Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  31 członków

Lavardin Klub
IGNORED

Klub Lavardin


dezerter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Gniazda głośnikowe też wymieniłem na Kle i jak i rca na wbt srebrne ,duży przeskok można osiągnąć na wymianie potencjometru na drabinkę Khozmo ,ja poszedłem totalnie na maksa ,Lavardin jest bez przekaźników ,bezpieczników ,wymienione rezystory jak i kondy na mkp ,zasilanie dwa trafa Ogonowskiego po 400 wat kondensatory w zasilaniu Siemens Sikorel plus Miflex mkp itd  , najważniejsze porównanie z wersją oryginalną jak i najnowszą ITx no i  z np Halcro DM 68 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam lavardina isx, delikatnie brumi trafo. 

Mam trochę problemy z doborem źródła. Mianowicie miałem raspberry pi 4 oraz dać qutest. Po wpięciu do tych urządzeń zasilaczy impulsowych w głośnikach pojawia się jakby spotęgowany brum trafa i szumy. Po zmianie oryginalnych ładowarek na dopasowanej ładowarki od zwykłego telefonu te szumy i brumienie w głośnikach maleją prawie do 0.

Ten lavardin jest taki czuły na wszystko co przed nim? 

Nawet jak wpialem w malinę kabel LAN to szum spotęgował się x2.

Proszę o pomoc 

Edytowane przez moto3650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, moto3650 napisał:

Witam wszystkich.

Mam lavardina isx, delikatnie brumi trafo. 

Mam trochę problemy z doborem źródła. Mianowicie miałem raspberry pi 4 oraz dać qutest. Po wpięciu do tych urządzeń zasilaczy impulsowych w głośnikach pojawia się jakby spotęgowany brum trafa i szumy. Po zmianie oryginalnych ładowarek na dopasowanej ładowarki od zwykłego telefonu te szumy i brumienie w głośnikach maleją prawie do 0.

Ten lavardin jest taki czuły na wszystko co przed nim? 

Nawet jak wpialem w malinę kabel LAN to szum spotęgował się x2.

Proszę o pomoc 

Przede wszystkim czy wzmacniacz jest uziemiony i tylko on ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gniazdku są wszystkie 3 kable podłączone. Osobny do bolca czyli przypuszczam że jest ok. Rozdzielnie są nowe bo od nowa elektryka była robiona w domu,który wynajmuje.

Faza jest zgodna z czerwona kropka na lavardinie przy gnieździe.

jeśli chodzi o chorda qutesta czy raspberry to ich zasilacze impulsowe mają tylko dwa bolce bez uziemien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, moto3650 napisał:

W gniazdku są wszystkie 3 kable podłączone. Osobny do bolca czyli przypuszczam że jest ok. Rozdzielnie są nowe bo od nowa elektryka była robiona w domu,który wynajmuje.

Faza jest zgodna z czerwona kropka na lavardinie przy gnieździe.

jeśli chodzi o chorda qutesta czy raspberry to ich zasilacze impulsowe mają tylko dwa bolce bez uziemien.

To one mogą siać ,a jak odłączysz zasilanie qutesta i malinki też jest brum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, szwejo napisał:

To one mogą siać ,a jak odłączysz zasilanie qutesta i malinki też jest brum ?

Jak odlacze zasilanie to sianie znika, ale musi być odłączone z obu urządzeń, lub rozłączony RCA między dac a wzmak.

Ogólnie jak w malinę wpinałem kabel sieciowy LAN to też jest przydźwięk i to mega, ale tam są po drodze dwa zasilacze impulsowe bo to radiowka + router.

Na zasilaniu bateryjnym np chord mojo 2 to się nie dzieje. Chwilę wykorzystywałem mojo 2 jako dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, moto3650 napisał:

Jak odlacze zasilanie to sianie znika, ale musi być odłączone z obu urządzeń, lub rozłączony RCA między dac a wzmak.

Ogólnie jak w malinę wpinałem kabel sieciowy LAN to też jest przydźwięk i to mega, ale tam są po drodze dwa zasilacze impulsowe bo to radiowka + router.

Na zasilaniu bateryjnym np chord mojo 2 to się nie dzieje. Chwilę wykorzystywałem mojo 2 jako dac.

Czyli musisz oddzielić zasilanie - podłączyć do innego gniazdka niż Lavardin może pomoże , można zastosować trafo separujące na źródła ,zmienić zasilanie impulsowe na tradycyjne ,jest dużo możliwości ,Lavardin jest tak skonstruowany ,że nie ma żadnych filtrów bo każdy degraduje jakoś dźwięku ,jak coś to pisz na priv nie będziemy zaśmiecać forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
15 minut temu, moto3650 napisał:

Panowie powiedzcie mi proszę w jakich latach produkowany był Lavardin IT? Bez oznaczenia 15. 

Czy jakoś mogę poznać z którego roku jest dany wzmacniacz ?

Jak dobrze pamiętam od 1996 r i można poznać miej więcej z jakiego okresu ,pierwsze wersję miały gałki czarne i nie miały wyjścia na np. magnetofon ,później jak miały już gałki w kolorze srebrnym i wyjście na magnetofon to różnią się napisami ,jak coś to wyślij mi fotkę na priv ,to napiszę z jakiego okresu jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.08.2023 o 10:40, wau1971 napisał:

Witam kolegów.

Mam w planie poprawić mojego IT-ka...

Czy terminale głośnikowe Viborg BP604R i attenuator Khozmo - SERIA bedą odpowiednim wyborem...?

Ma ktoś doświadczenie z tymi komponentami...?

Jaka jest rezystancja oryginalnego Alpsa...?

