Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Zensor 1 lub Monitor Audio BX2 pod mini


Kamil1986WWA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chciałbym zmienić fabryczne głośniki Denon SCM-37 tworzące zestaw z Denonem RCD-M38 na konkretniejsze kolumny. Zestaw posiadam rok czasu i ogólnie rzecz biorąc jestem z niego bardzo zadowolony, mimo to chciałbym zmienić głośniki na lepsze. Dali Zensor 1 oraz Monitor Audio BX2 są jak do tej pory najbardziej branymi przeze mnie pod uwage głośnikami.Narazie nie słuchałem żadnych z nich, tylko o nich czytałem, dlatego zwracam sie z prośbą do Was o opisanie po krótce czym różnią się od siebie te kolumny, które byście wybrali wy? No i ewentualnie jakie mogą być alternatywy dla tych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słuchałeś to zresetuj swój pogląd wybierz się w ciemno do salonu z ulubionymi nagraniami i podejmij decyzję. Nie poddawaj się przepychance forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Chciałbym zmienić fabryczne głośniki Denon SCM-37 tworzące zestaw z Denonem RCD-M38 na konkretniejsze kolumny. Zestaw posiadam rok czasu i ogólnie rzecz biorąc jestem z niego bardzo zadowolony, mimo to chciałbym zmienić głośniki na lepsze. Dali Zensor 1 oraz Monitor Audio BX2 są jak do tej pory najbardziej branymi przeze mnie pod uwage głośnikami.Narazie nie słuchałem żadnych z nich, tylko o nich czytałem, dlatego zwracam sie z prośbą do Was o opisanie po krótce czym różnią się od siebie te kolumny, które byście wybrali wy? No i ewentualnie jakie mogą być alternatywy dla tych głośników.

 

któryś raz z rzędu zakładasz ten sam wątek o zmianie monitorów firmowych z mini denka,

daj spokój albo pisz w wątku o mini systemach tam chłopaki przerabiali ten temat

z mojej strony powiem że dość ryzykowne posunięcie ze względu na problem mocowy denka i jego możliwość uszkodzenia przez obciążenie go zbyt małą impedancją

jak masz zbyt mało bauu to podłącz suba, firmowe monitory są dobrze z nim zestawione,, poszukaj testów z pomiarami denka m37 niemcy robili

tam widać co to maleństwo potrafi i jakie ma spore ograniczenia wydajnościowe na końcówkach,

to jest sympatyczne mini ale nie bawił bym się z nim w wymianę

 

wyszukałem że wyjaśnić o co biega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zobacz jak lawinowo spada wydajność amplitunera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson pozwól że to ja podejme decyzje gdzie i co mam pisać. O spadającej wydajności amplitunera piszesz już enty raz, a to akurat wiedziałem już zanim nabyłem to maleństwo. Jak bym chciał podłączyć suba to bym nie pytał o monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyłeś test? i jakieś wnioski? czy dalej uważasz że nie ma ryzyka podpinać monitorów o niskiej impedancji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że nie ma ryzyka. Moje pytanie dotyczy jednak głośników które mam zamiar zmienić bo mimo że są świetnie zestrojone z denkiem to wiem że jest możliwość żeby na innych monitorach grało o klase lepiej. Zauważ że ja nie rozważam zmiany, ja jestem zdecydowany na zmiane tylko jeszcze nie wiem na jakie monitory i właśnie to jest główny wątek mojego pytania. Dziwi mnie troche że jest tutaj tyle znawców a nikt nie potrafi powiedzieć czegoś o konfiguracji proste mini-proste głośniki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki które planujesz zakupić więcej "pokarzą" swoich możliwości jak je podepniesz do lepszego wzmaka a nie do takiego grajka jak mini denek w którym poniżej 60Hz lawinowo wydajność spada, nie zagrają pełnią możliwości bo ta kruszyna nie będzie w stanie im tego zapewnić, wydasz tysiaka na monitory i będzie jakaś tam różnica i tylko tyle.

druga sprawa ryzykujesz uszkodzeniem podpinając inne monitory niż firmowe bo to że monitor ma napisane 6om to wg pomiarów często jest mniej a z tyłu denka jest wyraźnie napisane ile powinno się podłączać ale to twoja sprawa,

po trzecie nikt nie bawi się w tak małym systemie w zmiany głośników a jeżeli już to wątku mini systemów w którym to już też kilkanaście razy pytałeś,, jak nie ma znawców to znaczy że mało kto praktykuje takie rozwiązania ,, osobiście zabawę w zmiany zacząłbym od denka 107 ma możliwość podłączania 4omowych monitorów oraz większą moc i lepsze zasilanie a nie zasilaczyk wielkości pudełka zapałek jak w 37.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś wynika że jeśli chce większej mocy i lepszego dźwięku to musze zmienić cały zestaw a nie bardzo mi się to uśmiecha bo ma on około roku i nie posiada najmniejszego śladu użytkowania. Kosztował 1600 a teraz moge sprzedać za jedyne 1100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MA BX2 podpięte do wzmacniacza 2x40W przy 8Ohm i słuchając głośno wzmacniacz nie jest nawet lekko ciepły. Chyba można przyjąć, że wielkim obciążeniem dla wzmacniacza te kolumny nie będą. Nie wiem na ile w tym Denonie podane parametry są prawdziwe, ale chyba można spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson , a nowy Denon 109 będzie bardziej wydajny prądowo od 37,39 ?

Jeżeli tak to Kamil1986WWA może rozważ tą zmianę jeżeli potrzebujesz mini system.

 

 

Pozdrawiam.

Maciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to bezpieczniejsze raz dla obciążenia wzmaka a dwa dla rozwinięcia efektywniejszego różnicy brzmienia po wymianie monitrów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zdecyduje sie zakupić ten komponent Denona to rozumiem że nie będe potrzebował już nic oprócz głośników żeby cieszyć się dobrym brzmieniem z CD? Słucham muzyki tylko z oryginalnych nośników CD. To będzie dobry pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten komponent to tylko cd a potrzebujesz jeszcze wzmaka poczytaj sobie o tych denkach tu nowe wersje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam Chciałbym zmienić fabryczne głośniki Denon SCM-37 tworzące zestaw z Denonem RCD-M38 na konkretniejsze kolumny. Zestaw posiadam rok czasu i ogólnie rzecz biorąc jestem z niego bardzo zadowolony, mimo to chciałbym zmienić głośniki na lepsze. Dali Zensor 1 oraz Monitor Audio BX2 są jak do tej pory najbardziej branymi przeze mnie pod uwage głośnikami.Narazie nie słuchałem żadnych z nich, tylko o nich czytałem, dlatego zwracam sie z prośbą do Was o opisanie po krótce czym różnią się od siebie te kolumny, które byście wybrali wy? No i ewentualnie jakie mogą być alternatywy dla tych głośników.

Witam.

Dokladnie TEN SAM zestaw chcialbym zakupic w najblizszych tygodniac tzn DENON RCD-M39 + Dali Zensor 1. Jak sprawuje sie ten zestaw ? Czy jestes zadowolony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te MA BX2 to kiepskie kolumny, nie wiem jak Dali, ale w tym budżecie od "ałdiofilskiej" firmy nie spodziewałbym się za wiele...Moim zdaniem jeśli chcesz wyraźnie lepiej to powinieneś sprzedać tego Denona dołożyć i za ok. 2,5tyś składać zestaw stereo oparty na wzmacniaczu, oczywiście klocki używane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.