Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Kilka opinii:

Wilk, 6 Lis 2007, 11:39

Tego 226mk sobie daruj. Moim zdaniem padaka, gra dokładnie jak HK970 (i ma podobną moc). Yamaha AX900 dużo lepiej grała - w każdym aspekcie brzmienia.

pokaż cały temat Napęd do kolumn o niskiej impedancji

masterofdeath6 6 Lis 2007, 15:14

 

chodzilo o ten wzmak: http://www.allegro.pl/item418901753_vincent_sv_226mkii_sv_226_mkii_salon_fusic_lubin.html

 

 

do tych głośników YAMAHA AX-900 jest stworzona tylko te 25m ona nawet nadaje się na 90m

tak czy inaczej pozostałbym na Yamaszce

pokaż cały temat Co wybrać do JBL E100

bartasxx 24 Sie 2007, 14:32

 

 

Czyli wychodzi że NAD z JBL-ami odpada.

Ciekaw jestem jakby sie zachował LUXMAN L430 z JBL.

Yamaha AX900 wiem że b.dobrze bo testował jeden spec i było ok:)

 

Ale może ktoś podpowie czy wzmak ONKYO z JBL-ami będzie współgrał?

pokaż cały temat Jaki używany Wzmak do 1000 zł

Joku 24 Lip 2007, 14:37

 

 

Lete. Nie o takie porównanie mi chodziło. Zakładasz identyczny system dla obu wzmaków, ato duży błąd.

Chodzi mi oto aby dobrać optymalne kolumny do denona i opytalne do amplifikatora (w tym samym przedziele cenowym) - wtedy można porównywać.

Przykład: Skibus ma naima, ja mam też teraz naima. U niego na amstaffach gra rewelacyjnie, u mnie na jm labach dużo gorzej niż yamaha AX900. Czy moge powiedzieć że to cienki wzmak?? Chociaż to mi sie pcha na usta, ale wiem że to błąd tak mówić. Czy AX900 jest lepsza od tego naima?? - po prostu z jm labem lepiej gra i tyle

pokaż cały temat DENON 1500AE- charakter , warty ceny?

masterofdeath6 15 Maj 2007, 10:34

 

 

Szczerze Ci polecam posłuchać AX900 z yamahy. Szczena ci opadnie jak usłyszysz jak to zagra z Serią E. Przy E60 będziesz miał dużo średnicy, gdyż ta yamaha gra bardzo jasno średnicą. Przy tym wzmaku 700, HK970, i nadc352 to gnioty. Mój już poszedł pod młotek praktycznie :) nawet na allegro nie zdąrzyłem wystawić hehe, w mojej wiosce 7miu chętnych jak ją usłyszeli.

Pozdrawiam

pokaż cały temat denon pma 700ae czy 500ae.jaka roznica?

masterofdeath6 7 Maj 2007, 12:22

 

Witka. Miałem Vinca 226mk do E80 i: grało to fajnie, ale... Yamaha AX900 grała lepiej :)

pokaż cały temat wzmacniacz do jbl 90

masterofdeath6 2 Maj 2007, 10:56

 

 

widzę temat się odświeżył, więc wygłoszę pean na cześć wzmaka Yamaha AX-900

Minęło już chyba ze 2 tygodnie, słuchałem muzy naokrągło, więc już mam wyrobione zdanie

 

Mogę tego wzmaka polecić każdemu, kwestia dopasowania do kolumn pewnie, ale tutaj nie mam doświadczenia.

Wystarczy powiedzieć, że moich jak sądziłem słabych kolumn Polkaudio nie chcę już zmieniać. Muza dostała powera - nie mylić z nadmiarem basu, jest wyrazista, ma wykopa i do tego przyjemna dla ucha.

Nic nie pierdzi, nie świszczy, nie dudni.

 

Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby stereo mogło brzmieć lepiej (wiem przesadzam hehe, ale proszę mnie nie wyprowadzać z błędu, chcę trwać w tym stanie)

 

Zdaję sobie sprawę że są dużo droższe, lepsze wzmacniacze, ale ile jest lepszych tańszych lub do 1000zł?

