Skocz do zawartości
IGNORED

Problematyczne podłączenie kabli do Yamaha A-S700


mlatej

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno wzmacniacz Yamaha A-S700, posiadam kable Wireworld Luna 16/4 (LU4), który był zakończony wtykami bananowymi, niestety okazało się że Yamaha nie ma tego typu podłączenia. Musiałem pozbyć się wtyków bananowych i zauważyłem, że Luna posiada 4 końcówki.

 

Kable są bardzo sztywne, jak połączyłem ze sobą te 4 końcówki 2 czerwone i 2 czarne i podłączyłem do wzmacniacza po jakimś czasie przez ową sztywność oderwała się jedna żyła przy jednym wtyku (urwały się druty które wystawały z izolacji)

 

I teraz pytanie:

1. Czy jest sens rozmontowania wtyków bananowych przy kolumnach i podłączyć wszystko jako bi-wire?

2. Czy jeśli połączę do wzmacniacza kabel do wszystkich czterech wejść a przy kolumnach zostawię wtyki bananowe to nic się nie stanie?

3. Czy może najlepsza opcją będzie jakieś sensowne zakończenie np widełkami odizolowanych kabli z jednej strony, a z drugiej zostawić banany? Nie wiem czy widełki uda mi się podłączyć do wzmacniacza.

 

Ogólnie chodzi o to, żeby kable trzymały stabilnie, no i żeby zachować jakąś estetykę, jak mówiłem kabel jest bardzo sztywny i ciężko utrzymać to wszystko w ryzach, nie mówiąc o tym że Yamaha ma zaciski z plastiku i podłączając to wszystko mam wrażenie że wystarczy szczeknięcie psa i wszystkie kabelki z tyłu wzmacniacza wypadną:)

 

Załączam plik jak to teraz tragicznie wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie,znalazłem w internecie NEW PRODUCT BULLETIN Audioklanu,i pod zdjęciem tylnego panelu jest napisane "Panel tylny może się różnić w zależności od rynku. Bananowe gniazda głośnikowe mogą nie być dostępne w niektórych rejonach."

 

mlatej,może zrób fotkę tych terminali w ten sposób jak na zdjęciu z bliska,to zobaczymy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraszan, @frost1971 Na 100% te wejścia nie mają wejść bananowych, mam model bez wejść.

 

@guerreros no tak właśnie zrobiłem, co widać na fotce, jedna żyła (czerwona) jest teraz odłączona, bo pourywało druciki.

 

Te kable są cholernie sztywne, zaciski plastikowe, daleko temu wszystkiemu do komfortowego podłączenia:/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraszan, @frost1971 Na 100% te wejścia nie mają wejść bananowych, mam model bez wejść.

 

@guerreros no tak właśnie zrobiłem, co widać na fotce, jedna żyła (czerwona) jest teraz odłączona, bo pourywało druciki.

 

Te kable są cholernie sztywne, zaciski plastikowe, daleko temu wszystkiemu do komfortowego podłączenia:/

Posiadam ten sam model wzmacniacza. Dodam, że z polskiej dystrybucji. Faktycznie nie ma on wyjmowalnych zaślepek na gniazdach głośnikowych, lecz na 100 % są to gniazda, które umożliwiają podłączenie kabli zkończonych bananami.

 

Plastikowe zaślepki trzeba wyciąć. Ja je po prostu rozwierciłem (oczywiście tylko powierzchownie, eliminując sam plastik).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Po latach odświeżę wątek :)

 

Problem rozwiązałem tak, że skręciłem kable i było ok :)

 

Jakiś czas później rozdzieliłem wszystkie kable i połączyłem jako bi-wire, jednak już do innego wzmacniacza i kolumn.

 

I teraz pytanie (bo grać wszystko gra), czy ten kabel jest do tego przystosowany? Czy nie jest za cienki i co za tym idzie nie uszkodzę w jakiś sposób kolumn, wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten kabel jest do tego przystosowany? Czy nie jest za cienki i co za tym idzie nie uszkodzę w jakiś sposób kolumn, wzmacniacza?

Jest przystosowany, nic nie uszkodzisz. -:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.