Jump to content
IGNORED

Amplituner Unitra Diora Merkury


GOOMISIEK

Recommended Posts

Czy ktos wie jak naprawic ten zabytek ? niegraja 3 kanały a na 4 kanale gra ale straszne cicho czy wiecie co to moze byc?? jak to to co i jak to naprawic?? POMOCY... niemam za duzo kasy a chcialbym go sam naprawic...!! pomocy!!!

Link to comment
Share on other sites

Gumiś

 

Jak będziesz śmiecił na forum i zakładał wątki ciągle na ten sam temat, bo nikt Ci nie odpowiedział, to oprócz wymysłów zarobisz bana.

 

Skoro Ci nikt nie powiedział, w którym miejscu co przylutować, to widocznie nie wie. Albo nie ma czasu. Albo może wyjechał na wakacje. A może konsylium radzi co zrobić. I jeśli nie dostaniesz satysfakcjonującej odpowiedzi, to podziękuj ładnie i wróć do nas za jakiś czas. Może wtedy będzisz miał więcej szczęścia.

Link to comment
Share on other sites

inżynier -> ufff, dzięki :-)

 

GOOMISIEK ->

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , dział audio. Ale uważaj, za tak zadane pytanie możesz od razu wylecieć. Zdecydowanie polecam użycie przycisku "Szukaj" na elektrodzie.

 

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Mam pytanie na temat Merkurego od unitry :)

 

Mianowicie, czy ktoś podłączał ten ampli jako wzmacniacz w pełnowartościowym systemie hi fi??

Wiem, że to śmieszne pytanie. Ale może ktoś taki sie znalazł.

 

A jeśli sie znalazł to co może powiedzieć o jakości dźwięku po wzmocnieniu przez wzmacniacz merkurego?

Link to comment
Share on other sites

a co to jest pełnowartościowy system Hi Fi ? na obudowie jest napis merkury Hi Fi , wszystko to rzecz gustu , nostalgii , bo to już wiekowy sprzęt

Gra dośc ocieplonym dżwiękiem , jest o kilka klas lepszy niż wszystkie miniwieże i inne wynalazki

Link to comment
Share on other sites

To jednak za wysoka poprzeczka dla merkurego , podłączałem go kiedyś do mojego sprzetu , brakowało mu szczegółowości , wysokie mocno wycofane

ale to też jest staruszek , żeby ten test był wiarygodny musiałbym poddac go gruntownej renowacji

Link to comment
Share on other sites

z nowych wzmaków porównywałem merkurego z harmanem kardonem hk970( jak go kupowałem to kosztował 1900:P). Harman przy nim gra bezbarwnie, z płytką sceną ze słabo zaznaczonymi skrajami pasma... To chyba magia tych stk 077, które siedzą w końcówce mocy... Co do szczegółów nie ma ich za dużo, ale sposób w jaki unitra pokazuje instrumenty akustyczne rozwala mnie doszczętnie. Trochę już słyszałem, i nigdy nie spotkałem wzmacniacza który grałby tak wielobarwnie,z soczystymi wokalami, tak szeroką sceną... ( do tego nie ma muła, gra całkiem szybko:)heh śmiać mi sie chce bo przesłuchuję całe płyty, Winyle lecą hurtem. Masakra:P A merkurego dostałem za darmo od teścia.

 

Zastanawiam sie... Teraz słucham na archaicznej końcówce klein hummel sb280, szczegóły, dynamika, kontrola basu i tp jest, ale jakoś ten dzwięk nie zachęca do słuchania całych płyt... Na nim najlepiej słucha sie samplerów itp. Mało radości z muzyki. Za to merkury... Słabo nagrane płyty nadal są słabo nagrane, słychac to, ale można ich posłuchać. Za to audiofilskie edycje - rozwalają:) Dziwne to. Nie sądziłęm ze unitra zaspokoi moje wymagania w jakimkolwiek stopniu.... Może ogłuchłem :P

Link to comment
Share on other sites

Gra tak jak koledzy napisali, ocieplonym dźwiękiem. Raczej nie ma co oczekiwać szczegółowości czy jasnej, krystalicznie czystej góry. Ale gra bardzo plastycznie, bardzo przyjemnie, muzykalnie. Nie ma żadnego muła, wszystko jest na swoim miejscu, ale raczej nie ma co opisywać tego dźwięku w kategoriach audiofilskich ;)

Link to comment
Share on other sites

Zdzisłav

nie ogłuchłeś , po prostu znalazłes dżwiek jaki ci odpowiada i sie z tego ciesz . Co znaczy dzwiek audiofilski ? , mnie sie kojarzy ze słuchanym z sprzetu za wiele kasiory ,na pewno nie neutralny bo najczęsciej klocki podbarwiają , kiedyś okreslenie hi fi wymagało spełnienia ze strony sprzetu okreslonych norm ,a audiofilski ?

Link to comment
Share on other sites

dokładnie, czuje, ze znalazłem swój dzwięk.:)

Ciesze się strasznie bo zaoszczędzę trochę kasy :P

Rozwalają mnie wokale z merkurego, są takie barwne, plastyczne, słodnkie, wypełnione. No włąsnie wypełnienie to ogromna zaleta tego staruszka. Ja nie czuje niedosytu w wysokich tonach, czasem jest ich za dużo, nie są wysokiej jakości. Następną zaletą jest niemal trójwymiarowa scena. Niesamowite....

 

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.