 

Pozdrawiam :)

pokaż cały temat wzmacniacz do 700zł do metalowej muzyki

daxus 25 Sty 2007, 11:27

 

 

Moc - to by trzeba w necie poszperać , szpecem oceniającym moc na podstawie poboru być nie chcę ;)

Co do ceny - oj dawno to było coś około 600zł , będąc zadowolonym z A1000 położyłem chyba 750 za A1020 mając nadzieje, że będzie to coś jeszcze "ponad" model A1000, rzeczywistość była niestety inna (ogólnie stówę był człowiek w plecy na takim zabiegu). Słuchając / patrząc na A1000 postanowiłem ja sobie zostawić za 500, 600zł nie chcę je oddawać (pewnie to max jakie bym dostał na allegro), głupie uczucie pozbywać się czegoś takiego w cenie wzmacniaczy Sony ES, QS, lub totalnej kichy zafundowanej przez Yamahe w nowszych modelach (tu cena jeszcze większa) AX1050, AX1070 (które to będąc naiwnym też przez moment się posiadało) nie wspominając o UFO typu Yamaha DSP sprzedającej się w granicach 600-800zł. Wszystkie wyżej wymienione (i nie tylko zreszta) grają w porównaniu z Yamaha A1000 tak jakby chciały a nie mogły (moje osobiste zdanie). Niech sobie ludzie to kupują, A1000 przeczeka sobie spokojnie wszystkie te wynalazki ;)

swojego czasu człowiek przechodził przez starsze modele AX700, AX900, też bardzo udane konstrukcje. Jedyne co jeszcze zostało do sprawdzenia to AX-2000 ale to pozostanie już chyba w strefie marzeń nie do spełnienia : (

pokaż cały temat Yamaha A 1020

foxi85 2 Lut 2006, 16:02

 

 

Najwyższy Philips z 1986r. ,1200 DM, Spitzenklasse II Stereoplay. Test na tym samym poziomie co:Marantz PM94, Rotel 840,Yamaha AX-900, Sony TA-F444ES,Qued A240, Pioneer A88X,Nad 3155,Mission Cyrus I, Luxman LV105, Luxman L435,HK PM665VXI. Referencyjne w grupie były: A&R Arcam Delta Alpha, Denon PMA900

pokaż cały temat Philips FA960 mial ktoś z nim kontakt?

stefanB 13 Gru 2005, 10:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko ze moge kupic wzmacniacz Arcam A85 za 1300zl i gratis kable wartosci 300zl, lub zostac przy ax900, jednak wydaje mi sie ze oplaca sie dolozyc do tego arcama, jakie jest wasze zdanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71 nie bedziemy tutaj przekonywac sie nawzajem , czy Yamaha gra dobrze czy zle uwazam tylko , ze w cenie 1000 zl to przegiecie skoro mozna kupic za 400- 500 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za tyle nie da rady kupić, nie przesadzaj

1 tys. to fakt, przegięcie ale ok 700zł warto dać, co do pytania o impedancje to można śmiało podpinać dowolne kolumny, nawet schodzące poniżej 4 ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

kichaanadeta skoro wiesz lepiej to OK. Mialem dwa egzemplarze tego wzmacniacza i oba graly znakomicie. Jeden z nich gral z kolumnami Minas Anor na Vifie M 18WH i Morelu MDT 29 oraz Akai CD 79 bez modyfikacji. Dzwiek byl naprawde dobry. No ale Ty przeciez wiesz lepiej:) A tak nawiasem Zhaolu potrzebuje nieco lepszego napedu niz dvd za 200zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale podobno już ten denon rozkładał wszystko;))) tylko nie wiem czy w przedbiegach:))) moze tu tkwi fenomen sprzeczności:)

 

 

to tylko żarcik - uprasza się o nie obrażanie się;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 27 Wrz 2008, 16:20

 

>kichaanadeta skoro wiesz lepiej to OK. Mialem dwa egzemplarze tego wzmacniacza i oba graly

>znakomicie. Jeden z nich gral z kolumnami Minas Anor na Vifie M 18WH i Morelu MDT 29 oraz Akai CD 79

>bez modyfikacji. Dzwiek byl naprawde dobry. No ale Ty przeciez wiesz lepiej:) A tak nawiasem Zhaolu

>potrzebuje nieco lepszego napedu niz dvd za 200zl...

