Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie kolumny do ....


pitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mateusz_GTI, 31 Sty 2007, 19:38

 

>A może jakieś małe kolumienki + subwoofer pasywny albo nawet dwa subwoofery pod wyjścia B?

 

I to jest chyba jedyna słuszna koncepcja w Twoim przypadku. Na "satelity" możesz sobie sprawić jakieś sensownie brzmiące monitorki (nawet i te Merkury by się nadały) i ustawić je tam gdzie powinny być. Natomiast z oddzielnym modułem niskotonowym już pójdzie jak z płatka. Sub aktywny pozwoli wyeliminować korektor, który naprawdę nie jest do niczego potrzebny, a dodatkowo masz większe pole do popisu z jego ustawieniem względem ścian, narożników itp. Jeden (aktywny) powinien w zupełności wystarczyć pod warunkiem, że nie będzie to jakaś komputerowa pierdziawka made in nie wiadomo co.

Ewentualnie możesz rozbebeszyć te Scherzo na czynniki pierwsze, obudowy pchnąć na allegro albo nawet zasadzić w nich chryzantemy na przykład ;) a z tego co Ci zostanie (głośniki, zwrotnice itd.) zbudować własnoręcznie dwa suby + dwa monitory. Kwestia uśmiechnięcia sie do kogoś w zakładce DIY celem policzenia obudów pod te basowce i masz temat z głowy, a kasę w kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tymi scherzo wędruje po pokoju i tak jak mówiłem basu niema prawie w ogóle (tylko taki wysoki czasami) obojętnie gdzie je ustawie, a net okazało się że dudnią jak stoją jakoś na środku pokoju. Takiego niskiego basu jaki miałem w tym dużym pomieszczeniu po prostu niema, obojętnie jak je ustawie i gdzie ja usiądę, ustane czy się położe.

 

A nooo i jeszcze ciekawostka! Co się okazuje mój pokój ma jakoś 10m kw. :/ :/ :/ Pytałem się mamy :D :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaa.. to może taka opcja 2.1 byłaby dobra. Tylko ja jakoś ciągle nie mogę uwierzyć że jakiś jeden sub zagra lepszym basem niż 4 basowe głośniki w tych scherzo i na dodatek ten sam głośnik tylko w innej obudowie. Ale może to jest jakoś całkiem inaczej z tym wszystkim. Sam już nie wiem :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś dywan na podłodze?

Przecież te kolumny są ogromne i mają po dwa 25cm głośniki niskotonowe, do tego jeszcze korektor - jak może nie być basu??!!

Zatkaj b-r to bas będzie schodził niżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak pisze post pod postem...

 

Mam jeszcze jedno pytanie, jak się ma podłączenie suba aktywnego do wzmacniacza stereo?? Mój na dodatek ma tylko wyjścia głośnikowe A i B :/

 

I jeszcze jedno. Mój kolega ma kolumny Empire Audio Eass 200 (niby to to samo co Diora Polaris 200) podłączone do jakiegoś tam ampli chyba JVC, tyle że trzyma je w dużym pokoju (na oko 30m kw.) i basy ma naprawde wielkie i ogólnie podoba mi się nawet jak grają, może nie schodzą aż tak nisko jak moje scherzo 350 w dużym pomieszczeniu ale za to ten troszke wyższy basik jest taki lepszy, przyjemny i bardzo mocny. Na dodatek jeden z forumowiczów audiostereo ma pokój 10m kw. i miał w nim voyagery 350 (czyli to samo co scherzo) i też potem polarisy 300 (a polarisy 200 i 300 też ponoć dużo się nie różnią). Pytałem się go o różnice między scherzo a polaris to powiedział że polarisy w przeciwieństwie do scherzo miały nisko schodzący bas. To może takie byłyby dobre do mojej klitki?? Bo jak grałyby u mnie mniej więcej tak jak te empire 200 kolegi w jego pokoju to mogłoby być :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A masz jakiś dywan na podłodze?

