Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znam ten amplituner bo od niego zaczynalem,marna stereofonia,i wielka szkoda że nie ma trybu direct omijajacego regulacje barwy dzwięku,bo wysokie tony wogule mi nie przypadły do gustu,zresztą dzwięk mało szczegółowy ,zmieniłem go na wzmacniacz DIY TDA 7294,a potem na LM 4780 w pararell i tak pozostalo do dziś,Technics gra teraz u rodzicow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawdę to będzie aż taka różnica ... czym się różnią tak naprawdę nowe modele od mojego zabytku. Przepraszam za głupie pytanie, ale nie znam się za tym ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim od obudowy zaczynając a na dźwięku kończąc :) ogólnie marka TECHNICSod jakiś 15 lat to delikatnie mówiąc zły wybór nawet dla początkujących kturzy nie są świadomi wyboru i obeznania na rynku, dowód ? wystarczy wejść na allegro po ile te klocki czasem się sprzedają. ZMIEŃ GO !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syf na maksa,stary lepiej tego nie tykaj nawet patykiem,płaskie,kartonowe brzmienie jak z jakiejs miniwiezy,zreszta nie znam technicsa co by dobrze grał,choc inne japonczyki ztamtego okresu i w tej klasie amplitunerow tez nie sa lepsze duzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz SA-EX120: oczywiście o jakimkolwiek audiofilizmie nie może być mowy. Ale każdy wychowany na sprzęcie Unitry, będzie zadowolony z Technicsa. Ja jestem.

A że scena nie taka, itp. audionarzekania? Mi to zwisa. Wszystko jest szajsem z punktu widzenia klasy wyższej niż sprzęt oceniany. Wolicie mikrowieże LG, Philipsa i Grundiga?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rykuj, 2 Lis 2008, 23:18

 

>wymienię to na coś innego do ICONÓW ale jak nie będzie różnicy to więcej tu nie zajrzę !

-------------------------------------------------------------------------------------------

HAH ! :D To było dobre !

 

k.mik, 3 Lis 2008, 08:43

Wolicie mikrowieże LG, Philipsa i Grundiga?

---------------------------------------------

Uwierz mi że ja np TAK ! może nie GRUNDIGA i LG ale PHILIPSA jak najbardziej gdybym przeniósł się wstecz i stał przed wydaniem hajsu na nowy AMPLI SA-EX 100 czy tam 120 albo mini wierzę philipsa wybrał bym philipsa ! POWAGA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Ja zamienilem kilka lat temu model SA-EX 120, ktory mial moze ze 4 lata na ze 3 razy starszy wzmacniacz SONY TA-F270 i... jakby ktos nagle zrzucil gruba kotare, ktora dzilila mnie od kolumn. W tej chwili Soniacz robi za preamp, ale i tak mile go wspominam. Tak wiec nie zastanawiaj sie i wymien ten amplituner na cos innego. Technics byl chyba najbardziej popularny, bo to wlasnie tymi klockami zastawione byly Pewexy w latach 80'tych. Ale przy obecnym dostepie do sprzetu nie powinienes miec najmniejszego problemu z wymiana na cos innego. Nawet jesli nie masz zasobnego portfela, to i tak wybierzesz cos fajnego za kilkaset zlociszy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technics sa-ex100 to dno totalne. w porównaniu do niego ta-f270 jest sprzętem z innej półki. nasuwa mi się taka refleksja. nalezę do osó krytykujących tanie wzmacniacze sony (modele 110,1210,210,22,410,417,411). w miare nabywanai doswiadczen ze sprzetem z tej niskiej pólki coraz bardziej dochodze do wniosku, ze te soniacze nie są takie straszne. przykładowo: za 250zł kupimy: technics su-v300, su-v4x, sa-ex100, pioneera a-223, 331, 333, marantza pm-30, pm-25, pm-40, denona pma-320, 250, 360, czasem 480r, dra-335r, 325r, SONY ta-f270, ta-f210, ta-f170,. wymienilem najpopuarniejsze modele. i gdybym miał posegregowac w kolejnosci co wybrałbym do 250zł pod względem dźwiekowym, ułozyłbym liste firm tak:

1. denon

2. sony

3. pioneer

4. marantz

5. technics

 

zaden przypadek. dlaczego marantza dalem ponizej pioneerów? bo pm30.40 to dno ze nie miesci się w głowie, ( gorsze są tylko technicsy) a pioneer a-333/335 ma chociaz porzadny zapas mocy. dlaczego sony nad pioneerem? bardzo przyjemny dźwiek, idealna "jasnośc"-nie krzyczy ani nie chowa srednicy, jest zywy, choc brak mu detali i przydałoby się wiecej dynamiki. d;aczego denon nad sony? w tej cenie najbardziej detaliczny i dynamiczny.a technics.. no cóz.....................(...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to przechodzilem... chyba 3 lata temu. Mialem zestaw Technicsa + kolumny Scherzo. I bylo zajebiscie! :-D W momencie kiedy zmienialem system, sporo sluchalem i podrozowalem po sklepach audio, bardzo spodobal mi sie sound jendych z kolumn (nie wazne jakich) ktore graly z Marantzem 7001. Wzialem je, podpialem do Technicsa, i bylo poprostu KATASTROFA.

 

Roznica bedzie OGROMNA, ba, to beda naprawde rozsadnie wydane pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Sam to przechodzilem... chyba 3 lata temu. Mialem zestaw Technicsa + kolumny Scherzo.

