Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki wysokiego lotu


Piotr Ryka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok, znalazlem fajny opis tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć Wam!

 

Co sądzicie na temat duetu Musical Fidelity X-CANS v.3 wraz z Beyerdynamicami DT 990 PRO? Może ktoś z Was testował tą kombinację i ma wyrobioną opinię na ten temat. Jak do tej pory miałem niewiele do czynienia z dobrymi słuchawkami więc dopiero wgryzam się w temat. Chętnie posłucham osób, które już poznały to zestawienie.

 

Pozdrawiam

Harry z Tybetu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki ok ale wzmak taki sobie,lepszy będzie pro-ject headbox ,linnatr ,czy hv-1 od skorpiona,lub holdegron audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Przymierzam się do zakupu słuchawek Beyerdynamic DT880. Ostatnia edycja tego modelu, o ile dobrze sprawdziłem, jest z roku 2005. Dziś mamy rok 2009, więc być może niedługo pojawi się następca i warto poczekać. Czy ktoś słyszał może coś o mających pojawić się nowościach z linii DT880? a może nie ma sensu czekać i się zastanawiać tylko brać model z roku 2005? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Koledzy, pomocy! ;-) Planuje upgrade systemu słuchawkowego... Aktualnie mam HD600 wraz z lampowym wzmacniaczykiem DIY na 6n1p-ew (srpp) + 6n6p (white follower). Mój wybór wstępnie padł na dwa modele:

STAX SR-303/SR-404 afaik różnią sie tylko kablem.

KOSS ESP-950. jest "energizer", podobno kiepski ale:

W obu przypadkach bedzie grało z wzmacnaiczem DIY na lampach (prawdopodobnie mu-follower na ECC99 lub spólna katoda ze źródłem prądowym na mosfecie).

 

Które lepsze? Ktoś porównywał oba modele? Czy Kossy można kupić bez "energizera"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR-303/404 różnią się kablem, to prawda. Różnica jest pojemności kabla (liczonej w pF), na korzyść SR-404. Różnica dźwiękowa jest do zaobserwowania na średnio do niskowydajnych wzmacniaczach. Niestety jednak, oba modele prezentują dość kontrowersyjny dźwięk. Nierealistyczny, rozmyty bas (zamiast punktowego), schodzi bardzo nisko, ale - idąc w górę - nagle powstaje jakaś dziura w rejonie odpowiedzialnym za ciepełko (stąd dźwięk nie ma w ogóle wagi, masy, uderzenia). Góra jest bardzo podbita, aka Grado. Słuchawki generalnie zagrają z wybranymi, super nagranymi kawałkami jazzowo-akustycznymi, balladowym wycinkiem rocka, muzyką fortepianową (i generalnie solową). Symfonice brak uderzenia albo jest za jasna, w rocku/metalu jest po prostu zbyt jasno i zupełnie bez duszy, wagi etc. Ludzie mawiają, że to wina nagrań, że źle brzmią na nich. Moim zdaniem słuchawki te mają po prostu za dużą emfazę na paru rejestrach, i stąd brzmią dobrze z tymi gatunkami/realizacjami, które przypadkiem albo tych rejestrów nie mają, albo są dla nich nieistotne, albo bardzo wytłumione.

 

Kossów nie słuchałem, ale piszą o nich bardzo obiecujące rzeczy(przede wszystkim w odniesieniu do Staxów). Zerknij jeszcze sobie na Hifiman HE-5...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wiele osób mówi o właśnie takich niedostatkach w basie. Nie ukrywam tez ze niezbyt mi sie podoba wzornictwo tego modelu STAXów i jakość wykonania. Zwłaszcza w porównaniu z tańszym przecież HD600. Kossy wypadają dużo lepiej tylko jak grają? Ogólnie brzmienie elektrostatów chyba mi podpasuje bo lubie dźwięk detaliczny z dużą ilością szczegółów i stereofonią. To akurat STAXy oferują, podobnie jak "600" Sennheisera (na tle dynamicznych). A "średni" bas pomimo niedostatków jak sie ma do basu "600"? Jesli nie było by gorzej to skłonny byłbym to zaakceptować w zamian ze pod względem innych parametrów było by znacznie lepiej. Szkoda ze nie ma już Sennheiserów HV60:( Hifiman HE-5 to słuchawki dynamiczne, prawda?

