Skocz do zawartości
IGNORED

system stereo do 2500 zł +- 500 zł


marcelinho24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie wczoraj dotarł Pioneer P1-K:)

Może z czasem kupię wzmacniacz i zrobię inne modyfikacje, ale teraz jestem bardzo zadowolona.

Pokój ma 25 m i sprzęt, spokojnie daje radę:)

Kasia, ten model Pioneera to niezły zestaw, ciekawa propozycja tzw. midi wieży, dobry konkurent dla podobnych cenowo Pianocraftów, mało jest takich wyrobów.

Nie wiem dlaczego piszesz, że chcesz kiedyś zmienić wzmacniacz, ten jest niezły ( jak za te kasę) w miarę mocny i oferuje niezłego DACa ( wejścia cyfrowe).

Jeśli kupiłaś zestaw z kolumienkami to właśnie one są najgorsze z całości ( choć i tak niezłe w odniesieniu do tanich mini wież po 500-1200zł) pasują bardziej do pokoju max. 12m a nie 25m.

Kumpel i ja słuchaliśmy tego pioneera P1K i pianocrafta (chyba 840) i dopiero z normalnymi kolumnami pokazał poziom. W związku że było to w sieciówce mnie spodobał się z podłogowymi Magnat quantum 675 i wharfadele diamond 230, dźwięk nabrał ciepła, masy, rozmachu. Chociaż nawet z kolumnami podstawkowymi jak Magnat quantum 673 i Jbl studio 230 zagrało to dużo, dużo lepiej niż na firmówkach Pioneera. Kolega woli precyzyjniejsze brzmienie i kupił taniutko do pokoju 20 metrów używane Monitor Audio silver 5 i teraz to dopiero gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

będę wdzięczny za wsparcie w doborze systemu audio. Interesują mnie kolumny/ monitory, amplituner (lub wzmacniacz + tuner), opcjonalnie w zależności od możliwości finansowych - CD

Kwota ok. 3000.

 

 

1) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?

 

Może być używany, chociaż nie sądzę, że posiadam duże kompetencje żeby ocenić jego stan przy zakupie..

 

2) Jaki jest sprzęt towarzyszący?

 

Planuje w przyszłości dokupić gramofon (np.PRO-JECT), ew. jakiś NAS multimedialny

 

3) Jaka jest powierzchnia pokoju?

 

17m2 z anaeksem, wygląda to mniej więcej tak:

 

pokoj.png

 

Wyobrażam sobie ulokowanie głośników naprzeciwko sofy, z racji że miejsca nie jest zbyt wiele, rozpatruje monitory na podstawkach.

 

 

6) Jakiej muzyki słucham?

 

Różnej, ale jeśli miałbym sprecyzować: muzyka elektroniczna, hip-hop, czasem rock, trochę jazz - również filmy.

 

 

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?

 

Koniecznie możliwość podłączenia do komputera (najlepiej bezprzewodowo, chociaż nie jest to warunek konieczny)

 

 

To mój pierwszy sprzęt stereo jaki chciałbym nabyć, za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A może Triangle Comete 902 i wzmacniacz Mistral MM6? U mnie to zestawienie się sprawdza. Za 3tys. uda się kupić wszystko nowe. Warto posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam pytanie: Czy kolumny klipsch rf 82 nadają się do słuchania muzyki klasycznej?

Zależy jakiej - do dawnej wokalnej nie bardzo, do orkiestry czemu nie. Pod warunkiem zapewnienia im ciepło grającego wzmacniacza. I ze świadomością że mówimy o klasie popularnej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli jak bym chciał posłuchać Misrere mei Deus Allegri to nie bardzo? A muzyka organowa? A jeśli już to co by się nadawało tak do 3 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post na forum. :)

Szukam zestawu stereo do mojego salonu o powierzchni 16m^2. Zestaw byłby podłączony do telewizora Smart TV Samsung. Służyłby głównie do oglądania telewizji i słuchania muzyki. Potrzebuje amplitunera z tunerem FM oraz 2 głośników (niestety nie mam miejsca na 5.1). W załączniku przesyłam prymitywny schemat salonu. W prawym i lewym górnym rogu salonu jest jakieś 50cm wolnego miejsca pomiędzy ścianą a szafkami, gdzie mogłyby stać głośniki (schemat tego nie oddaje). Głośniki równie dobrze mogą stać na szafce pod telewizorem.

