Skocz do zawartości
IGNORED

system stereo do 2500 zł +- 500 zł


marcelinho24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem, szok!

 

Coś wąskiego! Spadaj z forum jak szukasz czegoś wąskiego :) dajcie szansę - niech napiszę.

 

Mam sypialnię a naprzeciwko łóżka półki na których mogę, chcę postawić coś co mi zagra. jedna półka ma 33 cm inne 23, 26 głębokości. Dlatego piszę coś wąskiego. Znalazłem Cambride Audio ONE+, ale zastanawiam się co one mają napędzać - jakie głośniki do niego dokupić, żeby nie było tak, że źródło ok, a głośniki badziew. Widzę, że CA mają coś takiego: Cambridge Audio Minx 21, ale czy to wystarczy?

 

A może macie inne pomysły w cenie do 3000zł - chciałbym uniknąć BOSE Wave, który preferują inni domownicy.

 

Przypomnę tylko że chodzi o słuchanie wieczorami, dość cicho ale ładnie nie ma to być super wyrafinowany dźwięk.

 

Pomimeszczenie ok 12m2

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie śmiejcie się, ten LG potrafi miło zaskoczyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na dobrym i niedużym zestawie stereo, zwróć proszę uwagę na elektronikę Marantz M-CR503 (Melody Music) z kolumnami np. Monitor Audio Bx2 lub Tannoy Mercury V1.

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, składam zestaw stereo do 15m kw, zaopatrzyłem sie w wzmacniacz Rotel RA01 i odtwarzacz Rotel RCD02. Zostało mi 1500zł do wydania na kolumny, co lepiej kupić do takiego pomieszczenia monitory czy podłogówki? Na które kolumny zwrócić uwagę z wytypowanych:

-Paradigm Mini Monitor v.7

-Dali Zensor 1

-Tannoy V1

-Indiana Line Tesi 260

-Q acoustic 2020i

-MONITOR AUDIO BX2

-B&W 602(używane)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie brzmienie lubisz? Do jakiej muzyki ?

 

Słucham głownie Pink Floyd, Phil Collins, Santana,Dżem, Depeche Mode ale zdarza się też Shiller czy Moby. Brzmienie raczej detaliczne, przestrzenne z zaznaczonym dołem pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz brzmienia detalicznego, przestrzennego i z dobrym dołem to ja proponuję coś naszego-STX MX140. Sprawdzą się w Twojej muzyce na 100%. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O MX140 popytaj miksona - ma porównanie tych kolumn z niższymi seriami Dynaudio.

 

MX140 plasują się między DM2/7 a DM2/8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który dokładnie model mogę dostać w moim budżecie?

Do 15 m2 spokojnie wystarczą monitory z serii Audience ( 50,52,40,42), najważniejsze aby stały na porządnych podstawkach.

 

STX do Rotela sobie daruj, to nieporozumienie.

 

MX140 plasują się między DM2/7 a DM2/8.

:-) dobre :-) Dowcipas z ciebie RADUL, oj dowcipas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zwykłych Audience zagrają lepiej - mają lepsze midwoofery.

Super stwierdzenie, lepsze midwoofery. Ciekawe po czym to stwierdzasz ? Po wyglądzie ?

 

Witam, składam zestaw stereo do 15m kw, zaopatrzyłem sie w wzmacniacz Rotel RA01 i odtwarzacz Rotel RCD02. Zostało mi 1500zł do wydania na kolumny, co lepiej kupić do takiego pomieszczenia monitory czy podłogówki? Na które kolumny zwrócić uwagę z wytypowanych:

-Paradigm Mini Monitor v.7

-Dali Zensor 1

-Tannoy V1

-Indiana Line Tesi 260

-Q acoustic 2020i

-MONITOR AUDIO BX2

-B&W 602(używane)

Na 15m możesz wstawić zarówno podłogowe (mniejsze, ustawne) jak i podstawkowe. Zależy jak głośno, w zasadzie jak "basowo" lubisz słuchać. A które wybrać to zależy od muzyki i preferencji, jakie brzmienie lubisz. Nic nt temat nie wspominasz a nikt nie jest jasnowidzem.

