Skocz do zawartości
IGNORED

Nieuczciwe procedery sprzedawców, wykorzystywanie naiwnych.


Azus

Rekomendowane odpowiedzi

Pewno, ci, co organizują akcje zbiórek starego i używanego sprzętu elektronicznego są szczytem "nieuczciwości". Nie dość, że sam musisz donieść do miejsca zbiórki, to jeszcze oddajesz za darmo.

Zresztą, dlaczego w ogóle płacimy za wywóz śmieci - nam powinni płacić.

Zasada tego typu paranoi jest chyba jednak bardzo banalna. Nikt nie ma prawa mieć zysku. Tylko ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić za 50 i sprzedać za 500 to nowy trynd w biznesie :)))

 

Jaki nowy, tak to już w epoce jaskiniowej handlowano...

(ino nie w złotych polskich)

 

Trzy uwagi:

1. Nikt nikogo nie zmusza do skorzystania z oferty firmy X. Ja nie raz w bardziej, lub mniej grzecznej formie dziękowałem sprzedawcom jeśli czułem, że mnie kroją (zawsze na poziomie rozmówcy, także nie raz równie brutalnie jak mi proponowano taką "okazję" )

2. Tiaa wszyscy mają marże 5% dają upusty 10% i w ogóle Ci handlowcy to samarytanie są. Z oszczędności życia dokładają do interesu... Podobnie jak bankowcy....

Sorry, ale jak czytam takie ...... (autocenzura) to mnie coś trafia....... Proszę nie obrażać inteligencji forumowiczów - dziękuję.

3. Trzeba byś świadomym konsumentem, korzystać ze swoich praw. A jak nam oferta nie odpowiada - rzucić wici wśród znajomych co jest nie hallo z danym sprzedawcą. Niestety część sprzedawców mimo młodego wieku ma wyobrażenie handlu z czasów PRL.

Sorry, ale to już inna epoka: towar jest wszędzie i to ja decyduje gdzie zostawiam moje pieniądze...

 

Co do szerszego handlu elektroniką - nie wyłącznie audio. Od dłuższego czasu kupuję w Berlinie - mam najbliżej. Chwalę sobie i cenowo i jakościowo. I moralnie jestem happy bo dzieciom tych biednych handlowców z marżą 5% i upustem 10% nie zabieram ostatniej kromki drugiego śniadania do szkoły. Po co później mam mieć wyrzuty sumienia - prawda panowie handlowcy ??? ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, możesz kupić w Berlinie i jak będziesz w potrzebie to możesz szukać pracy, pomocy lekarskiej itd. też w Berlinie. Najlepiej lać na polaków i narzekać jak to w Polsce źle a z naszych pieniędzy korzysta cały zachód. Dlatego w Polsce jest jak jest między innymi dzięki Tobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, możesz kupić w Berlinie i jak będziesz w potrzebie to możesz szukać pracy, pomocy lekarskiej itd. też w Berlinie. Najlepiej lać na polaków i narzekać jak to w Polsce źle a z naszych pieniędzy korzysta cały zachód. Dlatego w Polsce jest jak jest między innymi dzięki Tobie.

Ja też jestem nie zadowolony i szukam ukojenia za granicą, to nie jest wina Shreka i moja też, nie jest i Twoja Zbyszek, jeśli sa stosowane nie uczciwe praktyki w sklepach.

Jak leczenie w Polsce i cała służba zdrowia jest zła, to jest wina Shreka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co od razu szukać podstępu.

Niestety niewiedza kosztuje i jeśli ktoś nie wie co ma w domu i sprzeda za bezcen to będzie tylko i wyłącznie jego wina.

Poza tym nie wydaje mi się aby sklepy chciały zarabiać na szrocie, z czego raptem może gdzieś tylko kilka % to te tzw perełki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak lepiej trzymać sie konkretnego przypadku a nie podpierać się sytuacją w słuzbie zdrowia lub spiskami monopolistycznymi.

Teamt dotyczy konkretnej sprawy i uzsadnienia czy to uczciwe czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak lepiej trzymać sie konkretnego przypadku a nie podpierać się sytuacją w słuzbie zdrowia lub spiskami monopolistycznymi.

Teamt dotyczy konkretnej sprawy i uzsadnienia czy to uczciwe czy nie.

Tak, może będzie łatwiej ocenić.

Wnuczek przynosi do AP wzmacniacz , stary lampowy duży w dwóch częściach, bo ciężki, znalazł go w szafie owinięty w koc, leży może od 20 lat a może więcej, dziadek kupił za roczną wypłatę, a może za więcej, ładny piękny cały w chromach, kolega ze stanów przywiózł, dla wnuczka warty paczkę fajek, albo dwie, a ile warty dla AP, a ile wart dla dziadka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może będzie łatwiej ocenić.