 

 

Podalem kilka linkow do aukcji z ta yamaha w zadnej cena nie przekracza 100 euro narazie(linkini kilka wpisow wyzej). Jedna za chwile sie konczy. Byc moze zhaolu potrzebuje lepszego napedu ale u mnie DVP SONY 9100 ES (1600 euro- jesli dla >Ciebie wyznacznikiem jest cena) niestety polegl z tym tanim Philipsem za 200 zl wiec jaki sens bylo go trzymac.Tymczasem napedu nie zamierzam zmieniac wole zainwestowac w lepsze wzmocnienie, pozniej ewentualnie lepszy DAC. Co do yamahy moze jeszcze gdzeis znajde stare fotki , wtedy wkleje je na forum kwoli scislosci, ze byla u mnie.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Jeśli temat wzmacniacza jeszcze nie zamknięty to polecam :

http://allegro.pl/item441913251_sansui_au_x_701_arcydzielo_elektroniki.html

 

Porozmawiaj z człowiekiem o cenie bo zdeko przesadził. Jeśli chodzi o sprzęt to powiem krótko : Jest bardzo bardzo neutralny, "zbiera" się w ułamku sekundy - nie ma mowy o rozlazłym basie czy też jego niedostatku. Pasmo jest wyrównane i bardzo przejrzyście oddane. Jeśli podepniesz go pod kino to uważaj na efekty wybuchów bo sąsiedzi wezwą straż i pogotowie gazowe ...:-) Napędzi to każde skrzynki bez najmniejszych problemów. Mało jest takich rzeczy na rynku - ale akurat to nie powinno dziwić - Ci co mają - raczej nie sprzedają. W środku są same wyselekcjonowane komponenty. 80 watt sansuia to baaaaaaaaardzo dużo - wierz mi - to nie Technics :-). Ja mam trochę wyższy model ale nigdy nie grałem więcej niż na godz.10 ... a naprawdę lubię czasem przywalić. Ten klocek da Ci jeszcze jedno -zagra porządnie z wszystkim i każdą muzę. Na dzień dzisiejszy sprzętu tej klasy szukaj w klockach kilkukrotnie droższych ! Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

> kazik-t -> taaak, inna spraw, że zależy do czego porównać, ale to co allegro obecnie, czyli 800 zł, to moim zdaniem przesada, bo za 300/400 zł FineArts srebrny bądź FineArts złoty (tu już ciut drożej chodzą), to co najmniej to samo, jak nie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

kazik-t

12 Paź 2008, 22:32

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1360 / 327 / 0

 

by nie tworzyć nowego wątku, zapytam tutaj:

czy Yamaha AX-900 oprócz dobrego wykopu, potrafi zagrać dobrym stereo - scena w szerz i w głąb; lokalizacja instrumentów - oraz tak, by można było jej dłużej posłuchać bez chowania uszu ?

 

 

Jedna z najwiekszych zalet AX 900 jest budowanie sceny. Wglab wszerz przed kolumnami i za. Tak bylo u mnie kiedy mialem kolumny Minas Anor. FineArts to zupenie inny typ dzwieku. Jest bardziej miekko i muzykalnie ale niestety scena to akurat najwieksza jego wada (mialem 2 egzemplarze A 9000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Juz Ci wyjasnie. Od polowy lat 80-tych (chyba 1986) Yamaha zaczela swoje wzmacniacze oznaczac AX wczesniej bylo tylko A. Model A 1000 to katalog 1983. W katalogu 1984/85 pojawil sie model A 1020 jako nastepca A 1000 (mialem oba). AX 900 to model z katalogu 1987. Wcale nie najwyzszy. Nie byl specjalnie drogi ale to naprawde swietna konstrukcja i wole go od A 1000 i A 1020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by nie tworzyć nowego wątku, zapytam tutaj:

>czy Yamaha AX-900 oprócz dobrego wykopu, potrafi zagrać dobrym stereo - scena w szerz i w głąb;

>lokalizacja instrumentów - oraz tak, by można było jej dłużej posłuchać bez chowania uszu ?

