Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie kolumny do ....


pitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz okazje:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wszystko finalnie rozbija się o prawidłowy dobór/zestawienie sprzętu do pokoju i preferencji brzmieniowych. Jednak dużym uproszczeniem jest stwierdzenie, że nieprawdziwym jest założenie, jakoby kolumny podstawkowe nie mogły nagłośnić poprawnie pomieszczenia 30mkw. :)

Dlatego zwracam się do Was z pomocą aby poprawnie zestawić sprzęt. Nie kłopot znaleźć pierwszelepsze kolumny i podpiąć pod wzmacniacz. To teraz pytanie czy są jakieś monitory, które potrafiłby nagłośnić ok 20mkw i można je znaleźć używane do kwoty ok 900zł?

btw. co sądzicie o: DALI LEKOTR 1 lub B&W 601 s1?

 

z góry dzięki za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja pomoc widzę jest ulotna

Dlaczego ? Bo napisałem prawdę którą ciężko zaakceptować ?

To co - mam kłamać żebyś kupił sobie jakiegoś żałosnego klamota ? Po co miałbym to robić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Twoja pomoc widzę jest ulotna, ale nie ważne. Coś tam pomogłeś więcej nie musisz. <br />

 

Kolega justas ma w tym przypadku sporo racji; dziś używany sprzęt audio referencyjny (także wzmacniacze) są dostępne na kieszeń Polaka z najniższą krajową. Warto nieco dołożyć - poczekać i uzbierać, aby taki sprzęt kupić. Sam lubię kupić tanio i dobrze :) Moim zdaniem, w tym przypadku (jeśli ma być Pionner) warto "upolować" wzmacniacz Pioneer z serii A-6xx czyli modele: Pioneer A616, A-656, czy A-676. Jest to możliwe nawet za 400PLN, przy negocjacjach ceny ze sprzedającym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz. Z kolumnami dla siebie jestem raczej zdecydowany ( do amplitunera Yamaha rx-v363 kolumny JBL lx 800), ale teraz coś dla kogoś innego (będę się odnosił tak jak ja bym to miał, łatwiej będzie tworzyć zdania). Posiadam wzmacniacz Denon PMA720AE i poszukuję do niego kolumn, mój budżet to 1800zł z naciągnięciem do 2000+. System będzie grał w salonie o powierzchni 20m^2 (4x5). Muzyka dominująca to: pop, dance, muzyka filmowa (w takiej kolejności). Zależy mi by kolumny były nowe, bo takie gwarantują odsłuch w salonach audio. Cieszyłbym się gdyby były również długotrwałe.

Z góry dziękuję bardzo.

P.S. Czy jest możliwy odsłuch kolumn używanych w warszawie/łodzi(pytam w związku z pierwszą częścią postu dot. JBL)? Może istnieją takie miejsca, a nie mam o nich pojęcia.

Odświeżę, ponieważ post zaginął w stercie innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? Bo napisałem prawdę którą ciężko zaakceptować ?

To co - mam kłamać żebyś kupił sobie jakiegoś żałosnego klamota ? Po co miałbym to robić ?

Ależ mi wcale tego nie jest ciężko zaakceptować tylko nie mogę sobie pozwolić na tak drogi wzmacniacz, mam pewien limit i nie mogę go przekroczyć i nie mam możliwości dozbierać więcej.

 

Moim zdaniem, w tym przypadku (jeśli ma być Pionner) warto "upolować" wzmacniacz Pioneer z serii A-6xx czyli modele: Pioneer A616, A-656, czy A-676. Jest to możliwe nawet za 400PLN, przy negocjacjach ceny ze sprzedającym.

Nie musi być Pionieer, tylko go wymieniłem, może być Yamaha, Onkyo, wszystko co jest solidne. Czytałem opinie na temat Pionieera i nie są specjalnie jakoś dobre, przynajmniej na takie udało mi się trafić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinie na temat Pionieera i nie są specjalnie jakoś dobre

 

