Skocz do zawartości
IGNORED

system stereo do 2500 zł +- 500 zł


marcelinho24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam, proszę o pomoc w doborze sprzętu za ok 2500zł. Budżet jest na wzmacniacz + źródło. Na kolumny i kable mam oddzielny budżet i tu już mój wybór padł na Castle Knight 2, więc proszę o wskazówki pod te monitory.

Pokój 23,5m. Nie pogardzę żadną dobrą muzyką ale raczej nie będzie to elektronika, disco ani najcięższe odmiany metalu. Myślę że w 80% rock, często spokojny. Oczekuję ciepłego, czystego, w miarę przestrzennego, zrównoważonego (bez przewagi basów czy wysokich) brzmienia. Muzyki będę słuchał raczej niezbyt głośno.

Nie jestem audiofilem ani też zbyt wymagającym słuchaczem, mogę iść na pewne kompromisy. To mój pierwszy sprzęt ale niekoniecznie ostatni, na razie nie mam na czym w ogóle grać.

Sam myślałem żeby kupić Marantza MCR610, bo zmieścił bym się w budżecie za nówkę i miałbym wszystko w komplecie ale nie wiem czy takie zestawienie zagra dobrze (dobrze w ramach moich niezbyt profesjonalnych wymagań).

Może ktoś coś innego polecić?

Potrzebuję na pewno wzmacniacz + CD + tuner (najlepiej z DAB). Sieciówkę z obsługą FLAC mogę w ostateczności dokupić później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze zestawu audio (jestem zupelnie zielony w temacie) w przedziale cenowym 2500-3000 (2 kolumny podłogowe i amplituner łącznie w tej cenie).

 

Pomieszczenie w ktorym będzie stał sprzęt to ok 20m plus niewielki aneks kuchenny (wysokość ok 2,5m)

tEFlTK7.jpg

(aha gdzieś czytałem że kolumny muszą mieć czym oddychac - rozumiem że muszą mięc trochę przestrzeni - na chwilę obecną nie mam jeszcze mebelków w salonie więc jeśli macie jakieś rady w tym temacie to również chętnie ich wysłucham :))

 

Przeznaczenie zestawu:

-30 procent filmy

-30 procent konsola/gry

-40 procent muzyka (rock, metal, jazz, blues, filmowa, klasyczna)

 

tak więc sprzet musi być raczej uniwersalny. Jako że jestem zupełnie zielony w temacie i nie mam na chwilę obecną żadnego sprzętu to nie mam preferencji co do producenta ani modelu kolumienek/ampli. Wolał bym żeby sprzęt był nowy ale nie zamykam się zupełnie na uzywany (jednak w przypadku sprzętu uzywanego potrzebowałbym dodatkowego info na co zwracać uwagę, skąd brać itd). Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Bardzo proszę o pomoc w wyborze nowego sprzętu grającego do salonu wielkości ok 20m2 - dotychczasowy sprzęt dokonał żywota.. Szukam zestawu amplituner (50% użytkowania to radio), odtwarzacz (cd) i oczywiście kolumny. Po gruntownym przejrzeniu forum z kolumn na chwilę obecną najbliżej mi do MA MR-4 albo KEF c5 - pozostaje jeszcze kwestia elektroniki (budżet na nią to niestety max 2k...). Z jakim sprzętem wg Was zagrają one najlepiej?

Głównie słucham Pink Floyd, King Crimson, The Doors etc, jazz, trochę muzyki klasycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX 8030 plus MA MR-4 miałem przyjemność słuchać.

 

Ostatecznie zdecydowałem się na TX 8050 i MR-6.

 

Taki zestaw polecam do wymienionej przez Ciebie muzyki. Gra bardzo ładnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zmiany kolumn. Budżet na kolumny to około 2 - 2,5 tys zł.

Ogólnie będą grały w pokoju ponad 30 m2. Muzyka to trance/techno i ogólnie klubowa. Czyli fajnie by było jakby grały kick basem, nie potrzebuję jakiegoś niskiego zejścia a za to dynamiki.

Byłem zdecydowany na kupno STX FX-200, ale niestety już nie są w ofercie i zostały całkowicie wycofane.

Niestety nawet używanych nie ma :(

Obecnie grały by pod ampli Yamaha RX-V440RDS, ale po nowym roku planuje kupno wzmacniacza stereo.

