ?

 

może lepiej już niech nie rozwija, bo i tak nikt nie zrozumie, o co autorowi chodzi, jakiejś słowne kalambury :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego zamieszania ani mega-jazdy, ot taka zwyczajna wymiana spostrzeżeń.

 

Pewien zysk mógłbyś uzyskać poprzez wykorzystaniu toru XLR, ale niestety - Onkyo w tym modelu zastosowało myk - ich tor nie jest zbalansowany od początku do końca, a tu był/jest pewien potencjał do wykorzystania. Stabilizacja temperaturowa ma pewien + , bo nie masz grzejników.

Nie za tą kasę - ten model to max. 600 $ (second hand)

 

Procek ma inne , ważniejsze zadanie - wchodzisz cyfrą i trafiasz nią na wzorcowy DAC, który jest naj, naj, najważnieszym

blokiem w tego typy klocku. Wystarczy rzucić okiem i docenić dbałość o efekt końcowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanko do analogowego połączenia, tzn wtedy kiedy z odtwarzacza wychodzimy analogowo do amplitunera lub procesora.

Jeżeli ten procesor musi dokonać pewnych zabiegów na dostarczonym sygnale czyli np. kalibracja do pomieszczenia to czy nie jest tak, że dostarczony analogowy sygnał i tak jest przekształcony przez DAC ampli na cyfrowy, następnie obrabiany, a potem ponownie przechodzi przez DAC gdzie następuje konwersja na analog ? Czy nie mamy wówczas podwójnej konwersji dźwięku zapisanego na płycie, najpierw przez np. BD, a potem amplituner ?

 

Przy odsłuchu muzyki w trybie Direct, analogowy sygnał leci prosto na przedwzmacniacz i wzmocniony na wyjścia pomijając wszystkie regulacje, w każdym razie u mnie chyba tak jest, no ale to w tym konkretnym trybie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn wtedy kiedy z odtwarzacza wychodzimy analogowo do amplitunera lub procesora.

Jeżeli ten procesor musi dokonać pewnych zabiegów na dostarczonym sygnale czyli np. kalibracja do pomieszczenia to czy nie jest tak, że dostarczony analogowy sygnał i tak jest przekształcony przez DAC ampli na cyfrowy, następnie obrabiany, a potem ponownie przechodzi przez DAC gdzie następuje konwersja na analog ?

 

 

W tym wypadku chyba procesor nic nie zmienia , za regulację odpowiada player . Pewnie wejście te w procesorze służy tylko wyłącznie do podłączenia zewnętrznego dekodera .

 

dostarczony analogowy sygnał i tak jest przekształcony przez DAC ampli na cyfrowy

 

 

Przez ADC jest zmieniany analog na cyfrowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się tej dyskusji z zainteresowaniem. Jeśli dobrze rozumiem, w większości dominuje opnia, że to procesor w większym stopniu odpowiada za finalny efekt zakałdając, że współpracuje z przyzwoitą końcówką, która nie musi kosztować majątku.

Czy ten procek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wniósłby znaczącą poprawę względem mojej 905?

 

Nie.

 

Dlaczego nic, ale to nic nie piszecie o całej rodzinie AV procesorów ONKYO.

 

Nikt nic nie pisze bo w porównaniu do procesorów z górnej połki (Meridian, Lexicon itp.) Onkyo gra do doopy (BTW sam mam Onkyo). To że ma XLRy o niczym nie świadczy. Jako były muzyk powinieneś pamiętać, że połączenia XLR z sygnałem zbalansowanym są dobre na długie odległości np. na estradzie. W domu to raczej bardziej marketing, ew. przewaga zależy od tego jak taki tor jest zbudowany.

 

Wątek opisany w 2009 co do minuty na tgz. "forum gmera/pmcomp".

 

Oooo, dziękuję za ponowną reklamę naszego portalu (hdtvpolska.com). Uważaj z takimi wpisami bo pojawi się jakiś drugi janunio i zaraz napisze że ten pierwszy się zaprzedał i siedzi u nas w kieszeni i że dołączył do tej mafii iti/SONY/żydzi/rosjanie/globaliści. Uważaj co piszesz, internet jest pamiętliwy, nie będziesz mógł w przyszłości kandydować na prezydenta bo się z nami zadawałeś :).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.