Skocz do zawartości
IGNORED

Drapak peezeeta


peezeet

Rekomendowane odpowiedzi

 

Oczywiście.

 

Pół góry (wysokich tonów) mi siadło a bas wyrwał klepki z podłogi :)

 

Genialna mata do bardzo jasnych systemów.

 

Przy porownaniu z Garrardem moge podpisac sie pod tym twierdzeniem obiema nogami. To jest znakomite okreslenie. O basie sie nie wypowiem bo plyta tanczacych gluchych jest wlasnoscia benpe i musze pomyslec co mam na winylu z basem.

 

Ja tu pisze, pisze, pisze, a Masza jednym zdaniem stawia znakomitą diagnozę.

 

 

Pokrecilem tym VTA (he, he, Kenwood grubszy a ja zjechalem o 3 mm w dol i sie zdziwilem jak zobaczylem wage, potem 6 mmm w gore), poważylem i slucham.

Jest ... ciekawie, a spodziewalem sie dzwieku jak ze szklanej maty Nagaoki.

 

...

 

Glenn Miller.

 

Dziwne.

 

Ta mata jest gdzies po srodku pomiedzy tymi powyzej ale ... zbiera najlepsze cechy obu z nich. Czyli jest bardzo precyzyjnie, miętko ale nie aksamitnie, a do tego dźwięcznie i wyraźnie. Tu gora nie uciekla jak pisze Masza ale zmienil sie jej charakter na bardziej cywilizowany, przyjemniejszy, mniej kłujący w ucho w porownaniu do Garrarda, jest bardziej szlachetnie. Jak Oban, ktorego zaraz zapodam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypadek, ze na pierwszy ogien poszly wlasnie te dwie maty ... mialy po prostu taka samą grubosc.

Porownanie bezposrednie Kenwooda i gumy Garrarda mogloby byc ciekawe, ciekawe czy roznice bylyby az tak slyszalne na pierwszy rzut ucha. Nie sprawdze tego bo za duzo krecenia i wazenia.

 

Za to wlasnie odkrylem wielka wade Kenwooda. Zmienialem plyte i ... ona jest z ceramiki i to nawet w dotyku prawie jak papier scierny. Podniesc plyte do gory przy krecacym sie talerzu nawet sie da ale polozyc to ... juz prawdziwy horror dla maniakow o mocnych nerwach. Mam za drogie plyty w za dobrym stanie zeby tak je traktowac. Trzeba niestety zatrzymywac talerz. Okropna niewygoda.

 

Jeszcze jedna niesoniczna uwaga. Kilo dwiescie Kenwooda na zawieszeniu drapaka nie zrobilo zadnego wrazenia, wysokosc jesli drgnela na na granicach percepcji grubo ponizej jednego milimetra.

 

Ale ... łożysko zauważyło zmianę ciężaru i widzę po obrotach musi sie dostosować. Mam leciutechne plywanie jak po wymianie oleju na nowy, choc wtedy to byla totalna masakra bo obroty zachowywaly sie jak wahadło.

 

Sluchamy Bobby Hacketta.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Wracając jeszcze do mat.

Co gramofon to trochę inne odczucia. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Każdy musi sam się przekonać u siebie , na własnej skórze.

 

Czy outering ma wpływ na brzmienie? A słyszysz różnicę w brzmieniu ze zwykłym dociskiem lub bez? Albo różnicę między dociskami różnych firm?

Jeśli nie słyszysz to i outringa nie usłyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko się już zaadaptowało a ja zmiienilem Obana na Glennmorangie Quinta Ruban z beczek po porto. Piekny druk koloru rubinowego i ten aromat porto.

 

Już widzę, że ten Kenwood to może być strzał w dziesiątkę.

Precyzyjny i delikatny jak Harmonix wtedy kiedy potrzeba i wali w mordę i rysuje uszy jak Garrard kiedy potrzeba. Normalny kameleon.

 

Tylko ten papier scierny ...

 

W Kenwoodzie jakby scena delikatnie do przodu.

Doprecyzowując na Kenwoodzie znikla ta szorstkosc Garrarda. To tak jak ktosc recytujac wiersz troszke sie zacina, z Kenwooda to leci lekko jak piórko, naturalnie, z wnętrza. Ta mata ma trochę z charakteru szkła Nagaoki ale jest wlasnie delikatniejsza i bardziej precyzyjna. To oczywiscie pamiec z innej wkladki.

BTW Harmonix na Maestro nie gubił tak gory jak tutaj z Kolibra.

 

Ciekawe, jak napisano kazdy system i warunki sa inne.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Kenwoody brałeś od Adama z Ursynowa?

 

Te Kenwoody brałeś od Adama z Ursynowa?