Najbardziej intrygują mnie te Kossy ESP-950

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje subiektywne odczucia, ale naprawdę na Staxach dało się słuchać tylko muzyki solowej i jazzu. Słuchanie na nich dzisiejszych nagrań rocka wszelkiej maści to duży błąd. Gitary po prostu piszczą. A HE-5 są ortodynamiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ashirgo. Hifiman HE-5 to głośnik wstęgowy? Sensitivity: 87 dB, 1 mW

• Impedance: 25 Ohms. Ciężkie obciążenie dla lampowego OTL... A jakie brzmienie w porównaniu do HD60 i STAXów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam wszytkich! Używam od roku Grado sr325i i są to moje pierwsze słuchawki z tzw. wyższej półki. Okazjonalnie (w sklepach) miałem jeszcze styczność z HD600 i K701. Szukam teraz słuchawek do 800zł z mocniejszym basem i z tego co wyczytałem to mój wybór padnie chyba na beyerdynamic dt770pro ale nigdy ich nie słyczałem. Moje źródło to: marantz cd5003 , wzmacniacz słuch. Pro-Ject HEAD BOX II. Proszę o wasze opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem kiedyś Beyery z Grado ale już nawet nie pamiętam z jakim modelem, więc nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Generalnie, mi się granie DT770 zawsze bardzo podobało - słuchałem sobie na nich przez kilka miesięcy. Pomijając ułomności związane z faktem, że to słuchawki o konstrukcji zamkniętej, bardzo fajne, dynamiczne granie na poziomie. Stosunek jakości do ceny, moim zdaniem też jest całkiem przyzwoity. No ale oczywiście będzie najlepiej jak przed zakupem sobie ich posłuchasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat fakt, że to słuchawki o konstrukcji zamkniętej też jest dla mnie na plus bo zrobiło się wokół mojego mieszkania "trochę" za głośno-tzn budowa hotelu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój Pro-Ject nie jest, że tak powiem referencją i proponuję posłuchać na nim kandydatów bo mogą być rozczarowania. Ogólnie otwarte Sennheisery mają mocny i dobry bas choć mi taka filozofia prezentacji muzyki jaką oferuje (w modelach jakie słuchałem) Sennheiser nie do końca odpowiada. Jeśli ma być "szał" na basie to chyba raczej słuchawki zamknięte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rebciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat fakt, że to słuchawki o konstrukcji zamkniętej też jest dla mnie na plus bo zrobiło się wokół mojego mieszkania "trochę" za głośno-tzn budowa hotelu

No to w swojej cenie Beyerdynamiki mają same plusy. Z konstrukcji zamkniętych fajnie mi jeszcze kiedyś grały Sennheisery HD265 Linear. Tylko nie wiem, czy są gdzieś jeszcze do posłuchania. Trochę latek już upłynęło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ecamel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mój Pro-Ject to nie jest rewelacja ale jak go kupowałem to nie miałem więcej kasy a zawsze to lepsze niż "dzurka" w CD. Przyjdze czas i na lepszy wzmak

Bardzo by mnie interesowały opinie ludzi którzy dt770pro dobrze przesłuchali :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Play78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego chcesz zmieniać słuchawki? Grodo sr 325 to bdb nauszniki i w kategoriach bezwzględnych sporo lepsze od tych Beyerdynamiców .Zmień wzmaka słuchawkowego itd..Mam sr 225 ,czyli model niżej i basu jakoś nie brakuje,powiem więcej jest go w sam raz !!!!!

