Skocz do zawartości
IGNORED

Dźwięk Live VS High End


thomassek

Rekomendowane odpowiedzi

bo focal to focal - niektórym trudno zrozumieć / usłyszeć??? różnicę między reprodukcją z focali a jakichkolwiek innych membran - a przecież to proste - większość głośników gra po swojemu, focal też - ale najmniej....

Focal Utopia ma przede wszystkim sensowny podział zwrotnic pasmo od 220Hz do 2200Hz nie jest niczym dzielone!!! Czyli zarówno wokal męski jak i żeński jest w całości odtwarzany przez jeden głośnik a i wiele instrumentów muzycznych też! Pozostali producenci kolumn urwali się ze swoimi podziałami z choinki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Utopia ma przede wszystkim sensowny podział zwrotnic pasmo od 220Hz do 2200Hz nie jest niczym dzielone!!! Czyli zarówno wokal męski jak i żeński jest w całości odtwarzany przez jeden głośnik a i wiele instrumentów muzycznych też! Pozostali producenci kolumn urwali się ze swoimi podziałami z choinki!

to też - ale głównie chodzi o podejście do dźwięku - większość producentów robi "po najmniejszej linii oporu", "bo klienci tak chcą", "bo to się sprzedaje" - i mamy potem salony pełne kolumn (niezależnie od ceny) - których nie da się słuchać - bo fałszują i zatajają połowę treści. Ale skoro "ludzie to lubią" - to potem mają jakieś tworzywka dmuchające powietrze a nie głośniki... Niezależnie od ceny... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiograde polecam wycieczkę do dystrybutora Magico i posłuchanie modelu Q3, który aktualnie tam teraz jest.

Przekonasz się, że da się jeszcze mniej wnieść do dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiograde polecam wycieczkę do dystrybutora Magico i posłuchanie modelu Q3, który aktualnie tam teraz jest.

Przekonasz się, że da się jeszcze mniej wnieść do dźwięku.

oczywiście - ja nigdzie nie napisałem, że (teraz czy kiedyś) - nie da się lepiej. Ale Magico to nie jest kolumna dla każdego, także z takich ...bardziej prozaicznych powodów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo focal to focal - niektórym trudno zrozumieć / usłyszeć??? różnicę między reprodukcją z focali a jakichkolwiek innych membran - a przecież to proste - większość głośników gra po swojemu, focal też - ale najmniej....

 

Wiesz Audiograde ja wcale nie jestem pewien czy one są takie naturalne ale nic lepszego jak na razie nie słyszałem.

Do Grand Utopii BE, tych poprzednich przymierzałem się 2 lata ale cena itd....i nie kupiłem.

Przez ten czas odsłuchiwałem różne inne w UE i USA, ale nic mnie nie ujęło.

Potem ukazała się wersja III EM. Dużo lepsza ale.....cena chora 2x wyższa.

Kolejne 3 lata wahałem się odsłuchując inne opcje i znów nic się nawet nie zbliżyło.

W końcu powiedziałem sobie, że koniec. Albo rybka albo pipka.

Odżałowałem, kupiłem i po kolejnych 3 latach używania dla mnie nie ma nic lepszego.

Przypuszczam że zostawię je sobie na kolejne wiele lat.

Skusić do wymiany może mnie już chyba tylko kolejne wydanie Utopii IV które pewnie za kilka lat się pojawi

ale za jaką cenę? Znów 2x drożej? Sięgniemy absurdu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Audiograde ja wcale nie jestem pewien czy one są takie naturalne ale nic lepszego jak na razie nie słyszałem.

nawet nie chodzi o naturalność czy neutralność - focale są po prostu w stanie reprodukować bardziej urozmaicony dźwięk niż większość innych głośników, mają mało własnego charakteru, który wpływałby zauważalnie na brzmienie - a to jest podstawa dla dobrych kolumn. Jak słyszę grające "na jedno kopyto" wytwory głównie angielskich firm - to zastanawiam się gdzie jest postęp w czasie ostatnich 30-40 lat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na Show w Monachium spodziewałem się sporo bo w końcu mamy już 2013r ale nic takiego super ciekawego nie było.

Oczywiście były lepsze i gorsze prezentacje i wiadomo, że tam warunki nie są najlepsze ale nic mnie nie ujęło tak żeby poważnie rozważać zmianę kolumn na inne, lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten eksperyment świadczy o znikomej wiedzy autora(chyba że miał być ciekawostką).

 

Zestawy głośnikowe przedstawione tutaj przeznaczone sa do okreslonych warunków domowych,kubatury pomieszczenia itd.

