Skocz do zawartości
IGNORED

12AX7 zamiana


damianson

Rekomendowane odpowiedzi

No to tu masz sporo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lampy 12AX7 wymień na 12AX7 (oznaczane także jako ECC83 lub E83CC) - jeśli takie są w tym CD stosowane. Polecam Psvane, tak jak w powyższym wątku. Natomiast jeśli działają tylko przy wyjściu XLR, to albo sobie daruj, albo korzystaj z tego wyjścia (nawet przy pomocy przejściówek RCA-XLR). Jeśli chodzi o wymianę, to rozkręcasz obudowę, wyjmujesz stare lampki, wkładasz nowe i zakręcasz obudowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Nie znam, ale raczej kariery nie zrobiły. Jak chcesz tanio, ale w miarę bezpiecznie, bierz Tung-Sole.

Potwierdzam to co pisze kolega SzuB.

Kup sobie PSVANE.

Ja zmieniłem totalny syf Sovteka na Psvane i jest dużo lepiej a najważniejsze - zero problemów z piskami, szumami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

To może nie najlepiej pasujący wątek, ale nie chciałem zaczynać nowego.

Mam wzmacniacz Vincent SV-236MK i kupiłem do niego lampy Siemens/Halske ECC83 z oznaczeniem I62. Teoretycznie lampy z lat 1962-1965. Kupione na e-bayu, podobno nieużywane. Ja wiem takie kupowanie to trochę ruletka.

Problem polega na tym, że jedna z lamp w momencie włączania wzmacniacza na przez jakieś 2 sekundy świeci bardzo jasno -tylko na dole. Światło jest jasne jak mała żarówka. Potem wszystko sie uspokaja i jest normalnie. Co to może być?

Czy to oznacza, że lampa jest wadliwa? Mam się bać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff.

Dzięki.

Zauważyłem, że to świecenie pojawia się tylko przy odpalaniu na zimno. Jak zgaszę ciepły wzmacniacz i po kiku minutach ponownie włączam jest OK. Ale jeśli jest tak, jak piszecie to przestaję się przejmować.

 

Tak przy okazji. Nie brzmią zbyt zachwycająco. Oryginalnie zamontowane SHUGUANG 12AX7-B brzmią lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jakieś zdjęcia i pomiary zobaczymy? bo ostatnie zdanie to wsadzanie kija w mrowisko - Nie brzmią zbyt zachwycająco. Oryginalnie zamontowane SHUGUANG 12AX7-B brzmią lepiej.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych pomiarów nie jestem w stanie zrobić. Jedyne narzędzie pomiarowe jakie posiadam to moje uszy.

Napisałem tak, bo dźwięk tych lamp jest dość "zgaszony". Brakuje trochę dynamiki, wysokie tony są zdecydowanie wycofane co powoduje, że zanikają szczegóły takie jak delikatne muśnięcia po strunach, mlaśnięcia itp.

To nie była krytyka lamp siemensa, tylko moje odczucie ze słuchu. W żadnym też przypadku nie wychwalam tu chiński lamp. Po prostu w tym konkretnym przypadku brzmią lepiej. Być może te siemensy są już mocno zjechane. Kupiłem je w ciemno. Sprzedawca nie podawał wyników pomiarów. Nastepnym razem kupię od bardziejj znanego sprzedawcy po testach, tylko że te będą o wiele droższe. na pierwszy raz chcialem spróbować szczęścia imaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.