Jump to content

Open Club  ·  82 members

Lector Klub
Sign in to follow this  
 1. What's new in this club
 2. Co prawda , nie znam aktualnych cen , ale u mnie 3T też robił znakomitą robotę , dopóki nie przyjechał 7T . Rok temu nawet popełniłem jakiś tekst na ten temat .
 3. Lector PSU 7T versus PSU 3T. PSU 7T Poprawa brzmienia w całym paśmie, referencyjny bas, dynamika. Koszt bywa mniejszy od kabli sieciowych. Pozdrawiam J
 4. Ciekawe ile trzeba dopłacić do zasilania 7T bo to już chyba gruby koszt? U mnie już trójka robi super robotę ale gdyby było jeszcze lepiej to... Choć trudno sobie wyobrazić aby mogło być jeszcze lepiej 😁 No i gdzie zmieścić takie bydlę 😂 Ale chętnie bym sprawdził w przyszłości....
 5. Lepiej trochę odczekać , uzbierać i mieć to o czym marzysz . Jak sądzę . Ja tak zrobiłem i cieszę się Lectorem CDP -707 . Gdybyś się zdecydował , będziesz miał dylemat , jaki zasilacz ? PSU-3T czy PSU-7T ?
 6. Witam. Zapraszamy do posłuchania, porównania. Elektronika marki Lector na miejscu. Trzy różne systemy. Muzyka. Kawa😉. Lector. Pozdrawiam Joanna
 7. Cześć klubowiczom Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie odtwarzacz CD Lector. Marzy mi się CDP 707. Ale pewnie trochę będę musiał na niego zbierać. Dlatego rozważam też używkę TL7 lub nowy CDP 603. Czy macie może jakieś porównania pomiędzy aktualnym CDP 707 i starszym TL7? Czy to takie samo brzmienie? A ja ma się do nich młodszy brat CDP 603? Z góry dziękuję za pomoc.
 8. Obiecałem podzielić się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi wymiany lamp we wzmacniaczu Lector ZXT-70, więc napiszę co zaobserwowałem podczas zmiany lamp z JJ E88CC na JJ E88CC Gold Pins. Otóż tak jak w przypadku oryginalnych lamp stosowanych przez producenta dźwięk stopniowo bardzo subtelnie się zmienia w trakcie tzw. wygrzewania. Z tego co zauważyłem, to w przypadku jednego jak i drugiego modelu lamp tego samego producenta, po pewnym czasie wygrzewania dźwięk staje się bardziej zwarty i balans tonalny delikatnie/subtelnie przesuwa się w stronę górnych rejestrów. Nie oznacza to, że jest za jasny lub coś w tym rodzaju, w moim odczuciu z bardziej ciepłego przechodzi w neutralny/ liniowy. Dla mnie uzyskany dźwięk po procesie wygrzania jest optymalny dla mojego toru audio. Wymieniając lampy na inne nie chciałem dokonywać rewolucji w dźwięku ponieważ uważam, że oryginalne lampy stosowane przez producenta są bardzo w porządku i widzę, że zastosowanie właśnie takich a nie innych było dokonane celowo, co zresztą daje świetne rezultaty porównując wzmacniacz na tle konkurencji. Nowe lampy JJ E88CC Gold Pins rzeczywiście nie zamieszały i charakter dźwięku się zachował. Jednakże według mnie subtelnie poprawiła się jakość wysokich tonów, są jakby bardziej rozdzielcze. Nie są to zmiany duże, znaczące można rzec na granicy percepcji, aczkolwiek utrzymują mnie w przekonaniu, że warto było zaryzykować i dokonać zmian. Uważam, że świadome podejście do zmiany lamp może przynieść dobre efekty, jednak jak to już w audio bywa trzeba być ostrożnym, bo zamiast polepszyć można coś popie... Pozdrawiam.
