Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic TXP42VT30E czy TXP42GT50?


derdam

Rekomendowane odpowiedzi

>TRIBUL

 

Jako jeden z nielicznych mówisz z sensem. Z twoją oceną jestem w stanie się zgodzić. Ekran plazmowy ma formę szyby a tym samym problemy z tego wynikające. Dla tego próbuje się w produktach nie profesjonalnych stosować filtry. Jak duży jest to problem? A no jest. Najprościej jest to sprawdzić w sklepie. Wystarczy wykonać przysiad przed włączonym telewizorem. Mnie szlag trafił jak zobaczyłem pogarszający się /zmieniający propagację/ obraz. Siadasz na kanapie a tv przygasa.Dla mnie jest to nie akceptowalne zjawisko. Filtr jest wbudowany na stałe i nie da się go wyłączyć. Nawet jak plazma po latach utraci pełną zdolność emisyjną.

 

Kilka już osób dzięki moim wpisom zakupiło plazmę serii UT. TX-P50UT50E można nabyć za 2,8 tyś pln! I same dokonały drobnych ustawień i korekcji obrazu. Co jest jak najbardziej samemu do wykonania. Kolega z forum gonzo2000 zakupił TX-P50UT50E, Ustawił ją sobie samodzielnie i porównał z plazmą kolegi o symbolu ST. Potwierdził moje opinie a ponadto stwierdził ,ze ST ma problemy z [płynnością obrazu czego nie ma UT.

 

 

Ja osobiście temat uważam za wyczerpany. Zachęcam innych do zamieszczania osobistych spostrzeżeń na te tematy bo oto tu chodzi by dzielić się wiedzą.

 

A ty potrafisz?:)

 

A dla czego nie? Spojrzyj na zdjęcia.Wystarczy podstawowa wiedza.

 

Kup sobie pazmę jak będziesz miał problem to ci pomogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Arton

 

1. Telewizor mam po to, aby oglądać na nim programy i filmy, a nie wykonywać przysiady. Do gimnastyki są inne przyrządy.

 

2. Siedząc na fotelu nic mi nie przygasa. Spróbowałem patrzeć pod dużym kątem z góry i z dołu. Też nie przygasa. Zresztą tak się nie ogląda.

 

3. Oczywiście, że umiem ustawić sobie telewizor, co uczyniłem. Jedyny problem był z trybem THX, gdyż tam wszystko jest fabrycznie ustawione na fix i z poziomu menu użytkownika nie ma praktycznie żadnych regulacji. To znaczy są, tyle że przeniesione do menu serwisowego. Więc musiałem najpierw posiąść umiejętność poruszania się tamże.

 

4. W tym wątku wmawiasz, że UT lepszy od ST. W innym - o wyższości jakiegoś odtwarzacza Denona średniej klasy nad klockami Hi-End. Czy na forum miłośników geografii będziesz bronił tezy że Ziemia jest płaska?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla czego nie? Spojrzyj na zdjęcia.Wystarczy podstawowa wiedza.

 

Kup sobie pazmę jak będziesz miał problem to ci pomogę.

 

Mam plazmę, dokładnie 50ST50, mam myślę że więcej niż podstawową wiedze w tym temacie, i nie, nie potrafiłem jej ustawić, i stawiam flaszkę że ty też nie potrafisz, a to dlatego że ja mam trochę inne wymagania i bez przyrządów ani rusz:) Ja swojego ustawiałem bodajże 4 miesiące, zawsze coś przestawiałem na każdym filmie, planszach itp, a to gamma, a to korekcja RGB itd zamiast spokojnie oglądnąć film. Dopiero po kalibracji przez fachowca na przyrządach i z odpowiednim oprogramowaniem nie ruszam nic bo pasuje mi wszystko:)

 

Jak duży jest to problem? A no jest. Najprościej jest to sprawdzić w sklepie. Wystarczy wykonać przysiad przed włączonym telewizorem. Mnie szlag trafił jak zobaczyłem pogarszający się /zmieniający propagację/ obraz. Siadasz na kanapie a tv przygasa.Dla mnie jest to nie akceptowalne zjawisko.

 

Tu się z tobą zgadzam jednak nie do końca. Fakt, w pionie potrafi się lekko przyciemniać obraz, tyle że żeby to zobaczyć muszę stanąć lekko ponad metr od tv, w takiej sytuacji moja głowa jest na wysokości 185cm a środek tv na 95 cm, daje to kąt około 45 stopni....nikt normalny nie ogląda tv pod takim kątem w pionie. Uwierz mi, jeśli masz tv na normalnej wysokości to nic kompletnie się nie ściemnia, a filtr robi bardzo dobrą robotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem w jeden dzień. Jest to wykonalne i spełnia to moje wymagania.

 

Dodam plazma serii UT nie wymaga znajomości obsługi trybu serwisowego i przeciętnie uzdolniony użytkownik jest w stanie sobie z tym w zupełności poradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dodam, że plazma serii UT nie ma wogóle trybu THX. Nie ta półka.

 

2. Ja też jestem przeciętnie uzdolniony użytkownik. A może nawet mniej niż przeciętnie. Mimo to w menu serwisowym poruszan się swobodnie. Musiałem tylko nauczyć się jak to się robi. W sumie nic trudnego.

