Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawienie BIAS point w YAQIN MC 10l


3ox

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie jestem elektronikiem , ale stwierdzilem że skoro spada lub wzrasta na wszystkich lampach to raczej nie wina lamp.Czy dokupienie stabilizatora napięcia zmienilo by tą sytuacje?Bardzo ciekawi mnie opinia niektórych , że po wymianie lamp bias stanał i ani drgnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem elektronikiem , ale stwierdzilem że skoro spada lub wzrasta na wszystkich lampach to raczej nie wina lamp.Czy dokupienie stabilizatora napięcia zmienilo by tą sytuacje?Bardzo ciekawi mnie opinia niektórych , że po wymianie lamp bias stanał i ani drgnie...

 

Bias raczej zawsze trochę skacze to że ani drgnie to jakieś bajki chyba na chińskich oryginalnych skacze dużo mocniej niż na Electro Harmonixach czy też Tung-Solach zauważyłem też że czasami ustawimy bias np. 0,40V a chwilowo spadnie napięcie w sieci i bias nagle też spada na jakieś 0,39V a i chyba jeszcze też spada trochę jak wzmacniacz pogra jakieś kilka godzin na zimnym jest wyższy trochę więc ogólnie z tym biasem to różnie bywa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszym zdaniem wiecej basu jest przy bias 0.35 czy 0.4 ?

 

pozdrawiam

przy o.35 jest więcej basu im wyżej tym mniej i dźwięk bardziej ostry na wysokich się robi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Jak to już pisał na forum, 6n1p-ww to lampa militarna o dłuższej żywotności - raczej kierowalby się w jej stronę,ale to subiektywne odczucia i trzeba wziąć na odsluch, gdzieś na forum pisali jak grają moje odczucia idą w parze za lampa 6n1p-ew chyba mniej ostrzejsza,ale zaznacze to są lampy bardzo do siebie zbizeniowo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam założyłem oddzialny temat na temat biasu i chyba niepotrzebnie wiec pozwole sobie skopiować prośbe do tego wątku.Mam yaqina jak w temacie i niestety kolumna lewa gra głośniej niz prawa. Myslałem ze wystarczy zmniejszyc napiecie w biasie v1 i v3 lub podkręcić w v2 i V4. NIestety cokolwiek zrobie nadal lewa gra głośniej. Ustawiłem w v1 i v3 0,2V a w v2 i v4 0,5v i nic. MOże ktoś mi podpowiedziec co zrobic. POzdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie - Bias musi byc ustawiony rowno; czy lampy mocy sa dobrane w kwadre? - bo moze tak byc, ze lampy mocy sa nie dobrane wlasciwie; oby to byla taka przyczyna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak kupowałem to sprzedający zapewniał ze są. Kupowałem w sklepie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by trzeba wykluczyc; tez sprawdzic /podmienic lampy w pre - bo tez moga byc walniete - miec rozny gain.

 

Jesli to zawiedzie to trzeba dac do ekspertyzy przez elektronika (potencjometr, kondensatory etc)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamieniłem lampy stronami z lewaj na prawą. Stwierdziłem ze jesli to ich wina to teraz prawa będzie grała głośniej. NIestety nic to nie zmieniło :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie wiem czy podmieniałeś pomiędzy kanałami tylko lampy mocy czy te małe też. Jeśli nie to podmień również te małe dla pewności zanim oddasz sprzęt do serwisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No dobra to pograły troche zamienione sama lampy mocy z prawej na lewą. I nie wiem ale minęło kilka dni i zrobiło sie ok. To dziwne bo posata o tym ze nie ma różnicy napisałem zaraz po zamianie lamp. Może musiały trochę pograć zeby wszystko zaczeło działać prawidłowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to pograły troche zamienione sama lampy mocy z prawej na lewą. I nie wiem ale minęło kilka dni i zrobiło sie ok. To dziwne bo posata o tym ze nie ma różnicy napisałem zaraz po zamianie lamp. Może musiały trochę pograć zeby wszystko zaczeło działać prawidłowo

No to Yaqin się sam naprawił :) Jak Mercedes W210 też sam się naprawiał czasami hehe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam!

Zakupiłem niedawno używanego Janka MC 10L. Użytkuję go 3 dzień. 2-giego dnia podczas wieczornego odsłuchu zaniepokoiło mnie mocniejsze rozgrzewanie się jednej z lamp - w tej lampie czerwony jest nawet jej środek w połowie lampy. Zaniepokojony postanowiłem zweryfikować bias. Po podpięciu miernika w punkt dla tej lampy uzyskałem wynik 0,66V. Pomyślałem pięknie . .. no nic trzeba będzie to wyregulować. Pomierzyłem inne lampy - też wyszło w cały świat --> lewy kanał 0,25V i 0,20V ,a prawy kanał lampa tuż za tą najmocniej rozpaloną 0,45V. Trochę się przeraziłem - lewy kanał jest znaczeni poniżej ustalonych wartości, prawy zaś powyżej. Lampy to EH, które dostałem wraz ze wzmacniaczem - sprzedający twierdzi, że posiadał wzmacniacz 2 lata ale w większości stał nieużywany.

Chciałbym przejść teraz do najważniejszej kwestii mojego pytania - REGULACJI. Po pomiarach wiedziałem, że muszę jak najszybciej ustawić poprawnie bias. Po zagrzaniu przez godzinę wzmacniacza, wyciszyłem go do minimum. Mając wpięty miernik wsadziłem śrubokręt do otworu regulacyjnego, zacząłem delikatnie kręcić w prawo - ale wartość ani drgnęła (w tym przypadku 0,25V), kręcąc w lewo to samo. Sytuacja powtórzyła się na każdej lampie.... Proszę powiedzcie mi co robię źle, albo co może być nie tak, że nie umiem przestawić wartości biasu ?? Czytałem, że regulacja jest niedokładna, ale nie wierzę, że po 10 obrotach śrubokrętem nie zmienia się nic i to na każdej lampie. Czy to możliwe, że wina leży po stronie lamp ??

Ogólnie domyślałem się, że bias może być rozjechany ale myślałem, że go wyreguluję - a tu nic z tych rzeczy.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz śrubokręt który nie pasuje do potencjometrów i kręcisz nim w "powietrzu" albo potencjometry są uszkodzone - że się tak wyrażę - przegwałcone, i kręcą się dookoła. Te potencjometry mają od min do max niecały jeden obrót i niemożliwe jest wykonanie nimi 10-ciu obrotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem taką możliwość pod uwagę - bo nie posiadam oryginalnego śrubokręta - i mogłem kręcić w powietrzu. Ewentualnie gdzie można dostać takowy śrubokręt ? To jest imbus czy jakiś torx ?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.