Zależy mi na jak najlepszym dźwięku. Budżet jaki posiadam na ten zakup to 2000-2200zł.

Z góry dziękuję za poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzięki. Czyli jak bym chciał posłuchać Misrere mei Deus Allegri to nie bardzo? A muzyka organowa? A jeśli już to co by się nadawało tak do 3 tyś.

 

Szukaj wyższych modeli Castle. Np. Castle Harlech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Planuje kupno od zera zestawu stereo do pokoju o wymiarach 4x3. Na calosc chcialbym przeznaczyc mniej wiecej 3000zl. Zarowno wzmak, odtwarzacz jak i kolumny moga byc uzywane. Moje pierwsze pytanie jest takie, czy ma warto kupowac do tak malego pokoju kolumny podlogowe, czy raczej skupic sie na podstawkowych?

 

Muzyka, ktorej slucham to glownie rock i metal we wszelkiej postaci, ale rowniez muzyka elektroniczna, nu jazz, downtempo, trip hop. Co polecilibyscie milosnikowi przesterowanych gitar, miesistego basu, ale zarazem wyszukiwania muzycznych detali i "smaczkow" w bardziej zlozonej utworach?

 

Pytanie kolejne brzmi: czy jest sens kupowania ktoregokolwiek komponentu nowego, skoro chce sie zamknac w okolicach tej ceny? Jestem otwarty na wasze propozycje, moga byc rowniez troche drozsze (absolutny max to 3500zl za calosc), ale jako rodowity poznaniak wolalbym wydac mniej ;)

 

W miare mozliwosci zamierzam odsluchac polecane kombinacje w sklepach muzycznych, zeby przekonac sie, ktore z nich beda mi najblizsze.

 

Z gory dzieki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny zdecydowanie podstawkowe ale duże, wypatrz używane tannoy dc6, castle knight 2, dali zensor3 w dobrej cenie, do tego używany wzmak za ok. 1000-1200, odtwarzacz 500-800. Można też w tej cenie (1000-1500) zapolowac na starsze ale dużo lepsze monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensory mialy jak dla mnie za malo glebi i basu, za to zdecydowanie ciekawe wydaly sie Focale 706V. Jesli mialbym je kupic to z czym dobrze by wspolgraly?

 

A jesli chodzi o uzywane kolumny to ktorych firm najbardziej nadawalaby sie do preferowanej przeze mnie muzyki?

 

Dodatkowo chcialbym sie zapytac, jakiej firmy wzmacniacz bylby dobrym wyborem do muzyki rock/metal? Czytalem, ze Rotel bylby do tego jednym z lepszych wyborow, ale ponoc dosc ciezko jest znalezc odpowiednie kolumny do tych wzmacniaczy, Znaczy sie takie, na ktorych sluchanie w polaczeniu ze wzmacniaczem nie meczyloby po kilku godzinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku chciałem powitać wszystkich forumowiczów. Nazywam się Krzysiek i proszę o poradę w związku z chęcią kupna zestawu stereo. Postaram się podać jak najwięcej informacji a jednocześnie prosił bym o pomoc za którą z góry dziękuję.

 

Kwota jaką planuję wydać to +- 2000zł. Mój pokój to około 55m2 (11,5m x 4,9m) znajdujący się na poddaszu, ściany są wyłożone płytami meblowymi (ktoś się może śmiać dlaczego wypisuję takie rzeczy ale z doświadczenia wiem, że tam gdzie drewno tam dźwięk jest "mocniejszy"). Muzyka jakiej słucham to najogólniej mówiąc zespół Queen czyli tak naprawdę można by tu ująć połowę stylów muzycznych ale generalnie jest to muzyka rockowa oraz muzyka instrumentalna, symfoniczna (sam gram na puzonie :) ). Źródłem dźwięku były by płyty CD, radio, rzadziej komputer.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki a również i sam jeśli tylko będę mógł w czymś pomóc jak najbardziej to zrobię jeśli tylko moja wiedza będzie dość wystarczająca w danej kwestii ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że duże pomieszczenie ale sprzęt byłby ustawiony tylko w jednej części pokoju (jakieś 25m2) i tam by miał być skupiony dźwięk a niekoniecznie wypełniać cały pokój równomiernie. A tak z doświadczenia wiem, że wzmacniacz gitarowy którego używam (Fender Mustang IV moc 150W) nie jest rozkręcany na więcej niż 25% swoich możliwości a "jest hałas"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt w miarę nowy ale klasy tylko średniej i po standardowej cenie, na pewno to nie okazja.