 9. Bylem nieobecny na forum przez kilka miesięcy (kłopoty zdrowotne w rodzinie) Milo znowu zajrzeć do Lectora i zobaczyć co się dzieje a dzieje się całkiem sporo. Ja obecnie system mam zbudowany na Lectorze wzmacniaczu ZXT-70 i przedwzmacniaczu gramofonowym PHOENIX listwie zasilającej EDISON oraz okablowaniu z Black Cat. Kolumny to Pearl Evo Teraz delektuje się muzyką. Jedynie co mogę zmienić to tylko na inne urządzenia Lectora te z wyższej pólki podobnie z kablami. Obecnie moja zabawa ze sprzętem polega na wymianie podstawek pod kolumny. Musza być wyższe niż te które mam obecnie. Zmiana gniazda sieciowego naściennego ze zwykłego na Furutecha no i ciągła praca nad akustyką ale to tylko taka działania poboczne bo system gra rewelacyjnie. Widziałem wcześniej pytania n/t wymiany lamp. Zdaniem konstruktora i moim (sprawdziłem) wymiana niewiele zmienia będzie może troszkę inaczej ale czy lepiej ? To rzecz gustu oczywiście ale na pewno szkoda pieniędzy na drogie NOS-y.
 10. Ha, w końcu polazłem pooglądać i posłuchać systemu, w którym źródłem był transport szanownego klubu. Foto gdzieś powyżej. Jak to Włosi, dzieło sztuki. Friendowi brakowało barwy na średnicy, przestrzeni, przy zachowaniu rozdzielczości oraz basu. Pech chciał, że dostał to wszystko razy ileś tam 😁. Transportinio w tym dobrze elementów audio spisał się ..... Wstawcie co chcecie, dla mnie idealnie. Czapkę z daszkiem chylę 😉 Pozdrawiam hudy
 11. Ręce i nogi opadają ! Skrobię ponownie ten wpis , bo ostatni mój zniknął był . Aż się boję myśleć dlaczego ??? Wracając do meritum . Miałem tyko listwę pf-1 , która krótko grała z 707+PSU-3T. Jak zawitała listwa Lector Edison 320 na odsłuchy , wpasowała się w system i została . Dopiero po jakimś czasie zamieniłem zasilacz PSU 3 na PSU 7 . Teraz zasilacz PSU 7 jest podłączony do gniazda dla przedwzmacniaczy , ponieważ zasila także przedwzmacniacz Lector ZOE . Przy ewentualnym odsłuchu , zawsze można pokombinować . P.S. Ostatnio listwę nabył guinness_bis i jak sądzę zadowolony . Podpytaj.
 12. Miałem tylko pf-1, która krótko grała z 707+PSU 3 . Przyjechała listwa Edison 230 . Wpasowała się w system i została . Dopiero po jakimś czasie wymieniłem PSU 3 na PSU 7. U mnie zasilacz podpięty jest do gniazda przeznaczonego dla przedwzmacniaczy , ponieważ PSU 7 zasila równocześnie przedwzmacniacz Lector ZOE . Przy ewentualnym odsłuchu zawsze można poeksperymentować .
 13. Witam. Listwa Lector Edison 230 wymiary: dł. 300/szer. 200/wys. 85 Wymiary listwy z boczkami: dł. 300/szer. 240/wys. 85 Boczki do wyboru plexiglas, drewniane. Kabel w komplecie, wtyk IEC 16A... Pozdrawiam J
 14. Sądząc po cenie to była pf1. A Stas miałeś pf 2 ? Bo jeżeli Edison 230 jest wyrażnie lepsza od pf2, to będę chciał to sprawdzić. Stas Ty jesteś dla mnie dobrym przykładem bo też używasz zasilacza PSU 7. I stąd moje pytanie, czy cd 707 też dużo korzysta z tą listwą? Zasilacz jest tak zbudowany, że może się wydawać że Edison 230 niewiele pomoże w dżwięku 707 ale może się mylę. I jeszcze jedno zwykle cd podpina się pod gniazdo niskoprądowe a jak jest w tym przypadku gdy zasilacz PSU 7 ma trafa większe niż niektóre wzmacniacze? Pytanie do dystrybutora o wymiary listwy.