>

>

>Jedna z najwiekszych zalet AX 900 jest budowanie sceny. Wglab wszerz przed kolumnami i za. Tak bylo

>u mnie kiedy mialem kolumny Minas Anor.

 

no właśnie, bardzo wiele od kolumn zależy. mam w domu AX 900 i niestety jest tak jak pisał kolega wyżej-wyżej. nie da się dłużej słuchać dźwięków ponieważ zwyczajnie nie ma to nic wspólnego z przyjemnościa. Oczywiście różne są gusta, ja nie przepadam na kliniczną analizą natomiast pojawienie się bólu poprzez nadmiar i agresję wysokich tonów nawet analityka zmęczy. Kiedy te same kolumny grały z drugą Yamahą: CA 810 problem ten zniknął. Szczerze mówiąc, w bezpośredniej konfrontacji 10 lat starsza Yamaha dała ciekawszy efekt:mimo,że nie ma aż takiego kopa jak AX, szerszą i głębszą ma scenę, brzmi bez agresji, dodatkowo można było słuchać godzinami bez cierpienia. dodam,że nie była to kwestia wycięcia górnego pasma. było pełne blasku i detali, nie męczyło jednak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dico

>kiedy mialem kolumny Minas Ano

 

sprzedales Minasy? co masz teraz???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalczar, 24 Wrz 2008, 16:12

>A nie ma jakiegos takiego znanego i uznawanego przez wiekszosc za wzmacniacz znakomicie grajacy?

 

1. Nie poczuj się urażony, w żadnym razie nie zamierzam Cię dyskredytować. Obawiam się że do 1 kzł. coś dobrego możesz ustrzelić jedynie z drugiej ręki i to na zasadzie wyjątkowej okazji.

 

2. Pamiętaj że równie ważne są kolumny. Z samoróbkami różnie bywa. Dobry wzmacniacz podłączony do kiepskich kolumn niewiele zmieni.

 

3. "Slucham glownie techno, popu." Zastanawiam się czy w takim układzie jest sens szukać wyszukanych urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>michalczar

>Skoro mowisz ze im bardziej audiofilski klocek tym mniej sie nadaje do popu,techno to moze wogole >sobie kupie jakas wieze plastikowa za 40zl i podlacze pod moje kolumny, bo to sie bedzie nadawalo do >tego rodzaju muzyki. Skoro im bardziej audiofilskie wzmacniacze tym bardziej szczegołowy dzwiek, >barwa, przestrzen to tez oznacza ze sie nie nadaje?czyli tej szczegolowosci barwy i przestrzeni nie >potrzebuje jesli slucham popu? bez tego bedzie ladniej tak?......

 

Droższe urządzenia wychwytują niuanse i smaczki. To ma sens jeśli masz do czynienia z bardzo dobrze zrealizowanymi płytami. Przy kiepskim nagraniu wszystko to ginie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalczar, 25 Wrz 2008, 16:18

>Jedak sie napalilem na ta Yamahe ax900

 

Nie napalaj się tylko przede wszystkim posłuchaj wybranego zestawienia w sklepie i to nie jednego, a kilku. W przeciwnym wypadku wrócisz tu za rok i znowu będziesz zmieniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AX 900 chyba ciężko w sklepie posłuchać;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to komuś w czymś pomoże :

 

Mam AX-900. To świetny wzmak. W swojej cenie na pewno nie ma sobie równych.

