Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, MichałA napisał:

Witam, kupiłem dzisiaj subwoofer Rel T7x. Może ktoś podpowiedzieć jak najlepiej ustawić jakoś tak standardowo na początek. A dopiero później na spokojnie po odsłuchu chciałbym się pobawić już tak ostatecznie. Z góry bardzo dziękuję 

Ile dałeś za T7x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Hej, bez pan Piotrek jestem:)

Ustawienie subwoofera w stereo to wcale nie taka prosta sprawa. Z drugiej strony ja pamiętam kiedy wybierałem dla siebie to był czas kiedy naprawdę bardzo blisko poznałem sprzęt i nabrałem sporego doświadczenia. 

Jaki masz wzmacniacz i kolumny?

Już podłączone przez speakon? Gra?

 

 

39 minut temu, Cameyo napisał:

przejdź przez całą procedurę opisaną tutaj i będziesz miał dobrze zgrany Subwoofer.

https://relsupport.zendesk.com/hc/en-us/categories/115000822488-How-To-Tune-My-REL

Dziękuję za link 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chcę nabyć suba, tylko muzyka, chodzi o podkreślenie/pogłębienie basu w dużym salonie, chcę równowagi i dopelnienia a nie burzenia ścian. W grę wchodzi SVS i Rel. Testowałem już SVS 2000 i chciałem sprawdzić Rel T/9X ale sklep w którym się zaopatruję nie ma tego modelu demo. Dostałem HT1205 i teraz pytanie, czego się spodziewać po T/9X w porównaniu z tym HT który całkiem nieźle gra? Bo jak się zdecyduję na Rela T/9X to będę musiał brać w ciemno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, remar napisał:

Cześć, chcę nabyć suba, tylko muzyka, chodzi o podkreślenie/pogłębienie basu w dużym salonie, chcę równowagi i dopelnienia a nie burzenia ścian. W grę wchodzi SVS i Rel. Testowałem już SVS 2000 i chciałem sprawdzić Rel T/9X ale sklep w którym się zaopatruję nie ma tego modelu demo. Dostałem HT1205 i teraz pytanie, czego się spodziewać po T/9X w porównaniu z tym HT który całkiem nieźle gra? Bo jak się zdecyduję na Rela T/9X to będę musiał brać w ciemno. 

To bierz w ciemno T9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy serii Tx. 

Dzisiaj zaświeciło słoneczko pod pewnym kątem i zobaczyłem, że mój T9x ma całą górę w drobne ryski. Czyszczę go z kurzu miękką ścierką na sucho raz na 2-3 tygodnie. Sub ma niecały rok, jest czarny.

Czy macie też taki miękki lakier, czy to mi się taka sztuka trafiła?

Pytam z ciekawości, nie zamierzam z tego powodu reklamować czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem powyżej nie mogłem przetestować modelu T9X ale po teście HT i tego jak dobrze zagrał zaryzykowałem i nabyłem w ciemno T9X licząc że będzie jeszcze lepiej. Salon 42m2 plus półotwarta kuchnia więc doradzono mi dziewiątkę zamiast T7X. No i powiem tak - SVS 2000 i HT1205 zagrały basem ale T9X oprócz basu wytwarza jeszcze ciśnienie akustyczne, jest moc i jest jej aż nadto więc u mnie spokojnie wystarczyłby T7X. Suche dane o mocy i przekątnej przetworników nic nie dają, co innego 500W klasy D a co innego 300W klasy AB. Gra to dobrze ale tak się zastanawiam czy może spróbować sprzedać kilkudniowy T9X z jakąś tam stratą i nabyć T7X czy może już zostawić. Jeszcze ze 2 dni potestuję i podejmę decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2023 o 10:15, remar napisał:

Jak napisałem powyżej nie mogłem przetestować modelu T9X ale po teście HT i tego jak dobrze zagrał zaryzykowałem i nabyłem w ciemno T9X licząc że będzie jeszcze lepiej. Salon 42m2 plus półotwarta kuchnia więc doradzono mi dziewiątkę zamiast T7X. No i powiem tak - SVS 2000 i HT1205 zagrały basem ale T9X oprócz basu wytwarza jeszcze ciśnienie akustyczne, jest moc i jest jej aż nadto więc u mnie spokojnie wystarczyłby T7X. Suche dane o mocy i przekątnej przetworników nic nie dają, co innego 500W klasy D a co innego 300W klasy AB. Gra to dobrze ale tak się zastanawiam czy może spróbować sprzedać kilkudniowy T9X z jakąś tam stratą i nabyć T7X czy może już zostawić. Jeszcze ze 2 dni potestuję i podejmę decyzję.

