Skocz do zawartości
IGNORED

Advance Acoustic


zawaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szuflada MCX 400 bardzo chybotliwa i zamyka się po kilku sekundach (trudno zdążyć zmienić płytę).

A to ciekawe ja nawet nie wiem czy w MCD 204 też jest tak że po jakimś czasie się sama zamyka później to sprawdzę ale jeśli tak jest to raczej trwa to długo bo nigdy czegoś takiego nie zauważyłem mój kolega ma MCD 203 II i u niego coś się czasami dzieje z szufladą że otwiera a ona nagle się zamyka i tak co jakiś czas się przytrafi ale CD ma już sporo lat i spory przebieg więc można mu to wybaczyć .

W MCX 400 jest chyba jedna lampka nie wiem jaka ale pewnie china jakaś wymień ją na coś lepszego dźwięk się poprawi znacznie tak myślę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie trwa to 10 sek. czyli od wysunięcia mija tyle czasu do automatycznego zamknięcia i jeśli chcesz jeszcze wybrać właściwą płytę to masz problem, ja zazwyczaj nie zdążam włożyć innej, za mało czasu, no chyba, że sobie wcześniej przygotuję.

A co do zmiany lampy to najpierw czekam aż sprzęt się wygrzeje i wtedy ocenię czy coś poprawić. W MCX 400 jest jedna lampa, podwójna trioda, chińska oczywiście.... Na jaką byś radził zmienić? no i czy nie stracę gwarancji po jej wymianie?

Jak długo trzeba czekać na wygrzanie się wzmacniacza i CD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zwrócę sprzętu jak sugerował kolega qqrydza, bo gra wspaniale!

 

Nie sugerowałem byś go zwrócił, tylko byś go chociaż posłuchał jeśli już zamówiłeś i do Ciebie jedzie. Chodziło mi, że niczym raczej nie ryzykujesz bo możesz zrobić zwrot.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCD 204 nie zamyka kieszeni. Chyba, że się wyłącza po iluś tam minutach nieużywania przechodząc w Stand- By

To prawda chyba po około 60 minutach mniej więcej CD jeśli jest nieużywany sam się wyłączy .

Zrobili to chyba po to żeby lampki się nie marnowały jak ktoś zapomni go wyłączyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

No Panowie Sprawa dotyczy MCD204>>polecam coś następującego:

Wymiana Kondensatorków 2uF MKT z Chin na Mundorfy M-capy 4,7u/250V..odtwarzacz wręcz dostaje dolotu!

Miodzio, mięcho i mikro detale..oddech i przestrzeń..inwestycja mała, a różnica duża> Serdecznie polecam!

Fotkę wykonałem tanim aparacikiem więc to nie rewelacja.

post-798-0-01731200-1382641591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie Sprawa dotyczy MCD204>>polecam coś następującego:

Wymiana Kondensatorków 2uF MKT z Chin na Mundorfy M-capy 4,7u/250V..odtwarzacz wręcz dostaje dolotu!

Miodzio, mięcho i mikro detale..oddech i przestrzeń..inwestycja mała, a różnica duża> Serdecznie polecam!

Fotkę wykonałem tanim aparacikiem więc to nie rewelacja.

Niech się wygrzewają kondensatorki może jeszcze coś się poprawi już się nie mogę doczekać kiedy go usłyszę :)

Wielkie dzięki za to małe upgrade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha

Wymienione 4szt. ? Czy te przy wyjściu też? Czyli w sumie 6 kondów trza wymienić.

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

Tak 6 Mundorfów i 4 te małe przy lampach na zdjęciu teraz niebieskie też wymienione i jeszcze 2 rezystory których nie widać ale o to już pytaj Piotrka608 bo ja nic więcej nie wiem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Piotr jak piszesz nowine to opisuj baaardzo dokładnie :D

Co gdzie i za co zostało jeszcze podmienione?

Jutro rozkręcam swojego AA ,sprawdzam czy jest podobnie i zamawiam części. Tylko napisz jakie.

I powtórzę pytanie co do wartości kondów,przypadek,próby czy jakieś wyliczenia?

:-)

Pozdrawiam

Jarek

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba łatwy ten opis nie będzie..4,7uF dlatego ze to mniej więcej 100% więcej jak było..a wyczytałem na forach, od jeszcze bardziej guru odemnie,że więcej np 6,8 czy 8,2uf nie za dobrze bo podmula na basie..w to wierzę bo tymi kondkami sygnał zbalansowany jest podawany na lampy. Potem są cztery kondziki koło lamp 100nf/250V warto wstawić coś dobrej klasy mkp o nawet pojemności 1uF..niestety jest wredne ograniczenie czyli raster na druku jest 10mm...mało co idzie podpasować..ja akurat miałem cudne błękitne epcosy 680nF..to wstawiłem...są dostępne w hfo electronic na alledrogo.

