Jump to content
IGNORED

Podłączenie kina domowego do dvd i dekodera

macromia

Recommended Posts

Dzień dobry!

Mam sprawę do fachowców z forum. Chciałbym podłączyć kino domowe do dvd i dekodera n. Próbowałem szukać informacji w internecie, ale dalej nie wiem jak to dokładnie podłączyć, co ma "iść" do czego, żeby było najkorzystniej. Posiadam dość stary sprzęt, więc tym bardziej jest problem.

Sytuacja wygląda tak:

Telewizor jest mocno stary i ma tylko jedno wyjście euro(scart?) oraz wyjście audio (słuchawkowe). Dvd to jakiś badziew manty o numerze DVD 015 Prince 2. Natomiast kino domowe to Sony HT-DDW650. Posiadam również dekoder n hd z nagrywarką. Chciałbym to wszystko jakoś sensownie podłączyć, a kompletnie się na tym nie znam. Jedyne co mi się udało na razie zrobić to podłączyć DVD przed wyście cyfrowe audio z kinem domowym. Proszę o porady co z czym podłączyć, żeby to jakoś działało. Załączam obrazki wejść we wszystkich urządzeniach.

Dekoder: originalrecorder.jpg

Kino Domowe: img5302gb.jpg

DVD: img5300f.jpg

Z góry dziękuję za pomoc!

Dobra nie będę wnikał czy twój telewizor ma wejścia Video Compozyt ( takie jedno RCA , zdaje się koloru żółtego ) i S video .

Potrzebujesz takiego przełącznika do którego podepniesz dwa źródła wideo i do jednego gniazda w TV :

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Jest jeszcze jedna możliwość . Twój ampli jest " jakby przełącznikiem sygnałów wideo RCA kompozyt " te pojedyncze żółte cincze ) , tylko że dekoder nie ma takiego wyjścia trzeba byłoby brać z euro złącza dekodera kablem przejściówką . Aha ze SCART w jednym źródle będzie dźwięk w TV .

Audio realizujesz :

Dekoder out SPDIF Optickal TOSLINK ( optycznym kablem ) ---------------- amplituner optical input

DVD out Digital Coaxial ( kabel koncentryczny ) ---------------- amplituner input coxoal

, a daj jeszcze zdjęcia z telewizorem , musi on mieć input S video i konpozyt , nie trzeba będzie kupować przełącznika scart ( tylko wtedy będzie obraz w TV , a dźwięku nie będzie ) , żeby był dźwięk z tych dwóch źródeł to musi być włączony amplituner .

Zrozumiałeś coś ?

Dobra nie będę wnikał czy twój telewizor ma wejścia Video Compozyt ( takie jedno RCA , zdaje się koloru żółtego ) i S video .

Potrzebujesz takiego przełącznika do którego podepniesz dwa źródła wideo i do jednego gniazda w TV :

Hidden Content

Hidden Content

Jest jeszcze jedna możliwość . Twój ampli jest " jakby przełącznikiem sygnałów wideo RCA kompozyt " te pojedyncze żółte cincze ) , tylko że dekoder nie ma takiego wyjścia trzeba byłoby brać z euro złącza dekodera kablem przejściówką . Aha ze SCART w jednym źródle będzie dźwięk w TV .

Audio realizujesz :

Dekoder out SPDIF Optickal TOSLINK ( optycznym kablem ) ---------------- amplituner optical input

DVD out Digital Coaxial ( kabel koncentryczny ) ---------------- amplituner input coxoal

, a daj jeszcze zdjęcia z telewizorem , musi on mieć input S video i konpozyt , nie trzeba będzie kupować przełącznika scart ( tylko wtedy będzie obraz w TV , a dźwięku nie będzie ) , żeby był dźwięk z tych dwóch źródeł to musi być włączony amplituner .

Zrozumiałeś coś ?

Tak jak pisałem telewizor ma TYLKO i wyłącznie wejście euro i wyjście słuchawkowe audio. Kabel optyczny i koncentryczny do audio ogarniam, rozgałęźnik euro mam. Spróbuję to zrobić tak, że video out przez chincha do rozgałęźnika euro, dvd video out również przez chincha do amplitunera i dekoder tak samo. Zobaczę czy to zadziała.

Spróbuję to zrobić tak, że video out przez chincha do rozgałęźnika euro, dvd video out również przez chincha do amplitunera i dekoder tak samo. Zobaczę czy to zadziała.

Nie rozumiem tego co napisałeś , gdy puścisz wideo z dwóch źródeł pod dwa gniazda amplitunera to przełącznik jest niepotrzebny .

Te rozgałęźniki , a w zasadzie przełączniki to są SCART ( eurozłącze ) , one przenoszą jednocześnie Audio i wideo . Zrób tak ( według mnie najlepiej )

DVD SCART ------ input 1 SCART przełącznik

przełącznik out SCART ---- input TV

Dekoder SCART ----- input 2 SCART przełącznik

rozgałęźnik euro mam

Dla pewności daj linka z tym " rozgałęźnikiem " , lub zdjęcie .

Spróbuję to zrobić tak, że video out przez chincha do rozgałęźnika euro, dvd video out również przez chincha do amplitunera i dekoder tak samo. Zobaczę czy to zadziała.

, a haha Ty chcesz zastosować przełącznik przed amplitunerem po cinczach ? i z przełącznika out do jednego gniazda amplitunera .

Tylko , że wtedy musisz " wyciągnąć " sygnał z eurozłącza do " cincza " za pomocą adaptera , lub kabla adaptera , a i wtedy musisz cały czas włączać amplituner , żeby był dźwięk . Nie wiem czy twój amplituner potrafi przesłać przez siebie sygnał wideo w stanie czuwania .

Do tego typu rozwiązania nie jest potrzebny przełącznik , amplituner sam w sobie jest przłącznikiem , tylko adapter SCART -- Kompzyt do dekodera .

i adapter SCART -- Kompzyt wideo w TV

Ja bym podłączył to wszystko jak na poniższym obrazku.

Zalety są następujące:

1. Przy połączeniu przez pełne EURO-złącze przesyłany jest także dźwięk. Oznacza to, że przy wyłączonym amplitunerze nadal będzie miał głos w TV, co może być przydatne w przypadku oglądania np. wiadomości.

2. Jeśli urządzenia obsługują RGB, to jakość obrazu będzie sporo lepsza, niż przy zastosowaniu S-VIDEO i dużo lepsza, niż przy VIDEO (composite).

3. Przy połączeniach cyfrowych (koaksjalnym i optycznych) korzystasz z przetwornika cyfrowo-analogowego umieszczone w amplitunerze, co umożliwia odtwarzanie Dolby Digital i dts. Może także brzmieć lepiej w przypadku odtwarzania normalnych płyt CD.

Hidden Content

Hidden Content

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.