Skocz do zawartości
IGNORED

system stereo do 2500 zł +- 500 zł


marcelinho24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W tej chwili posiadam sprzęt Denon 1610 + wharfedale 10.5 lecz po pierwsze nie wykorzystuję ampli - najczęściej do słuchania muzyki oraz po przesłuchaniu wielu godzin muzyki na starym wzmacniaczu pioneera (nie pamiętam modelu) + kolumny pionneer cs 767 - przeważnie z gramofonu doszedłem do wniosku, że ten 20 letni sprzęt gra 100x lepiej od mojego zestawu.

 

Dlatego doszedłem do wniosku, że sprzedam swój sprzęt i kupię do 3 tyś coś z "audio vintage"

Muzyki słucham w salonie ok. 30 m2. Muzyka jaka najczęściej leci to rock, hip hop, funk.

 

Pytanie brzmi co sądzicie o takich zestawach, które zaproponował mi sprzedawca:

sugden a25 lub a28b + Kolumny KEF Reference 104 lub mission 765

 

Czy taki zestaw jest wart 3100 zł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post na forum - Witam wszystkich serdecznie.

Przyda mi się Wasza pomoc, mam zamiar sprawić sobie lepszy zestaw stereo do kolumn Tonsil Maestro II 180. Pokój ma ok. 40m2, ale jest bardzo wysoki (prawie 5m). Służyc to ma głównie do słuchania muzyki (od bluesa do mocnego rocka i metalu), przyda się także możliwość podłączenia TV żeby poprawić dźwięk przy oglądaniu filmów (nie chcę KD, wyłącznie stereo). Zależy mi na dobrej dynamice i na niedudniącym, ale wyraźnym basie. Myślałem o ampli + odtwarzacz CD z możliwością odtwarzania FLAC, MP3 itp., ale jestem otwarty na inne propozycje. Mam do wydania ok. 2,5 tys zł. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Chciałbym sobie kupić pierwszy zestaw stereo. Wcześniej słuchałem muzyki z kina domowego Bose v30 i nie narzekałem ale wyprowadziłem się od rodziców więc muszę kupić coś dla siebie. Na razie amplituner + kolumny a w wakacje dorzucę CD.

 

Pokój ma 6x4m a kolumny chciałbym postawić na środku długiej ściany i w rogu przy tej samej ścianie.

Zestaw będzie służył do:

- 80% Muzyka każdego typu. Sporo rocka i klasycznej.

-15% filmy(na przestrzennym ani mega basie mi nie zależy)

-5% ps3

PS3 i laptop(filmy HD bezstratnie) chciałbym podłączyć przez HDMI bo nie chce dodatkowo kupować dobrej karty na usb do laptopa,z którego bym puszczał muzykę. PS3 ma optyczne więc nie ma problemu ale myślę, że jack--rca z fabrycznej karty w latopie to nie za dobry pomysł.

 

Myślałem o zestawie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co o tym myślicie? Mogę wydać do 3000 ale jeśli można coś kupić taniej to też nie chciałbym na siłę przepłacać.

 

Zwykle muzyki będę słuchał nie za głośno ale raz na jakiś czas zrobię imprezę i tak się zastanawiam, jak głośno będzie grał ten sprzęt? Tak kino domowe, które miałem czy dużo ciszej/głośniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w urządzeniu pokoiku w sprzęt audio.

 

Pokoik 3x4 w prostokącie.

Muzyka głównie z komputera (Spotify) ale będę też odtwarzał płyty z CD Reloop RCD 800s.

 

Potrzebuję zakupić:

 

1) wzmacniacz (do 1000 zł) lub jakiś używany do 600 zł

- PIONEER A 10, PIONEER A 20 , YAMAHA A-S300, MARANTZ PM-5004

Przede wszystkim musi mieć pilot i 2 strefy na kolumny)

 

2) kolumny

- podstawkowe (do 1000 zł)

lub

- podłogowe (do 1300 zł)

 

3) Jaka karta dźwiękowa? (takiej za 600 zł chyba nie ma sensu kopować bo ze Spotify i tak za dużo nie wyciągnę)

 

4) Czy DAC tu potrzebny (przydatny?)

 

Proszę o pomoc w doborze w/w sprzętu.