 

On nie z Ursynowa tylko z Zoliborza ... chyba ze tez kameleon. Benpe tez go zna choc chyba z nienajlepszej strony.

Ten od linku od Ciebie, wiszę Ci kolejke, ponownie zapraszam do siebie. Okazuje sie ze oprocz tego outer ringu ma obie maty na sprzedaz.

BTW outer ring zakłada się w dwie sekundy. Ten trojkat jest z aluminium, kladzie sie go na plyte ale ma takie materialowe nozki wiec winyla nie rysuje. Potem hop naklada się outer ring, zdejmuje trojkat i gotowe.

Ten Ludwik z eBaya poszedl za 222 funciaki plus transport czyli ze 2,5 raza drozej niz ten Kenwood.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, ja wiedziałem jak go podejść. Liście kolego, liście na niego działają :)

- to ja - excel - dałem szklankę, bo jest to lekkie i dowcipne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

On nie z Ursynowa tylko z Zoliborza. Ten od linku od Ciebie. Okazuje sie ze oprocz tego outer ringu ma obie maty na sprzedaz.

 

Pozdro

To może jakiś inny? Ja brałem od niego (chyba od niego) franc audio ceramic disc i odbierałem w środku nocy z KEN na Ursynowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa ... jeszcze dodam, ze Harmońix mial jakby węzszą scenę ale delikatnie.

 

Cholerka, ten Kenwood potrafi zakłuć po uszach. Na tym Harmonixie bylo tak pieknie aksamitnie ...

 

Pozdro

 

Karwa ... to zatrzymywanie talerza w celu zmiany strony/plyty jest upierdliwe na maksa. Na szczescie drapak natychmiast startuje.

Moze mozna nauczyc sie jednak w locie?

 

Pozdro

 

 

 

- to ja - excel - dałem szklankę, bo jest to lekkie i dowcipne :)

 

A i ja Ci dam szklankę, że tu "do nas" do rodziny drapaków zajrzałeś :). W końcu największy ortodoks winylu, peezeet powinien być zaszczycony.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Outering może mieć wpływ na brzmienie z powodu wcale nie muzycznych. Zróbcie mały experyment. Połóżcie na talerz cienką płytę(talerz bez maty) i zobaczcie jak bardzo odstaja krawędzie płyty do talerza. Dołóżcie jeszcze ciężki docisk i sprawdźcie co się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra robi się bardziej matowa , bez blasku Rośnie ilość basu. To oczywiście teoria ,ale praktyka pokazuje ,ze tak właśnie jest.Można się tym bawić parametrem VTF w bezpiecznym zakresie podanym przez producenta wkładki.

 

Założyłem outer ring i ... jestem tylko po jednej lampie Rubina ... i ... nie wierzę własnym uszom ... scena się cofnęla !!!

 

a wrazenie moze byc mylne bo przed procesem wlazla zona i kazala mi sciszyc, a ja chcialem pokazac jej do czego sluzy ta klepka na beczki :).

 

Pozdro

 

PS. Masza, ja nie jestem nawalony, czy to mozliwe zeby tak bylo? Roznica jest kolosalna.

 

Góra robi się bardziej matowa , bez blasku Rośnie ilość basu

 

Tak myslalem. To dobrze ... gdybym chcial uzyskac taki efekt bo teraz na tym VTA gram na 1,37g i nie moge zwiekszyc bo sie maly odwaznik skonczyl. A duzego nie ruszam bo azymut pojdzie w ...

 

Pozdro

 

Cos niesamowitego z ta sceną , ewidentnie sie cofnela. Jak pisalem gram bez wewnetrznego odwaznika bo go nie mam.

Na samej macie Harmonixa scena byla lekko cofnieta tak jak lubie, po zalozeniu samej maty Kenwooda jak napisalem troszke wyszla do przodu.

 

Moze ten set Kenwooda jest jakoś ze sobą zsynchronizowany i sparowany? W koncu uczonych wykresow tam nawalili od groma.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

PS. Masza, ja nie jestem nawalony, czy to mozliwe zeby tak bylo? Roznica jest kolosalna.

Jest to możliwe. Wydaje mi się, że gramofony z miękkim zawieszeniem (bo Zonteka bardziej bym do takich zaliczył a przynajmniej do pośrednich jak pisałem rok temu) bardziej są podatne na stosowanie gadżetów niż massloadery.

Pamiętam, jak miałem Sondeka to jemu wszystko pomagało lub przeszkadzało co bym nie wymyślił.

Mojemu Transrotorowi pomaga jedynie dobre odizolowanie od wszelakich drgań podłoża (platforma na kulkach spisuje się znakomicie) i dobra wkładka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wkładka ma niewielka tolerancję w zakresie VTF . Musisz bardzo uważać z biżuterią która kładziesz na drapaka.