zacznij od kolumn, jak 25 m to może tannoy V4, dali 450, za tysiąc z haczykiem można znaleźć, co do wzmaka to używam i chwale Denony,ale nieco starsze i wyższe modele, akurat będę miał jeden na zbyciu bo przechodzę na jeszcze wyższy model, jakby co pisz o szczegóły na prv, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co sądzicie o takim zestawie Yamaha R-N301 + Wharfedale Diamond 10.4 ? Do różnej muzyki ale głównie rap/hiphop, generalnie interesuje mnie coś do 3000zł

 

Z góry dzieki za jakieś rady i opinie ,

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow.

Lubie sluchac muzyki roznej od klasycznej do heavy metalu. Nadszedl czas na zakup, ale nie znam sie na sprzecie jaki jest teraz dostepny. Kiedys (lata '80) wieza Technics-a byla dla mnie sprzetem idealnym. Teraz kompletnie nie mam pojecia co jest dobre a co nie.

Prosze o pomoc w wyborze zestawu: wzmacniacz, odtwarzacz cd, tuner, kolumny podstawkowe. Zestaw stanie w pokoju 15 m2. Zestaw musi byc nowy. Wzmacniacz z glosnikami do 3000PLN. Odtwarzacz CD, tuner nie jest w tej kwocie.

 

Pozdrawiam

Maciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim zestawie Yamaha R-N301 + Wharfedale Diamond 10.4 ? Do różnej muzyki ale głównie rap/hiphop, generalnie interesuje mnie coś do 3000zł

Te Wharfedale mają super bas ktory na pewno Cie usatysfakcjonuje. Głęboki i miły. Na prawdę dobrze przetworniki. Z Yamaha powinny się zgrać dobrze. Te kolumny wymagają wzmacniacza pewnego na górze i dobrze kontrolującego sopran.

Ewentualnie kolumny Klipsch R26F z potęznym basem.

 

W razie pytań zapraszam.

 

Prosze o pomoc w wyborze zestawu: wzmacniacz, odtwarzacz cd, tuner, kolumny podstawkowe. Zestaw stanie w pokoju 15 m2. Zestaw musi byc nowy. Wzmacniacz z glosnikami do 3000PLN. Odtwarzacz CD, tuner nie jest w tej kwocie.

 

Jakiej muzyki słuchasz? Do takiego pomieszczenia wybrał bym Yamahe AS 501 lub RN301wraz z kolunami Magnat Quantum 657. Raz ze sprzet na prawdę ładny to i dzwiękowo wyprzedzający nie jeden droższy system.

 

W razie zainteresowania pisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Wharfedale mają super bas ktory na pewno Cie usatysfakcjonuje. Głęboki i miły. Na prawdę dobrze przetworniki. Z Yamaha powinny się zgrać dobrze. Te kolumny wymagają wzmacniacza pewnego na górze i dobrze kontrolującego sopran.

Ewentualnie kolumny Klipsch R26F z potęznym basem.

 

W razie pytań zapraszam.

 

 

 

Jakiej muzyki słuchasz? Do takiego pomieszczenia wybrał bym Yamahe AS 501 lub RN301wraz z kolunami Magnat Quantum 657. Raz ze sprzet na prawdę ładny to i dzwiękowo wyprzedzający nie jeden droższy system.

 

W razie zainteresowania pisz.

 

Slucham jazzu, muzyki powaznej oraz muzyki popularna lat 80. Ten sprzet Yamahy to amplitunery a wolalbym oddzielnie wzmacniacz i cd. Na tunerze najmniej mi zalezy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet lepiej.

Wobec tego wzmacniacz NAD 326 BEE albo Yamaha AS 501.

