Skocz do zawartości
IGNORED

Dead Can Dance - Anastasis


90125

Rekomendowane odpowiedzi

Gość partick

(Konto usunięte)

I nie chodzi tu o jakiś pieprzony bas... ;)

Ten jak widać jest różnie odbierany, szczególnie na tych pierdziawkach 16cm...

 

Ty... weź się odpierdziel od moich Tannoy, u mnie bas jest dokładnie taki jak trzeba - głęboki, sprężysty, we właściwej proporcji do reszty i takie tam.

 

PS. przylećcie kiedyś ze starym, wreszcie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Lubię ''Anastasis'' DCD , ale płyty ''Within The Realm Of A Dying Sun'' nie pobije !

 

Bez dwóch zdań. To również moim zdaniem najlepsza płyta i najlepszy kawałek DCD -" Persephone"

 

Tak z ciekawości spojrzałem na Twój sprzęt - malutkie minimonitorki z 14cm głośniczkiem odpowiadającym za średnicę i bas. Do tego doklejony na siłę jakiś dziwny subwoofer za 700 zł w sklepie nówka... A na jakich wymiarach pomieszczenia to gra? Wiesz, pytam nie bez powodu, bo właśnie słucham Anastasis i tego basu... ;)

 

Co za smutny wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

A wszystko to wynik- Bo jedna baba drugiej babie powiedziała, że nic nie zrozumiała, a ta podała trzeciej jeszcze inaczej.

No i wyszło, że gruszka to śliwka.

 

Mój sub-kolego 4m- spasował się świetnie, sprawdź jeszcze raz ceny jak takie bardzo to ważne dla ciebie i w ten sposób oceniasz zestaw, posłuchaj też Vien, to może przestaniesz pieprzyć farmazony o wielkości przetwornika, a na koniec przeczytaj jeszcze raz o mnie to ujrzysz, że stoi tam jak wół powierzchnia na której sobie zestaw wesoło gra.

 

Co za dno!

 

Partick wątroba ci padnie od tych blendów. ( 4m, uprzedzam, że to nie ortograf i nie chodzi o błędy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Bez dwóch zdań. To również moim zdaniem najlepsza płyta i najlepszy kawałek DCD -" Persephone"

 

a ja lubię tę Persefonę http://www.youtube.com/watch?v=skpm8Qa41ds

 

Partick wątroba ci padnie od tych blendów.

 

sorry za mój czarny angielski humor, ale jest to bezpieczniejsze od noszenia koszulki H4H.

 

tak swoją drogą, to uważam, że ten atak był dokładnie przemyślany, no bo kto teraz prywatnie wyjdzie na ulicę w tej koszulce... w Anglii rzecz jasna, bo górale mają kolorowych głęboko w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Wątpię by chodziło o koszulkę.

Tymczasem w Hiszpanii torturowano i poćwiartowano znaną siatkarkę oraz jej partnera. Holendrów. W Polsce w internecie napisano tylko suchą informację, że znaleziono ciała, są podejrzani. Tymczasem prasa hiszpańska pisze ze szczegółami o ćwiartowaniu piłą łańcuchową.

 

W Polsce trąbią o tym biednym żołnierzu, ale żaden serwis telewizyjny chyba się nie zająknął o Ingrid Visser...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Wątpię by chodziło o koszulkę.

 

 

o żołnierza w tej koszulce.

 

oni dokładnie wiedzieli kogo i dlaczego zabiją.

 

a że ten akurat człowiek, był zupełnie przypadkową ofiarą, to akurat tego społeczeństwu się nie mówi.

 

no bo po co straszyć zwykłych ludzi, tymi pier**lonymi czarnuchami.