 

Swieta racja, zakres 1,35-1,50g jest maly. Dolozenie outer ringu spowodowalo zjazd talerza w dol, na wszelki wypadek obnizylem VTA o 0,5 mm. Zdejme winyl i sprobuje polozyc ring na macie bez winyla (ciekawe czy sie da) i zmierzę VTF.

 

Ewidentnie z ringiem bardziej mi sie podoba i upierdliwosc zatrzymywania talerza jest "mniejsza" bo i tak trzeba outer ring zalozyc na zatrzymanym talerzu.

Oczywiscie w tym setupie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wkładka ma niewielka tolerancję w zakresie VTF . Musisz bardzo uważać z biżuterią która kładziesz na drapaka.

 

To wycofanie sceny jest dla mnie tego warte.

 

Upierdliwe okropnie. Trzeba zatrzymać talerz, patrzec czy przy nakladaniu nie zawadzi sie headshella z wkladką, a przy opuszczaniu igly patrzec gdzie zjedzie.

MASAKRA!

 

Po pijaku niemozliwe :).

 

Ale ... moim zdaniem w moim systemie dzwiek jest tego wart !!!

 

A tak chcialem kupić Harmonixa za polowe ceny.

 

BTW jeszcze trzeba myslec co sie stanie jak sie outer ringa nie zalozy czyli talez pojedzie do gory i zmieni sie VTA i nacisk.

 

Karwa ... a analog mial byc tak piekny. Moze excel z MF-100 ma racje bo tam nie ma (uwaga ... wulgaryzmy) takiego myslenia i pierdolenia.

 

Jak slucham albo pije albo slucham i pije to ... nie chce myslec !!!

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie z Ursynowa tylko z Zoliborza ... chyba ze tez kameleon. Benpe tez go zna choc chyba z nienajlepszej strony.

Trudno mi napisać złe słowo - wszystko dobrze się skończyło. Pan Adam chyba wynajmuje mieszkanie w stolicy, jutro może być z Saskiej Kępy lub Wilanowa. Zamykamy sub-sub-wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Zontek zwany inaczej drapakiem peezeeta to zajebisty sprzet, ktory znosi bezbolesnie to okropne traktowanie, ktorym raczę Go ja ... analogowy amator i lama, a On przyjmuje wszystko ze spokojem i odwdziecza sie zajebistym dzwiekiem i dziala bezproblemowo i z anielskim spokojem.

 

I do tego konstruktor ma tak samo ... WOW.

 

Pelen szacun.

 

Pozdro

 

Cholerka ... chyba rzeczywiscie przejalem w posiadanie ten wątek ale ... posiadanie egzemplarza numer 000 do czegoś zobowiązuje ...

 

Pozdro

 

 

Trudno mi napisać złe słowo - wszystko dobrze się skończyło.

 

W takim razie zwracam honora.

 

Pozdro

 

-------------------

 

No to wada maty Kenwooda okazala sie w calej okazalosci ... to system dla cierpliwych.

 

Jak chcesz zdjac outer ring jak talerz sie jeszcze lekko kreci to od strony maty w plyte wbija sie drobinki ceramiki z maty bo plyta po macie robi szuuuuu...ru..buruuuuu.

 

Wszelkie operacje dozwolone po calkowitym zatrzymaniu talerza.

 

No coz, bycie krolikiem doswiadczalnym kosztuje. Kenwood o tym w instrukcji chyba nic nie wspominal, chyba ich pozwę.

 

Albo bede te kilka drobinek iglą wydlubywal albo starce 10 funciakow i kupie drugą plyte, na szczescie nie byl to bialy kruk.

 

Pozdro

 

Cholerka, na Boney M na Woman No Cry i Fever jakby ktoś otworzyl szkatułkę z górą i wyższą średnicą.

Aż Harmonix by się chyba przydał.

 

Pozdro

 

Bob Dylan - Slow Train Coming ... też jasno, choć troszkę mniej niż jw. Może te moje big bandy wymagają maty Kenwood lub Garrard a inne z lat 70-ych nagrane przeciez znakomicie maty Harmonixa?

Aż strach się bać wymieniać kondy na porządne w moim EARze.

 

Masakra.

 

To chyba ten Koliberek pokazuje wszystko jak zostało nagrane, 2 track z 2-ej strony Dylana brzmi rozsadnie.

Zobaczymy 3-i, znam go z kopii master tapea na tasmie.

 

Ok ... leci When You Gonna Wake Up. Z SACD podoba mi sie bardziej. Perkusja za jasna, jak posalem tutaj Harmonix bylby lepszy. Moze tych krawatow jak to zwykle bywa trzeba miec kilka?

Pozdro

 

Noooo ... puscilem z SACD ... nakryty koc ale ... bardziej znosne, bardziej sie podoba choc ... powinno byc cos pomiedzy. Cyfre gram strumieniowo z LINNa.