Do muzyki klasycznej i jazzu ani Wharfedale ani Klipsch. Myślę że tu idealnym wyborem były by Tannoy V4i.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

sprzęt w miarę nowy ale klasy tylko średniej i po standardowej cenie, na pewno to nie okazja.

zacznij od kolumn, jak 25 m to może tannoy V4, dali 450, za tysiąc z haczykiem można znaleźć, co do wzmaka to używam i chwale Denony,ale nieco starsze i wyższe modele, akurat będę miał jeden na zbyciu bo przechodzę na jeszcze wyższy model, jakby co pisz o szczegóły na prv, pozdrawiam

 

Więc zamiast tego Denona 710 AE polecasz model 735? Jeśli do tego dorzucę kolumny Tannoy V4 to przekroczę mój budżet bo nigdzie nie widziałem tak tanich kolumn żeby zmieścić się w ok. 2000 zł. A co z kolumnami STX 150 które ostatnio tak ludzie chwalą sobie po niedawnej ich prezentacji? Czy ogarną one 25m2 i muzykę rockową oraz klasykę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmaka już nie mam, a fajny był i niedrogi... tzn. mam, ale inne, niekoniecznie lepsze, po prostu człowiek całe życie się uczy :)

Tannoye V4 mam aż 2 pary w dwóch systemach, w sumie nie do sprzedaży bo jestem zadowolony, ale jakby ktoś chętny się zgłosił z odbiorem osobistym to nie wiem, nie wiem :)

może bym dołożył i kupił Tannoy dc6t.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Szukam zestawu stereo do salonu około 20 m2. Cena max jaką mogę wydać to 2200-2300 pln. Słucham ogólnie wszystkiego pop, house czegoś szybszego z fajnym basem też.

Amplituner jaki mi się podoba przez swoją wszechstronność to wspomniana tu kilkukrotnie Yamaha-301 (musi być tuner fm do codziennego słuchania), natomiast mam problem co do kolumn uparłem się na podłogowe bo takie mi pasują nie chce podstawkowych. Wybór padł na Pearl 20 Front Pylon Audio lub coś z stx np f-200n; f-200ns. Czy to dobry wybór i czy te pylony wystarczą na mały salon, nie chce żeby mi tynki spadały ale lubię dobry, mocny kick. Czy szukać coś z STX-a? na kolumny zostaje max 1000zł, zaznaczam muszą być nowe !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze zestawu stereo do naglośnienia mieszkania za około. Zależy mi na zestawie 2 kolumn glośnikowych podłogowych, wzmacniacz, odtwarzacz cd z portem USB plus ewentualnie jakiś prosty DAC jeśli wzmacniacz takowego nie posiada. Użytkowanie to głównie melodyczna muzyka (pop, jazz, klasyczna i trochę rocka) oraz telewizja, stad DAC, gdyż telewizor posiada jedynie port cyfrowy audio. Sprzęt koniecznie nowy.

 

W poniedziałek jestem umówiony na odsłuch poniższej konfiguracji:

  • kolumny podlogowe Canton GLE 476
  • wzmacniacz Denon PMA-720AE
  • Odtwarzacz CD Denon DCD-720AE

Sprzedawca bardzo zachwala ten zestaw jednak w sumie wychodzi za komplet 4 tys, co o 1 tys przekracza mój budżet (choć jeśli rzuci mnie na kolana, jestem w stanie dopłacić). Proszę o opinie oraz propozycje zestawu o 1 tys tańszego, który sprawdzi się do słuchania tego typu muzyki.

 

Poniżej poglądowy plan pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze wziac pod uwagę kolumny tannoy V4 lub V4i, wzmaki marantz pm6005, nad 356bee ale to razem też spore przekroczenie budżetu 3 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę. Kolumny Tannoy V4 można kupić za 850zł na Allegro. Rozejrzę się czy będę mógł je gdzieś przesłuchać.

Wzmacniacze marantz pm6005 i nad 356bee trochę za drogo. Czytałem dobre opinie o zestawie wzmacniacz YAMAHA A-S20 plus odtwarzacz YAMAHA CD-S300. Ktoś może potwierdzić/obalić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.