Głośnik nie jest instrumentem muzycznym,głośnik odtwarza dzwięki.Instrumenty posiadają wysokie maksymalne natężenia dzwięku,oraz są żródłami dzwięku bezpośredniego.Nagrania muzyki z reguły nie są stricte''kanałowe''.

W przypadku nawet zestawów wysoko skutecznych,ich konstrukcja nie jest dookólna,zatem rodzaj pola akustycznego przez nie wytwarzany bedzie się różnić od instrumentów znacząco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porównanie jest do dupy

jak ktos już napisał to jest wersja studyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten test to trochę mało wiarygodny jest, bo jak ktoś już tutaj zauważył nie jest to zestaw do nagłasniania takich sal i nie są spełnione warunki by on tu dobrze zagrał, a dźwięk o podobnych cechach co brzmienie takiego zespołu na żywo to nie jest specjalny problem, oczywiście, że nie w skali 1:1 tylko odpowiednio mniejszej, ale z wieloma obszarami wspólnymi do grania na żywo moża uzyskać w pomieszczeniu 30-50m kw. pod warunkiem, ze pomieszczenie jest przygotowane akustycznie i skonfiguruje się przyzwoicie dobry system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W przypadku nawet zestawów wysoko skutecznych,ich konstrukcja nie jest dookólna,zatem rodzaj pola akustycznego przez nie wytwarzany bedzie się różnić od instrumentów znacząco.

 

Wielki bęben też nie jest konstrukcja dookólną a jednak wiele kolumn, nagraniowcy,realizatorzy dźwieku radio mają z nim wielkie problemy! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos już napisał to jest wersja studyjna.

 

O właśnie o tym pisałem 2 wersja leci z płyty nagranej w studiu, a powinni nagrać to co grali na żywo i puścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Utopia ma przede wszystkim sensowny podział zwrotnic pasmo od 220Hz do 2200Hz nie jest niczym dzielone!!! Czyli zarówno wokal męski jak i żeński jest w całości odtwarzany przez jeden głośnik a i wiele instrumentów muzycznych też! Pozostali producenci kolumn urwali się ze swoimi podziałami z choinki!

 

I ten fakt usprawiedliwia ich cenę?

Średniej wielkości domu na wsi z 20-arową działką...

 

Niektórzy mają/mieli podobne podziały. A bywa, że kolumna z podziałami w tym zakresie gra lepiej jak ta bez...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie teraz koledzy Magnepan i Stasiop wkurza, Magnepan napisze ze Magnepany maja najlepszy stosunek dźwięku do ceny, a Stasiop, ze Magico Q7 z takimi pomiarami to okazja jak na wyprzedaży.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie te Magnepany to jedyne kolumny uczciwie wycenione.

Drugi od góry model 3.7 ma cenę ok.....5000€ a to duża, porządna kolumna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie teraz koledzy Magnepan i Stasiop wkurza, Magnepan napisze ze Magnepany maja najlepszy stosunek dźwięku do ceny, a Stasiop, ze Magico Q7 z takimi pomiarami to okazja jak na wyprzedaży.... :-)

Nikt się nie będzie wkurzał na nic, a to że Magnepany mają najlepszy stosunek dżwięku do ceny twierdzi Elberoth i może ma

trochę racji.Tylko powiedz mi jak folia może grać.....nie ma jak B&W,prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - moze moze. Nie zapominaj, ze ja mieszkam z Loganami od 5 lat i co wiecej po odsluchaniu Magnepanow 3.7 (tak, tak - poswiecilem im wprawdzie ze 3 godzinki ale to zawsze coś żeby jakieś zdanie sobie wyrobić) to nawet Tobie napisałem, ze nigdy nie powiem, ze to zła kolumna. Pod pewnymi aspektami jest według mnie absolutnie wybitna i rozumiem, ze moze być absolutnie urzekajaca i obezwladniajaca. ma tez niestety minusy, które zdecydowały, ze ja nie wybiore ich do domu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma tez niestety minusy, które zdecydowały, ze ja nie wybiore ich do domu...

 

 

Jak wszystko, ale sweet spota szerokości dłoni jaki prezentują Martiny Logany to w Magnepanach nie uświadczysz - tutaj to ma

szerokość kozetki albo tapczanu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto napisał cokolwiek o cenach? Żadna high endowa kolumna realnie nie jest warta swojej ceny.

 

Sądzę, że są takie.