Interesuje mnie tylko stereo, muzyka trance, progressive, chillout - ogólnie pojęta electronica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez voic3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz grac glownie z plików poleciłbym zestaw ktory mam sam:

wzmacniacz nuforce dia 1000zł

kolumny pylon pearl 1000zł

dla mnie gra to swietnie

nie potrzebujesz juz daca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie moi drodzy to tak skromnie zapytam czy do salonu jakieś 30m2 muszę wydac na stereo baliard :) Myślę o zakupie sprzętu kole 4k no może 5 - wzmacniacz plus głośniki. Domyślnie z możliwym przeniesieniem do mniejszego pokoju kole 25m2. Muzyka inna niż wsie tu piszący czyli Italo :) co zrobić taki gust. Nie ma problemu abym kupił używkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek chcesz się na "krzywy ryj" załapać? ;)

Witojcie moi drodzy to tak skromnie zapytam czy do salonu jakieś 30m2 muszę wydac na stereo baliard :) Myślę o zakupie sprzętu kole 4k no może 5 - wzmacniacz plus głośniki. Domyślnie z możliwym przeniesieniem do mniejszego pokoju kole 25m2. Muzyka inna niż wsie tu piszący czyli Italo :) co zrobić taki gust. Nie ma problemu abym kupił używkę.

 

Kup coś ładnego z marketu , jak ładnie będzie wyglądać to i ładnie zagra, kole;)

A jak chcesz coś nie z marketu to nad zagra swietnie italo c316+c515.

Poprosisz o rabat i zmiescisz sie w 3tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek podoba mi się Twoje podejście do życia, forum ciort wie czego . Chłodne, bezpośrednie tak jak lubię. Tak na żywca kupiłem AM BX5 używki oraz nowy ampli Yamahy rs-700 ( przez H2O :) ) i myślę będzie git do italo :) no i sat tv disco hehe.No i posłucham Savage, Alphavile, Gazebo itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tacim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jakie kolumny do tego poniżej 1500 za zestaw? Mogą być używane jeśli wtedy byłyby dużo lepsze. Pokój 6x4m.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Powitać,

 

Za niedługi czas planuję zakup sprzętu grającego do pokoju 3x4m. Niezbyt duży. Na tą chwilę mam 2 Altusy (na ta chwilę musza być, ale ciężko je okiełznać) i wzmacniacz Yamaha AX-497. Altusy idą do sprzedania albo oddam potrzebującym.

 

Co szukam:

1. para kolumn. Wolałbym podłogowe, ale zdaję sobie sprawę że małe pomieszczenie więc wybór odpowiednich to nie lada wyczyn. Mam na kolumny ok. 3k PLN, oczywiście chcę kupić nowe.

2. Ewentualny amplituner stereo, do 2,5k PLN, naciągnę do 3k ale wolałbym nie, Dlaczego ewentualny? Bo AX-497 jest już starusieńki i na niektórych wejściach lewy kanał szumi sobie tak od niechcenia. Więc nie wiem czy jeszcze długo pociągnie.

 

Jeśli chodzi o muzykę to w zasadzie wszystko prócz jazzu, bluesa i heavy metalu. Najwięcej słucham muzyki elektronicznej i orkiestrowej: Mike Oldfield, Vangelis, 2 Steps From Hell, Thomas Bergersen, The Shadows, Hans Zimmer, E.S. Posthumus i na takiej muzyce się skupiam.

 

Proszę o poradę, zwłaszcza jak to ma wyglądać z mocą głośników do wzmacniacza. Pooglądałem trochę amplitunery i zawsze problem mam jak dograć sprzęt mocą, głośniki do wzmacniacza. Głośniki fajnie jakby potrafiły zejść nisko, ok. 30 - 35 Hz.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać,

 

Za niedługi czas planuję zakup sprzętu grającego do pokoju 3x4m. Niezbyt duży. Na tą chwilę mam 2 Altusy (na ta chwilę musza być, ale ciężko je okiełznać) i wzmacniacz Yamaha AX-497. Altusy idą do sprzedania albo oddam potrzebującym.

 

Co szukam:

1. para kolumn. Wolałbym podłogowe, ale zdaję sobie sprawę że małe pomieszczenie więc wybór odpowiednich to nie lada wyczyn. Mam na kolumny ok. 3k PLN, oczywiście chcę kupić nowe.

2. Ewentualny amplituner stereo, do 2,5k PLN, naciągnę do 3k ale wolałbym nie, Dlaczego ewentualny? Bo AX-497 jest już starusieńki i na niektórych wejściach lewy kanał szumi sobie tak od niechcenia. Więc nie wiem czy jeszcze długo pociągnie.