Po zasięgnięciu opinii kolegi Artura padło na terminale KLEI Classic Harmony Cu/Ag i attenuator Khozmo

KLEI-Classic-Harmony-Binding-Post-KL-500x350L1C.png

Khozmo-Stufenabschwaecher-Takman-REX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Dorzucę myślę istotne info na temat firmy i jej wzmacniaczy której brak w wątku. Otóż mocno rozważałem kupno Lavardin ISx Reference, zrobiłem solidny risercz i poza tym że firma zacna a sam ISx Ref ma potencjalnie wszystko czego mi trzeba to pojawiły się też poważne zastrzeżenia. Otóż ich wzmacniacze są raczej nienaprawialne poza firmą - stosują kontrowersyjną politykę zacierania oznaczeń na elementach przez co potencjalny "lokalny" spec nie będzie w stanie znaleźć zamienników. Więc w razie awarii jesteśmy skazani na wysyłkę, oczekiwanie na naprawę i wysokie koszty obu (najgorszy jest czas oczekiwania bo prawdopodobnie będziemy bez pieca przez parę miesięcy). W długiej perspektywie czasu słabo to wygląda, a jeżeli firma kiedyś padnie to kaplica... No a problemy z tymi wzmakami są co i w tym wątku zostało nadmienione (buczące trafo - w sieci znajdziemy więcej takich przypadków).

Dla mnie naprawialność takich ascetycznych konstrukcji jak Lavardin to powinna być podstawa, tego nie kupuje się na 2 lata.

https://forum.audiogon.com/discussions/lavardin-integrated-amp-problems?highlight=lavardin%2Bit

https://forum.audiogon.com/discussions/lavardin-amplifier-repair?highlight=lavardin%2Bit

W dniu 28.08.2023 o 22:19, wau1971 napisał:

padło na terminale KLEI Classic Harmony Cu/Ag

Kupiłem je i dwa dni temu wstawiłem w miejsce oryginalnych "gwoździ" w moim Sugdenie - rewelacja!

Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, moto3650 napisał:

Da się naprawiać i serwisować. Miałem isx oraz IT.

W Polsce? Ktoś lokalny ci to zrobił?

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się naprawić przynajmniej It ,to prawda ,że są zamazane napisy ale można je odczytać -pomierzyć ,z drugiej strony nie dziwię się firmie bo podróbek chinczyków takich firm jak np. Dartzeel jest bardzo dużo ,po drugie one się nie psują chyba ,że ktoś się postara .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szwejo napisał:

one się nie psują chyba ,że ktoś się postara .

Wszystko się psuje. Jeżeli kupię Lavardina to będzie to ostatni wzmacniacz w moim życiu - jak przypasuje to nie zamierzam wymieniać na inny. Nie chcę mieć sytuacji że za parę lat będę miał problem z naprawą, nie będzie mnie na nią stać, itp. A firma potrafi odmówić (IS nie naprawiali już w 2009r tylko proponowali ugrade do Reference za 1000Euro). Opcja naprawy w PL to podstawa w tym kontekście. Do tego, niektórzy negują ale, ale nadchodzą czasy kiedy będzie drogo i raczej zrobimy się bardziej oszczędni. Może mnie zwyczajnie nie stać na naprawę.

Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Yodzisław napisał:

Wszystko się psuje. Jeżeli kupię Lavardina to będzie to ostatni wzmacniacz w moim życiu - jak przypasuje to nie zamierzam wymieniać na inny. Nie chcę mieć sytuacji że za parę lat będę miał problem z naprawą, nie będzie mnie na nią stać, itp. A firma potrafi odmówić (IS nie naprawiali już w 2009r tylko proponowali ugrade do Reference za 1000Euro). Opcja naprawy w PL to podstawa w tym kontekście. Do tego, niektórzy negują ale, ale nadchodzą czasy kiedy będzie drogo i raczej zrobimy się bardziej oszczędni. Może mnie zwyczajnie nie stać na naprawę.

Mój pierwszy Lavardin ma 24 lata i oprócz Alps ,który zaczął trzeszczeć nic więc się z nim nie dzieje-jest w posiadeniu mojego kolegi ,więc mogę stwierdzić ,że są to bardzo dobrze wykonane wzmacniacze .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć tak, jeżeli nie stać Cię na serwis to kup inny wzmacniacz. Bo w Polsce tak jest, że się kupuje na wieczność. Z lavardinami tak jest, że trzeba go chcieć.

Miałem IT 15 letniego i był sprawny, nie naprawiany. To był mój najlepszy wzmacniacz, a miałem ich w sumie 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, moto3650 napisał:

Ja mogę powiedzieć tak, jeżeli nie stać Cię na serwis to kup inny wzmacniacz

Nie wiesz jak będzie wyglądać twoje życie za 5 lat. Ja też nie. Teraz to stać mnie na 2x droższy wzmacniacz niż ISx i na 5 jego napraw - ale to teraz. Do tego jak pisałem wysyłka do francuskiego serwisu odpada, nawet jeżeli sprzęt będzie 5x tańszy - kupuję sprzęt żeby go słuchać a nie czekać pół roku aż naprawią.

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, moto3650 napisał:

Tak przynajmniej 3 osoby.

Mógłbyś rozwinąć? Trzy razy naprawiałeś wzmacniacz? Serwisanci potwierdzali że one są w pełni naprawialne? Na jednym z for zagranicznych ktoś np. pisał że te puszki w reference które zakrywają transformator są zanitowane i nie da się ich odkręcić.

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to stary IS był poważnie wyceniony w Polsce w 2000r - w recenzji w hifi cena ponad 9k.Mf A2 który posiadam dwa lata wcześniej kosztowal 2,6k. To była wtedy fanaberią dystrybutora czy taka różnica jakościową w stosunku do A2, a to nie byle wzmacniacz?

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.