 15. Zgadza się . Nie ten temat , ale moim zdaniem ta listwa nie pasuje się do lamp i hybryd .
 16. O której giga piszesz ? Jeśli o pf -1 pełną zgoda .ale da się coś poprawić 🙂 Tylko to nie ten wątek.
 17. Pytanie do tych co mają listwę Edison 230. Czy porównywali ją do innych listew i jakie były różnice . Wiem, że Stas miał kiedyś gigawatt i krótko napisał, że była za ciepła. Może coś więcej sobie przypomni. Moje dotychczasowe próby z pożyczonymi listwami (enerr i gigawatt 1) były niesatysfakcynujące. Enerr doświetlał krawędzie ale chował środek. Gigawatt był równiejszy ale z kolei dynamika spadała.
 18. Moja 7 . I koledzy, chyba się lubią.
 19. Źródło systemu: Lector CDP 707 PSU 7T. Pozdrawiam J
 20. Dzięki 🙂 Bardzo mocna i niedoceniana.
 21. Gratuluję nabycia nowej „zabawki” . Listwa to mocna pozycja .
 22. Witam, Jak to zwykle się dzieje w naszym hobby pojawiła się myśl (oraz środki) ......jest dobrze ale na pewno może być lepiej, należy więc coś poprawić 😉 Ponieważ tor zasilania u mnie to zwykła listwa (rozgałęźnik) od Sonus Oliwa, a kable zasilające to fabryczne sieciówki, tak więc sekcja zasilania stała się naturalnym wyborem. Telefon do dystrybutora Lectora w Polsce i po konsultacjach wyszło, że warto zacząć od testu listwy Edison 230, a w przypadku wpasowania w system następnie skupić się na przewodach. Przyznam się, byłem sceptyczny co do znacznej poprawy jaką listwa ma wnieść do systemu ale skoro można bez konsekwencji protestować to czemu tego nie zrobić. Tak więc po dwóch dniach listwa była u mnie podpięta. Przy okazji podpinania i sprawdzania faz zmierzyłem sobie napięcie w gniazdku w ścianie - waha się w przedziale 232-242V, podobno całkiem dobrze. Dodam, że P. Kamil dołożył do paczki celem po testowania (także wygrzania) kabel zasilający Black Cat Silverstar. Kabel zasilił Digitube-192. Skoro podpięte...słuchamy. Pierwsze wrażenie pozytywne. Większa dynamika, kontrola oraz jak to nazywam "wyczyszczenie dźwięku z brudów". Generalnie duża poprawa. No i fajnie, ale często bywa tak, że to sami sobie wmawiamy poprawę, bo chociaż jest inaczej to już niekoniecznie lepiej 😉 Tak więc emocje ostudziłem, a przez następne dwa tygodnie okazjonalnie słuchałem nic już w systemie nie zmieniając. Sprzęt się wygrzewał, a ja na bieżąco adaptowałem się do zmieniającego się dźwięku. Na święta dużo słuchania, a zaraz po chwila prawdy, należało podjąć decyzję listwa zostaje czy wraca do dystrybutora. Do pomocy zaprosiłem żonę i syna. Po wypięciu listwy i kabla duża degradacja dźwięku. Fajnie było obserwować miny najbliższych. Wpinamy ponownie i jest uśmiech. Więcej przepinek już nie potrzebowaliśmy. Nie było odwrotu, poprawa i zadowolenie jest tak znaczne, że nawet nie zadałem sobie trudu testowania innych produktów. Na dodatek Edison ładnie pasuje do już posiadanych klocków 🙂 Tym samym system powiększył się o kolejny element - listwę zasilającą Lector Edison 230. Przy okazji okazało się, że kabel pomimo że swoje dorzuca to jednak listwa zrobiła większą robotę. Do kabla jeszcze w przyszłości wrócę i skonfrontuję z produktami polskich producentów. Poniżej zdjęcia systemu na stan obecny.
 23. Joanno ale Ci fajnie... Możesz na co dzień słuchać Lektorów w różnych konfiguracjach... Zazdroszczę i pozdrawiam.
 24. Witam. Cyfrowe źródło systemu: Transport Lector DIGIDRIVE TL 3 ( zewnętrzne zasilanie PSU FD ) Dac Lector DIGICODE S-192 ( zasilanie PSU 218 ) Pozdrawiam J
 25.  
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.