Wydaje mi się że sam nie wiesz czego dokładnie chcesz, a jeśli już dochodzisz do jakichś wniosków, które piszesz tu na forum, to na podstawie opinii napisanych, gdzieś w necie - wyssanych z palca. Przez blisko 30 lat swojego życia posiadałem kilkadziesiąt różnych wzmacniaczy, które miałem możliwość dokładnie odsłuchać, porównać na różnych kolumnach, przetestować na różne sposoby czyli podłączać do różnych kolumn, odkrywając w ten sposób samemu różne rodzaje ich brzmienia. Wzmacniacz Pioneer A-676, był jednym z moich ulubionych, i oceniam ten model bardzo wysoko; nie wiem czy w ogóle widziałeś na żywo jak wygląda Pioneer A-676 ?, czy miałeś okazję posłuchać jak gra...? sądzę że nie. No ale może moja opinia jest jednostkowa, więc poczytaj sobie opinie innych:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez runik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że sam nie wiesz czego dokładnie chcesz, a jeśli już dochodzisz do jakichś wniosków, które piszesz tu na forum, to na podstawie opinii napisanych, gdzieś w necie - wyssanych z palca. Przez blisko 30 lat swojego życia posiadałem kilkadziesiąt różnych wzmacniaczy, które miałem możliwość dokładnie odsłuchać, porównać na różnych kolumnach, przetestować na różne sposoby czyli podłączać do różnych kolumn, odkrywając w ten sposób samemu różne rodzaje ich brzmienia. Wzmacniacz Pioneer A-676, był jednym z moich ulubionych, i oceniam ten model bardzo wysoko; nie wiem czy w ogóle widziałeś na żywo jak wygląda Pioneer A-676 ?, czy miałeś okazję posłuchać jak gra...? sądzę że nie. No ale może moja opinia jest jednostkowa, więc poczytaj sobie opinie innych:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki za linka. Tak to prawda, nie miałem z nim styczności i czytałem tylko opinie ale dziękuje ze podzieliłeś się ze mną swoją opinią jak i odczuciami z jego użytkowania, jestem ci wdzięczny. W jakimś stopniu przychyliłem się do jego zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę... Posiadam wzmacniacz Harman/Kardon PM655Vxi - leciwy ale sprawny... Miałem kilka podejść do zamiany (NAD C340, Marantz PM68, HK 6500, jakiś starszy Rotel) ale chyba jednak mi z nim dobrze. Ze źródeł posiadam zarówno Marantza CD-52 jak Denona DCD-910. Pokój jest niby spory bo ok. 40m2 ale to jest strych więc głównie skosy, wolumen jest pewnie bardziej zbliżony do typowego 20-metrowego pokoju. Z muzyki słucham głównie rocka i metalu w różnych jego odsłonach, nieraz coś spokojniejszego typu Loreena McKennit. Bas mogę uzupełnić w razie czego okazyjnie zakupionym hi-endowym subem Velodyne, którego nie używam w kinie (genialny do muzyki, ale już nie do końca do kina w 50m2 salonie...), także mogą być podstawki. Jakie kolumny (najlepiej używane) do powiedzmy 1500-2000pln? Z uwagi na rodzaj muzyki rozważałem coś z Paradigm...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm to dobry wybór. Mogę też polecić Dali 606 / 6006 albo JPW ML- 1010. Nie przekraczał bym kwoty 1000 zł, chyba że chcesz niedługo wymienić ten wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za konkretną odpowiedź. Widzę, że nie za wysoko cenisz ten wzmacniacz, ale w sumie trudno się nie zgodzić. Obecnie gra z B&W 602 S3 ale całość jest nieco mało muzykalna jak na rockowe brzmienia - czy wymienione Dali lub JPW byłyby tu krokiem do przodu? A w innej opcji skoro ten wzmacniacz mało rozwojowy - do powiedzmy do 3-4 tys. w sumie razem z Paradigm'ami (widzę, że takowe w miarę rześkie podłogowe to od 2000 trzeba zaczynać...) jaki wzmacniacz pod taką muzykę - adekwatnie w podobnej klasie cenowej...? Ewentualnie mógłbyś proszę zasugerować jakiś konkretny model Paradigm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mnóstwo wzmacniaczy za 600 - 800 zł które dobrze wysterują Twoje kolumny (Sony TA-F700ES).

 

Mógłbyś też kupić Dali 450 z Rotelem RA-980BX. Albo AE Evo Three z wzmacniaczem Musical Fidelity X-A1 lub E-11.

Z droższych zestawów możesz wziąć Dali Evidence 470 z Arcam Alpha 10 albo Monitor Audio Silver 8i z Marantz Pm8000.

