Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  30 członków

Micromega Klub
IGNORED

Klub posiadaczy i miłośników Micromegi.


Gość Audio_Newby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Witam !

 

Jako, że nie znalazłem na forum klubu Micromegi otwieram klub tej firmy. Sam ostatnio przesiadłem się na IA 100 i IA CD 20 z Creeka. Jestem zadowolony wysokie tony są dużo bardziej przyjemne no i ta stereofonia, przestrzeń.... Nie wiem jak długo zostanę przy Micromedze może w przyszłości zmienię wzmacniacz na IA 180 albo Ia 400. Czy są jeszcze na Audiostereo inni posiadacze Micromegi (również tej starej ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Odnośnie kompaktów Micromegi dodam od siebie, że nowy CD 20 który mam jest też całkiem niezły :) Mam nadzieję, że wytrzyma intensywne użytkowanie. Jak dla mnie Kompakty Micromegi (te nowe) są napewno lepsze od np. Creek Evo 2 i 1. Co do wzmacniaczy (Micro a Creek) to dwie różne szkoły grania. Stage 6 nigdy nie słuchałem ale słyszałem o nich wiele dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pochwalcie się proszę z jakimi wzmacniaczami pracują wasze stage 6.Ja mam Coplanda CSA8 i dotego 2 drozne Dynaudio w zamknietych obudowach z 20 cm nisk-sredniotonowym esotecem.Copland nie bardzo pasuje się ze Stage 6(zimno i dość ostro),a pozatym jest przysłaby do moich dynek.Będę go zmieniał ,tylko na co???????Poradzcie coś proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pochwalcie się proszę z jakimi wzmacniaczami pracują wasze stage 6.Ja mam Coplanda CSA8 i dotego 2 drozne Dynaudio w zamknietych obudowach z 20 cm nisk-sredniotonowym esotecem.Copland nie bardzo pasuje się ze Stage 6(zimno i dość ostro),a pozatym jest przysłaby do moich dynek.Będę go zmieniał ,tylko na co???????Poradzcie coś proszę

Nie bede sie chwalił i udawal wielkiego znawcy, ale na podstawie opinii kilku doswiadczonych kolegow, ktorzy zjedli zęby na Micromegach przekazuję dalej - Micromega 4-5-6 ----> Audiolab 8000A. Ja mam takie połączenie i jest w mojej ocenie b.dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był świetny pomysł z możliwością upgrade'u odtwarzacza poprzez wymianę płytki i dodanie trafo. Szkoda z M. odeszła od tego pomysłu, i nie zdążyłem już rozbudować mojej 5. Stage 6 jest jednak sporo lepsza od niej. Wtedy też dało się rozbudowywać w ten sposób odtwarzacze Arcama.

 

Za starych, jeszcze czarno-białych czasów HFiM używała Stage 6 z, tego co pamiętam, dzielonym wzmakiem LFD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem posiadaczem Stage 6.Pierwotnie był to model Stage 4 upgrade do Stage 6.I tu pojawia się pytanie ,prośba do posiadaczy Stage 6 (nie ugrade)o zdjęcie bebechów, bo w swoim nie widzę dodatkowego trafa, które powinno być w Stage 6.Odtwarzacz obecnie gra z Xindakiem 6950 i kolumnami B&W CM 1 ale najlepsze połączenie miałem z Coplandem CSA 14(bardzo żałuję,że sprzedałem ten wzmacniacz) i kolumnami Phonar Volume 2.

 

Pozdrawiam

 

faberone

Edytowane przez faberone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pozdrawiam użytkowników Micromegi. Sześc lat temu zaczynałem od zestawu minium, 2 lata temu wymieniłem wzmacniacz na IA 180. Sprzęt gra z Hyperionami IVs (wersja 8 ohm). Gra to wszystko lepiej niż dobrze i na razie ciężko mi się wyleczyć z tej marki. Sadzę, że wzmacniacz bez problemu napędziłby dużo bardziej wymagające kolumny.Zastanawiam się aktualnie nad wymianą cd, oczywiście na inną Micromegę - Stage lub cd 30. Może ktoś coś doradzi - warto? Czy zmiana będzie odczuwalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Pozdrawiam użytkowników Micromegi. Sześc lat temu zaczynałem od zestawu minium, 2 lata temu wymieniłem wzmacniacz na IA 180. Sprzęt gra z Hyperionami IVs (wersja 8 ohm). Gra to wszystko lepiej niż dobrze i na razie ciężko mi się wyleczyć z tej marki. Sadzę, że wzmacniacz bez problemu napędziłby dużo bardziej wymagające kolumny.Zastanawiam się aktualnie nad wymianą cd, oczywiście na inną Micromegę - Stage lub cd 30. Może ktoś coś doradzi - warto? Czy zmiana będzie odczuwalna?

 

 

Witam ! Cieszę się z że są jednak posiadacze nowych micromeg ! Ja posiadam CD 20 i jestem bardzo zadowolony. IA 180 to już jednak kawał mocy. Nie widziałem jednak w żadnym sklepie topowej micromegi IA 400. Ponoć gra bardzo fajnie. Uważam, że micromegi są dość niedoceniane. No ale cóż nie reklamują się jak Hegel...