Wnuczek przynosi do AP wzmacniacz , stary lampowy duży w dwóch częściach, bo ciężki, znalazł go w szafie owinięty w koc, leży może od 20 lat a może więcej, dziadek kupił za roczną wypłatę, a może za więcej, ładny piękny cały w chromach, kolega ze stanów przywiózł, dla wnuczka warty paczkę fajek, albo dwie, a ile warty dla AP, a ile wart dla dziadka.

 

Czy tak było w tym przypadku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój stary sprzęt audio już nie daje rady albo znudziło ci się jego brzmienie? Chciałbyś zmienić kolumny lub elektronikę a nie wiesz jak pozbyć się starych modeli? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Przyjmiemy twoje niepotrzebne Hi Fi i wymienimy je na korzystny rabat przy zakupie nowego sprzętu z naszej oferty. Przekonaj się że nie musisz być stratny wystawiając na sprzedaż wysłużonych komponentów audio. Napisz lub przyjdź do nas i zapytaj o szczegóły To nic nie kosztuje!

 

Proszę przeczytać to wytłuszczonym drukiem.

 

Czy ktoś z Panów został przez nas oszukany ? Czy ktoś choćby sprawdził wycenę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Azus

Ale wydałeś osąd w konkretnym przypadku jedynie na podstwie własnego odbioru. To jest nadużycie.

To, że ktoś może nie oznacza, że to robi.

Ja widzę tu na razie jedynie próbę przyciągniącia większej ilości klientów, oferując im pewną "wygodę" w zamian za zakupienie towaru. Handlowanbie szrotem to nie jest cel działaności sklepu sprzedającego nowe produkty. Raczej mało jest prawdopodobne, by ktoś pod płaszczykiem prowadzenia salonu sprzedaży kręcił, jako, główny biznes, handel szrotem.

Po co? Kiedy można prościej, bez owijania w bawełnę założyć lombard czy inna lichwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może założyciel wątku przedstawi konkretne zarzuty – przykłady – zagrożenia. Wtedy będę mógł się ustosunkować bo jak na razie to nie wiem co napisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie sprawdził wyceny,... i nikt nie wie że został oszukany, tylko wiem jak czuć dobrze zrobiony biznes, i jak smakuje uczciwy i nie uczciwy.

 

>Azus

Ale wydałeś osąd w konkretnym przypadku jedynie na podstwie własnego odbioru. To jest nadużycie.

To, że ktoś może nie oznacza, że to robi.

Ja widzę tu na razie jedynie próbę przyciągniącia większej ilości klientów, oferując im pewną "wygodę" w zamian za zakupienie towaru. Handlowanbie szrotem to nie jest cel działaności sklepu sprzedającego nowe produkty. Raczej mało jest prawdopodobne, by ktoś pod płaszczykiem prowadzenia salonu sprzedaży kręcił, jako, główny biznes, handel szrotem.

Po co? Kiedy można prościej, bez owijania w bawełnę założyć lombard czy inna lichwę.

Proszę zająć miejsce wnuczka, żądzą dwóch paczek papierosów, i nie mówmy o szrocie, tylko o wzmacniaczu zamieszczonym w ogłoszeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szarganie opinii na podstawie niejasnego widzimisię.

 

A mi się tak widzi, że Azus nie dostał w Elektropunkcie rabatu, jaki sobie wymarzył i teraz się odgrywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Dokładnie, możesz kupić w Berlinie i jak będziesz w potrzebie to możesz szukać pracy, pomocy lekarskiej itd. też w Berlinie. Najlepiej lać na polaków i narzekać jak to w Polsce źle a z naszych pieniędzy korzysta cały zachód. Dlatego w Polsce jest jak jest między innymi dzięki Tobie.

Nie przesadzajmy. Kupowanie byle jakiego towaru, bo polski, ani kupowanie od polskiego sprzedawcy, bo polski, to nie jest żaden wyznacznik dobrobytu polskiego ani tym bardziej patriotyzmu.

Będę kupować lepszy towar u sprzedawcy, który zaoferuje go taniej. To normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może będzie łatwiej ocenić.

Wnuczek przynosi do AP wzmacniacz , stary lampowy duży w dwóch częściach, bo ciężki, znalazł go w szafie owinięty w koc, leży może od 20 lat a może więcej, dziadek kupił za roczną wypłatę, a może za więcej, ładny piękny cały w chromach, kolega ze stanów przywiózł, dla wnuczka warty paczkę fajek, albo dwie, a ile warty dla AP, a ile wart dla dziadka.