Strata przy odsprzedaży może być spora dlatego może już zostań przy tym T9x. Swoją drogą przyznam że nie rozumiem tak sporej różnica w cenie pomiędzy T9x a T7x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2023 o 10:15, remar napisał:

... zastanawiam czy może spróbować sprzedać kilkudniowy T9X z jakąś tam stratą i nabyć T7X czy może już zostawić. Jeszcze ze 2 dni potestuję i podejmę decyzję.

W subwooferach sprawdza się generalnie zasada, że wielkość ma znaczenie (porównując dla uproszczenia sprzęt z tej samej serii). To, że T9 gra dobrze, nie oznacza, że T7 zagra tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2023 o 11:05, remar napisał:

Tak, tyle że na dwóch testowanych subach było je tylko słychać a na T9X słychać i czuć 😏

"Czuć" to znaczy odbierać nie tylko uszami ale i żołądkiem? Jeśli w nagraniu jest mocny, niski sub-bass, to taka była intencja twórcy/realizatora żeby było go słychać i czuć. To Twój system i Twoje upodobania, nie musisz tego lubić, ale taka rola suba żeby ten efekt pokazać kiedy był zamierzony.

Zakładam, że miejsce, fazę i odcięcie masz wybrane dobrze. Spróbuj zmniejszyć głośność suba do poziomu aż "zniknie". Ja, po początkowej euforii pierwszy tydzień spędziłem na ściszaniu, ściszaniu do momentu kiedy robotę suba można ocenić dopiero wtedy, jak się go wyłączy. Tylko że nawet to nie załatwi sprawy jak jest zrealizowane nagranie. Jeśli ma być "żołądkowy" elektroniczny bas (Yello, The Weeknd) to sub ma go wiernie odtworzyć, także wtedy kiedy jego poziom głośności w stosunku do ZG jest dobrany właściwie. 

T9x na metrażu, który masz nie jest za duży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jak ma sumować 2 kanały to 4 pin, jak jeden kanał to wystarczy 2 pin.

Oryginalne 4 pinowe mają na wtyczce oznaczenia. 1+, 2+, 1-, 2- 

Przewody plusowe (oryginalnie czerwony i żółty) łączysz do plusów a czarny minus do jednego z minusów

W dniu 16.04.2023 o 11:05, remar napisał:

Tak, tyle że na dwóch testowanych subach było je tylko słychać a na T9X słychać i czuć 😏

Rel T9 nie schodzi niżej ani głośniej w tych najniższych rejonach od SVS ani od HT1205, ale to też inna konstrukcja, membrana bierna a nie zamknięty sub jak w przypadku tamtych. Membrana bierna powoduje że sub gra bardziej jak konstrukcja bas reflex, mniej płasko niż zamknięta, bez paru wad bas reflex. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, don111 napisał:

Jak ma sumować 2 kanały to 4 pin, jak jeden kanał to wystarczy 2 pin.

Oryginalne 4 pinowe mają na wtyczce oznaczenia. 1+, 2+, 1-, 2- 

Przewody plusowe (oryginalnie czerwony i żółty) łączysz do plusów a czarny minus do jednego z minusów

Rel T9 nie schodzi niżej ani głośniej w tych najniższych rejonach od SVS ani od HT1205, ale to też inna konstrukcja, membrana bierna a nie zamknięty sub jak w przypadku tamtych. Membrana bierna powoduje że sub gra bardziej jak konstrukcja bas reflex, mniej płasko niż zamknięta, bez paru wad bas reflex. 

Czyli kupuje wtyczkę 4 piny, a potrzebuje kabel 3 żyłowy lub 4 żyłowy i wtedy oba minusy skręcam razem i podłączam do obojętnie którego minusa na wzmacniaczu? 

A co lepsze do muzyki, Quake czy Q150e? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusów raczej nie skręcaj tylko podłącz do jednego a drugą końcówkę utnij / zaizoluj. W tej wtyczce i tak w większości nie da rady podłączyć zbyt grubego kabla, nawet pojedynczego (max. przekrój 1mm2, może 1.5mm2), a co dopiero podwójny. 

Quake czy Q150e - zależy od wymagań, miałem obydwa i to całkiem podobny dźwięk. Q150e ma większy głośnik 10". Quake na 8 calach do muzyki wg mnie będzie trochę lepszy, ma zwarty, punktowy bas, jeden z najszybszych ze wszystkich Reli.  Ale trzęsienia ziemi nie będzie na filmach. Jeśli będzie to grało z większymi, mocnymi kolumnami podłogowymi to lepiej brać większego Rela. Quake wystarczy z zapasem powiedzmy do monitorów czy mniejszych podłogówek dwudrożnych. Do większych kolumn podłogowych nada się tylko jako lekkie uzupełnienie tych 30-35hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, don111 napisał:

Minusów raczej nie skręcaj tylko podłącz do jednego a drugą końcówkę utnij / zaizoluj. W tej wtyczce i tak w większości nie da rady podłączyć zbyt grubego kabla, nawet pojedynczego (max. przekrój 1mm2, może 1.5mm2), a co dopiero podwójny. 

