Skocz do zawartości
IGNORED

Dźwięk Live VS High End


thomassek

Rekomendowane odpowiedzi

No OK ale oburzyłeś się że Utopie mają cenę jak dom na wsi itd ale tak jest z nowymi.

Nie napisałeś że 7 letnie Grand Utopie BE w stanie idealnym mają wartość ok 100 tys zł

bo nowe kosztowały wtedy 340 tys. Ale można poszukać model niżej czyli Nova Utopia która

powinna mieć cenę ok 50 000zł przy 7 latach i wtedy jak najbardziej jest tego warta.

Nie można porównywać z jednej strony nowych sztuk z obecnej, najnowszej produkcji

z używkami które mają wiele lat i już dawno są wycofane z produkcji. To bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne:)

Ale jeśli brzmieniowo te 7-letnie grają jak nowe za 5 razy tyle? Przecież one tyle co "dotarte" są dopiero....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak.Zadbane kolumny u myślącego faceta po 10 latach są jak nowe!

Nie ma nic złego w szukaniu dla siebie takich kolumn, ba.... jest to wręcz najlepsza i najrozsądniejsza opcja.

Muszą to być jednak kolumny od pierwszego właściciela, który kupił nówki i widać że dba o sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi, właśnie do tego zmierzam. Wszak to 5 razy mniej:) Tylko najpierw gdzieś trzeba posłuchać...

Spokojnej nocy!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem wszystkie magnetostaty mają takie wady?

 

Tego to nie wiem, bo nie wszystkie słyszałem :-) Zdaje się, że te Leonardo, o których Ty pisałeś z Monachium "robią" lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na koncercie organowym w kościele ,wykonawcy Jan Bokszczanin - organy ,Barbara Żarnowiecka - sopran .

Teraz próbuję w domu dostać namiastkę tego co słyszałem chwilę temu .. ... .... no niestety .

Nie wymagam od sprzętu żeby mi w domu odtworzył akustykę ,rozmach i przestrzeń tego koncertu ,tylko trochę tych

emocji i atmosfery ,przechodzę na słuchawki ,słyszę dwa razy tyle szczegółów co w tym kościele ale co na żywo to na żywo.

Publiki nie za dużo ,instrument Bokszczaninowi lekko niedomagał ,sopranistka za to była w znakomitej formie ,koncert

jakich wiele ale jak śpiewaczka zapodała vibrato /aria Elżbiety z opery Wagnera Tannhäuser/ odbiło się to od sklepienia

to myślałem ,że mi dziurę w mózgu zrobi.

Koncert bez nagłośnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.