 

wszak wszyscy i tak wiedzą o co chodzi... to po co pisać ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a spróbuj przeczytać jeszcze raz to co napisałem. Szczególnie skonfrontuj datę plastikowego, raperskiego basu z 1990 roku z datą wydania Anastasis

 

Miałem suby w poprzednim systemie. Jeden tani yamahy yst, drugi też yamahy ns sw 700 za 1800zł. Zdecydowanie wolę brzmienie bez suba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Jaki to ma związek z tym co napisałem?

Naprawdę trzeba jak chłop krowie na miedzy?

 

Porównałem kontrolę nad basem ze starego raperskiego winyla grupy Snap z wlokącym się przesadzonym, przewalonym bez sensu basem na Anastasis ( winyl). Napisałem, że ten pudełkowy raperski jest dużo lepszy.

 

Brendan powinien nieco zrewidować swój zachwyt najniższymi częstotliwościami na winylu ( ten brzmi całkiem naturalnie, acz przez obniżenie równowagi tonalnej sporo dźwięków ućkło) odcyfrowić wydania na CD, bo nie przystoi by muzyka tej grupy brzmiała aż tak bardzo sztucznie.

 

I dajcie sobie pokój z prywatnymi wycieczkami na temat subów czy 14-centymetrowych głośników. Mam prawie wszystkie płyty DCD na winylu i CD, tak jak mam sporo realizacji innych twórców zarówno na jednym jak drugim nośniku do porównania by stwierdzić, że lepsze łuuuuuuuuuum mam tylko na CD James Blake:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Przecież nie masz winylu, skąd wiesz jak to jest wytłoczone?

 

Na CD nie mam problemu bo CD ma inny balans tonalny. CD ma co innego za uszami. O czym pisałem.

 

Mówimy o Anastasis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sub-kolego 4m- spasował się świetnie, sprawdź jeszcze raz ceny jak takie bardzo to ważne dla ciebie i w ten sposób oceniasz zestaw, posłuchaj też Vien, to może przestaniesz pieprzyć farmazony o wielkości przetwornika, a na koniec przeczytaj jeszcze raz o mnie to ujrzysz, że stoi tam jak wół powierzchnia na której sobie zestaw wesoło gra.

 

 

Frywolny, więcej luzu - przecież nie napisałem jeszcze nigdzie, że masz śmieciowy system, a mogłem ;) Dobra, poważnie - doczytałem o tych 22 m, ja gram akurat na chyba 24m2 na h=2.6m, więc bardzo podobny metraż i u mnie na basie 2x20cm w zamkniętej obudowie to trochę jednak za mało i muszę o te 10 cm bardziej zbliżyć się do ściany niżbym chciał. W Twoich monitorkach jest jeden mały głośniczek 14cm czy 15cm, która gra też całą średnicę. Nie czepiam się jakości Twojego sprzętu, nie oceniam jego klasy jak być może zauważyłeś, tylko moim zdaniem problemem jest, ze dobrałeś niewłaściwe Vienny do pomieszczenia, ale to już chyba wiesz lepiej ode mnie, jeżeli dokleiłeś do nich takiego suba. To o wielkości przetwornika to nie farmazony, lecz fizyka i nie sądzę, aby nawet tak dobre monitory jak Vienny wymykały się jej prawom. Chodzi mi o to, że zdarłem z ciekawości do porównań ripa 24/96 winyla (nie mam plackofona) i zgadzam się, że brzmi inaczej niż oryginalne pliki 24-bit, ale też nie ma tam takiego basu jak opisujesz. Jest niski, głęboki, ale nie traci kontroli i nie gra tak jak mu się podoba. Raczej wykluczyłeś sprawę systemu, a na podstawie tych 2 faktów uważam, że problem z tym basem może jednak tkwić u Ciebie w torze.

 

Chłopaki winylowcy, a jak jest u Was z tym basem Anastasis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Przecież nie masz winylu, skąd wiesz jak to jest wytłoczone?

 

Na CD nie mam problemu bo CD ma inny balans tonalny. CD ma co innego za uszami. O czym pisałem.

 

Mówimy o Anastasis.