Quake czy Q150e - zależy od wymagań, miałem obydwa i to całkiem podobny dźwięk. Q150e ma większy głośnik 10". Quake na 8 calach do muzyki wg mnie będzie trochę lepszy, ma zwarty, punktowy bas, jeden z najszybszych ze wszystkich Reli.  Ale trzęsienia ziemi nie będzie na filmach. Jeśli będzie to grało z większymi, mocnymi kolumnami podłogowymi to lepiej brać większego Rela. Quake wystarczy z zapasem powiedzmy do monitorów czy mniejszych podłogówek dwudrożnych. Do większych kolumn podłogowych nada się tylko jako lekkie uzupełnienie tych 30-35hz.

Dziękuję 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć Pany, ja przygodę z marką rel rozpocząłem od modelu Q50> Q200 > T5 I aktualnie strata 3. Która potrzebuje małej naprawy :P Ale z czasem będzie śmigać. Zazdroszcze gością co mają 2 lub 4 takie subki w domu :)
 

Edytowane przez audiofan60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2023 o 16:19, audiofan60 napisał:

Cześć Pany, ja przygodę z marką rel rozpocząłem od modelu Q50> Q200 > T5 I aktualnie strata 3. Która potrzebuje małej naprawy 😛 Ale z czasem będzie śmigać. Zazdroszcze gością co mają 2 lub 4 takie subki w domu 🙂
 

Ja akurat nie słyszę różnicy 1 czy 2

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do użytkowników RELa 

Słyszałem kilka razy na forum, że podłączenie wysokopoziomowo a normalne przez wejście sub coax to zupełnie inne granie. 

No i tu się pojawia moje pytanie, czy to jest jakaś ogromną różnica?? Mialem kiedyś rela t-zero podpiętego wysokopoziomowo - tak jak poleca producent i było zacnie. Boję się teraz zakupu, bo podłączenie jakie bedzie wchodziło w grę, to tylko przez tego coaxiala... 

 

Teraz pytanie jaka to jest różnica?? Z czego ona wynika?? Ktoś mnie odrobinę podszkoli w tej wiedzy?? Pliss

Edytowane przez gokar83
Przecinki

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o głośnikach aktywnych kef lsxII - tam nie ma innej opcji stąd moje pytanie oraz lekki niepokój... znowu do kefów polecają sub kefa ale ani to ladne, ani małe ani nie w tej cenie... więc zgryz jest. 

 

Najlepiej jakby ktoś z użytkowników co testował swojego rela dał info jak to realnie jest - czy to różnica typu niebo a ziemia czy bardziej jak dobrze ustawisz i się mocno wsłuchasz to coś tam niby inaczej ale i tak gra jak rel czyli świetnie. 

Edytowane przez gokar83
Literówki

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że chodzi o identyczną "sygnaturę" dźwięku. Biorąc sygnał z wyjść głośnikowych to taka jest, a z przedwzmacniacza może być nieco inna. Subwoofer to doły dołów, nie wiem czy tu mają coś do rzeczy takie subtelności. W moim zestawie grają dwa REL-e podłączone niskopoziomowo kablami RCA i jestem zadowolony 🙂, dodam tylko, że to wzmacniacz cyfrowy Lyngdorf, który ma wiele możliwości zgrania suba z głośnikami.

Jeżeli nie ma możliwości skorzystania z wejścia wysokopoziomowego, to spokojnie możesz skorzystać z RCA. 

Tak pisze REL:

https://relacoustics.pl/wejscie-high-level/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
6 godzin temu, Mateolo2 napisał:

Cześć, 

Po pierwsze z chęcią kupię rela T5 albo T5i. Mam też pytanie czy między nimi są duże różnice jeśli chodzi o jakoś reprodukcji dźwięku? 

Ale to mega słabiutkie suby.

Co do Twojego pytania to różnice mogą być w podzespołach, co do dźwięku nie powinno być większej różnicy. T5 to stary models T5i niewiele nowszy 🙂

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mateolo2 napisał:

Cześć, 

Po pierwsze z chęcią kupię rela T5 albo T5i. Mam też pytanie czy między nimi są duże różnice jeśli chodzi o jakoś reprodukcji dźwięku? 

Minimalne, T5i jest nowszy i ma auto on/off. T5 jest całkiem mocny jak na 8" zamknięty sub ale do kinowych zastosowań zbyt słaby, do bloku żeby nie drażnić sąsiadów 🙂

Do muzyki wystarczy, chyba że kolumny duże i mocne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.