Skocz do zawartości
IGNORED

Aktywne obciążenie Regulowane - zamówienie zbiorowe !


AudioST

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już na swoim koncie dużo mierników na ICL7107 i mam parę uwag. Kondensator integratora C14 musi być co najmniej MKT, nigdy ceramiczny. Wejście Lo trzeba łączyć z masą dopiero przy rezystorach pomiarowych, inaczej może nam kilka miliwoltów nie pasować. Przydałby się przełącznik rodzaju obciążenia rezystancyjne/źródło prądowe. Jako rezystancyje podajemy napięcie które obciążamy a nie stabilizowane 5V na wejście WO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące później...

Zmieniła się nieco koncepcja zastosowania tego obciążenia i w związku z tym mam do sprzedania dwa komplety - jeden zmontowany, nieuruchomiony i drugi - płytka i elementy. Cena za zmontowany 110zł + 11 przesyłka paczką priorytetową. Cena za płytkę z elementami 100zł + 11 przesyłka j.w.

 

W obu przypadkach samemu należy dobrać rezystor obciążenia oraz radiator.

 

Witam :) Jestem zainteresowany aktywnym obciążeniem . Jeżeli ktoś ma gotową płytkę może być zestaw typu kit to proszę o informację na maila prywatnego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...

AudioST

 

Użytkownicy

801 postów

Rejestracja: 18.02.2012

 

Napisano 23.10.2012 - 09:34

Ciąg dalszy wątku .... tym razem spec pod zamówienie

Witam oto dość koncowa wersja

...........

 

Witam

"Ciąg dalszy wątku ...." < Proszę o pomoc bo nie mogę znaleźć tego wątku ? (Aktywne obciążenie regulowane).

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy później...

Przydałby się przełącznik rodzaju obciążenia rezystancyjne/źródło prądowe. Jako rezystancyje podajemy napięcie które obciążamy a nie stabilizowane 5V na wejście WO.

Witam

Czy mógłbyś "Dar.El" narysować schemat takiego przełącznika do tego układu ?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.