 

Co byście polecili ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeglądając forum nie znalazłem nic dokładnie takiego jak moje potrzeby mianowicie:

- posiadam pokój o wymiarze +/- 20 m2

- gatunek, który najczęściej będzie odsłuchiwany to rock, metal etc.

- zestaw przeznaczony byłby do muzyki ale także filmów oraz podpięcie do konsoli w przyszłości

- budżet do 2500 (wzmacniacz i kolumny)

Proszę bardzo o pomoc ponieważ w tych tematach jestem kompletnie zielony :) Wzmacniacz mógłby być używany ale kolumny fajnie jak byłyby nowe nie planuje roznosić don także zależy mi na miłym dla ucha i czystym dźwięku oraz w pewnych momentach dobrym basie, przy średniej głośności.

Liczę o szybką pomoc, gdyż zależy mi na czasie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka, metalu idealnie nadaje się rotel plus dynaudio.

ra-980bx, rcd-971 i dynaudio audience 50

ew dzielone zestawy.. rb-980+ rc-980

kolumienki to tu postawił bym na monitory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham dużo rocka i metalu .Ostatnie moje odkrycie to połaczenie amplitunera BASF 8450 kolumn Grundig 850 prof spiętych ze sobą kablem audiofilskiej firmy hama (cena 15 zł za 10 metrów kaufland).Żródła różne komp ,cd itd. Zanim ktoś wysmieje ten zestawik niech wczesniej posłucha.Tak więc można za ok 1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze w takim razie monitory jakie by ktoś polecił Ewentualnie jakbym chciał kupić wzmacniacz i monitorki nowe to jaki zestaw byłby dobry? Ogólnie wszystko byłoby podpięte pod telewizor ewentualnie konsole także zapewne przy wzmacniaczu wyjścia hdmi by się przydały jeśli dobrze myślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poskładać niedrogi zestaw stereo. Na początek szukam przyzwoitego wzmacniacza. Moglibyście mi podać linki do ciekawych aukcji wzmacniaczy do 500zł?

 

Pomieszczenie 24m2

Muzyka: house, techno

 

 

Przeglądam następujące modele, tylko nie wiem, czy sa warte swojej ceny?

MARANTZ PM 66SE

Sony taf550es

PIONEER A-333

ONKYO A-8051

YAMAHA AX-750 RS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Kupuję mieszkanie i chciałbym kupić swój pierwszy zestaw stereo (jestem pokoleniem, które jarało się Zodiakiem i mam go nadal w piwnicy). Będę ogromnie wdzięczny za pomoc, szczególnie, że pierwszy własny zestaw audio to moje marzenie od dzieciaka. Szczegóły:

  • Pokój: salon z aneksem kuchennym we wnęce, całość ok. 21/22 metrów (tutaj będzie ustawione stereo),
  • Rodzaj kolumn: Interesuję mnie kolumny podłogowe
  • Budżet: 2000-3000 zł max
  • Przeznaczenie (najgorsze dla Was, specjalistów od dźwięku): ogólne (chcę słuchać różnego rodzaju muzyki od chilloutu po mocniejszy rock, przez kawałki rapowe; chcę mieć stereo podłączone do TV a w przyszłośći może do konsoli), jednym słowem: uniwersalne (na ile się oczywiście da)
  • Co jest mi potrzebne: wzmaczniacz + odtwarzacz (chyba, że sugerujecie na razie z niego zrezygnować) + kolumny podłogowe
  • Nowe czy używane: wiem, że sporo nowego sprzętu w danej cenie gra dużo gorzej niż używane (siedzę od długiego czasu na forum i czyta, czytam), ale 2-3 tys. to dla mnie sporo, stąd przynajmniej jedną składową chciałbym kupić nową (gwarancja) a drugą mógłbym poszukać używaną.

Z góry ogromne dzięki za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Przymierzam się do wymiany swoich Altusów 150 które nie są takie tragiczne, jednak wcześniej posiadałem Paradigmy 11 coś jednak pokusiło mnie żeby kolumny sprzedać.

Czy można znaleźć coś w kwocie 2500zł nowego do salonu o wielkośći 36m2 z otwartym aneksem kuchennym, czy raczej polecicie coś do 1700zł używanego.

Słucham głównie muzyki klubowej, dyskotekowej i chciałbym żeby głośnik miło mnie zaskoczył niskim basem i ciekawymi wysokimi tonami.