Już pisałem. Skoro wnuczek niewiele wie, jest niedouczony, jest dorosły a w dodatku nie sprawdził towaru który oddaje jest sam sobie winien. Więc dlaczego obwiniać o to sklep? Przecież sprzęt vintage nie ma określonego cennika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie sprawdził wyceny,... i nikt nie wie że został oszukany, tylko wiem jak czuć dobrze zrobiony biznes, i jak smakuje uczciwy i nie uczciwy.

 

 

Proszę zająć miejsce wnuczka, żądzą dwóch paczek papierosów, i nie mówmy o szrocie, tylko o wzmacniaczu zamieszczonym w ogłoszeniu.

Póki co, to ten wnuczek istnieje jedynie w Twojej wyobraźni.

A ten Marantz jest tyle wart, za ile ktoś go kupi. Klient ma zawsze prawo wyboru lepszej oferty. W tym przypadku oferta "sprzedaży" nie była dla kupującego widać korzystna. Jedynie role sprzedawcy i kupującego są zamienione.

Jak widać, to bardzo dobry przykład na to, ze każdy ma taką etykę, która jest dla niego korzystniejsza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szarganie opinii na podstawie niejasnego widzimisię.

 

A mi się tak widzi, że Azus nie dostał w Elektropunkcie rabatu, jaki sobie wymarzył i teraz się odgrywa.

Panowie,..czy ja złe słowo napisałem EP, napisałem, że ogłoszenie na stronie jest zachęcające do przynoszenia sprzętu przez nie znających faktycznych cen rynku wtórnego, a zatem idą do złych praktyk handlowych, na pewno nikt z klientów jak pisałem wyżej nie czuje się oszukany, a czy EP będzie na tyle uczciwa, że da wnuczkowi więcej paczek? wiedząc, że odda dziadkowe monobloki na wypasie za trzy paczki.

 

O,..i tutaj jest wszystkiemu winien wnuczek, czyli EP zrobił interes roku..., ale czy uczciwie? i jak to jest z sumieniem.

Sittek przychodzi do Ciebie gość z Marantz em w idealnym stanie, jest piękny, za 100zł kupisz go?,...czy powiesz gościowi aby poszedł do EP bo tam dadzą więcej, a jeszcze wiedząc, że kolega jest hobbystą kolekcjonerem i zapłaci jeszcze więcej, czy kupisz i sprzedaż koledze, czy na tyle jesteś uczciwy, że wyślesz gościa z Marantz,em od razu do kolegi, jeśli piszesz,... że wnuczek jest sam sobie winien, to nie będzie uczciwości, i normalnego funkcjonowania rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujący ma tylko raz wpływ na cene....jak płaci.Ceny ustala zawsze producent,jak mi wiadomo i nie kce pytać klienta(kupującego)

o to czy mu się podoba cena czy nie.Takie fanaberie Azusek w domu z żonkom sobie uskuteczniaj.

 

Tylko nie zapomnij o uczciwości bo żonka ci nie wybaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Pan podać w którym miejscu zachęcamy do przynoszenia sprzętu przez osoby nie znających faktycznych cen rynku wtórnego, może mi Pan podać takie ceny. Cena rynku wtórnego jest szeroka, dany produkt może być zniszczony bez osprzętu i taki sam produkt może być perełka z opakowaniem i osprzętem cena może się różnić ponad 100%.

 

Co do „wnuczka” to takich jeszcze nie spotkałem :) w dobie internetu ludzie są bardzo dobrze obeznani i za darmo nikt nic nie odda.

 

Nie mam jak się ustosunkować konkretnie do sprawy bo są to wymysły i teoretyzowanie, równie dobrze można napisać że jak ktoś ma dwie ręce to jest złodziejem bo może nimi coś ukraść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sprawa jest oczywista: kol. Azus skupuje za grosze "wintydż" i opycha go z dziesięciokrotną lub stukrotną przebitką na alleedrogo. Taka promocja sklepów w nowym sprzętem podcina gałąź, na której kol. Azus siedzi. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, możesz kupić w Berlinie i jak będziesz w potrzebie to możesz szukać pracy, pomocy lekarskiej itd. też w Berlinie. Najlepiej lać na polaków i narzekać jak to w Polsce źle a z naszych pieniędzy korzysta cały zachód. Dlatego w Polsce jest jak jest między innymi dzięki Tobie.

LoL, a ponieważ uznałeś mnie winnym tego, że w Polsce jest źle to kilka słów na swoją obronę. Pracuję dla zachodniej firmy - zresztą pracować dla nich zacząłem już dawno i nie w Polsce. Emerytury też nie będzie mi płacić Polska. A ze służby zdrowia korzystam płacąc ekstra (żona też, młoda już mieszka za granicą i raczej tu nie wróci). A i mam nadzieje, że uczestniczysz w każdych wyborach ? Bo narzekanie, a nie głosowanie jest...... Sam rozumiesz. Mógłbym Cię wypunktować, ale za leniwy jestem.