 

 

materiał zarejestrowano cyfrowo. czyli to vinyl jest do dupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

4m

 

Ocenianie jakości pliku ściągniętego z toru analogowego niewiadomego pochodzenia, niewiadomej jakości budzi moje wątpliwości.

Vienny były sprawdzane z wieloma kolumnami i wygrały. Idealnie do MOICH 20m2.

Przekomarzanie się czy lepiej mieć Altusy z armią przetworników niż porządnie skonstruowane monitory to dyskusja dla przedszkolaka.

 

Ja z kolei po Twoich wpisach widzę, że fajnie u ciebie gra bas, to coś ci nie odtwarza najniższych częstotliwości w ogóle. Płyta CD Anastasis jest przewalona w loudness war i świetnie gra na systemach zabawkowych. Np u mnie w samochodzie.

A w domu czuć same syntezatory i sample i mnie to nie pasuje do wizerunku zespołu. Winyl jest pozbawiony tego brzydkiego, jaskrawego, sztucznego nalotu, to cud, ale wynika on chyba właśnie z obniżenia balansu tonalnego. sporo góry uciekło, ale wszystkie zakresy brzmią naturalniej. Tylko to łuuuuuuummmmm :)

Nie mówię o normalnie rozumianej utracie kontroli, wzbudzaniu, czy rezonansach. Mówię o sytuacji gdy łuuuuuuuum dominuje resztę zakresu, przykrywa wszystko szeroką rękawicą.

 

I na koniec rzeczony Snap okazuje się mistrzem realizacji:

 

http://www.dr.loudness-war.info/index.php?search_artist=snap&search_album=

 

Dlatego to właśnie ty powinieneś się martwić o swój system skoro Anastasis gra u ciebie tak świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też gra dobrze, a bynajmniej nie mam systemu "zabawkowego". Wydaje mi się, że to jest kwestia osobistych upodobań wspieranych w mniejszym bądź większym stopniu przez dany system.

A tak na marginesie, dyskusja na temat basu na Anastasis zaczyna być już nurząca, tym bardziej, że to zaledwie poprawny album w porównaniu z wcześniejszą twórczością DCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenianie jakości pliku ściągniętego z toru analogowego niewiadomego pochodzenia, niewiadomej jakości budzi moje wątpliwości.

Wiadomego pochodzenia, wiadomej jakości - jeden z lepszych vinyl ripperów, wysoki model pro-ject, wkładka denon dl-160.

 

Vienny były sprawdzane z wieloma kolumnami i wygrały. Idealnie do MOICH 20m2.

Przekomarzanie się czy lepiej mieć Altusy z armią przetworników niż porządnie skonstruowane monitory to dyskusja dla przedszkolaka.

Mam w sypialni 16m2 małe podłogowe 2,5 drożne Focale na 2x16cm - basu jest w sam raz przy zachowaniu naprawdę dobrej sceny. Moje doświadczenie mówi mi, że twierdzenie, że minimonitorek na 1x14cm Vienny w 22m2 gra bas idealnie, jest trochę na bakier z fizyką ;)

 

Ja z kolei po Twoich wpisach widzę, że fajnie u ciebie gra bas, to coś ci nie odtwarza najniższych częstotliwości w ogóle.

Masz rację, normę +/- 3dB trzyma od 22Hz wzwyż, tych najniższych nie gra za dobrze. Sugerujesz, że powinienem dokupić taki subwoofer za 700 zł jak Ty masz?

 

Płyta CD Anastasis jest przewalona w loudness war i świetnie gra na systemach zabawkowych.

To dlatego tak spodobała się Pacule w jego systemie za, nie wiem, 200 000 zł (?). Rozumiem, że jego system nie byłby już zabawkowy, gdyby dokupił sobie subwoofer za 700 zł i Anastasis zagrałby wtedy źle ;)

 

Tylko to łuuuuuuummmmm :)

Nie mówię o normalnie rozumianej utracie kontroli, wzbudzaniu, czy rezonansach. Mówię o sytuacji gdy łuuuuuuuum dominuje resztę zakresu, przykrywa wszystko szeroką rękawicą.