 

Zwracam honor, ktoś jednak wydusił od Ciebie te informacje :)

Brzmienie detaliczne - a wolisz ostrzejszą górę czy łagodniejszą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Liczę kochani na Waszą pomoc, bo sam za bardzo tematu audio nie ogarniam :)

 

Szukam nowego zestawu stereo amplituner + cd + kolumny podstawkowe, ale one dopiero za powiedzmy pół roku, na tą chwilę mam tymczasowe.

Pokój: ok 19m2, ale takiej nietypowej budowy, coś w kształcie litery L , zestaw będzie stał na ścianie szerokości 2m (czubek literki L) czyli w takim jakby "tunelu", miejsce odsłuchowe to ok 3-6 m od kolumn.

Rodzaj muzyki: rock, metal, filmowa (Hans Zimmer), Phil Collins, Sting, Queen, Axell Rudi Pell, ale też zwykły pop, r'n'b (żona). NIE hiphop, rap, discopolo, techno.

Do zestawu będzie podłączony TV + PS3

 

Ze względu na mniejszy metraż pokoju i niewielkie miejsce przeznaczone na kolumny (stąd podstawkowe nie podłogowe) wydaje mi się, że amplituner <100W spokojnie mi wystarczy

 

Nie wiem czy słusznie :), ale wybór ograniczyłem do 3 modeli:

 

- DENON DRA-500 AE + DCD-520AE

- HARMAN KARDON HK 3390 + HD 890

- YAMAHA R-S500 + CD-S300

 

Pytanie:

- czy uważacie, że wystarczy mi tej mocy ampli, czy muszę mieć mocniejsze wersje tych modeli?

- czy te podstawowe modele CD zagrają tak samo dobrze jak ich droższe odpowiedniki, czy warto dopłacić i dlaczego?

 

Jakie polecacie do tego kolumny podstawkowe? Kwota na kolumny będzie w okolicy 1000zł (komplet).

 

W najbliższym czasie zamierzam udać się na odsłuch, ale chciałbym dowiedzieć się od Was co o tym wszystkim myślicie.

Dzięki za wszelkie porady :D

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po długich poszukiwaniach wyselekcjonowałem wzmacniacz + odtwarzacz CD:

Pioneer A-20 + PD-10 i do nich kolumny podłogowe Pylon Pearl. Zestaw za +/- 3000pln.

 

Moje pytanie jest takie, czy zwiększając kwotę do 4000pln, wymiana wzmacniacza i cd na komplet A-30+PD-30 da znaczącą zmianę? Lub ewentualnie pozostawić A-20+P-10, ale wymienić kolumny na inne do 2000zł?

 

Kolumny mają być podłogowe i najlepiej wenge (proszę się nie śmiać, dla kobiet to ważny aspekt).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój zestaw stereo zmieścił się w kwocie 2000 zł. uważam za te pieniądze bije zestawy sklepowe razy dwa

1- cd pionieer PD-S904

2- amplituner kenwood kr 5600 lata 70 wygląda cudnie !!!!!

3- kolumny JBL LX 55 lata 90 całość trochę leciwa ale nie jeden juz oczy w słup postawił

Całość gra bardzo czysto,szczególnie sopran,a to ze względu na kopułki tytanowe,dźwiek jest mocny , czysty i skuteczny wręcz niespotykany w nowych konstrukcjach. Pięna scena,naturalne całe pasmo i stereo , którego się nie zapomina -uważam fajny pomysł na początek przygody . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o kolumnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam możliwość kupić je za 1450 nówki. Wcześniej myślałem o rothach oli 40. Pokój 16m2. Słucham każdej muzyki po trochu, bardziej pop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam sprzętu grającego do mojego pokoju o powierzchni 16m2. Pieniądze jakie mogę wydać to 1200-1500zl. Zalezy mi na dobrym bassie i dobrej jakości dźwieku, zestaw będę miał podłączone pod PC. Muzyka jakiej słucham to głównie electro house, house, trance.