To jasny wzmak , dlatego potrzebuje odpowiednich kolumn. Ma świetną dynamikę i

szybki mocny bas.

Przypadek sprawił , że od niedawna mam w posiadaniu jeszcze dwa Soniaki 730 ES i 830 ES ,

według mnie oba nie mają startu do Yamachy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Rotela RA-930AX, ale jak go słucham to coraz bardziej mam przeświadczenie, że sie chyba z nim rozstanę, brakuje mi trochę w nim "środka" gitary nie brzmią mi na nim jakoś przekonywująco, reszta w miarę ok, co byście polecili w zamian tego wzmaka? (oczywiście w jego zakresie cenowym tj jakieś 400 - 500 zł)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybrałem pioneera a-705r, i jestem z niego naprawde zadowolony, nie sluchalem ax-900. Wszedlem do sklepu i akurat ten wzmak byl podlaczony do jakis kolumn angielskich, o nazwie firmy o ktorej nigdy nie slyszalem. 20 minut odsluchu wystarczylo, stan super, no i ta cena 580zl:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalczar,

no to gratuluje podjecia decyzji ;)

 

All,

nie zamykajcie tego tematu pls... w innym watku zapytalem o CD, nigdy nie mialem innego wzmacniacza niz ten ktory mam, nie wiedzialem ze cos moge miec lepszego w podobnym pulapie cenowym ;) i nawet nie myslalem o tym bardzo... ;)

 

W przeciwienstwie do Michalczara nie slucham namietnie techno i popu (czasem sie mi zdarzy - MP3 ;) ) ale glownie siedze i popijam winko z zona przy DIRE STRAITS/ KNOPFLERZE/ CAMELU / PINKACH, DEPECHE MODE i QUEEN (ot taki repertuar mi sie podoba ;))... Zona lubi pop - G.Michael - oraz KUKIZA w ktorym sie zakochala ;) - ale nie pytalem jej czy zalezy jej na scenie/glebi i miesistosci basu itd...;) Moze by musiala to uslyszec by sie przekonac co sie tracilo przez te lata... Oczywiscie nie zapominam o muzyce klasycznej - ktora tez ma u nas honorowe miejsce - pewnie jak u kazdego. To by okreslic "co sluchamy".

 

Przy watku o CD padlo bym pomyslal o zmianie wzmacniacza. Co byscie mi proponowali - wlasnie do 1000zl? Czubsi mnie "namowil" na SANSUIa - trudno to dostac / nie moge znalezc sklepu ala audiofilskiego w mojej okolicy gdzie moglbym tego posluchac... Ale mysle o tym i chcialby to kiedys dorwac by posluchac.

 

Tu wszyscy skupili sie na YAMAHA AX 900. A co z NADem - zachwycano sie nim... kiedys ;)? SANSUI padl z ust czubsi'ego... ktos inny cos tez zaproponowal, ale przytloczono dyskusje przez AX 900 (niepotrzebnie Michalczar nakierowal te dyskusje na ten wzmak - jakby chcial uslyszec ze wlasnie to co wybral jest dobre a nie koniecznie chcial sie dowiedziec gdzie ma zmierzac - po czym... KUPIL PIONEERA ;) bo go posluchal (I dobrze, nie neguje, popieram - to by nie odebrano mojego zdania zle)...

 

Co byscie mi polecili - chcialbym okreslic zestaw 3 szt (wytypowac) i tylko ich posluchac (lub chociazby zrobic wszystko co w mojej mocy by uslyszec) aby wybrac. Jak mam wydac na odtw CD i tylko myslec ze jest lepiej (wmawiac sobie) moze lepiej faktycznie kupic inny piec...

 

Dodam ze nie chce zakupem wzmaka pociagnac automatycznie natychmiastowej zmiany wszystkiego (bo budzet na to nie pozwala). Chcialbym to zrobic stoponiowo - wezcie pls pod uwage to (w szczegolnosci posiadane przeze mnie kolumny JAMO E470)

 

Dzieki i licze na pomoc szanownych forumowiczow.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.