Masz pieniądze - możesz poszaleć.

Moim zdaniem Twoim problemem nie są kolumny (choć są niedopasowane do wielkości pomieszczenia i dźwiękiem ani basem dużego pomieszczenia nigdy nie wypełnią) ale bardzo słaby wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś też kupić Dali 450 z Rotelem RA-980BX. Albo AE Evo Three z wzmacniaczem Musical Fidelity X-A1 lub E-11.

Z droższych zestawów możesz wziąć Dali Evidence 470 z Arcam Alpha 10 albo Monitor Audio Silver 8i z Marantz Pm8000.

Masz pieniądze - możesz poszaleć.

Dobrze gadasz, to dobre połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Proszę o pomoc. Posiadam denona pma 720 ae i "cedeka" denona dcd 720 ae oraz kolumienki Dali Zensor 3 i cholera brakuje mi średnicy, jest jakaś taka wycofana, zamulona. To wina wzmacniacza czy dali zensor 3 mają taką wycofaną, ściśniętą średnicę. Co mam wymienić, żeby wokale były wyraźniejsze i nie takie zamulone jak to jest teraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie. Udzielam pomocy. Kup Pan kolumny, które mają dodatkowy, trzeci głośnik średnio-tonowy. Wokale będą wyraźniejsze i nie takie zamulone jak to jest teraz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie. Udzielam pomocy. Kup Pan kolumny, które mają dodatkowy, trzeci głośnik średnio-tonowy. Wokale będą wyraźniejsze i nie takie zamulone jak to jest teraz :)

To znaczy, że nie warto się pchać w wymianę wzmaka z tego kiepściutkiego denonka 720 ae na xindaka a 06 albo Nad-a c 326 ?? kurde a ja właśnie w tym widziałem ratunek na brak środka albo raczej jego wycofanie i zamulenie w moim obecnym systemie. Proszę i poważną odpowiedź. Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz możesz zawsze kupić lepszy. Co do sedna problemu: moja uprzednia odpowiedź, choć w tonie nieco "żartobliwym" jest jak najbardziej poważna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę i poważną odpowiedź

Masz 3 słabe elementy z których uzyskujesz słaby dźwięk. Jako panaceum na tą sytuację wybrałeś sobie kolejne słabe elementy. Czarno to widzę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się:)

Witam jeszcze raz. Z kolumnami dla siebie jestem raczej zdecydowany ( do amplitunera Yamaha rx-v363 kolumny JBL lx 800), ale teraz coś dla kogoś innego (będę się odnosił tak jak ja bym to miał, łatwiej będzie tworzyć zdania). Posiadam wzmacniacz Denon PMA720AE i poszukuję do niego kolumn, mój budżet to 1800zł z naciągnięciem do 2000+. System będzie grał w salonie o powierzchni 20m^2 (4x5). Muzyka dominująca to: pop, dance, muzyka filmowa (w takiej kolejności). Zależy mi by kolumny były nowe, bo takie gwarantują odsłuch w salonach audio. Cieszyłbym się gdyby były również długotrwałe.

Z góry dziękuję bardzo.

P.S. Czy jest możliwy odsłuch kolumn używanych w warszawie/łodzi(pytam w związku z pierwszą częścią postu dot. JBL)? Może istnieją takie miejsca, a nie mam o nich pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 słabe elementy z których uzyskujesz słaby dźwięk. Jako panaceum na tą sytuację wybrałeś sobie kolejne słabe elementy. Czarno to widzę ...

To może podsuniesz jakieś pomysły na wzmaka do 2k który poprawi granie mojego systemu. Tylko nowy, boję się ryzykować używek. Chyba, że w tej cenie wszystko gra na poziomie mojego denona dcd 720 ae, chociaż raczej nie bo ostatnio słyszałem Pioneera A 50 i podobało mi się bardzo, o wiele bardziej niż mój nieszczęsny denek. A może lepiej zostawić klocki denona i wymienić dali zensor 3 na Monitor audio silver 1? to polepszy środek pasma i odmuli całościowo dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podsuniesz jakieś pomysły na wzmaka do 2k który poprawi granie mojego systemu. Tylko nowy, boję się ryzykować używek. Chyba, że w tej cenie wszystko gra na poziomie mojego denona dcd 720 ae, chociaż raczej nie bo ostatnio słyszałem Pioneera A 50 i podobało mi się bardzo, o wiele bardziej niż mój nieszczęsny denek. A może lepiej zostawić klocki denona i wymienić dali zensor 3 na Monitor audio silver 1? to polepszy środek pasma i odmuli całościowo dźwięk?