Nie mam dywanu, same panele. Ale w tym dużym pomieszczeniu co uzyskałem taki super niski bas były same kafle na podłodze i na dodatek prawie pusto (to było jakby w piwnicy) Co prawda było echo ale też bas był :D

 

>Przecież te kolumny są ogromne i mają po dwa 25cm głośniki niskotonowe, do tego jeszcze korektor - jak może nie być basu??!!

Nie wiem też mnie to dziwi.

 

>Zatkaj b-r to bas będzie schodził niżej.

Niema jak zatkać bo tam jest taka siatka której nie da się zdjąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 31 Sty 2007, 22:14

>raczej byłyby za słabe, a nie myślałeś o jakichś estradówkach ?

 

 

Nie nie myślałem i nie pajacuj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że sam pajacujesz zadając śmiechu warte pytania... naprawde masz takie dylematy czy sobie jaja robisz po prostu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no! Wiedziałem że jak tylko poruszę temat o kolumnach wartych 400-500 zł to zaraz znajdzie się jakiś snob który myśli że jak ma sprzęt za ileś tam tysięcy to jest nie wiadomo co! Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na drogi sprzęt a już w ogóle w kraju jakim jest Polska. A tak poza tym wydaje mi się że nie czytałeś całego tematu i nie wiesz za bardzo jaki mam problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie weź rusz troche mózgownicą... tutaj sie co poniektórzy zamartwiają że mają rezonanse w 10m przy nieco większych monitorkach z 13 cm głośnikiem a ty sie dziwisz że masz dudnienie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że zdaję sobie z tego sprawę że te kolumny kompletnie się nie nadają do tego pomieszczenia i w związku z tym szukam czegoś innego. Chyba nadal nie przeczytałeś wszystkiego albo coś nie dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak, szukasz czegoś innego... a właśnie przed chwila dałeś propozycje zamiany - na coś podobnego wymiarami, więc na jedno wyjdzie z tym dudnieniem :P

ok nie wtrącam się już, życze powodzenia w szukaniu tych właściwych kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że polarisy mają BR z przodu to myślę że nie powinno aż tak dudnić (może się mylę nie wiem), a poza tym jeden z forumowiczów stwierdził że w jego pokoju 10m kw. miał nisko schodzący bas i między innymi dlatego się nimi zainteresowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak jakiś dywanik czy coś podobnego mogłoby sporo pomóc... teraz wszytko odbija się od twardych powierzchni i nie ma równowagi pomiędzy basem a resztą pasma.

 

>Zatkaj b-r to bas będzie schodził niżej.

> Niema jak zatkać bo tam jest taka siatka której nie da się zdjąć.

 

Nie ma takiej rury której nie dałoby się odetkać...

Na pewno jest na to jakiś mniej lub bardziej inwazyjny sposób. W takim przypadku spróbuj odkręcić głośnik na wysokości b-r i zatkać rurę od środka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz_GTI, 31 Sty 2007, 22:17

 

>>A masz jakiś dywan na podłodze?

> Nie mam dywanu, same panele. Ale w tym dużym pomieszczeniu co uzyskałem taki super niski bas

>były same kafle na podłodze i na dodatek prawie pusto (to było jakby w piwnicy) Co prawda było echo

>ale też bas był :D

 

To nie był żaden bas, tylko jedna wielka fala stojąca czyli (jesli jeszcze o tym nie wiesz) coś co każdy usiłuje zwalczać wszelkimi dostępnymi metodami od umeblowania pokoju zaczynając, poprzez kombinacje z ustawieniem kolumn, a kończąc na wymyślnych i często zajebiście drogich ustrojach akustycznych umieszczanych w newralgicznych punktach pomieszczenia. Jeśli koniecznie tego własnie potrzebujesz, to najkrótszą drogą do uzyskania wspomnianego efektu będzie ustawienie kolumn jak najbliżej narożników pokoju. A i tak w małym nie zabuczy tak jak w dużym, bo po prostu jego wymiary na to nie pozwalają i tego nie zmienisz bez zburzenia którejś ze ścian.

