Skocz do zawartości
IGNORED

Zarabianie.


LUKASIQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie narzekajcie na lokaty w Polsce bo dostajecie kilka procent ponad inflacje. W UK oprocentowanie 1- 1,5 % max 2% a inflacja 2,7 % ... nawet na indywidualnych kontach oszczędnościowych które są wolne od podatku do 5640F nie dają więcej niż inflacja . I co Wy na to ...

Ludzie nie mają prawa się bogacić tylko konsumpcja. Też zastanawiałem się gdzie tu lokować pieniądze choćby na starość i naprawdę nie ma opcji, bezpiecznej oczywiście .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> Też zastanawiałem się gdzie tu lokować pieniądze choćby na starość i naprawdę nie ma opcji, bezpiecznej oczywiście .<br />

Podobno książeczki mieszkaniowe PKO BP są najpewniejsze, ale co roku trzeba tam chodzić i je odnawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whisky z limitowanych edycji, siłą rzeczy nie straci na wartości. Nie trzeba chyba nikomu uświadamiać, jaka różnica cenowa jest między 12 letnią a 21... co dopiero 30 letnią. To doskonała lokata długoterminowa, przy większych ilościach może przynieść fortunę. Oczywiście, trochę pojęcia o tym trzeba mieć, bo do takiego celu nie nadają się standardowe mało znaczące limitacje. Chodzi tutaj głównie o edycje stworzone na 100 lecie powstania destylarni albo inne ważne rocznice, z reguły takie butelki są zapakowane w zdobione szkatuły i posiadają ciekawe butelki. Znam przypadek, kiedy chłopak na swój prezent ślubny dostał od dziadka butelkę whisky - którą ten kupił bodajże w 1980 lub 1981 roku, zaraz po jego narodzinach - butelkę nowożeniec sprzedał i kupił sobie samochód, może nie porsche ale jednak auto prosto z salonu. Co najciekawsze, to wcale nie była żadna limitowana edycja, choć posiadała ręczny podpis właściciela marki i destylarni… szczegółów niestety nie pamiętam

 

Zegarki też są dobrą lokatą kapitału, tutaj jednak trzeba mieć jeszcze większe pojęcie - bo nie każda limitacja staje się przedmiotem pożądania kolekcjonerów. Ale dobrym przykładem jest Rolex Submariner wyprodukowany przez Rolexa dla firmy Comex zajmującej się m.in. oceanografią, prawdopodobnie jako nagrody dla pracowników. Zegarek ten kosztował w swoich czasach (~1976) około $3000, a obecnie egzemplarze używane są sprzedawane za kwoty w okolicach 300 do 400 tysięcy złotych. Sama tarcza od tego zegarka potrafi osiągnąć cenę 20 czy 30 tysięcy złotych, przy czym od zwykłej tarczy Submarinera różni się wyłącznie zwykłym nadrukiem. Drugim ciekawym przykładem jest zegarek Panerai, który został stworzony dla pewnego forum fanów tej marki, był to standardowy model z oferty tego producenta a na tarczy (i chyba wahniku) posiadał dodatkowe napisy. Jego standardowa cena to poniżej 28.000 zł i mniej więcej tyle kosztował przy zamówieniu grupowym na tamtym forum kilka lat temu, dzisiaj osiąga ceny w okolicach 190.000 zł

 

No i jeszcze Nokia E52… ponad 2 lata temu kupiłem nową za 470 zł, dzisiaj musiałbym wydać przynajmniej 700 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vcore,

whisky czy zegarki o których mówisz zwielokrotniły swoją wartość dlatego, że wartość pieniądza jest zupełnie inna.

Np. Weźmy przykład samochodu Shelby GT500 z 67r. Wtedy kosztował w okolicach 5-6tys. dolarów. Dziś oryginał w okolicach 300tys. dolarów.

Ale ta wartość wzrosła nie tylko dlatego, że stał się legendą, występował w filmach i jest ich mało. Na tamte czasy był to supercar pokroju dzisiejszych ferrari, ale dziś byś nie kupił sportowego supersamochodu z salonu za 6tys. dolarów.

 

Rynek dóbr luksusowych i kolekcjonerskich jest całkowicie pozbawiony przewidywalności. W którymś z ostatnich odcinków Top Gear mówili własnie o jakimś klasyku z lat '60. Trzy lata temu kosztował 80-100tys. funtów. Dziś na aukcjach jest za 250-300tys. funtów. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Odświeżę temat, dla tych którzy śmiali się z inwestycji w BTC. W ciągu niecałego miesiąca, czyli od pierwszej mojej wypowiedzi w tym wątku (27 luty) kurs Bitcoina skoczył z 95 na 310 zł

 

Pozdrawiam wszystkich z lokatami 2%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, dla tych którzy śmiali się z inwestycji w BTC. W ciągu niecałego miesiąca, czyli od pierwszej mojej wypowiedzi w tym wątku (27 luty) kurs Bitcoina skoczył z 95 na 310 zł