 

Wracając do tematu:

Codziennie jesteśmy atakowani niusami o handlowych "cudach" (piszę cudach ponieważ w świetle prawa wszystko jest ok. Firmy po prostu żerują na nieznajomości cen, prawa, bądź realiów, ale w świetle prawa jest ok.):

A to skup telefonów za cenę ładowarki, a to dodatki do emerytury emerytów za ich mieszkania, a to oferty sieci, a to ubezpieczenia, parabanki, czy nawet banki i mógłbym tak przez kilkaset linijek wyliczać.

Także po takich "uczciwych" praktykach kolega zakładający topik wyszedł z założenia iż to kolejna oferta z tego typu. Źle sformułował posta i cała jego w tym wina.... W złym doborze słów. Miał pełne prawo tak myśleć - żyjąc w naszych realiach).

Teraz co do samej firmy:

1. Jeśli się poczuła urażona może dochodzić swoich praw, bądź po prostu zażądać skasowania tematu.

2. Wprowadzając taką promocję liczyła na wzrost zysków - czy to przez odsprzedaż kupionego od ludzi sprzętu, czy tez przez wzrost sprzedaży produktów nowych. I przed taką promocją zrobiła zimną kalkulację i wyliczenia finansowe. I proszę nie pisać, że jest inaczej, bo w to nawet 6-latek nie uwierzy. Oczywiście miała do tego pełne prawo !!!!

3. Jest to jak najbardziej zgodna z prawem promocja, ba jak to już napisałem: psim obowiązkiem handlowca jest zarabianie pieniążków dla swojej firmy !!!

4. Póki nie ma udokumentowanego przypadku iż kogoś zrobili w karolka, świadomie zaniżając cenę zakupu jakiegoś klocka, lub wmawiając komuś, że to złom, to nie ma sprawy.

5. Nikt nikogo nie zmusza do skorzystania z tej i tysięcy innych promocji. Masz głowę - korzystaj z niej....

 

A co do samej firmy: zyskaliście tym wątkiem dobrą reklamę, acz zamiast się bronić i poniekąd atakować mogliście pięknie się przedstawić i wypunktować plusy swojej promocji - zgapiliście okazję ;P

 

Oki ja skończyłem się produkować.

Wszystkim udanych prezentów od Mikołaja i pod choinką....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się urażony, myślę że wszystko zostało wyjaśnione. Wątek został założony w taki sposób że pokazał nas jako oszustów – naciągaczy ale mogę zapewnić że tak nie jest co każdy może sprawdzić.

 

Co do plusów promocji, klient zostawia swój sprzęt w cenie średniej allegro jak już pisałem wszystko zależy od wielu czynników stan, osprzęt itp.

 

Zysk ze sprzedaży zostaje na takim samym poziomie, jedynie poziom sprzedaży zwiększa się dzięki temu rozwiązaniu i to jest główny cel. Jeżeli podchodzimy do tego uczciwie to akcja ta będzie procentować większą ilością sprzedaży a co za tym idzie i zysków. Jeżeli byśmy naciągali akcja ta nie miała by sensu gdyż bardzo szybko się zakończyła a w tym wątku pewnie byśmy byli źle opisani.

 

Na dobrą opinie pracujemy już siódmy rok co może np. potwierdzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie widze w tym problemu. jak ktoś jest głupi i nie wie co sprzedaje to już jego problem. Może w elektropunkcie go wykożystają, a może się zdziwi jak dużo chcą mu zapłacić za hipotetycznego dziadkowego vintydza którego uznawał za warty tyle ile miedź w nim zawarta.

Ja sie np. kompletnie nie znam na samochodach, jak znajdę jakiś na dziadkowym strychu to nie zaniosę ko zaraz do komisu i nie wymienię na dwie ramy fajek, najpierw zrobię jakis reserch poszukam tego modelu w necie, zapytam o zdanie znajomych którzy się na samochodach znają itd. jak kogoś na tyle nie stać to nie jest problemem sprzedawcy, żeby nadrabiać 20 letnie braki w jego wychowaniu...

 

W każdym razie promocja całkiem ciekawa, zamiast się bujać na allegro z moim starym wzmakiem, kombinować kuriera, brac wolne w pracy, czekać tygodniami aż ktoś go kupi - niosę do elektropunktu i wychodzę z nowym pięknym wzmakiem z jakimśtam rabacikiem. Moim zdaniem każdy sobie potrafi przekalkulować, czy chce mu się wojować na allegro o stówkę czy trzy więcej czy woli załatwić sprawę w jednym kursie do sklepu.

 

W skrócie - jak ktoś nie umie sprawdzić na allegro co po ile chodzi - niech ginie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.