Skocz do zawartości
IGNORED

Eliminacja zakłóceń z komputera w systemie Audio


skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie zasilaczy komputerowych zaobserwowałem wpływ zakłóceń na system Audio, było to dawno temu.

Zakłócenia pojawiają się również wtedy gdy komputer nie jest włączony, a tylko podpięty do instalacji elektrycznej. W moim przypadku, popełniałem błąd, nie należało np podłączać karty dźw. komputera bezpośrednio, bo to degradowało dźwięk na wzmacniaczu lampowym, takie urządzenia często są bardziej wrażliwe na zakłócenia. Zaznaczam, że działo się to nawet wtedy gdy komputer był wyłączony, zasilacze komp. i tak w jakiś sposób są wtedy "na chodzie". Styk masy komputera i wzmacniacza jest niekorzystny. Zastanawiam się na ile celowe jest stosowanie filtrów w listwach antyprzepięciowych, lub czy nie lepiej pomyśleć o zasilaczach awaryjnych ups.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej kupic USB DAC z pozadnym zasilaniem ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ewentualnie jakiś porządny zasilacz kupić, z tym że przeważnie dobry interfejs usb jest lepszym rozwiązaniem, aha i ważne jest żeby miał separację galwaniczną. Zasilacze ups możesz sobie śmiało darować;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz to podłączanie k.dźwiękowej komputera pod system bezpośrednio, nawet przez usb, kiedyś taka kartę zrobiłem na bazie projektów z działu diy, jeszcze niewielu miało z tym doświadczenia, moja karta nie miała tzw separacji, to była minimalistyczna konstrukcja, czerpała zasilanie z usb za pomocą przetwornicy podnosiła napięcie aby zasilić układ, ale nie o niej myślałem pisząc o zakłóceniach, dawne czasy.

 

Chodzi o same zakłócenia które wprowadza komputer w okolicach gniazdek elektrycznych pod które podłączony jest system Audio, myślę, że celowe jest używanie filtrów anty zakłóceniowych które chronią okolicę przed "szumem". Filtry są wbudowane w lepsze listwy, lub ups. Może ktoś ma podstawy elektroniczne żeby nakreślić na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze filtra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku podpięcia kompa i wzmacniacza do jednej listwy zasilajacej miałem wyraźne szumy i zakłucenia nawet przy ruchu myszką i td. Wywalilem z listwy zasilajacej wspólną masę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buti, możesz wytłumaczyć technicznie co znaczy "wywaliłem wspólną masę"?

Wydaje mi się, że lepiej użyć dwóch listew, jednej do komputera, drugiej do układów cyfrowych w audio wrażliwych na zakłócenia np odtwarzacz cd c/a itp. jednak ta druga nie może mieć mocnej filtracji bo to z kolei jest niekorzystne, wpływa na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej kupic USB DAC z pozadnym zasilaniem ;]

Jeśli problem generuje pętla mas, to nawet idealne zasilanie nic tu nie pomoże, bo śmietnik przejdzie po masie złącza elektrycznego, jakim jest USB (wystarczy że poza PC/monitorem do PC jeszcze wzmacniacz i/lub DAC będzie miał trójżyłowe zasilanie). Najprościej to jest kupić DAC z wejściem optycznym ... z porządnym zasilaniem i dobrym systemem antyjitter.

 

Wydaje mi się, że lepiej użyć dwóch listew, jednej do komputera, drugiej do układów cyfrowych w audio wrażliwych na zakłócenia

Najprawdopodobniej nic to nie da, bo też powstanie pętla mas. Natomiast kolega wyżej jeśli odciął przewód bezpieczeństwa (ten od bolca) to też nie jest dobrym rozwiązaniem (pętlę usunie, ale np. jakiekolwiek przepięcie, czy ładunki z obudowy ... po prostu wszystko będzie odprowadzane interkonektem - da się tym sposobem uszkodzić sprzęt)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, włąśnie tak zrobiłem zdając sobie przy tym sprawę z konsekwencji. Po prostu rozkręciłem listwę i usunąłem bolce przewodu bezpieczeństwa. Natomiast to był jedyny sposób by zakłócenia zredukować, inaczej były one na tyle głośne i słyszalne, że dyskwalifikowały sprzęt jako system audio z komputera. Sam jestem ciekaw jak inni rozwiązany mają ten problem. Dlaczego np ruch myszką generuje takie szumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, konfiguracja urządzeń podpiętych za komputerem to temat do opanowania, gorzej gdy sam komputer jest źródłem zakłóceń w sieci elektrycznej które mogą przenosić się na system audio. Optyk to gorszy wybór, jeśli brać pod uwagę ideę przesyłania sygnału spdif, ale do podstawowych zastosowań to jest jakieś rozwiązanie.

Buti, żeby zapewnić ochronę urządzeń to może przy dwóch listwach trzeba spróbować odłączyć przewód ochronny tylko w jednej z nich. Tyle, że idea listwy "bez bolca" to kiepski pomysł.

Można też próbować zmianę biegunów, wykorzystać fakt, że w parowanych gniazdkach zero i faza są w odbiciu lustrzanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optyk to gorszy wybór, jeśli brać pod uwagę ideę przesyłania sygnału spdif, ale do podstawowych zastosowań to jest jakieś rozwiązanie.

 

A czemu niby optyk to złe rozwiązanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optyk to gorszy wybór

 

Zapytam inaczej, czemu ma być gorszy? Przecież to idealne rozwiązanie na pozbycie się zakłóceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej, czemu ma być gorszy

Nie wkurzaj audiofili ;) . Gorszy i koniec bo potwór jiter tutaj podstępny jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwy audiofil slucha tylko .wav z jplay (obowiazkowo) i sygnal puszcza po kablu USB za tysiaka minimum.

inaczej to nie audiofil, tylko zwyklas, meloman ;)

polaczenie optyczne? przeciez to siedzisko lucyfera i jego jitter'ow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy leci krew z uszu, żona siwieje, a ty stajesz się bezpłodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.