Wszystko nowe w tej cenie zagra słabo więc nie ma co wymieniać. Pioneer PD-50 to wyjątek oferujący bardzo dobrą jakość za niską cenę. Ale kolumn i wzmacniacza takich nie znajdziesz. Chyba że godzisz się na budżetówkę.

Niektórzy kupują tylko nowe samochody, niektórzy kupują używane. Niektórzy kupują tylko nowe audio, niektórzy kupują używane. Bo używane zawsze zaoferuje wyższą jakość przy tej samej cenie. A jak się ludzie boją że się zepsuje - to niech zamiast zreperować kupują nowe.

Jakość wykonawstwa jest teraz tak niska że to nowe pogra raczej krócej niż to stare ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko nowe w tej cenie zagra słabo więc nie ma co wymieniać. Pioneer PD-50 to wyjątek oferujący bardzo dobrą jakość za niską cenę. Ale kolumn i wzmacniacza takich nie znajdziesz. Chyba że godzisz się na budżetówkę.

Niektórzy kupują tylko nowe samochody, niektórzy kupują używane. Niektórzy kupują tylko nowe audio, niektórzy kupują używane. Bo używane zawsze zaoferuje wyższą jakość przy tej samej cenie. A jak się ludzie boją że się zepsuje - to niech zamiast zreperować kupują nowe.

Jakość wykonawstwa jest teraz tak niska że to nowe pogra raczej krócej niż to stare ...

No właśnie Pioneer pd 50 a nie A 50 (pomyliłem), dokładnie tego słuchałem i naprawdę różnica była duża na plus dla Pioneera przy moim denonie, nawet moja żona to usłyszała hehe. Tylko nie słuchałem jeszcze tego wychwalanego przez wszystkich Nada i xindaka

 

No właśnie Pioneer pd 50 a nie A 50 (pomyliłem), dokładnie tego słuchałem i naprawdę różnica była duża na plus dla Pioneera przy moim denonie, nawet moja żona to usłyszała hehe. Tylko nie słuchałem jeszcze tego wychwalanego przez wszystkich Nada i xindaka

Oj dokładnie sprawdziłem na stronie sklepu i to był Pioneer A 50 i odtwarzacz PD 50 ale kurde cena prawie 4 koła, więc na razie odpada, ale grało bardzo bardzo ładnie. Brat przyjeżdża do mnie w sobotę z jakimś starym prądożernym wzmakiem Harmana kardona, wtedy wszystko będzie jasne, czy te zensor 3 tak mulą środkiem czy denon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wychwala Nada i Xindaka ?

Na każdym forum zadowoleni ludzie pieją z zachwytu nad tymi dwoma wzmakami czyli Xindak a 06 i nad c 326 bee , oczywiście w cenie do 2 kafli więc chyba coś jest na rzeczy i warto je przesłuchać, ja tak zrobię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD zaczyna się od modeli 35x, 37x wzwyż.

Mam pytanko, który z tych dwóch wzmacniaczy tj. xindak a 06 i nad c 326 bee ma miększy bas? podobno oba ale który bardziej? i który z nich ma bardziej "wypchniętą do przodu, wyeksponowaną średnicę"? Jeżeli ktoś miał okazję słuchać ich obu proszę o odpowiedź. Zależy mi na miękkim basie i dobrze wyeksponowanym środku, oczywiście wybieram tylko między tymi dwoma wzmakami. Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, najwidoczniej w złym miejscu założyłem temat bo nikt nie odpisał wiec spróbuje tu :-)

 

Stałem się posiadaczem amplitunera Yamaha CR-420. Nie jest to jakiś "mocarz" :-) więc chciałbym wykorzystać ten amplituner w niedużej sypialni.

Jakie kolumny polecacie do niego? Zależy mi na podstawkowych/monitorach. Myślałem nad nowymi np. polskimi - Pylon Monitor? Ale może i coś używanego innego będzie też ok? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.