Słuchając ich reprodukcji dźwięku jest oczywiste, że są minimum z 10x za tanie w stosunku do dzisiejszych ultra hi-endowych cen (ale tylko cen).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że takie są. Jakieś przykłady?

 

Pisałeś, że jeździłeś po świecie, ponoć słuchałeś i nie usłyszałeś?

Chyba, że były to tylko nowe rzeczy, błyszczące i w odpowiednio wysokiej cenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów, że teraz podasz mi przykłady używek?

Nie rozśmieszaj mnie. Jakiś odnośnik cenowy musimy mieć.

Nie można porównywać używek bo inną cenę ma kolumna 3 letnia

a inną 10 letnia.

To na tej zasadzie mogę tobie powiedzieć że Utopie dostałem od żony

więc są super tanie w stosunku do ceny.Bo nic nie zapłaciłem.... :-)

 

W ogóle co ma do tego czy są błyszczące itd?

Skąd tak zajadła i negatywna ocena już na początku?

Widzę że masz jakiś kompleks czy problem sam z sobą albo z

tym wszystkim co jest poza twoim zasięgiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.7 - moim zdaniem bas, ale nie dlatego ze go ńie ma tylko, ze gra jakoś inaczej. Słychać go jest roznicowany tylko nie ma wogole p....cia, co daje dziwny efekt kompletnie różny od góry i średnicy.

I drugi ważny minus to działanie jak teleskop przy zmianie glosnosci - ja sciszasz, to dźwięk nie tylko robi sie cichszy, ale tez sie znacząco oddała i zmniejsza. Wtedy wokalista ma wielkość smurfa, a perkusja kropli rosy.

Przy poglasnianiu wszystko staje sie wielkie i przybliża - efekt ust wokalisty rozmiaru sofy i do tego chce cię pozrec.

Imho - one sie wogole nie nadają do słuchania po cichu.

 

Natomiast absolutnie wybitna jest scena muzyczna. i to nie tylko dlatego, ze słychać kolejne plany, bo to w pewnym stopni z innych kolumn tez słychać, ale fakt, ze jak mamy coś daleko z tylu za siedmioma górami, to to gra tak samo głośno jak pierwszy plan. To rzeczywiście daje efekt holograficzny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas nie ma 'pierdnięcia' bo nie ma skrzyni która wytwarza ciśnienie .Wydmuch jest i to taki że można wyfrunąć z pomieszczenia. Potrzebny jest skuteczny i wydajny wzmacniacz, jesli lampa to minimum 100W/8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów, że teraz podasz mi przykłady używek?

Nie rozśmieszaj mnie. Jakiś odnośnik cenowy musimy mieć.

Nie można porównywać używek bo inną cenę ma kolumna 3 letnia

a inną 10 letnia.

To na tej zasadzie mogę tobie powiedzieć że Utopie dostałem od żony

więc są super tanie w stosunku do ceny.Bo nic nie zapłaciłem.... :-)

 

W ogóle co ma do tego czy są błyszczące itd?

Skąd tak zajadła i negatywna ocena już na początku?

Widzę że masz jakiś kompleks czy problem sam z sobą albo z

tym wszystkim co jest poza twoim zasięgiem?

 

Spokojnie....

Co ma wiek do tego? Słuchając MUZYKI, trzeba porównywać brzmieniem. No chyba, że skrzynka ma z 50 lat i rozpada się w drzazgi... Choć pewno nie wszystkie tak mają:)

 

Nic co gra muzykę nie jest poza moim zasięgiem, bo nie mam 100 metrów, tylko naście...

 

3.7 - moim zdaniem bas, ale nie dlatego ze go ńie ma tylko, ze gra jakoś inaczej. Słychać go jest roznicowany tylko nie ma wogole p....cia, co daje dziwny efekt kompletnie różny od góry i średnicy.

I drugi ważny minus to działanie jak teleskop przy zmianie glosnosci - ja sciszasz, to dźwięk nie tylko robi sie cichszy, ale tez sie znacząco oddała i zmniejsza. Wtedy wokalista ma wielkość smurfa, a perkusja kropli rosy.

Przy poglasnianiu wszystko staje sie wielkie i przybliża - efekt ust wokalisty rozmiaru sofy i do tego chce cię pozrec.

Imho - one sie wogole nie nadają do słuchania po cichu.

 

ale fakt, ze jak mamy coś daleko z tylu za siedmioma górami, to to gra tak samo głośno jak pierwszy plan.

 

Czerwona kartka!

A najważniejsze, że nie grają po cichu. Niestety...

No i jakim cudem coś, co znajduje się dalej, gra tak samo głośno jak instrumenty bliżej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.