Jednak ja, a przypuszczam, że również jakieś 98% forumowiczów Ci powie, że to jest głupi pomysł i tu wcale nie chodzi o wartość sprzętu czy jakieś złośliwości. Po prostu linia basu nagrana w utworze jest zagłuszana tym dudnieniem i dlatego jej nie słyszysz. W tak małym pokoju nawet monitory na 13 centymetrowych wooferach poprawnie zagrają, ale właśnie dlatego, że będą grały same głośniki bez "pomocy" ścian i innych "upiększaczy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz_GTI, 31 Sty 2007, 23:25

 

>Tylko że polarisy mają BR z przodu to myślę że nie powinno aż tak dudnić (może się mylę nie wiem),

>a poza tym jeden z forumowiczów stwierdził że w jego pokoju 10m kw. miał nisko schodzący bas i

>między innymi dlatego się nimi zainteresowałem.

 

Umiejscowienie tunelu bass reflex przy tej wielkości pomieszczenia, to mało ważny i póki co zupełnie pomijalny szczegół. Poza tym "jeden z forumowiczów" chyba nie słyszał jeszcze nisko schodzącego basu, bo jakieś piętnaście lat temu sam osobiście handlowałem wyrobami między innymi Tonsilu i Diory, więc miałem okazję dość dobrze się z nimi poznać i jedno co na pewno można o nich powiedzieć, to to, że raczej sporo im brakuje do zagrania nisko schodzącym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, to chyba dam sobie spokój z polarisami. Tylko mówisz że to nie był bas tam w tej jakby piwnicy. Ale patrz, porównywałem sobie taką jedną piosenke u mnie w pokoju i tam, jej początek to takie uderzenie i właśnie o to mi chodzi. Tam to było coś takiego. Takie walnięcie (coś około 63Hz) i tak to przechodziło w taki (na moje) bardzo niski bas. Pod koniec tego tak jakby zatykało uszy, po brzuchu przechodziło i drżało całe ubranie. Było też widać na korektorze jak idzie najwyższy słupek od 63Hz w dół. Takie czegoś na żadnych innych kolumnach jeszcze nie słyszałem i dla mnie fajne uczucie. A za to u mnie w pokoju jest tylko to walnięcie przy 63Hz i koniec :/

Dobra może damy sobie spokój z tymi kolumnami, bo wiadomo że i tak dobrze nie zagrają u mnie i tak.

 

A powiedz mi jak by było z tym podłączeniem subwoofera aktywnego do mojego wzmacniacza stereo, który ma tylko wyjścia głośnikowe A i B

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To może i ja wrzucę swoje 3 grosze... Moim zdaniem w twoim repertuarze i twoim pomieszczeniu mogłyby się sprawdzić Paradigmy Monitor 3... może nie jest to szczytowy High-End, ale słyszałem je w podobnej wielkości pomieszczeniu i przyznam, że gdyby ktoś mi zawiązał oczy, to gotowy byłem założyć się, że zestaw gra z subem. A więc nie był to audiofilsko neutralny dźwięk, z podbitymi skrajami pasma, ale myślę, że o taki rodzaj dźwięku może ci chodzić. Na allegro bywają "trójki" pierwszej linii (z b-r z przodu) za ok. 700zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o Paradigm Monitor 3 v.1 tak?? być może i dobre by były no i jak mówisz że za 700 zł to w sumie nie dużo. Tylko czy wyrwałbym takie na allegro? Bo w tej chwili tylko 3 v.3 są, a te już dużo droższe i b-r z tyłu chyba.