Potem właśnie są małe elektrolity Rubycona 47uF/25V i zamiast nich wstawiamy dwa kolejne mundorfy 4,7uF/250V....ALE!

UWAGA..jedna rzecz jak ktoś ma wzmacniacz o trudnej do napędzenia charakterystyce lub z pasywką na wejściu to wtedy warto zastanowić się nad zwiększeniem kondków wyjściowych na np 10uF/250V!...bo 4,7uF może być za mało...będzie brakowało basu.

Po tych kondzikach są dwa rezystory 1000ohm czyli 1K/1%..warto wstawić poprostu lepszej klasy rezystor może byc nieco mniejszy ja uważam, że wartość od 750Ohm do 1,2K będzie ok...żeby było jasne w sony ES w tym samym miejscu stoi (!)47Ohm!..idelane rezystory to dale, amtransy,bradleye,tesle czy nawet dobrej klasy vithormy czy philipsy..ja akurat miałem philipsa:)..a i mało tam miejsca rezystor ma normalny rozstaw 10mm.

 

AAAAaaaaaaaaa tak zupełnie POZA tematem..wiecie co ten MCD204 jest znakomity jako transport..moj denon s10 ma wejście cyfrowe i po coaxie naprawdę świetnie mi tu gra!!! mam wrażenie niekiedy, ze ma ładniejsza barwę niż na orginalnym napędzie:-I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Choroba łatwy ten opis nie będzie..4,7uF dlatego ze to mniej więcej 100% więcej jak było..a wyczytałem na forach, od jeszcze bardziej guru odemnie,że więcej np 6,8 czy 8,2uf nie za dobrze bo podmula na basie..w to wierzę bo tymi kondkami sygnał zbalansowany jest podawany na lampy. Potem są cztery kondziki koło lamp 100nf/250V warto wstawić coś dobrej klasy mkp o nawet pojemności 1uF..niestety jest wredne ograniczenie czyli raster na druku jest 10mm...mało co idzie podpasować..ja akurat miałem cudne błękitne epcosy 680nF..to wstawiłem...są dostępne w hfo electronic na alledrogo.

Potem właśnie są małe elektrolity Rubycona 47uF/25V i zamiast nich wstawiamy dwa kolejne mundorfy 4,7uF/250V....ALE!

UWAGA..jedna rzecz jak ktoś ma wzmacniacz o trudnej do napędzenia charakterystyce lub z pasywką na wejściu to wtedy warto zastanowić się nad zwiększeniem kondków wyjściowych na np 10uF/250V!...bo 4,7uF może być za mało...będzie brakowało basu.

Po tych kondzikach są dwa rezystory 1000ohm czyli 1K/1%..warto wstawić poprostu lepszej klasy rezystor może byc nieco mniejszy ja uważam, że wartość od 750Ohm do 1,2K będzie ok...żeby było jasne w sony ES w tym samym miejscu stoi (!)47Ohm!..idelane rezystory to dale, amtransy,bradleye,tesle czy nawet dobrej klasy vithormy czy philipsy..ja akurat miałem philipsa:)..a i mało tam miejsca rezystor ma normalny rozstaw 10mm.

 

AAAAaaaaaaaaa tak zupełnie POZA tematem..wiecie co ten MCD204 jest znakomity jako transport..moj denon s10 ma wejście cyfrowe i po coaxie naprawdę świetnie mi tu gra!!! mam wrażenie niekiedy, ze ma ładniejsza barwę niż na orginalnym napędzie:-I

Tak przy okazji tuningu MCD204 w wykonaniu Piotra.

Jeżeli zwiększymy te brązowe kondensatory ze 100nF na 0,68uF albo co gorsze na 1uF to będziemy mieli za dużo basu i takie brzmienie CD będzie dobre do bardzo jasnego systemu ale jak ktoś posiada ciepło brzmiący wzmacniacz lampowy to wtedy się zawiedzie taką przeróbką, bas będzie dominował nad całością. Posiadam MCD 203II czyli jeżeli chodzi o tor audio wyjściowy identyczny jak w 204 i uważam, że te brązowe kondensatory powinny być wymienione na dobrej jakości ale 0,22uF co dodaje przejrzystości, dźwięk jest z większym "wykopem" tak samo pozostałe proponowane przez Piotra zmiany są OK ale nie zwiększajcie tych brązowych do 1uF.

