Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć może ktoś mnie poratuje, miałem Denon 1600ne między czasie kupiłem używanego Rel 528, załączony był do niego przeroTechnbiony na dwie żyły przewód SpeakOn, podłączyłem pod zaciski w Denon i śmigało, nabyłem nowy wzmacniacz Technics G700mk2 i przy takim samym podłączeniu wywala zabezpieczenie we wzmacniaczu(wyłącza się 3 sek. po włączeniu) , rozebrałem wtyk Rel i jest on 4 pinowy opisany : 1-,1+, 2-,2+, wcześniej jedna żyła była rozdzielona na dwa piny, druga żyła  przewodu była podłączona do 1 pinu, mało znalazłem ale z tego co odszukałem wydedukowałem żeby podłączyć 1+ jedna żyła , 1- , druga żyła, niestety dalej wywala nawet jesli Rel nie jest włączony. Technics ma pre out i tym wyjściem podłączyłem i działa aczkolwiek wolałbym poprzednie podłączenie wykorzystując SpeakOn, dziękuję za ewentualne podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przeczytaj instrukcje.

Oryginalny speakon kabel to 3 zyly
1. czerwona -> plus glosnikowy lewego kanalu
2. zolta -> plus glosnikowy prawego kanalu
3. czarny -> minus glosnikowy lewego albo prawego kanalu

Ale… (tutaj podejzewam jest twoj problem)

Jesli twoj nowy wzmacniacz jest symetrycznie zbudowany, nie mozesz uzywac minusa glosnikowego. W takim wypadku czarny przytykasz do masy wzmacniacza

Poszukaj sobie tego w instrukcji po Polsku albo Angielsku

IMG_2074.thumb.jpg.7dec536d88584703f5dc5b9110bde2d3.jpg

Na probe odlacz kable do minusa glosnikowego i sprawdz czy nadal wywala zabezpieczenie wzmacniacza.
Daj znac czy to zadzialalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.03.2024 o 23:39, xajas napisał:

 

IMG_2075.jpg

Czerwony jest prawy, a zolty jest lewy, ale to nie odgrywa roli

działa , nie wywala nic tym razem ale jest głośny efekt przy włączeniu i wyłączaniu wzmacniacza w postaci sekundowego załączenia się Rela, takie sekundowe uderzenie basu, zarówno przy podłaczeniu uziemienia w kablu od Rel jak i bez niego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie może bez sensu ale kto pyta nie błądzi 🙂

 

jak HT 1205 mk II jest podłączony z LFE do subwoofer out we wzmacniaczu to zawsze gra tak samo niezależnie od wzmacniacza?

 

Bo podłączyłem mój nad do zewnętrznego DAC i jakość w monitorach poszła mocno w górę a bas z suba nie wiem czy taki sam jak był czy po prostu poprawił się na monitorach 😄

Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, bassfreak93 napisał:

Pytanie może bez sensu ale kto pyta nie błądzi 🙂

 

jak HT 1205 mk II jest podłączony z LFE do subwoofer out we wzmacniaczu to zawsze gra tak samo niezależnie od wzmacniacza?

 

Bo podłączyłem mój nad do zewnętrznego DAC i jakość w monitorach poszła mocno w górę a bas z suba nie wiem czy taki sam jak był czy po prostu poprawił się na monitorach 😄

To tylko takie wrażenie że monitory grają lepiej... bas jest bardzo trudny do lokalizacji. Wyłącz sub a usłyszysz różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.