 

Jeśli chodzi o muzykę to w zasadzie wszystko prócz jazzu, bluesa i heavy metalu. Najwięcej słucham muzyki elektronicznej i orkiestrowej: Mike Oldfield, Vangelis, 2 Steps From Hell, Thomas Bergersen, The Shadows, Hans Zimmer, E.S. Posthumus i na takiej muzyce się skupiam.

 

Proszę o poradę, zwłaszcza jak to ma wyglądać z mocą głośników do wzmacniacza. Pooglądałem trochę amplitunery i zawsze problem mam jak dograć sprzęt mocą, głośniki do wzmacniacza. Głośniki fajnie jakby potrafiły zejść nisko, ok. 30 - 35 Hz.

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

Zważając na wszystko co napisałeś, widzę dwie opcje - zakładam przy Twoim pomieszczeniu tylko kolumny podstawkowe - znam to z autopsji i wiem, że będzie ok. Do sedna. Monitor Audio RX2 albo Definitive Technology Studio Monitor SM55. Tylko kupując nowy wzmacniacz miej na względzie, iż jeden i drugi model lubią prąd. Zatem kup jakiegoś "potworka".

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich razem i każdego z osobna.

Proszę was o podpowiedź jakich kolumn warto odsłuchać przed podjęciem finalnej decyzji.

 

Podstawowe założenia:

- Będą grać w zestawie z klockami Onkyo napędzanymi przez A-8780,

- pokój ok. 15mkw wysokość 2,6m , docelowo około 30mkw o tej samej wysokości.

- Muzyka głównie elektroniczna typu Biliński, Daft Punk, czasami dla odmiany jakiś Johny Cash, ale bywa ostrzej..

- Jak nikogo nie ma w pobliżu to lubię posłuchać dosyć głośno.. :)

- Lubię brzmienie ciepłe brzmienie z jasną górą, także nie musi być jakoś "sterylnie".

- tylko stereo bez suba.

 

 

Wstępnie rozmyślałem nad roth oli 40, stx fx-300, Magnat Quantum 675, Jamo C607, CANTON GLE 490.2.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bialas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roth Oli 40, o ile jeszcze gdzieś będą do kupienia i JAMO C607 brzmią bardzo rozsądnie zważywszy na Twoje preferencje. Aczkolwiek Jamo nie do końca ma jasną górę. Tego raczej doświadczysz w Monitor Audio.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roth Oli 40, o ile jeszcze gdzieś będą do kupienia i JAMO C607 brzmią bardzo rozsądnie zważywszy na Twoje preferencje. Aczkolwiek Jamo nie do końca ma jasną górę. Tego raczej doświadczysz w Monitor Audio.

 

Domyślam się że masz na myśli Monitor Audio MR6?

 

Powiem szczerze że najbardziej przemawiają do mnie Roth Oli 40 ale jakoś boję się że będą za słabe przy głośnym słuchaniu, chyba że się mylę. ;)

 

Wydaje mi się że mój wzmak który ma teoretycznie 105W przy 8 Ohm spokojnie je wysteruje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bialas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaną wysterowane bez najmniejszego problemu i nie obawiaj się głośnego słuchania. Momentami mieliśmy koncerty grane na salonie na tych pudłach;)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc spróbuję znaleźć w Warszawie jakiś salon który posiada wymienione 3 modele i je odsłucham.

 

Dzięki i pozdrawiam

 

PS. Dalsze wskazówki mile widziane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bialas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważając na wszystko co napisałeś, widzę dwie opcje - zakładam przy Twoim pomieszczeniu tylko kolumny podstawkowe - znam to z autopsji i wiem, że będzie ok. Do sedna. Monitor Audio RX2 albo Definitive Technology Studio Monitor SM55. Tylko kupując nowy wzmacniacz miej na względzie, iż jeden i drugi model lubią prąd. Zatem kup jakiegoś "potworka".

 

Rozumiem że na początek z tą Yamahą pograją nieźle czy od razu szukać napędu?

 

Poza tym patrzyłem ostatnio na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jako że muzyka u mnie płynie głównie ze źródeł cyfrowych. Będzie to odpowiednie do Definitive SM55?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 95W przy 8 Ohmach powinno wystarczyć na SM55, aczkolwiek szukałbym czegoś mocniejszego.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem, doradźcie coś do 2500 PLN, najlepiej amplituner, ale jeśli będzie sama integra to przeżyję. Dokupię tylko CDka.

