Skocz do zawartości
IGNORED

"Odwrotny" wychył membrany powyżej 80 Hz


Mayster_89

Rekomendowane odpowiedzi

AudioST trochę nie rozumiesz co ja miałem na myśli, tak w skrócie, że czasem wizualnie można ocenić czy rzekomo wyższa seria to tylko nazwa czy widać postęp lub cięcia w produkcji, materiałach użytych do budowy itd. napisałem że nie jest to wyznacznik jakości dźwięku ale daje do myslenia i pomaga obrać jakiś kierunek przy wyborze jeśli nie mamy żadnego punktu odniesienia... ! A co do serwisu to że różne praktyki tam po prostu panują, taka jest polska szara rzeczywistość na którą sam z resztą odpowiedziałeś sobie...

Teraz są czasy aby był ruch w interesie a nie jak kiedyś .....

czy to serwis gsm czy opla ! naprawa gw. ma być najniższym możliwym kosztem i nikt się nie będzie nad tym "spuszczał" Oczywiście nie mówię że to samo zło ale podtrzymam zdanie że serwis to ruletka.

 

Co do wypowiedzi "jak zwykle bzdurki" wypraszam sobie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty myślisz ze producent trzma 100 głośników na wymianę ?

 

Oj mają, mają. Moje kolumny (Quantum 905) nie sa juz produkowane od 6 czy 7lat, a gdy wyslalem zapytanie czy maja woofer szybciutko odpisali ze i owszem. Sprowadzą prosto z Niemiec za jedyne 499zł plus wys oczywiscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayster_89 najlepsze co możesz zrobić to wymienić masz prawo ubiegać się o ten sam towar lub przystać na propozycje sklepu. W twoim wypadku unikaj gwarancji ponieważ twój problem to nietypowa wada. Sam napisałeś iż kolumna gra normalnie, w serwisie zrobią to samo podłączą może zrobią pomiar jeśli będzie w normie to nikt nie będzie się z tym bujał bo coś tam głośnik nie tak pracuje na oko, ważne jest to czy kolumna gra ok. W serwisach jest bardzo ciężko coś udowodnić żeby wymienili jak ma taką wadę ukrytą, w dodatku działa i spełnia swoją funkcje. Na 90% kolumna wróci do sklepu napiszą że produkt jest sprawny dlatego w tym przypadku unikaj tego jak ognia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sytuacja odnośnie reklamacji wcale może nie być taka prosta jak się to zdaje.

Sprzedawca kontaktował się z serwisem i Ci twierdzą, że niema takiej możliwości, że głośniki poprawnie podłączone mogą pracować w różnych kierunkach. Przygotowałem dwa filmy obrazujące problem i mam je wysłać sprzedawcy a ten ma je nadesłać serwisowi. Sam nie wiem co z tego wyjdzie. Podstawą do zamiany na nowszy model lub nawet do tej nieszczęsnej naprawy jest pokazanie serwisowi, że problem istnieje. Ja nie odpuszczę! To nie w moim stylu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znichają, bo jak dostałem prawo do wymiany głośnika to nowy głośnik przyszedł razem z naklejonym logiem serwisu oraz sklepu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nad czym tu dyskutować. Kolumna jest źle zamontowana. Odkręć głośnik i sprawdź podłączenie. Na 100 % wina leży w złym podłączeniu przewodów. Bardzo często spotykany problem w kolumnach robionych masowo przez małe chińskie rączki. Za miskę ryżu też bym się nie przejmował takimi szczegółami przy montażu. Tam liczy się ilość a nie jakość :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayster_89 powiedz co się dzieje jak podepniesz baterię 1.5V do kolumny(wcześniej odłącz od wzmacniacza) ,czy obydwa głośniki się wychylają w tę samą stronę , czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayster_89 powiedz co się dzieje jak podepniesz baterię 1.5V do kolumny(wcześniej odłącz od wzmacniacza) ,czy obydwa głośniki się wychylają w tę samą stronę , czy nie?

 

Przeczytaj dokładnie 1 post :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

son

Napisz mnie jak to wrzucę :) Owszem wrzucałem zdjęcia do 2MB ale filmiki to jeszcze nie.

Skonwertować do wymaganej "objetości" Już wiele osób wrzucało tu filmiki.

Albo tak jak pisze "malikali"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mnie te "studenckie jaja" nie bawią. Cały czas czekam na odpowiedź sklepu i serwisu. Pewnie będą chcieli mi wcisnąć kit, że niema takiej możliwości aby tak się działo i że mam coś źle podpięte. Nawet jakbym miał podpięte w przeciwfazie to głośniki powinny ze sobą współpracować bez względu na częstotliwość. Fabryka spierdo*iła i fabryka naprawi już ja się o to postaram lub też wymiana na nowe. Toż to jest jakiś skandal, masakra i paranoja! W tych czasach nie istnieje coś takiego jak "jakość wykonania", no chyba, że mówimy o produktach Apple.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden głośnik wyraźnie wciąga! Znaczy się, że zamiast emitować falę akustyczną to ją pochłania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugiej kolumnie obydwa są wciągane a więc przy tej częstotliwości najwyraźniej tak powinno być wnioskuję z tego ponieważ bateria 1,5V zweryfikowała, że podłączenie jest prawidłowe. W kolumnie która jest na filmiku już obydwu nie wciąga a tylko jeden co nie zmienia faktu, że również test bateryjką 1,5V wskazuje na poprawne podłączenie wewnątrz kolumny a mimo wszystko jeden głośnik wciąga a drugi wypluwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A więc Panie i Panowie, jestem posiadaczem modelu 655 :) Co ogólnie mogę napisać? Przestrzeń, stereofonia, głębia dźwięku dużo lepiej aniżeli w modelu 605 a co mnie pozytywnie zaskoczyło? Brak podbić oraz podbarwień w zakresie wyższego basu :) Potężnie, nisko, niczym z subwoofera :) Jednak te "płaskie" głośniki prezentują sobą więcej aniżeli te z 605. A odnośnie głośnika wysoko tonowego jak ktoś napisze, że jest gorszy od tego w Q605 to normalnie go tnę :) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że temat się zakończył a tyle jeszcze mieliśmy dobrych pomysłów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż :) Myślę, że nie wrócę już do Q605 po tym jak używam model Q655, no jednak.. stało się :) Nie będę się rozpisywał na temat charakterystyki dźwięku oraz nie podam szczegółowych różnic pomiędzy tymi dwoma modelami ponieważ ten dział nie jest temu poświęcony. W tej kwestii więc służę pomocą na PRIV :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.