Mnie jednak coś zaczęła korcić taka opcja z subem :D Tylko kurde niech mi ktoś powie czy dałoby rade podłączyć taki aktywny subwoofer pod mój wzmacniacz + jakieś dwa monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem na myśli Monitor 3v1.. czasami na allegro bywają... A co do suba.. jeśli sub nie będzie miał wejść wysokonapięciowych, to pozostaje podłączyć suba przez wyjście słuchawkowe... próbowałem kiedyś... działało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wyjaśnić jakie to są wejścia wysokonapięciowe? Chodzi pewnie o te takie co wyglądają jak normalne wyjścia głośnikowe przy wzmacniaczu tak? A czy przy takim podłączeniu jest wykorzystywany wzmacniacz subwooferowy czy jest jakoś omijany i sub gra jak pasywny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.. wejścia wysokonapięciowe to te, które wyglądają jak zwykłe gniazda głośnikowe. Ale czy w takim przypadku wzmacniacz w subie jest omijany, to ci nie odpowiem. W sprawie subów proponowałbym napisać na PW do xajasa... to jest mistrz świata i pół Polski zachodniej jeśli chodzi o systemy sereo z wykorzystaniem subwooferów.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki! Napisałem do niego i czekam na odp. ;)

 

A kto mi doradzi jaki subwoofer byłby dobry do mojego pokoju? Zaznaczam że chciałbym wręcz ogromny bas a zarazem dynamiczny i nisko schodzący. Co powiecie na Kode SW1000 lub SW1000v2 ?????

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wspomniałem... w sprawie subów pytaj Xajasa. Ja ze swej strony mogę powiedzieć tylko, że dobranie suba do stereo nie jest prostą sprawą. W przeważającej większości suby oferowaane na naszym rynku to urządzenia, które dobrze sprawdzają się w kinie, gdzie nie wymaga się "audiofilskiej" charakterystyki brzmienia. Do stereo natomiast będziesz potrzebował suba z szybkim i krótkim basem, bez przeciągania. Może to być dość trudne lub kosztowne, bo takie suby zazwyczaj potrafią sporo kosztować. Inaczej będziesz miał basisko rozciągnięte "walające się po podłodze" i niekontrolowane. Obawiam się, że tak może być z subami Kody... świetne w kinie.. w stereo już nie bardzo... Sam kiedyś próbowałem odsłuchów w stereo z wykorzystaniem kolumn Koda F707 z subem Kody 850... i powiem tak: sub zdecydowanie nie pasował do tego zestawu... wręcz przeszkadzał w słuchaniu do tego stopnia, że po dwóch utworach poprosiłem o zupełne odłączenie tego ustrojstwa. Podobnie może być u ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam chcialbym troszku odswiezyc ten temat, jestem w posiadaniu amplitunera sherwood rv 4050r, wczesniej graly na nim jakies no name ktore kupilem, po tym jak pozbylem sie regenrowanych altusow ktorych nie moglem sluchac. pbecnie szukam dobrych kolumienek kolo 600 zika, moj pokoj 10mk, niestety dosc zagracony i kolumny beda blisko sciany. mocno mysle nad focus 240se lub mistralami. w sumie lubie muzki rockowej(pink floyd, genesis, pet shop boys itp.) dla mnie bas powinien byc dosc gleboki temu teoretycznie wykluczam monitory. sluchalem mistrali i maestro 130,te drugie zrobily nawet na mnie wrazenie jednak cena troszke mnie ogranicza. eltaxy z nizeszj polki nie robily na mnie wrazenia to samo fenix. crystal 40 dostepne tylko w zestawach choc podobaly mi sie, niestety ni bylo okazji posluchac mniej popularnych kolumn typu tannoy, rubicon, qadral, Acoustic Energy czy innych z tego powodu iz mam daleko do 3mista i wybralem sie kilka razy, niestety mialemmalo czau na odsluchy poniewaz podrozowalem pks. prosilbym o jakies sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze moze ktos podpowie mi czego moglbym jeszcze i ewentualnie gdzie posluchac? przejzalem tematy o podobnej tematyce, niestety sa one sprzed 2 lat i chyba niezbyt aktualne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.prosze o pomoc w wyborze kolumn do 700zł.posiadam wzmacniacz pioneer A-443.przygladalem się róznym kolumnom,np audiomega,ale czytałem opinie niektore i sporo ludzi narzeka,a moze warte sa tej ceny?czekam na różne propozycje.jakie kolumny jeszcze byście mogli zaproponować za tą cene takie też zeby mogly zadowlić basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.