Amplituner Technics SA-GX180 który gra z Altusami będzie raczej do wymiany co sądzicie?

Podobało mi się brzmienie SONY TA-FB940QS czy warto go ponoenie Kupić?

Dziękuje wszystkim za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest mi potrzebne: wzmaczniacz + odtwarzacz (chyba, że sugerujecie na razie z niego zrezygnować) + kolumny podłogowe

Kup używane. Ewentualne naprawy są śmiesznie tanie - szkoda przepłacać.

 

Wzmacniacz Creek A50i, Arcam A75, Luxman A-384 - z kolumnami Magnat Vintage 520, Monitor Audio 5i, Acoustic Energy Aegis Three, ALR Nummer 4 lub Dali 606.

 

lub

Wzmacniacz Tag McLaren 60i, Arcam Alpha 9 z kolumnami Tannoy R3, M4 lub MX4.

 

Odtwarzacz CD : Nad C541, Arcam Alpha 7.

 

To będą lepiej wydane pieniądze.

 

ciekawych aukcji wzmacniaczy do 500z

Sony TA-FB940QS (również 920, 930) , Denon PMA-980, Onkyo 8780, Rotel RA-931.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki polecacie wzmacniacz do kolumn

1. T+A model TRITON R 130

2. QUADRAL SONOLOGUE STATUS MX 15

 

Gdzies czytalem, iz rotel ra 01 jest godny polecenia. Prosze o rade

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można znaleźć coś w kwocie 2500zł nowego do salonu o wielkośći 36m2 z otwartym aneksem kuchennym, czy raczej polecicie coś do 1700zł używanego..

Jeżeli nie jesteś maniakiem audiofilem szukającym smaczków, wybrzmień, pozornych planów i cudów wianków Indiana Tesi 560 powinna w pełni zadowolić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś maniakiem audiofilem szukającym smaczków, wybrzmień, pozornych planów i cudów wianków Indiana Tesi 560 powinna w pełni zadowolić

Dzięki serdeczne. Zabieram się za szukanie dobrej oferty. Tylko podpowiedzcie jeszcze jaki wzmacniacz będzie fajnie pasował nie rujnujący kieszeni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet na wzmacniacz?

 

Kwota 500-600zł może coś w internetach się trafi.

A tak się zapytam czy warto zainwestować w zestaw Tonsil Zeus, WHARFEDALE DIAMOND 10.7 lub coś jak JBL

Najgorsze jest to że nie chcę marnować pieniędzy i sił na poszukiwanie fajnych kolumn które będą fajnie grały muzykę klubową w salonie i boję się że nie spełnią oczekiwań co do niskiego basu. Chodzi mi po głowie również Dali Zensor 7 ale czy jest sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na zakupie pierwszego zestawu audio stereo. Interesuje mnie wzmak i kolumny ( mogą być używki.

Cel. Filmy (sporo) i strumieniowana muzyka (Apple TV przez optyczne i Wimp z urządzeń przenośnych czy też kompa - bluetooth,wifi)

Pokój 20 m2

Muzyka - klasyka, czarne brzmienie, dance, lekki rock. Bez ciężkiego brzmienia tj. ciężki rock, metal i odmiany muzyki techno. Jazz czy blues też raczej nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sony TA-FB940QS (również 920, 930) , Denon PMA-980, Onkyo 8780, Rotel RA-931.

 

Jakich kolumn szukać do tych wzmacniaczy?

I DACa zamiast CD z bluetooth i optycznym...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kazumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od pomieszczenia i słuchanej muzyki. Tak w ciemno - to ciepło grających.

To wszystko opisałem post wyżej.

Finanse - kolumny do 1500 myślę

DAC w tej sytuacji jak najtańszy na początek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow,super! Nie spodziewałem się, że w takim budżecie uda mi się znaleźć ciekawe rozwiązania;) Te Dali 505 w jakiej kwocie powinny się mieścić?

 

Pozostaje kwestia DACa jedynie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac - Musical Fidelity V-dac.

Taki z zasilaczem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ostatnie pytanie w tej sprawie.

Wczesniej Proponowałeś też przy podobnych zastosowaniach wzmak Creek a50i. Czy względem np. takiego Denona PMA 980 to jakościowo duża różnica dla początkującego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.