Skocz do zawartości
IGNORED

WINYL ZWYCIĘŻY?


Gość rydz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Ale to akurat wioska. W sensie, że mam parę takich i mnie nie cieszą tak jak nośnik CD w bonusie.

Podpucha może tez polegać na tym, że kody są ważne np rok. Parę razy kupiłem sobie ciut starsze wydawnictwa i dupa. Nawet głupiej empetrójki ni ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Słucham winyli dlatego, że u mnie brzmią dużo lepiej niż CD. Dwie te same płyty, to dwa zupełnie inne nagrania. Ale jak wspomniał tu kolega Kubeł kilka postów wyżej, możliwe że jak zmienię kiedyś odtwarzacz CD, to sytuacja się odwróci.<br />
- raczej na to nie licz...

 

PS,Mp3 da się słuchać? :)

- w samochodzie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzę pytania,CD jest dodawane przy zakupie winyla,nie odwrotnie :))

 

A mógłbyś podać jakis przykład? Być może by mnie zainteresowało, bo jestem jakiś niezorientowany i generalnie wczorajszy......:)

 

 

 

(mam samochód !, a w nim radio)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podać jakis przykład? Być może by mnie zainteresowało, bo jestem jakiś niezorientowany i generalnie wczorajszy......:)

 

Taka płyta winylowa Perfektu „ Schody” miała dodatek formie CD kupiłem w MM i CD dałem koledze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Ostatnie płyty: Leonard Cohen, Sigur Ros ( dwie ostatnie), Skunk Anansie, Alanis Morisette, Bob Dylan, Soulsavers (z Dave'm Gahan'em), The XX, Garbage, a reedycja Talk Talk -Colours of spring odtwarza muzykę na dysku DVD. To tak z pamięci płyty jakie ja posiadam.

 

Ale jest tego więcej: http://allegro.pl/listing.php/search?string=%2BCD&category=279

 

Do tego trochę płyt z kodami do MP3: http://allegro.pl/listing.php/search?string=mp3&category=279

 

Pamiętam, że któraś z płyt Cocorosie miała kody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- raczej na to nie licz...

 

- w samochodzie....

no nie liczę... pod odsłuchu koncertu Bonamassy na AS700 + CD700 + BW684 powiedziałem panom w sklepie; brzmi to zdecydowanie lepiej niż CD w moim pianocrafcie ale z kolei ten sam materiał zagrany z winyla i wkładki AT120E rozkłada ten zestaw na łopatki. Kolumny tez były Yamahy, chyba NS555. Z winyla czuć było przestrzeń, że to jest wielka hala, gdzie jest przestrzeń w której dźwięki się rozchodzą. Zupełnie inna góra, zupełnie inne wybrzmiewanie instrumentów zwłaszcza gitary i perkusji. Innymi słowy Bonamassa lepiej zabrzmiał na zestawie Painocraft + NX-E400 + Adam GS424 z wkładką AT120E. Wszystko połączone podwójnie ekranowanymi kabelkami hamy z pozłacanymi złaczami. Preamp to DJ Art II! Więc sprzęt tani.

 

Teraz nie mogę się doczekać, jak to będzie grało na RS700 + RLS Deimos II ;-)

 

PS. A miałem nadzieję, że dobre kolcki pozwolą mi zaoszczędzić miejsce pod kolejne płyty winylowe i trochę się od nich uwolnić... ale jak słychać - nie da się.

 

PS. Fajnie by było aby do każdego winyla były dodawane kody do pobrania wersji MP3 z sieci. Takei pliki fajne są do telefonu jak i samochodu. A tak musze się rozdwajać i często kupować podwójnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie płyty: Leonard Cohen, Sigur Ros ( dwie ostatnie), Skunk Anansie, Alanis Morisette, Bob Dylan, Soulsavers (z Dave'm Gahan'em), The XX, Garbage, a reedycja Talk Talk -Colours of spring odtwarza muzykę na dysku DVD. To tak z pamięci płyty jakie ja posiadam.

 

Ale jest tego więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego trochę płyt z kodami do MP3:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pamiętam, że któraś z płyt Cocorosie miała kody...

 

Dzięki. Jakoś nie przyszło mi do głowy szukać na Alle. Sporo tego. Coś się z pewnością wybierze, choć nie mam parcia by dublować winyle cedekami i odwrotnie. Raczej chodzi mi o możliwość przeprowadzenia porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

A tu nie ma reguły, że winyl zawsze zagra lepiej. Gdzieś w połowie przypadków gra wyraźnie gorzej. Np Sigur Ros, Skunk Anansie.

Ciekawe jest to, że często dźwięk jest jakby inaczej zrealizowany, inne rzeczy są wypchnięte do przodu na CD inne, na winylu. Tak jest np z Leonardem. Na winylu Leonard ma ładniejszy, prawdziwszy głos mocno wypchnięty, ale instrumenty typu przeszkadzajki są tak wycofane, że trudno je wychwycić. Na CD wszystko jest równoważne.