 

3. THX w założeniu ma być trybem doskonałym, spełniającym wszystkie normy i standardy. Zastępującym konieczność kalibracji. Dlatego na poziomie menu użytkownika nie dano tam regulacji, uznając je w opisanej sytuacji za zbędne. To w teorii. Tyle że praktyka niekoniecznie, nie zawsze i nie wszędzie do niej przystaje. W rzeczywistości trzeba było to i owo zmienić w ustawieniach. Co uczyniłem. W menu serwisowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />1. Dodam, że plazma serii UT nie ma wogóle trybu THX. Nie ta półka.<br />

Bobcat a Twój TV po tych wszyskich operacjach w menu serwisowym to ma teraz THX czy Bobcat-THX ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma THX bo ma tryb PRAWDZIWE KINO. THX to tylko jedno z dobrych ustawień gdzie się płaci za symbol /znaczek/. Niektórzy płacą i płacą to ich sprawa. Nie jest to w zupełności potrzebne. Gdyby tak było posiadały by to wszystkie TV. Tak samo regulacje z aptekarską dokładnością również są zbędne. Ja nie mam do ciebie pretensji, że nie potrafiłeś ustawić ani, że nie wiedziałeś jak wejść w tryb serwisowy.

 

Załączam planszę testową dzięki której można sprawdzić ustawienia TV i ew. wykonać stosowną korektę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej planszy nic nie ustawisz, ewentualnie ostrość a reszte delikatnie mówiąc bardzo pobieżnie. Jak już chcesz sam "coś ustawić" to polecam AVS HD 709, gdzie masz plansze, klipy itp.

 

Naprawdę fajnie że jesteś zadowolony z tv, ale nie próbuj wmówić wszystkim że brak filtra powoduje że ma lepszy obraz od wyższych modeli które go mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lech

 

Jak się zwał - tak się zwał. Korekta polegała na zlikwidowaniu fabrycznego za-żółto-zielenienia obrazu w trybie THX. Nie wiem dlaczego tak oryginalnie ustawili. Natomiast cała reszta była fabrycznie OK, w tym również Gamma.

 

@ Arton

 

Jest tylko małe "ale..." Tryb Prawdziwe Kino da się docyzelować i precyzyjnie pięknie ustawić, ale jest zdecydowanie za ciemny, nawet w zupełnie ciemnym pokoju. THX natomiast jest bardzo jasny, można go z powodzeniem oglądać w jasnym pokoju w słoneczny dzień.

 

Zawsze mnie śmieszyła nazwa trybu "Prawdziwe Kino". Czym zatem jest (również obecny) tryb Kinowy? Nieprawdziwym kinem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, widziałem niedawno w "MM" 42UT50 i 42ST50 w bezpośrednim porównaniu.

Czerń matrycy zdecydowanie lepsza jest w ST i miałem wrażenie że kolory również. No cena (ut) fakt wiele niższa.

Zdecydowanie mniejsze różnice między ST50 a VT50 były możliwe do stwierdzenia...

 

Filtr posiada wadę. Zaciemnia obraz. Dla tego nie jest stosowany w urządzeniach profesionalnych..Do tej wiedzy trzeba dorosnąć.

 

ARTON55 jak widzisz nie "dorosłem" do poziomu Twojej "wiedzy", co gorsze nie mogę polegać na swoich zmysłach. :(

 

W tym wątku wmawiasz, że UT lepszy od ST. W innym - o wyższości jakiegoś odtwarzacza....

 

I jeszcze w kilku innych... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę , że zachwalający tu zastosowany w filtr w pierw dokonali zakupu a potem zorientowali się co to jest. Ja tylko informuje o wadach ocena należy do każdego z osobna. Moje zdanie jest znane. Zamieszczona prze zemnie plansza jest planszą uniwersalną. Istnieją specjalistyczne plansze przydające się do poszczególnych korekt. Płacenie jest zbędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie odwrotnie niż myślisz. Gdy przekonałem się do plazmy - zacząłem wybierać model dla siebie. Oglądałem takie z filtrem i bez. Już na pierwszy rzut oka było dla mnie oczywiste, że musi to być telewizor z filtrem. Właśnie że względu na oczywistą i natychmiast widoczną wyższą jakość obrazu.

 

Wydaje się w Twoim przypadku mamy do czynienia z innym zjawiskiem. Dałeś sobie wcisnąć model, w którym dla taniości poczyniono daleko idące kompromisy jakościowe, a teraz próbujesz pocieszać samego siebie. Zgodnie z cytowanym już kiedyś przeze mnie chińskim przysłowiem:

 

"Trapi cię jakaś niemożność? Dorób do tego ideologię."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między nami jest taka, że do mnie docierają racjonalne i merytoryczne argumenty. Potrafię się publicznie przyznać, że w jakiejś sprawie nie miałem racji. Ty natomiast będziesz się kłócił do upadłego, nawet gdy wiele ludzi Ci mówi że błądzisz. W takiej sytuacji puszczają Ci nerwy i zaczynasz używać epitetów w miejsce argumentów. Czym wystawiasz świadectwo wyłącznie sobie.

 

Co znaczy "nie wież"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.