Ja ze swojej strony proponuję pobawić się wymianą lamp na Golden Lione i wymianę wzmacniacza operacyjnego OPA2134, Jak ktoś lubi ciepłe brzmienie to proponuję Burr Brown OPA2604, chcę sprawdzić jeszcze zachwalany OPA627 ale trzeba wtedy zastosować podstawkę dual pod dwa wzmacniacze. Jak to zrobię to podzielę się odczuciami

Edytowane przez nadzorca2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Wlasnie wymienilem nad216 na Advance Acoustic MAA-405

Nie jestem pewien czy to dobry pomysl ale nad nie

mial tryggiera i wlanczanie i wylanczanie go nie zawsze bylo

pamietamym,

Yamaha rx-v1800

Na centralny i tylne cantona

Nad 214 na L+R wysoki w klipsch rf82

Advance Acoustic na L+R fultone w klipsch rf82

 

No i czasami z 216 dochodzily zaklucenia ma glosniki

sadze ze kondensy podeschly wiec dlatego tez wymiana

 

Czy dobrze zrobilem?

Mocy nie brak gra ladnie no ladnie wyglada...

 

A szfke rozwalilem-poobijalem przy upychaniu

wzmacholi nie latwo podniesc na kleczkach 40 kg

i wsuwac tak by nie uszkodzic kabli, mam monstery

a te sa cholernie gietkie...

Czeka mnie nowy wydatek na dniach (ikea?)

post-53002-0-28344100-1391284075_thumb.jpg

Edytowane przez Daffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

sprzedaje moj wzmak (stan bdb) AA MAP 305 DA (wbudowany 24/96 DAC) oraz dopasowane podlogowki RX6 piano white (stan gabinetowy). Komplet lub osobno, kontakt priv.

 

http://www.hollandlink.nl/hifi/map-305DA-EN.htm

Edytowane przez czuły barbarzyńca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

jestem nowy na forum. Piszę do Was ponieważ potrzebuje porady.

Jestem na etapie kupowania wzmacniacza. Moje wymagania- dynamiczne brzmienie i bezproblemowa współpraca z amplitunerem w kinie domowym. Generalnie byłem zdecydowany na Roksan Kandy KII ale człowiek od którego miałem go kupić się rozmyślił. Audiolab a8200 odpadł przy odsłuchu ( porównywałem z Kandy). Zastanawiałem się jeszcze nad Music Hall a.35 ( Yamaha as100 i Pioneer a 70 podobno niewarte zainteresowania). Natknąłem się na ogłoszenie sprzedaży Advance Acoustic map 306. Moje kolumny to konstrukcja DIY która była strojona i grała przez jakiś czas z AA 407. Mam możliwość kupić AA 306 za ok 2,5 ( jeszcze na gwarancji, stan idealny). Niestety bardzo mało jest informacji na temat tego wzmacniacza, więc zwracam się do Was o pomoc. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak się ma ten wzmacniacz do tego co wymieniłem ( szczególnie do RK KII)? Będę wdzięczny.

Pozdrawiam, Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek 608

Czy te kondensatory elektrolityczne, które są polaryzowane można zastąpić polipropylenami MKP bez polaryzacji.

Looknij na moje foto, tak myślę że te duże 4 szt 2uF można by wymienić nawet na tą samą wartość ewentualnie 2,2uF Mundorfa, bo i tak będzie lepiej jak jest.

 

Piotrek 608

Czy te kondensatory elektrolityczne, które są polaryzowane można zastąpić polipropylenami MKP bez polaryzacji.

Looknij na moje foto, tak myślę że te duże 4 szt 2uF można by wymienić nawet na tą samą wartość ewentualnie 2,2uF Mundorfa, bo i tak będzie lepiej jak jest.

post-18457-0-01320800-1399117781_thumb.png

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A szanowny kolego jak najbardziej polecam wymianę tych 2uF na 2,2uF Mundorfy!!! Również tych 47uF co są na wyjściu...bardzo proszę dokładnie prześledzić ten wątek wcześniej pisałem, fotki również umieszczałem co i jak.

Mimo dość sporego kosztu samych kondensatorów Mundorf zmiana na serio się w tym modelu opłaca i ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BO... tam tak na serio winny być kondensatory bipolarne nawet elektrolityczne większość firm ze względu czysto oszczędnościowych daje zwykłe elektrolity..w lepszych klockach jest to mieszanka dwa elektrolity "plusami " do siebie i do tego jakiś niepolarny MKP..Tutak ja razem kilkoma kolegami przetestowałem kilka kondów i wyszło na to, że najlepiej spisuje się wartość 4,7uF..daje najładniejsze brzmienie, wypełnienie i pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.