Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie, każdy subwoofer podpięty jest do swojej końcówki mocy razem z kablami głośnikowymi-plusami.  Uziemienie pociągnięte jest do przedwzmacniacza. Kręcąc odcięciem w kierunku 120Hz czuć cały czas że basu jest coraz więcej. Mając jednego suba miałem ustawione około 60-70Hz i wyższą głośność. Teraz przy dwóch poszedłem z jednym i drugim ostro w dół bo basu było za dużo. Ja potrzebuję i lubię subtelny, a zarazem bas którego „kształt” czuję. Przy dwóch subach vs jeden w moim przypadku dzwięk jest bardzo na plus i co nsjważniejsze wszędzie jest go tyle samo i na zbliżonym poziomie czego nie byłem w stanie osiągnąć przy jednym RELu

Edytowane przez klepek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam sympatyków subwooferów. Zacznę może od początku. Słucham tylko muzyki, głównie jazz i po zakupie B&W 803d3 brakowało mi tego pięknego okrągłego/ kształtnego i namacalnego dołu. Nie dudnienia czy efektu trzęsienia ścian, futryn i drzwi.  Kombinowałem z panelami akustycznymi , które coś poprawiły ale jednak to nie było to. Więc czytając różne fora natknąłem się na temat rozwiązania tego problemu za pomocą suba. Więc zacząłem analizować sprzęty firm/producentów specjalizujących się typowo w subach do stereo. I z grona kilku firm została jedna REL. Po wejściu na ich stronę można dobrać subwoofer podając markę rodzaj głośników jak i też wielkość pomieszczenia ( u mnie jest to około 30m2). Tym sposobem  wyskoczył mi REL S/812 w ilości sztuk 2.  Zdziwiło mnie to, bo jak do 30m2 dwa Rel’e po 800watt?. Po ochłonięciu i przemyśleniu zamówiłem jedną sztukę. Po podłączeniu jak była moja radość, a „banan” nie schodził mi z miesiąc. Po ustawieniu suba miałem to co chciałem, ale …głównie w moim miejscu odsłuchowym. Nie zraziło mnie to zbytnio (około roku) do czasu ostatnich kilku tygodni, gdy przypomniałem sobie o tym co wyskoczyło mi na stronie Rel’a , że powinienem mieć dwa suby. W zeszłym tygodniu przyszedł drugi i porażka kolejny po podłączeniu zaniemówiłem. Kurczę jak powiększyła się głębia, separacja instrumentów iprzestrzenność. Myślałem, że już doszedłem do mety , a tu taka niespodzianka. Rewelacja i każdemu polecam takie szaleństwo. Jazz teraz jest jak grany na żywo. Ktoś pomyśli że chodzi mi o walnięcie bassem, nie już z tego eyrosłem. Odcięcie mam ustawione na około 35-40Hz ale dół jest tak realny i czuć jego kszyałt, że wszystkie swoje albumy poznaję na nowo. Na dowód ustawień subów tylni panie jednego z nich. 
E880B719-2142-4525-9E16-AB2DA656236C.thumb.jpeg.f3af424a8ab2648d01ca7527d76c7e23.jpeg
10DB52B3-9A1F-4442-84E8-C7926615BDF1.thumb.jpeg.c4806690fb857a499ac2c39de5c44303.jpeg
Super opis. To samo u mnie, chociaż na mniejszych T9x. Ciężko się słucha jak są wyłączone.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klepek1 napisał:

(...) Mając jednego suba miałem ustawione około 60-70Hz i wyższą głośność. Teraz przy dwóch poszedłem z jednym i drugim ostro w dół bo basu było za dużo. Ja potrzebuję i lubię subtelny, a zarazem bas którego „kształt” czuję. Przy dwóch subach vs jeden w moim przypadku dzwięk jest bardzo na plus i co nsjważniejsze wszędzie jest go tyle samo i na zbliżonym poziomie czego nie byłem w stanie osiągnąć przy jednym RELu

Czy wszystkich ustawień dokonujesz na ucho, czy może masz w systemie takie coś:image.thumb.png.1f9d7dcc0cc432460bb7b0340f1bce2a.png?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, klepek1 napisał:

Raczej nie, każdy subwoofer podpięty jest do swojej końcówki mocy razem z kablami głośnikowymi-plusami.  Uziemienie pociągnięte jest do przedwzmacniacza. Kręcąc odcięciem w kierunku 120Hz czuć cały czas że basu jest coraz więcej. Mając jednego suba miałem ustawione około 60-70Hz i wyższą głośność. Teraz przy dwóch poszedłem z jednym i drugim ostro w dół bo basu było za dużo. Ja potrzebuję i lubię subtelny, a zarazem bas którego „kształt” czuję. Przy dwóch subach vs jeden w moim przypadku dzwięk jest bardzo na plus i co nsjważniejsze wszędzie jest go tyle samo i na zbliżonym poziomie czego nie byłem w stanie osiągnąć przy jednym RELu

Jak podpiąłeś te suby, po dedykowanych kablach speakon?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, maciekplacek napisał:

Jak podpiąłeś te suby, po dedykowanych kablach speakon?
 

Tak dokładnie, ale nie po tych fabrycznie dawanych , a REL Baseline Blue. Składają się one z miedzianych pojedyńczych przewodów i mają otulinę jedwabną i coś tam jeszcze. Jak miałem jednego suba to najpierw podłączonego miałem go do przedwzmacniacza przez dwa kable rca- audioquest boxer. Ale dźwięk nie był za ciekawy, więc rozprułem kabel Speakon i jeden kabel podłączyłem do jednej końcówki, drugi kanał do drugiej końcówki, a masę do przedwzmacniacza. 