 

ten marantz 5003 to też nie jest najmocniejszy punkt Twojego audio ,nawet odważe się powiedzieć że najsłabszy.Kup przyzwoite żródło to i bas się znajdzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nergal ale Marantz 5003 ma dobra a jak na cd bardzo dobra dziurke (nie wiem czy nie lepsza od tego Projecta)

To nie jest zle CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nergal666666 -przecież nie napisałem że chce zmieniać słuchawki tylko dokupić -ze swoich Grado 325i jestem więcej niż zadowolony i każdemu je polecam -po prostu chce mieć słuchawki z mocarniejszym basem. Po za tym grado są otwarte a bayery zamknięte a to jest b.duża rużnica w ekspozycji basu.

kopaczmopa - co do Pro-Jecta to uwierz mi że jest o wiele lepszy niż ta dziurka w cd Marantz chociaż zgodze sie że wypada zdecydowanie lepiej w porównaniu z innymi cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Play78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jest rok dwa tysiące któryś. Audiofilia stała się karalna. Za próbę wejścia na forum audiostereo dostajecie 25 lat do natychmiastowej odsiadki. Naczelnik więzienia okazuje się życzliwy (sam był kiedyś audiofilem o nicku Therion) więc pozwala Wam zabrać do celi źródło, wzmacniacz słuchawkowy (ale nie droższy niż słuchawki) i nieograniczoną ilość płyt z różną muzyką. Bonusem w tym więzieniu będą słuchawki - możecie wybrać tylko jedna parę i tylko z tych wymienionych wyżej.

 

A zatem:

 

Wskażcie słuchawki z którymi bylibyście w stanie spędzić ładnych parę lat (aż do amnestii).

 

UWAGA! Wyjątkowo do ankiety dopuściłem dwie pary słuchawek z poza tego przedziału cenowego. Powód? Są głosy, że ich brzmienie odnajduje się w tym towarzystwie. Sprawdźmy zatem ile osób by je ze sobą zabrało.

 

Dlaczego taka forma ankiety? Większość użytkowników stać jednak tylko na jedna parę słuchawek z tego przedziału cenowego a zatem dla nich muszą być jak najbardziej uniwersalne - odnajdywać się w każdym gatunku muzycznym, być wygodne, jak najmniej wrażliwe na jakość źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Therion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ograniczona ta ankieta z braku laku oddałem głos na zenki 598.

 

Sporo ludzi posiada Hd280 , hd380 , dt150 , akg240 ,dt860...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spitfire28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ograniczona ta ankieta z braku laku oddałem głos na zenki 598.

 

Sporo ludzi posiada Hd280 , hd380 , dt150 , akg240 ,dt860...

 

 

 

Na razie szukamy w przedziale 1.000-1.500zł

 

 

Jeżeli fajnie wyjdzie, to będzie mozna zrobić kolejne - słuchawek do 1.000zł, wzmacniaczy itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion

 

Niby ankieta ale prawdy to też nie będzie.

 

Niby dlaczego słuchawki za np.500 pln nie miałyby zagrać lepiej niż takie za np.1500 czy więcej ?

 

Teraz to tylko gwiazdek brakuje dla rozmydlenia tematu.

 

Tu będziemy mieli raczej do czynienia z rankingiem popularności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile znasz słuchawek za 500 zł grających lepiej niż te za 1500? Jakie to słuchawki?

 

Ja słyszałem tylko o 2 modelach, które mimo niższej ceny, swoim dojrzałym brzmieniem aspirują do ocenianej w ankiecie klasy słuchawek i je ująłem.

 

Przed utworzeniem ankiety, napisałem post w którym wysłuchałem uwag odnośnie innych modeli i te, które były dodatkowo zaproponowane ująłem - np. Denon'a 2000.

 

Masz rację - to ranking popularności. Ale popularność też z czegoś wynika.

 

Klasa 1.000-1.500zł to już sprzęt dojrzały nad którym się klienci chwile zastanawiają przed podjęciem decyzji o ich zakupie. I z jakiegoś powodu je wybierają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Therion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do więzienia to trzeba zamknięte żeby się odgrodzić od odgłosów specyficznego otoczenia, zatem Denon AH-D2000 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli znasz ich dźwięk, to wolna wola :)

 

Ale jeżeli trafisz to izolowanej, indywidualnej celi to nie będziesz żałował wyboru?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale liczba glosow mowi ze to ludziska ktorzy sie wypowiadaja w tych 2 tematach o sluchawkach lub śledzacy te tematy wiec nie obrazaj nas :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd600 nowe można teraz kupić nawet po 499 w promocji w hipermarketach.

Kilkanaście innych słuchawek też mocno potaniało.

 

Wiem marudzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.