 

Przynajmniej tak to wygląda na moim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik hadwaoo dnia 02.02.2013 - 19:24 napisał

 

Słucham winyli dlatego, że u mnie brzmią dużo lepiej niż CD. Dwie te same płyty, to dwa zupełnie inne nagrania. Ale jak wspomniał tu kolega Kubeł kilka postów wyżej, możliwe że jak zmienię kiedyś odtwarzacz CD, to sytuacja się odwróci.

 

- raczej na to nie licz...

 

Powiedział Excel, który "przerzucił" co najmniej kilka odtwarzaczy CD w cenie wyższej niż choćby koszt jednorazowego zatankowania auta :)). Kiepski gramofon gra kiepsko, podobnie jak kiepski CD. I tego radzę się trzymać.

 

- tak, też się spotykałem z takimi reakcjami, dlatego odpuściłem - o ile oni prędzej by zrozumieli to, że zbierasz winyle tak jak inni zbierają stare monety czy lampy naftowe, o tyle gdy powiesz że powodem zbieractwa jest lepsza jakość dźwięku, to wtedy ich neurony mózgowe nie potrafią sobie poradzić z tak dziwną informacją i po krótkim jej prztworzeniu wychodzi im , że jesteś szaleńcem. Za bardzo nie ma się co dziwić, bo nawet na tym forum ta prosta prawda przebija się z dużym trudem....nawet frywolny....:) pzdr.

 

Panowie - nie wiem w jakim środowisku się poruszacie, że spotykacie się z takimi reakcjami. Mam wrażenie, że nieco wyolbrzymiacie problem. Winyl jest obecnie modny, sporo ludzi po niego sięga, również spoza środowiska audiofilskiego. Oczywiście wciąż to wąska grupa odbiorców, ale świadomość jest wyższa niż powiedzmy 5-10 lat temu. Być może to kwestia miejsca zamieszkania, w większym mieście ludzie co tu dużo mówić są bardziej świadomi, bo mają większą możliwość natknąć się na sklepy muzyczne gdzie winyle stoją, na sklepy ze sprzętem audio, czy na melomanów, tudzież audiofilów. Zrozumienie rośnie dodatkowo wśród ludzi mających jakąś pasję/hobby. Łatwiej jest hobbyście zrozumieć innego hobbystę, chociaż obaj uprawiają inne poletko pozytywnego szaleństwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięża i jest modny i znajduje się odbiorców , przykładem jest wznowiona polska produkcja gramofonów Fonicy

 

Fonica-F-800-Turntable-1.jpg

 

Fonica f-800

 

, albo to :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajny artykuł w miesięczniku " HI FI i muzuka " 11/2012 ( 179 ) , str.36 o histori fabryki i , o nowej polskiej produkcji , warto przeczytać .

Jutro podam artykuł i nazwę czasopisma , numer w którym są szczegóły dwóch modeli , jeden z podstawą granitową i tańszy akrylową .

Zdaje się ramie w obu są Regi ( Regi unowocześnionej ) cokolwiek by to znaczyło .

Były testy , chyba w Audio z końca roku , tam wszystko jest w szczegółach .

F800 - granitowy .

F600 - akrylowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlado,kliknij w fotkę :)) ale żeby aż tak się kamuflować.

Rydzuniu Drogi, klikam we wszystkie ciekawe miejsca tej fotki i wciąż jeno ta dupencja mi wyskakuje:-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i jest F 400 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wszystkie trzy .

 

fonica_all_ws4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzuniu Drogi, klikam we wszystkie ciekawe miejsca tej fotki i wciąż jeno ta dupencja mi wyskakuje:-))

ja kliknąłem w lewy cycek i mi wyskoczyło :) - łapki nie ma a wyskakuje...ciekawe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kliknąłem w lewy cycek i mi wyskoczyło :) - łapki nie ma a wyskakuje...ciekawe....

Excelku, to ja jakiś dysfunkcyjny jestem, albo podpalony lis tego nie obsługuje, bo mnie tylko ta dziewoja wyskakuje.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- może masz włączoną blokadę rodzicielską ? :)

Cholercia masz rację excelku, ciekawe który łobuziak wyciął mi taki psikus? :-))

Pozdrawiam jak zawsze W.

czester15,30 - dodaj jeszcze fotkę wiolinowej foniki i będziesz miał komplet oferty (czytaj: "pobożnych życzeń")

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trochę płyt z kodami do MP3:

- i jakisik kompakcik gratis w czarnym papieżu .Tfu ! - papierze... Na przykład : ostatni Tom Waits... A płyta zacna niesłychanie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Gość rydz

(Konto usunięte)

 

Użytkownicy

308 postów

Rejestracja: 09.01.2005

Napisano 18.03.2013 - 09:04

Użytkownik jajacek1410 dnia 18.03.2013 - 01:47 napisał

A mógłbyś podać jakis przykład? Być może by mnie zainteresowało, bo jestem jakiś niezorientowany i generalnie wczorajszy......:)

 

 

Taka płyta winylowa Perfektu „ Schody” miała dodatek formie CD kupiłem w MM i CD dałem koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.