 

Pozdrawiam wszystkich z lokatami 2%

Kolega wykopuje czy spekuluje BTC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, dla tych którzy śmiali się z inwestycji w BTC. W ciągu niecałego miesiąca, czyli od pierwszej mojej wypowiedzi w tym wątku (27 luty) kurs Bitcoina skoczył z 95 na 310 zł

 

Pozdrawiam wszystkich z lokatami 2%

Ale to znaczy ze moze tez spasc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryjan sprzedałem niedawno całe swoje zasoby, spekulacje długoterminowe… BTC kupiłem jeszcze w cenie 28 zł

 

Dzisiaj kurs osiągnął 480 zł!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whisky z limitowanych edycji, siłą rzeczy nie straci na wartości. Nie trzeba chyba nikomu uświadamiać, jaka różnica cenowa jest między 12 letnią a 21... co dopiero 30 letnią.

Vcore, może się mylę ale czy nie mylisz z winem? Bo ilu letnia jest whisky to raczej wyznacza się długością sezonowania w beczce a nie ile ma lat od produkcji i nalania w butelkę. Czyli nie ma to związku z zakupem i poleżeniem w piwniczce.

Ale nie mam pewności , nie lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto, trochę zagwatwałem wypowiedź - jeśli chodzi o limitowane edycje whisky to ich wartość rośnie z każdym rokiem właśnie z tego powodu, że są limitowane i co za tym idzie coraz trudniej dostępne, a jednocześnie bardziej pożądane (głównie jako przedmioty kolekcjonerskie, często w wymyślnych butelkach i skrzyniach). Oczywiście masz racje, whisky w butelce ma zatrzymany proces maturacji w przeciwieństwie do wina. Natomiast jeśli chodzi o inwestycję w dojrzewającą whisky to miałem na myśli whisky beczkowaną, a konkretnie o „adopcję” takiej beczki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , jak się znajdzie pasjonata jak jeden z Ukraińców potentata w branży stalowej który pije Whisky gdzie szklaneczka wychodzi ok. 400 dolców to interes można zrobić:) Ja wolę czystą , a jeszcze lepiej naturalny sok jabłkowy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kup sobie małą elektrownię wodną. Kup gotową i działającą, bo budowa do droga przez mękę przy pozwoleniach urzędach, sieciach energetycznych i oczywiście ekologach.

 

tu jakaś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak widać umowa na dostawę prądu do 2029, ale nie obawiał bym się o przyszłość , bo ropa się kończy samochodów elektrycznych będzie coraz więcej i prądu będzie cholerny deficyt wkrótce.

 

Ta ma 30kW, energetyka płaci chyba coś około 22gr/kWh czyli 720hx30x0.22=4750pln brutto/mc trzeba odliczyć podatki remonty no i to, że czasami rzeka zamarza.

Bywają w sprzedaży większe i oczywiście droższe,

 

Zaleta że kapitał Ci się nie zdewaluuje a również jeden z niewielu biznesów gdzie jak ruszy masz pewnego klienta wokół którego nie musisz wkoło biegać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że umowa najmu kończy się po 7 latach i nie wiadomo czy ja przedłużą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryjan sprzedałem niedawno całe swoje zasoby, spekulacje długoterminowe… BTC kupiłem jeszcze w cenie 28 zł

 

Dzisiaj kurs osiągnął 480 zł!

No i po bitcoinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedałem i nie sprzedam jeszcze przypuszczalnie długo :-) za to kilka dni temu przy najniższym kursie (140) kupiłem jeszcze kilka. W ramie BTC-ciekawostek, 3 super-komputery do kopania Bitcoinów o wartości 65 tyś. zł każdy, około 1100$ zarobku na dobę (przy kursie 300 zł)… warto zwrócić uwagę, na to co stoi na górze :-)

 

4uizryh.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedałem i nie sprzedam jeszcze przypuszczalnie długo :-) za to kilka dni temu przy najniższym kursie (140) kupiłem jeszcze kilka. W ramie BTC-ciekawostek, 3 super-komputery do kopania Bitcoinów o wartości 65 tyś. zł każdy, około 1100$ zarobku na dobę (przy kursie 300 zł)… warto zwrócić uwagę, na to co stoi na górze :-)

 

4uizryh.jpg

 

Czyje to ? Jeśli mogę zapytać. To chyba Avalon tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprzęt z jakiegoś forum o BTC (właściciel z USA), zdjęcie zrobione na prośbę autora bloga Satoshi.pl (stąd kartka). Tak, to ASIC Avalon - już chyba niedostępny w sprzedaży, ale producentów podobnego sprzętu jest już na rynku sporo. Na koparce za około 300$ można zarobić 220 zł brutto miesięcznie (jest wielkości paczki papierosów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.