 

Pozdraiwam, Kubiixx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jako że jest to mój pierwszy post i "krok" na tym forum to bardzo proszę o wyrozumiałość.

Przymierzam się do kupna zestawu hi-fi stereo do mieszkania i obecnie mam pewne kłopoty z wyborem.

Wacham się między Onkyo TX-8030 + Dali Zensor 7 a Onkyo TX-8030 + Magnat Supreme 2000

Znalazłem na allegro te zestawy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Który z tych zestawów zagra "lepiej" - czyściej, cieplej, z lepszym dla ucha bassem (nie szukam bassu ala subwoofer żeby mi tylko dudniło) w salonie 20m2?

Gatunki muzyczne: Trance, Techno, Smooth Jazz + jakiś Dance.

Chętnie przeczytam wszelkie opinie oraz sugestie. Zestaw stereo musi być z jednego sklepu (zamiar kupna ratalnego)

 

Dzięki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
połączenie tematów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o wskazówki i podpowiedzi, by rozwiązać pytanie jak w temacie.

Wzmacniacz Akai AM-35 w dobrym stanie posiadam. Posiadam również do niego kolumny, ale są mocno podniszczone wizualnie i bardzo duże (w stylu Unitry), dlatego nie ma możliwości ich użycia.

Sprzęt miałby grać w salonie 20m2, codziennie głównie jako "radio" w tle i cały czas podłączony do TV, od czasu do czasu przesłuchać jakąś płytę, a ponadto do odsłuchiwania podczas oglądania filmów kilka razy w tygodniu.

 

BUDŻET: do 1300 zł

 

Generalnie to wszystko jest w stanie zapewnić Denon DM39, ale czy te kolumienki nie są za małe? Czy będą w stanie zagrać w miarę dynamicznie? Jak wygląda bas z głośnika 12cm? Czy wrażenia odsłuchowe na moje potrzeby (raczej cicha gra w tle, ewentualnie jakiś film) będzie to wystarczające i porównywalne do tego jakby grał tam "duży" sprzęt?

 

Niestety nie mam za bardzo możliwości osłuchania Denona. Ma dobre opinie, ale nie czy jest to tzw. zabawka do sypialni, czy można nim posłuchać troszkę głośniej muzyki? Oraz czy dźwięk z niego jest porównywalny w jakimś stopniu z konstrukcjami składającymi się z kilku odrębnych elementów do tych pieniędzy (1300zł)?

 

Nie zależy mi na super audiofilskim brzmieniu, chciałbym tylko skleić dobry, użyteczny zestaw, który zapewni miłe możliwie najlepsze wrażenia odsłuchowe, lepsze od popularnych plastików w supermarketach

 

Druga, ważna część pytania - jakie kolumny do Akai AM-35? Najchętniej podłączyłbym do niego monitorki, ponieważ w pokoju nie ma za bardzo miejsca na duże kolumny, podłogówki byłyby ewentualnością, generalnie preferowałbym monitory... Który model dobrze współpracowałby z tym wzmacniaczem?

Do tego jeszcze trzeba byłoby dołożyć odtwarzacz CD, ewentualnie CD+DVD i jakiś tuner... Zapewne zajmie to dużo miejsca, co mało mi pasuje, ale jeśli ma to brzmieniowo "zmiażdzyć" tego DENONA, to jestem w stanie to przełknąć....

Chyba, że ten Akai to słabizna?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedzi, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ rybaaaaa:

 

Kilka tygodni temu kupiłem rcd-m39. Początkowo chciałem kupić w zestawie z denonowymi głośnikami, ale miałem podobne wątpliwości jak Ty. Porównałem sobie z polecanymi jako alternatywę monitorkami Boston Acoustics A26. Są większe i miałem wrażenie, że cieplejsze i bardziej wyraziste przy niskich tonach. Zaznaczam od razu, że nie jestem audiofilem i mogłem się zasugerować. No i zdecydowałem się na te Bostony.