 

Oooo, to jakaś epidemia... Ja zaliczyłem ten temat w 1996 r. i to dokładnie z SA-EX100... :-D

Jedno i drugie nadal na stanie, nadal sprawne, ale czeka na wywózkę do krewnych. Zaletą SA-EX100 i Scherzo w czasach kiedy je użytkowałem w wynajętej suterenie było to, że kiedy sąsiedzi zrobili mi hałasy do 3-ciej w nocy przy jakiejś koszmarnej muzyce via miniwieża Philipsa, to ja odpowiedziałem ogniem o 7 a.m. punkt wstając do roboty przy Killing Joke. Oni do roboty nie szli, ale chcąc nie chcąc też mieli budzenie. Więcej nie było harców nocnych w tygodniu. 80W RMS... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakość odsłuchu TECHNICSA jest istotnie cienka ale cały zestaw przez ponad 15 lat ANI RAZU nie miał najmniejszej usterki. Technicznie jak nowy. Nawet napęd CD obraca się ZNACZNIE ciszej niż nowe DVD DENON-a. Ale może musi tak być ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> rykuj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jak będziesz miał okazję posłuchaj tego...zwykłe radyjko plastikowe o mocy 80 W :)))), ale te waty zupełnie inne niż te z Technicsa :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rykuj

 

Zmieniając to cos na co kolwiek lepszego pozwoli ci odkryć to czego nie usłyszałes na swoich ulubionych płytach. To jest powód do jak najszybszej zmiany tego czegoś - precz z sentymentem w tym przypadku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rykuj liczy sięwnętrze co i jak zostało zaprojektowane i jakich komponentów użyte, to że nie skrzaczył się do tej pory o niczym nie świadczy bo psują się klocki setki razy droższe tak samo jak ROLSY czy MAYBACHY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę przeczytam, że "z dobrym audio jest jak z tłuczeniem się kryształu: jak się zepsuje to nie ma co zbierać, a Technics to taka solidna niepsująca się kupa". No dajta se na luz. Ja tam nie narzekam. Jeśli już, to tuner mógłby być lepszy, bo ta sama głowica UKF jest montowana w miniwieżach Panasonica.

A w niespełna rocznym Pianocrafcie kuzyna z Niemiec właśnie zaczyna padać odczyt niektórych płyt (mechanizm lubi sobie czasem pomruczeć zanim załapie, jeśli załapie)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k.mik najważniejsze to być zadowolonym z tego co się ma ! a co do głowicy UKF to są te same być może bo TECHNICS i PANAS to to to samo tak samo brzmi, tak samo prezentuje się jakościowo BA! nawet prawie bliźniaczo wyglądają niektóre klocki w o mnie piszesz że nie stać Cię na nic innego niż technics, spróbuj pokombinować one się sprzedają w takich cenach że deal na coś lepszego może Cie nic nie kosztować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 3 miesiace temu Technicsa w/w mialem na stanie ;)teraz juz po zmianie na Marantza 7001 jest porownaniem jak niebo do ziemi nagrania nabraly innego wymiaru plyty czasem mam wrazenie jakbym od nowa je sluchal......... mialem Technicsa uwaga ...11 lat u siebie i gral z cedekiem PG 590 Technicsa .

Na poczatku mialem podlaczony do kolumn Polskich teraz juz nie pamietam nazwy Maestro chyba Tonsila .......specjalnie dokupilem korektor Technicsa sh 70 czy cos w tym rodzaju ;) zeby podniesc gore bo strasznie zamulony byl dzwiek .Nastepnie kupilem Dali5005 w 2001 roku i juz korektor nie byl potrzebny , zmienilem jeszcze w miedzy czasie kable na Van den Hul cs 122 i sygnalowke Reala Cabla ca occ 90( jest u mnie do tej pory z kolumnami)i jakos sie przez te lata sluchalo :(

Teraz patrze na to jako ciekawostke a zarazem mam do siebie troszke pretensji dlaczego szybciej nie nastapila zmiana ;] no coz jak powiadaja lepiej pozno niz wcale

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asterix1, 4 Lis 2008, 21:11

 

mam do siebie troszke pretensji dlaczego szybciej nie nastąpiła zmiana

----------------------------------------------------------------------

A ja Ci powiem dlaczego powód jest błahy a zarazem nie, dlatego że gdy rodzi się chęć na zmianę pojawiają się obawy czy dokładając tysiączek do wzmacniacza nastąp aż taka poprawa ? wielu w o wątpi bo to przecież wzmacniacz - TYLKO ! są, lub byli do niedawna osoby na forum które zaparcie twierdzą że odtw. CD i wzmacniacze nie mają wpływu na brzmienie a są one oceniane na podstawie CENY :D... Kurtyna opada gdy się człowiek przełamie i wypróżni się z tych STEREO-typów tak poprostu jak...zawartość jelit :) to proste, choć nie zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_WILU_

zgodze sie z Toba w kazdym calu powiem tak jak napisalem zmienialem kable w miedzyczasie i to juz wtedy zmiany zostaly zauwazone na plus ;)

cedeka tez mam Marantza sa 7001 zostal on kupiony po okolo miesiacu od zakupu wzmaka zmiana jaka?

olbrzymia :D a co dopiero jakbym mial Reimyo ;D

zmiany w sprzecie czy to kabel czy to inny rodzaj klocka w moim przypadku zmiana zauwazalna i to na plus chodz sluch juz nie ten jak 11 lat temu :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.