Dlatego to właśnie ty powinieneś się martwić o swój system skoro Anastasis gra u ciebie tak świetnie.

Nie gra świetnie, gra średnio na szynach, ale nie słyszałem zjawiska, które opisujesz. A zrób eksperyment - wyłącz ten swój subwoofer, i jak - lepiej? ;)

 

 

Chłopaki, proszę o potwierdzenie czy również macie na winylu basowe łuuuuuuuuuum, które zakrywa wszystko? To sprawa honoru, życia i śmierci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Jak wysoki model Pro-Ject?

Denon DL 160 to dość kapryśna wkładka i żaden hajend. Łatwo schrzanić z niej dźwięk, jakie masz podstawy by ocenić jakość winyla?

Focale grają skrajami, to naprawdę trzeba lubić. Tak z mojego doświadczenia. A moje doświadczenie przedkładam przed twoje.

 

Normy są świetne na papierze, gratuluje wyboru sprzętu po danych na papierze :) Ja jednak kieruję się słuchem. Nie danymi, nie stereotypami co do wielkości głośników. Polecam!!!

 

Z Pacułą jest pewien kłopot. Testował on np wkładkę Sumiko Pearl która u braci z Analogu i u mnie no ni ch... nie chciała być tak wybitna :)

W sumie to uchodzi ona za mega muła błotnistego, ale kto wie jak jaskrawy sprzęt podłączył do tej wkładki? Wszystko możliwe.

 

Patrz coś nas łączy. Też uważam, że anastasis gra na 3=

 

Tak się zastanawiam dlaczego tak bardzo boli cię sub. Tak bardzo, że kłamiesz na temat jego ceny. Trzykrotnie.

Jakiś kompleks?

 

Popatrz w dane techniczne i sobie coś wybierz. Będzie fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz sprawdzić jaki to dokładnie był model pro-ject.

 

A rzeczywiście, przepraszam co do suba, źle spojrzałem, a nie jestem koneserem:

Pisałem o E150P:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - 700 zeta z hakiem.

A Ty masz ES150P:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - 1000 zeta z hakiem ;)

 

Te vinyl ripy uchodzą za wzorowe, podobnie jak pbthala czy dr. roberta. A wiesz co - jak możesz sprawdź go sam i porównaj u siebie z winylem. To powinno być ciekawe doświadczenie: winyl vs vinyl-rip :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Brawo, jesteś bliżej. Tak blisko jak kupując "wychodzący" model po cenie na pozbycie się starego modelu:)

Nie znamy więc modelu Pro-Jecta, a te gramofony zaczynają się od 1200zł. One-pliki te z winyla- uchodzą za wzorowe, ale ch. wie czy wkładka nie była odwrócona do tyłu, Czy jeżeli 100 osób tak mądrych i obeznanych z winylem,mówi, że brzmi fajnie to plik jest godny zaufania?

Hmmm. widzę problem.

 

Patrz, a tak bardzo chciałeś przycwaniaczyć i co?

Na początek uzupełnij profil "o mnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz przycwaniaczyć, nie mierz innych swoją miarą. Kwestią istotną jest czy w Anastasis na winylu basowe łuuuuuuuuuuuum zakrywające wszystko bierze się z płyty czy z Twojego subwoofera :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak system dobry to i za ścianą słychać go jakby prawdziwi ludzi grali :)

 

Coś w tym jest, jak na dole sąsiad puści disco polo na wieży to też tylku łup i łummmmmmmmmmmmmmm słychać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z Sopotu z koncertu DCD. Większość utworów z Anastasis została zagrana. Postaram się później opisać trochę wrażeń z koncertu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.