Jump to content
IGNORED

cambridge czy yamaha

matt28

Recommended Posts

Witam!

Zastanawiam sie od jakiegoś czasu nad sprzętem do 3600 zł.

Słucham rock, jazz, metal. Lubie niskie tony - bas jest tym co mnie rusza.

Moje typy

1. YAMAHA A-S500 + CD-S300 + JBL E80

2. mini YAMAHA MCS 1330

3. Cambridge SR10 + Cambridge CD5 + Taga Azure F-80

Proszę o opinie, szczególnie co do kolumn ponieważ nie wiem czy akurat te to najlepszy wybór i czy będą dostepne do odsłuchu.

Witaj,

przy Twoich preferencjach MCS 1330 odpada. Podaj proszę wielkość Twojego pomieszczenie odsłuchowego. Podałeś, że lubisz bas, a jak w górą - lubisz jasną, ostrą górę, czy raczej szukamy konfiguracji z łagodniejszymi wysokimi tonami ?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Jeżeli jesteś fanem niskich tonów to połączenie Yamahy i E80 to zdecydowanie pomyłka. Yamaha jest nieco stłamszona w tych zakresach, a E80 z kolei - nie wiem czy do końca nazwałbym basem to co z nich się wydobywa - oczywiście doceniam producenta i uważam markę JBL za wzorową w pewnych aspektach, aczkolwiek jak wiadomo nie można w ofercie mieć samych rarytasów. Taga zapewni Ci znacznie więcej emocji, alternatywnie Indianka Nota 550 - mimo swoich małych rozmiarów.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Witaj,

przy Twoich preferencjach MCS 1330 odpada. Podaj proszę wielkość Twojego pomieszczenie odsłuchowego. Podałeś, że lubisz bas, a jak w górą - lubisz jasną, ostrą górę, czy raczej szukamy konfiguracji z łagodniejszymi wysokimi tonami ?

pokój 20m. Jeśli chodzi o wysokie tone to wolę jasny, przestrzenny dzwęk

NAD chyba za drogi trochę.

NAD C316BEE C 316 KLIPSCH RF-42 II - 2999 zł

NAD C326BEE C 326 BEE KLIPSCH RF-52 II - 3999 złN

AD C326+MONITOR AUDIO M6 - 3799 zł

do tego jeszcze CD

A co myślicie o tych kolumnach w tych zestawach?

Moje stwierdzenie jest bardzo ogólne choć są takie monitory które trudniej napędzić niż niektóre podłogówki. ale są to sytuacje nieczęste. Chodziło mi, o to że nad 316 jest wzm. który powienien grać raczej z łatwymi do wysterowania kolumnami i więcej jest takich kolumn podstawkowych niż podłogowych. A poza tym nad 316 to nie jest piec do 20m. Ogólnie połączenie nada z klipschem może być niezłe szczególnie jak lubisz bas. Nad może trochę złagodzić surowość klipscha, wpasowując się w jego dynamikę i energię. Może nie będzie to bardzo wyrafinowany system ale napewno bardzo efektowny. Posłuchaj sam sobie ocenisz i to jest najważniejsze.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.