Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  31 członków

Lavardin Klub
IGNORED

Klub Lavardin


dezerter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

a słuchałeś już Lavardina IS Ref?

CD dobierz pod Twoje preferencję dźwiękowe.

A może LECTOR CDP-7? Ciekawa mieszanka mogłaby powstać.

 

nie słuchałem.... chce zacząć od wyboru dobrego źródła...może Helios Stargate lub Eera Classic 1, chyba że serwer + dac, np. Naim Unitiserve i np Tentlabs...

Co Wy na to?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaaawek - nie słuchałeś to dlaczego myślisz czy to Twoje brzmienie? Ja jestem zdania, że raczej odwrotnie powinno się szukać tj. najpierw wzmak a potem źródło!

 

ale jak posłuchac jak nie mam źródła??? powstaje pytanie czego słuchać - żródła czy wzmacniacza, głośników... wiadomo najlepiej dobrać swój cały tor ale nie da się bez źródła

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletne zero - szukam systemu marzeń...

poświęciłem wiele czasu na czytanie opinii recenzji na temat Lavardina Lecontore i z opisów najbardziej mi odpowiadają - oczywiste ze przed zakupem odsłucham natomiast myślę jakie źródło zastosować gdyby okazało się że przyjdzie zakupić komplet z Francji: Lavardin i Lecontoure

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - nachodziły się w pewnym stopniu podobne charaktery obu urządzeń (lectror, lavardin) - nie grało to razem dobrze - choć każde z tych urządzeń oddzielnie jest doskonałe

Mnie lavardiny podchodziły tylko z naim-em CDX2. Z krell 280, meridian G08, lector 07 - grało znacznie gorzej z lavardinem od rzeczonego naim-a - choć każdy z wymienionych odtwarzaczy "oddzielnie" jest b. dobry lub dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że kluczowym posunięciem w celu uzyskania delikatnego i miękkiego dźwięku jest umieszczenie Lavardina na poduszkach ;-)

Może koledzy podpowiedzą jakie wypełnienie poduszek jest jak najbardziej audiofilskie ;-))))))))))))))))) Myślę, że IKEA odpada ... trzeba poszukać czegoś bardziej wysublimowanego ...

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wystarczy dać poduszki pod pupę i będzie bardziej miękko ??? ;-)))))))

Miękkie zawieszenie organu słuchu sprzyja chyba odczuwaniu delikatności w dźwięku ?

Założę się, że na zydelku słyszysz twardszy dźwięk a na kanapie miększy ... ;-)

 

A swoją drogą zestawienie Lavardin + Lector może być ciekawe ... powinno być bardzo analogowo

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Sto lat temu :)) słyszałem Lavardina IT z Wadią. Modelu nie pamiętam ale był to absolutny top. A kolumny to były Arty któreś tam...

 

A tak dla hecy napiszę że widziałem na audiomarkcie kiedyś jeden jedyny egzemplarz Lavardina IT... Był do wzięcia za 5 tys. Euro... Miał z 10 lat :)) kto by chciał sprzedać Lavardina?? Śmieję się sam do siebie... Słucham i nie dowierzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

We Wrocławiu czasami cieszymy się dźwiękiem z Lavardin IS Reference i Leconture Stabi 160. :-) Bardzo lubię dźwięk tego kompletu. W zależności od użytego źródła efekt może zadowolić miłośników różnej muzyki. Zachęcam do posłuchania samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaaawek - jak u Ciebie z zakupami? na coś się zdecydowałeś?

Ja do Lavardina wymieniłem dac i w końcu znalazłem mój dźwięk. Bez dobrego źródła wiele się traci - stara zasada.

Napisz na jakim etapie jesteś, ja praktycznie na końcowym.

 

Witam serdecznie

Zazdroszczę troszeczkę Tobie Lavardina... Ja niestety z powodów finansowych musiałem odpuścic inwestycje w ten zacny sprzęcik... Może jeszcze kiedyś będzie mi dane ale jak na razie pozostałem przy: Cocktailaudio X30 i kolumnach Vandersteen 1Ci - jest bardzo dobrze - za rozsądne pieniądze. Lavardin + Lecontoure + Naim to szczyt marzeń!!!

Pozdrawiam gorąco i napisz proszę jak sprawuje się Twój obecny zestaw

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaaawek - jak u Ciebie z zakupami? na coś się zdecydowałeś?

Ja do Lavardina wymieniłem dac i w końcu znalazłem mój dźwięk. Bez dobrego źródła wiele się traci - stara zasada.

Napisz na jakim etapie jesteś, ja praktycznie na końcowym.

 

Jakis nowy DAC? JAKI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek__45 - to już wiemy od Ciebie niestety nie ma gdzie tego w Polsce sprawdzić więc nie ma co bić piany

.

moreno1973 - jak wiesz klasyka u mnie dominuje i padało na Lampizator. Pożyczyłem wcześniejszy model gen.2.5 i mój Xindak Dac-20 poległ. Kupiłem w końcu leve4 choć przyznam się nie do końca byłem zadowolony ale postanowiłem zaryzykować bo przed kupnem widziałem jego bebechy. Wymiana kondensatorów w torze cyfrowym i analogowym na duelundy dało mi to czego szukam. Obecnie chce jeszcze w zasilaczu lampy wymienić i kondy i dławiki. Lampizator pracuje na lampie 6SN7. Ładnie zgrywa się z Lavardinem.

Edytowane przez zn21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Lavardin jest genialny. Nie dziwię się że tak Malo wypowiedzi na jego temat. Wszyscy sluchaja i nie zajmuja sie pierdolami. Ja akurat nie slucham bo jestem w pracy. Ale naprawdę to moze,byc z powodzeniem system ostateczny. Wcześniej mialem krela, stingraya manley, i wiele innych znanych racze i nic dupe. Lavardin gra takim dźwiękiem ze po 3 latach nie mogę sie od niego oderwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam

Wlasnie testuje Lavardina is Reference i powiem wam panowie ze nie zachwyca niczym, tyle kasy a gra troche lepiej niz moj roksan kandy2, jak by ten lavardnim kosztowal 1k euro to bym sie moze zastanawial o zakupieniu go,ale za 1600 euro,nie warty, zwracam go do sklepu. Gram na pmc twenty21, moze to ograniczenie glosnikow hmm, albo zrodla?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.