Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  31 członków

Lavardin Klub
IGNORED

Klub Lavardin


dezerter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gram musical fidelity m1dac z pc audio. A muzyki slucham roznej od klasyki do hard rocka. Naprawde bardzo mnie rozczarowal ten wzmak, ale mozliwe, ze to zrodlo nie daje rady.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

Gram musical fidelity m1dac z pc audio

 

no tak

 

dość wykwitnie grający wzmacniacz ( i bardzo chimeryczny co do towarzystwa zwłaszcza w zakresie okablowania) + przeciętny dac z pewnie jeszcze bardziej przeciętnym transportem pc - bez urazy ale to nie pojedzie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :)

Dlatego szukam wzmacniacz ktory zagra w moim zestawie :)

Lavardin jednak wymaga transportu za ta sama cene, rozumiem.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że to nie Twoje brzmienie ale klasyka na Lavardinie szczególnie IS Ref. brzmi dobrze bo słuchałem. Jest barwa, miękkość i wypełnienie na dolnej średnicy.

Na własnej skórze przekonałem się, że dac do klasyki musi być szczególny. Tam bez nasycenia, namacalności i wypełnienia nie ma radości słuchania.

U mnie dac Vega na klasyce nie sprawdził się. Za chude brzmienie i brak czarowania wypełnieniem.

Na tym dacu to nie ma co wymagać.

Ja IS Ref słuchałem z DAC-20 Xindaka i było fajnie ale to inny świat przy M1Dac

Jak chcesz więcej czaru i zostać z tym co masz to lampa i to najlepiej SET. Tylko, że tam waty są jak na lekarstwo.

Posłuchaj jeszcze Cary Audio SL80

Edytowane przez zn21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Witam

Gram musical fidelity m1dac z pc audio. A muzyki slucham roznej od klasyki do hard rocka. Naprawde bardzo mnie rozczarowal ten wzmak, ale mozliwe, ze to zrodlo nie daje rady.

 

Lavardin dość boleśnie przypomina zasadę "shit in, shit out", ponadto pmc twenty21 mogą mu po prostu nie leżeć. Jeśli ewidentnie Ci Lavardin nie pasuje to po prostu szukaj dalej, ale dla świętego spokoju spróbuj posłuchać go z dedykowanym okablowaniem.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavardin dość boleśnie przypomina zasadę "shit in, shit out", ponadto pmc twenty21 mogą mu po prostu nie leżeć. Jeśli ewidentnie Ci Lavardin nie pasuje to po prostu szukaj dalej, ale dla świętego spokoju spróbuj posłuchać go z dedykowanym okablowaniem.

 

Moge powiedziec, ze gralo nawet nie najgorzej, troszke lepiej niz moj Kandy2, ale napewno nie warte ceny 3k euro. Mozliwe, ze moj dac,pc, kable sa zle dla Lavardina, ale jak dla mnie to nie jest wymowka.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

chłopaki prośba.... czy TO może razem zagrać ? czy zagra ?? jak uważacie ??? chodzi mi też o kompatybilność - synergię parametrów technicznych (dlatego je załączam)

 

LAVARDIN IS REFERENCE:

 

- Wejścia: 4, na pozłacanych konektorach wysokiej jakości

- Impedancja wejściowa: 10 kom

- Czułość wejścia: 330 mV

- Wyjście liniowe: Opcjonalne

- Przedwzmacniacz gramofonowy MM: Opcjonalny

- Wybór wejść: Przekaźniki hermetyczne

- Kontakty przekaźników: Złoto, srebro i stop palladu

- Moc wyjściowa: 2x45 W RMS przy 8 omach

- Impedancja wyjściowa: Nominalnie 8 omów

- Zniekształcenia harmoniczne: 0,005% przy maksymalnej mocy-

-Niskie zniekształcenia pamięciowe i wysoka szybkość przełączania- -Tranzystorowe obwody dyskretne Opracowanie przez Lavardin Technologies

- Rozmiary (mm): W 80 S 430 G 340

- Wykończenie: Anodyzowanie i pomalowane na czarno, niemagnetyczne aluminium wysokiej jakości

- Waga: 6,5 kg netto

- Pobór mocy: 32 W bez sygnału ; 180 W maksymalnie

- Specjalnie zaprojektowany zasilacz

 

KOLUMNY PIEGA PREMIUM 50.2 ALU:

 

Recommended amplifier output 20 - 250 Watt

Sensitivity 92 db/W/m

Impedance 4 ohms

Frequency range 26 Hz - 50 kHz

Dimensions (H x W x D) 102 x 26 x 33 cm

Weight 37 kg

 

Design principle 2 1/2-way-system floor-standing loudspeaker

Equipment 2 18 cm MOM bass, 1 LDR 2642 MKII ribbon

Connection Bi-Wiring / WBT

 

 

pokój 23 m2

z góry dziękuję za analizę

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

92dB dobrze wróży. U mnie 40 czy 50 watowy Lavardin IT pogrywa sobie z Magnepanami i jest dobrze. A piszą, że magnapany potrzebują min. 200W inaczej nie ma prawa grać. A gra :)

 

dziękuję za odpowiedź, ale niepokoi mnie 4 ohm'owe i 2,5 drożne głośniki... czy ten Lavardin IS Reference uciągnie ??