 

A jak to jest z amplikami i integrami z wyjściem na subwoofer? Czy wtedy na główne 2 kanały idzie nieco inne pasmo niskich tonów?

 

A może do tych SM55 starczy co mam, czyli AX-497? Bo kanał lewy szumi tylko na AUX, ale tego wejścia nie używam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Didusieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz już przeznaczyć w okolicach 2,5k zł na amplituner to Onkyo 616 i sprawa jest jasna :)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem poczatkujacym uczestnikiem tego forum wiec prosze o wyrozumialosc :)

Niedawno zakupilem sprzet audio stereo do domu do pokoju 20m2.

Oczywiscie wszystko nowe bo jakos nie jestem przekonany do uzywek

zmacniacz ONKYO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz glosniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moze mi ktos powiedziec czy nie popelnilem gafy w zakupie zmacniacza?, nie jest za slaby do kolumn czy odwrotnie , dla mnie gra dobrze ale moze sie myle .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem poczatkujacym uczestnikiem tego forum wiec prosze o wyrozumialosc :)

Niedawno zakupilem sprzet audio stereo do domu do pokoju 20m2.

Oczywiscie wszystko nowe bo jakos nie jestem przekonany do uzywek

zmacniacz ONKYO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz glosniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moze mi ktos powiedziec czy nie popelnilem gafy w zakupie zmacniacza?, nie jest za slaby do kolumn czy odwrotnie , dla mnie gra dobrze ale moze sie myle .

Pozdrawiam

A dlaczego takie kolumny no-name ? W sumie nikt tego nie zna, jeśli je odsłuchałeś i porównałeś do innych to OK. Inaczej może być różnie, od przyzwoitej jakości aż po szmelc, tylko ładnie wyglądający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowym użytkownikiem na forum, dlatego prosiłbym o wyrozumiałość! Potrzebuję pomocy w wyborze używanych kolumn głośnikowych do +/- 1000zł! Amplituner do którego chciałbym je podpiąć to leciwy Marantz 2265B. Pokój prostokątny o powierzchni około 24m2. Rodzaj muzyki jakiej chciałbym słychać to trochę ad/cd, pink floyd, scorpionsi troche starych polskich zespołów typu myslovitz, ale głównie to cohen, itp, dlatego zależy mi na szczegółowych głośnikach w których będzie słychać "pojedynczą strunę gitary"- sopran i średnie tony; na mocnym basie mi nie zależy, od tego mam inne głośniki. Znalazłem używane JBL L50 na allegro, aczkolwiek nie wiem czy to dobry wybór,a i cena wygórowana (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), jest też aukcja kolumn Jim Rogers jr149 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Nie wiem czy te kolumny będą pasowały do mojego wzmacniacza dźwiękiem i do moich gustów muzycznych, dlatego prosiłbym o pomoc przy wyborze kolumn. Źródłem dźwięku będzie cd i gramofon...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o pomoc w zakupie pierwszego zestawu stereo (wzmacniacz, kolumny). Budżet jakim dysponuję to 2500zł (dopuszczam małą tolerancję, jeśli jest to uzasadnione).

 

Sprzęt będzie grał w pokoju ok. 13m2 otwartym na kuchnię ok 9m2 (wyburzone pół ściany), mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. Dopuszczam w przyszłości przeniesienie do pokoju ok. 20m2.

Muzyka jakiej słuchamy to głównie rock i muzyka popularna, trochę muzyki filmowej i różności. Źródłem muzyki na razie będą komputery oraz dekoder TV. Docelowo będę chciał dokupić przyzwoity odtwarzacz CD oraz pewnie pojawi się kiedyś konsola.

Do tej pory za nagłośnienie służyły lepszej klasy głośniki komputerowe Creative.

 

Jaki powinien być stosunek ceny wzmacniacza do cen kolumn, czy 1500zł na wzmacniacz oraz 1000zł na głośniki to dobra proporcja? Czy w tej klasie urządzeń są jakieś wyróżniające się modele czy raczej będą porównywalne. Planuję wybrać się do salonu i posłuchać sprzętu przed zakupem, ale chciałbym być przygotowanym na konkretne propozycje.

 

Pozdrawiam,

Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.