Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa Media Center


JGoliszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Arku, mogę się wypowiedzieć porównując to, co mam w domu z kartami na agp: xp3200+, 4gb ram, hd4670 i pentium 4 3,2ht, 4gb ram, matrox (jako ciekawostka, pomijając kwestię vga, to konfiguracja na procesorze amd wydaje się szybsza i de facto nawet na dzisiejsze warunki spokojnie da się użytkować te zestawy), a moim "media" na atomie, 2gb i dysk ssd. To chyba zasługa dysku ssd ale do internetu, open office i domowych wymogów, to konfiguracja atomowa jest bardziej przyjazna użytkownikowi. Nie wiem tylko, jak z windowsem sobie to radzi, mam tu ubuntu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam słabsze zestawy które nadal użytkuję. xp2500 mobile na Bartonie 2gb ram DDR dual i GF5200XP, dwa Seagate Sata oraz pentium 4 2,4 0,75 w tej chwili ram DDR jakiś radeon i ATA Oba na xp. optimusa. Oraz jeden sprawny jeszcze na SDR też z athlonem xp1700.

 

Komputery po licznych zmianach i upgreadach w sumie niewiele przynoszących. Też open office na nich dobrze działa, nie odczuwam w tym względzie większych potrzeb.

 

Natomiast użycie ich do celów multimedialnych choć możliwe to jest bardzo męczące. Jedyne co na nich dobrze wychodzi jest odtwarzanie płyt CD. W tym względzie to nawet jestem zaskoczony jakością tej ubocznej funkcji. Natomiast wszelkie konwersje dźwięku, zgrywanie, odtwarzanie z plików zaczyna powoli przypominać ruletkę. Co chwila jakieś zwisy i dziwne niesygnalizowane nigdzie konflikty sprzętowe. Praktycznie każde nowsze od nich peryferia stwarzają problemy.

Plus ten wnerwiający szum który mi się wydobywa prawie niezależnie od zastosowanego wyjścia, czy przez kartę muzyczną czy przez USB na głośniki komputerowe.

 

Miałem zamiar dokupić to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jako uniwersalny interfejs muzyczny który mógłbym przenosić na różne urządzenia także na laptopy

 

Ale po usłyszeniu szumu na głośniczkach przez USB podobnego do tego w karty na PCI zacząłem mieć wątpliwości czy znowu nie będzie to kolejny nietrafny sposób na pozbycie się kilku stówek, bo do tego zmierza jeśli ma nadal szumieć po przyłączeniu do starego PC.

 

Może lepszym wyborem będzie zakup sprzętu multimedialnego który jako uboczna funkcje będzie miał obsługę aplikacji biurowych. Choć to znacznie droższe rozwiązanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy zestaw powinien na winxp w miarę sprawnie działać, bo sam wcześniej miałem 2000+ w tym składaku z athlon. Wiem, że wydajność może bardzo spaść przez zapełnienie dysków, dysk zapełniony w znacznej części bardzo może utrudnić życie. Jeszcze głupie pytanie, czy komputer masz uziemiony (chodzi o nap. na obudowie)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydajność nie narzekam. Tylko to zawieszanie po instalacji karty Speedlinka, która się z czymś gryzie bez widocznego powodu.

 

Napięcie na obudowie? Nie wiem skąd miałoby się tam wziąć. Pomacałem od tyłu próbnikiem i nie świeci wiec chyba dobrze uziemiony.

 

Słucham sobie z konieczności na Głośniczkach Logitech Z-10 na razie przez USB. Ale one szybko padną, sądząc po tym jak mocno grzeje się plastikowa obudowa włącznie z metalową częścią gniazda słuchawkowego. Wewnątrz się wszystko gotuje najwidoczniej. Do tej pory ich sporadycznie używałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nieuziemiony to jest dzielnik napięcia na obudowie (jak w pralce, czy zmywarce), problemy z masą wtedy mogą powstać. Sprawdzenie próbnikiem jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z tu przedstawionych zainteresuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam Panasa DMP-BDT500 i bardzo go sobie chwalę. Ma bardzo dobre opinie na forach jak choćby na tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele dobrych playerów blue ray nawet w niskich cenach. Wspominałem już kiedyś Funaja B200 za 1000 który miał bebechy z marantza za 4000 i szybko znikł z marketów.

 

Ale wróćmy do kompiutrów.

 

Czy do starej płyty głównej ale takiej na prawde zabytkowej jeszcze na SDRAM z mobilnym Athlonem uda się podłączyć dysk SDD ? Chodzi o podłączenie go przez ATA 100/133 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Odświeżę wątek.

Jak aktualnie kształtuje się rynek jeśli chodzi o mini pc i inne wynalazki na bezgłośnym chłodzeniu/zasilaniu do mkv 1080p?

Szukam czegoś co mogłoby być jednocześnie niewielkim serwerem lub współpracowało z ZyXEL NSA320s, którego mam na oku jako dysk sieciowy. HDMI wymogiem koniecznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem sugerować RPi2, ale to jeden z moich głównych zainteresowań. Mam już potwierdzone, że mkv nie ma problemów przy wersji starszej pi, więc tu tym bardziej nie powinno być źle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem sugerować RPi2, ale to jeden z moich głównych zainteresowań. Mam już potwierdzone, że mkv nie ma problemów przy wersji starszej pi, więc tu tym bardziej nie powinno być źle :)

W mkv może być xvid, h264 ale i h265. To wideo może mieć różną rozdzielczość. Nie myl butelki z zawartością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.