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavardin IS jawi mi się jakoś enigmatycznie, piszecie miękki, a zarazem szczegółowy i bardzo dobry do klasyki. Ja nie jestem jakimś zaawansowanym melomanem, ale posłuchuję sobie coraz częściej, z tym że lubię czasem dynamiczne granie, chętnie koncerty. Czy IS zagra dynamicznie np. taki fragment 2. koncertu Prokofiewa:

 

https://www.youtube.com/watch?v=1RqGnTRKBEY

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavardin IS jawi mi się jakoś enigmatycznie, piszecie miękki, a zarazem szczegółowy i bardzo dobry do klasyki. Ja nie jestem jakimś zaawansowanym melomanem, ale posłuchuję sobie coraz częściej, z tym że lubię czasem dynamiczne granie, chętnie koncerty. Czy IS zagra dynamicznie np. taki fragment 2. koncertu Prokofiewa:

 

https://www.youtube.com/watch?v=1RqGnTRKBEY

 

Zdecydowanie tak, ale... :)

Kluczowe jest spasowanie z kolumnami i pokojem. W mniejszym, może zagrać dobrze, nawet z trudniejszymi kolumnami.

Mamy Sitary 25 na miejscu oraz IS Reference. Postaram się sprawdzić to połączenie do końca tygodnia, bo dzisiaj na pewno nie damy rady.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

92dB dobrze wróży. U mnie 40 czy 50 watowy Lavardin IT pogrywa sobie z Magnepanami i jest dobrze. A piszą, że magnapany potrzebują min. 200W inaczej nie ma prawa grać. A gra :)

 

Miłego słuchania... :-)

Są zestawienia klocków, które według wszelkich zasad i wartości elementów nie powinny grać...A grają i to znakomicie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, ale... :)

Kluczowe jest spasowanie z kolumnami i pokojem. W mniejszym, może zagrać dobrze, nawet z trudniejszymi kolumnami.

Mamy Sitary 25 na miejscu oraz IS Reference. Postaram się sprawdzić to połączenie do końca tygodnia, bo dzisiaj na pewno nie damy rady.

 

Nie ma pośpiechu, ale będzie miło, jak opiszecie to połączenie. U mnie sitarki grają w 14m2, więc super mocy nie trzeba. Napiszcie też, jakie źródło podepniecie, koniecznie jakiegoś daka. A jakbyście mieli więcej czasu, to zamieńcie Lavardina na jakąś Audię, bo też jestem ciekaw. ;)

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem kolejny raz w zacnym sklepie Premiumsound (ogromne podziękowania za wspaniałą uczynność i mozliwość odsłuchów).... i tam własnie Lavardin pokazał w pewnym zestawieniu super klasę! cholera nawet się tego nie spodziewałem, że potrafią "zmaterializować" się muzycy na scenie...nigdy w to nie wierzyłem:) a jednak!

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz chwilę, napisz, z czym to grało i jak to grało. W końcu precyzja przestrzenna to nie wszystko, acz robi wrażenie.

 

Lavardin, Soul Note SC710, Diapason Neos.... i to było dla mnie brzmienie, którego w "karierze" jeszcze nie słyszałem, wszystko mi pasowało...globalnie wszystko - oczywiście to moja, subiektywna opinia

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

lepiej by dac w końcu jakiś fajny na ich melodie stworzyli a tak zmienili front i teraz zdalne sterowanie nie jest już be ;-)

 

ponoć w środku też coś zmienili....zobaczymy, posłuchamy, ocenimy:)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już w ogóle marzenie ściętej głowy bynajmniej teraz kiedy CD jest niby w odwrocie. Ja w upadek CD nie wierzę bo na rynku tego nośnika jest chyba najwięcej a i nowości wszystkie na CD wychodzą. Niech choćby jeden DAC wypuścili!

 

cała muzyka to generalnie CD, i to długi czas nie zginie... pliki to moda i wygoda aczkolwiek nie do końca...

no i z plikami ciężka dostępność

 

ale chyba Lavardin nie pójdzie w odtwarzacze CD a nawet DAC

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem do Lavardina czy mają w planach wypuszczanie jakiegoś DAC-czka to mi grzecznie podziękowali za zainteresowanie i o dziwo dodali, że od 15 lat budują takowy ale nie jest na tyle dobry aby puścić go na rynek. Nie wiedzą nawet kiedy takowy zrobią dla ludu. Trochę za ambitnie podeszli do tematu bo w końcu wzmacniacze też nie robią najlepsze na świeć więc skąd te podejście do DAC-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.