 

Jestem bardzo zadowolony z zestawu, może dlatego, że do tej pory miałem własnie "plastiki" z supermarketu. Zestaw kupiłem głównie jako "uboższą" wersję kina domowego do oglądania filmów i programów TV (wiadomo jakie są głośniki telewizorów...) - mam mały pokój i nie mam miejsca na obstawianie go zestawem 5.1, więc szukałem czegoś 2.0. Rcd-m39 ma wejście cyfrowe, więc po podłączeniu telewizora uzyskałem pożądany efekt. Oprócz tego zacząłem na nowo odkrywać muzykę :)

 

Co do tego, czy da rade zagrać głośniej... Trudno powiedzieć, ja maksymalnie rozkręcam go na połowę skali, to i tak dla mnie i dla moich blokowych sąsiadów wystarczająco.

Dodam jeszcze, że m39 ma wyjście na opcjonalny subwoofer, co jednak dla mnie jest zupełnie niepotrzebne - bas z głośników starcza mi.

 

W sprawie finansów: za taki zestaw zapłaciłem trochę więcej niż Twój zakładany budżet. Ale niedużo więcej :)

 

Moja opinia podsumowująca: dla mnie jako NZU (Nieaudiofilskiego Zwykłego Użytkownika) RCD-M39 + BA A26 to w pełni wystarczający zestaw, z którego jestem zadowolony. No ale może to dlatego, że nie obcuję z droższymi klockami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zadać kilka pytań dotyczących sprzętu grającego. Mam obawy że znajdzie się wielu którzy mnie wyśmieją i zjedzą ale myślę że po to istnieją fora by korzystać z wiedzy doświadczonych i nie przebijać się przez stek bzdur kłótni itd. Itp.

 

Wiec najpierw powiem co mam i co chciałbym mieć i jaki efekt mnie najbardziej by interesował.

Chciałbym jakiś amplituner i do tego jakieś kolumny jako odtwarzacz służyła by mi na razie konsola ps3 (pewnie w tym miejscu pojawia się śmiech wielu z was) Niestety nie posiadam wielkiego budżetu ani tak sprawnego ucha.

Dźwięk jaki mnie interesuje to jak najbardziej zbliżony do muzyki granej na żywo i tu teraz pewnie nie uda się mi tego dobrze wytłumaczyć ale spróbuje. Słyszał ktoś kiedyś fortepian na żywo a potem z CD na wieży ? Fortepian na żywo bomba dla mnie który nie słucha klasyki z CD jak klasyka która znam bez wydźwięku i głębi bardzo płaskie tak bym to nazwał jak ktoś mnie dobrze zrozumie.

Kiedy słucham swojej muzyki to zauważyłem że w takich pokojach demonstracyjnych słychać każdy instrument z osobna jak się wsłuchać trochę to można wszystko wyłapać ale te pokoje to pewnie wartość kilku samochodów wiec na takie coś mnie nie stać.

Muzyka jakiej słucham to dość zróżnicowana i nie wiem czy jakoś to można sprecyzować wiec wymienię gatunki jakie mnie interesują ROCK, PANK, METAL ,REGGE, BLUS i czasami JEZZ wszystko zależy od nastroju i od czynności jaką wykonuję.

 

I teraz moje pytanie czy istnieje jakiś złoty środek żeby to wszytko zebrać w jedno połączyć TV Ps3 i jakieś kolumny i amplituner wydobyć jak najlepszy dźwięk i głębie nie tracąc przy tym majątku. Niezależny mi na jakimś 7.1 mocy wyrywającej z siedzeń wypadających szybach tylko na odczuciach o których pisałem wyżej

 

Bardzo proszę o nie wyśmiewanie mnie i takie tam jak nie potrafisz mi pomóc albo napisać czegoś konstruktywnego nie pisz nic a posty nabij w innych wątkach

 

Finanse to max 2tyś na amplituner i kolumny wiem że to nie za wiele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.