 

Moja Micromega bardzo fajnie się zgrywa z Audio Physic Sitara. Góra jest delikatne bez wyostrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Wątek przycichł.... dla pokrzepienia serc Micromegowców link do recenzji Hi-Fi Choice dot. Micromegi Cd 20 i IA 100. Zestaw dostał status Best Buya i niezłe recenzje.

 

http://www.micromega-hifi.com/pdf/MM-IA-100andCD-20-HFC0510.pdf?PHPSESSID=b55b7209b226dc4fc2e5c6164faef6b0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się. na początku miałem Minium CD, potem przyszedł czas na upgrade i nabyłem Stage 6 . Szukając dziury w całym sprzedałem ten klocek i dopiero, kiedy włączyłem następny nabytek - D20 od Primare zrozumiałem, jakim błędem była sprzedaż Stage 6 . Po Primare miałem jeszcze kilka innych Playerów (m.in, Arcam, Rega Planet) no i wreszcie po dość długim czasie udało mi się znów znaleźć Stage 6. Jest ze mną do tej pory od jakichś 3 lat i teraz już nie myślę o jej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza micromega A60. Czy ktoś może ma ten wzmacniacz i mógłby opisać jego brzmienie? Słucham głównie muzyki elektronicznej i nu-jazzu, czy do tej muzyki sprawdzi się?

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Witam,

wprawdzie nie słuchałem nigdy A60, ale nie sadzę by jego brzmienie odbiegało znacznie od innych produktów Micromegi. Na podstawie mojego doświadczenia nabytego na amp minium i IA 180 stwierdzam, że wzmacniacze micromegi, ze względu na bardzo dobrą stereofonię oraz znakomitą "rozdzielczość" dżwięku znakomicie spisują się właśnie przy muzyce, którą preferujesz. Świetnie słyszalne są poszczególne sekcje instrumentalnie i bardzo dobrze odtwarzany śpiew. Istotny jest jednak dobór kolumn, ponieważ A60 nie jest z pewnością mocarzem. Dlatego wskazane by bylo wcześniejsze odsluchanie. Ja swoje minum kupiłem w ciemno i nie byłem nigdy zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 12 lat mam Stage 5 (upgrade'owaną po drodze z 4). w chwili obecnej używam jej jako transportu. Ludzie narzekają, że ta linia odtwarzaczy jest kapryśna. Ja nie mam swojemu nic do zarzucenia.

 

Były przynajmniej dwie wersje (różniące się płytami głównymi oraz laserami) jedna na CDM12.1, druga z CDM12.4 i ta była fest kapryśna, miałem obie w tym samym czasie (dosłownie jeden stał na drugim), mogę jedynie powiedzieć że brzmieniowo lepsza była wg mnie ta kapryśna :/

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Micromega stage 5 z malym upgrade wytlumienie matami bitumicznymi. Chcialem tez powymieniac czesc kondkow ale grak czasu i w zasadzie nie jest to moj glowny cd. Gral z Copland csa28. Stage 5 podobal mi sie bardziej niz 6 jakas taka bardziej bezposrednia i wokale sa troche z przodu tak jak lubie.Sent from my iPad using Tapatalk HD

Edytowane przez Aethelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były przynajmniej dwie wersje (różniące się płytami głównymi oraz laserami) jedna na CDM12.1, druga z CDM12.4 i ta była fest kapryśna, miałem obie w tym samym czasie (dosłownie jeden stał na drugim), mogę jedynie powiedzieć że brzmieniowo lepsza była wg mnie ta kapryśna :/

 

moja ma napęd oznaczony Vam1201. Dziś przećwiczyłem znów problem z moją Micromegą. Po małym remoncie, w stylu sufit podwieszany gdzie trochę się napyliło odpaliłem sprzęt i okazało się, że przeskoczenie do następnej ścieżki trwa kilka sekund, albo w ogóle pojawia się Err na wyświetlaczu. Więc tradycyjnie pałeczka do uszu plus spirytus rektyfikowany z Polmosu którymi przetarłem soczewkę, i odpalenie z wciśniętymi równocześnie Play i Next załatwiło problem. Śmiga jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym juz wcześniej że jeżeli ktoś ma kłopty z czytaniem płyt przez serię Stage to wystarczy wymienic głowicę laserową(35 zł) Cały naped oznaczony jest jako 12.4 ale głowica idzie chyba taka jak do 12.2.Trzeba porównac taśmę wychodzacą z głowicy czy jest taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Witam klubowiczów po długiej przerwie ! Słyszałem, że Micromega wydała świetnego DACa tj. My DACa. Tak przynajmniej wynika z recenzji.... no ale recenzjom nie ma co za nadto wierzyć. Czy ktoś zamierza go sobie sprawić albo już go słuchał ? Jęśli jest tak dobry jak piszą to mógłby być dobrym połączeniem ze Squeezboxem i NASem lub też z jakimś bardziej audiofilskim playerkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie od kilku godzin gra Mydac spiety do dune smart :-) Male, zgrabne pudeleczko...

Za kilka dni napisze czy wart jest tych pieniedzy:-)

 

Pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.