 

Toż to szok ... jak mawial klasyk kina polskiego z filmu Sylewstra Checinskiego ... tez z lat 70-ych.

 

A moze to w moim analogowym setupie big bandy brzmia znakomicie a rock z lat 70-ych do doopy?

 

Pozdro

 

BTW z cyfry Dylan stoi lekko z lewej, z analogu po srodku.

 

pozdro

 

Zdjąłem outer ring i na talerz trafiła druga strona Bee Gees Spirits Having Flown ... na razie bez żadnych regulacji VTA i VTF.

Jest fajnie.

Zaraz założymy obrożę ...

 

2 track Stop Think Again bez ringu brzmi OK.

 

Teraz z obrożą ... dokładniej, jaśniej, prawdziwiej? ... nawet sie podoba, Dylan sie nie podobal, co innego w mozgu zakodowane bylo.

 

ten pieprzony Koliberek pokazuje taką muzykę jaka została nagrana, bez upiekrzeń, bez kolorowanki, czy to sie komus podoba czy nie. Tu z ringiem lepiej.

 

Idę spać.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Zontek zwany inaczej drapakiem peezeeta to zajebisty sprzet, ktory znosi bezbolesnie to okropne traktowanie, ktorym raczę Go ja ... analogowy amator i lama, a On przyjmuje wszystko ze spokojem i odwdziecza sie zajebistym dzwiekiem i dziala bezproblemowo i z anielskim spokojem.

 

I do tego konstruktor ma tak samo ... WOW.

 

Pelen szacun.

 

Pozdro

 

Cholerka ... chyba rzeczywiscie przejalem w posiadanie ten wątek ale ... posiadanie egzemplarza numer 000 do czegoś zobowiązuje ...

 

Pozdro

No chłopaku taki cukier że aż rodzinie na głos przeczytałem . Wątek jest twój. Gęba mi się cieszy że mogły moje wypociny tyle radochy sprawić. Działa to bardzo motywująco- zapierdzielam do znoju z nowymi ramionami, gramofonem i innymi gadgetami. Powiększa się park maszynowy, oprzyrządowanie i narzędziownia (kurna ile to wszystko kosztuje) Ale warto bo to pozwala uzyskać lepsze efekty i precyzję wykonania, coraz więcej elementów wykonuję sam, znudzony wiecznymi i problemami z podwykonawcami. Jednak przecierając mozolnie ścieżki w końcu trafiam na ludzi i firmy których właściciele wręcz są dumni że mogą pośrednio uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. W galwanizerniach mam wejściówkę bez kolejki, jak się tam pojawię to się wyrwać nie mogę i pogaduchom nie ma końca, podobnie na laserze czy w hartowni. Jednak był bym dopiero szczęśliwym człowiekiem gdyby doba trwała tak ze 36godzin. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karwa ... to zatrzymywanie talerza w celu zmiany strony/plyty jest upierdliwe na maksa.

 

Czy chcesz przez to powiedzieć, że płytę zdejmujesz i kładziesz na kręcący się talerz????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

Czy chcesz przez to powiedzieć, że płytę zdejmujesz i kładziesz na kręcący się talerz????

 

Nie dziwota. Zatrzymywanie talerza to strata czasu niestety, zwłaszcza w kredensie rozpędzanym na pych i talerzu o wadze 8-10 kg. Cóż strasznego w zmienianiu płyt w locie?

Ile to dociążony talerz drapaka waży?

 

...a już wiem standard 13 kg, dociążony 23 kg.

Jest co zatrzymywać i rozkręcać ponownie.

Takie uroki życia z massloaderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty można zmieniać "w locie" sposobem didżejskim, za pomocą cienkiej, np. papierowej maty. To oszczędza płytę, gorzej z powierzchnią talerza.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

Taka Rega na przykład, całymi latami zalecała zmianę płyt w locie w swoich instrukcjach. Nie wiem jak teraz.

 

Do ciężkiego talerza przydałby się baaardzo fikuśny silnik, taki jak np. Teres Audio robi TUTAJ

To chyba jedyny upgrade o jakim marzę. Staruje na pych automatycznie, podobnie wyłącza się po zatrzymaniu ręką, a co najważniejsze trzyma obroty idealnie dzięki czujnikowi. Wykrywa też koniec płyty... Bosko!

 

verus-motor-s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwota. Zatrzymywanie talerza to strata czasu niestety,

 

Tak, podobnie jak chowanie płyt w okładki, ich mycie, czyszczenie igły itd. No i słuchanie muzyki, to też strata czasu. Świetnie.

 

Ale jak pmcomp będzie sprzedawał płyty to niech doda dopisek, że zdejmował i zakładał je w locie na talerz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.