Przy dwóch subwooferach jeden speakon podłączyłem do jednej końcówki (do plusa i masy) i drugi tak samo. Wówczas przy większych głośnościach dochodziło do dziwnego przesterowania i dziwne dźwięki się zaczynały wydobywać, więc masy odłączyłem od końcówek i podłączyłem je do przedwzmacniacza i teraz jest dobrze. 

13 godzin temu, mojave napisał:

Czy wszystkich ustawień dokonujesz na ucho, czy może masz w systemie takie coś:image.thumb.png.1f9d7dcc0cc432460bb7b0340f1bce2a.png?

Miałem MEN220 na próbę przez 2 tygodnie. Niestety u mnie się nie sprawdził. Kalibrację robiłem z 10 razy i za każdym razem efekt był gorszy jak dla mnie, w stosunku do tego co miałem ustawione na ucho. Możliwe, że jak bym podłączył komputer i poobrabiał krzywe wykresów to osiągnął bym efekt oczekiwany, ale nie miałem ochoty na siłę korygować czegoś co dla mnie brzmi bardziej niż dobrze. Podejrzewam, że mój subwoofer trochę namieszał w kalibracji, bo po jej przeprowadzeniu dźwięk się wypłaszczył i to głównie w dolnym zakresie. Wiele osób MEN220 chwali na rynku (szczególnie w USA) co owiane jest zachwytami na ich forach. Ja oczekiwałem efektu "wow" bezpośrednio po kalibracji, a niestety jej niebyło. 

Edytowane przez klepek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, klepek1 napisał:

Tak dokładnie, ale nie po tych fabrycznie dawanych , a REL Baseline Blue. Składają się one z miedziowych pojedynczych przewodów i mają otulinę jedwabną i coś tam jeszcze. Jak miałem jednego suba to najpierw podłączonego miałem go do przedwzmacniacza przez dwa kable rca- audioquest boxer. Ale dzwięk nie był za ciekawy, więc rozprułem kabel i jeden kabel podłączyłem do jednej końcówki, drugi kanał do drugiej końcówki, a masę do przedwzmacniacza. 

Przy dwóch subwooferach jeden speakon podłączyłem do jednej końcówki (do plusa i masy) i drugi tak samo. Wówczas przy większych głośnościach dochodziło do dziwnego przesterowania i dziwne dźwięki się zaczynały wydobywać, więc masy odłączyłem od końcówek i podłączyłem je do przedwzmacniacza i teraz jest dobrze. 

Nie kapuje tego.

Co ty rozumiesz przez "mase"?

Z tego co ja znam/rozumiem to:

Speakon to wejscie wysokopoziomowe, czyli pobierajace sygnal z wyjscia glosnikowego wzmacniacza. A wyjscie glosnikowe wzmacniacza to terminal z plusem i minusem a nie zadna masa (a juz na pewno nie masa z przedwzmacniacza).

 

Co tu jest grane?

 

PS.

Nie chcesz skrecic glosnikow na sluchacza?

 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xajas napisał:

Co ty rozumiesz przez "mase"?

Z tego co ja znam/rozumiem to:

Speakon to wejscie wysokopoziomowe, czyli pobierajace sygnal z wyjscia glosnikowego wzmacniacza. A wyjscie glosnikowe wzmacniacza to terminal z plusem i minusem a nie zadna masa (a juz na pewno nie masa z przedwzmacniacza).

 

Co tu jest grane?

 

image.thumb.png.bfee9a5c0b696108ea3603313107790b.png

Teraz, klepek1 napisał:

image.thumb.png.bfee9a5c0b696108ea3603313107790b.png

Masa to rzeczywiście nie do końca trafne określenie, ale chodzi o "-". Podłączenie mam według powyższego schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego jest podlaczony Black???

 

Bo tu jest pies pogrzebany. Wydaje mi sie ze to jest nieporozumienie.

Mysle ze ten zalaczony schemat rozpatruje sytuacje, gdy masz dwa monobloki ale tylko jeden subwoofer. Sprawdz to jeszcze raz.

 

Poniewaz masz dwa monobloki i dwa subwoofery, kazdy kanal polaczyl bym osobno, czyli 

lewy sub 

yellow/red do plusa lewego monobloku

black do minusa lewego monobloku

 

prawy sub

yellow/red do plusa prawego monobloku

black do minusa prawego monobloku

 

Zadnego polaczenia z preamp!

 

I do tego wystarcza zwykle zalaczone kabelki 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, klepek1 napisał:

Tak dokładnie, ale nie po tych fabrycznie dawanych , a REL Baseline Blue. Składają się one z miedzianych pojedyńczych przewodów i mają otulinę jedwabną i coś tam jeszcze. 

Rel ma podłe zagrywki z tymi przewodami. To wstyd że dają (choćby podstawowy za darmo) kabel speakon na bodajże aluminiowym drucie, bo nie podejrzewam aby to była cynowana miedź. Z kolei za normalny no name kabelek Bassline z 3 miedzianymi żyłami i końcówkami życzą sobie ponad 1k. Zrobiłem sobie swój porządny speakon Bassline za 100zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xajas napisał:

Do czego jest podlaczony Black

 

Bo tu jest pies pogrzebany. Wydaje mi sie ze to jest nieporozumienie.

 

Poniewaz masz dwa monobloki i dwa subwoofery, kazdy kanal polaczyl bym osobno, czyli 

lewy sub 

yellow/red do plusa lewego monobloku

black do minusa lewego monobloku

 

prawy sub

yellow/red do plusa prawego monobloku

black do minusa prawego monobloku

 

Zadnego polaczenia z preamp!

Masz rację i jak wcześniej pisałem tak zrobiłem, ale następowało dziwne "przesterowanie" przy wyższych głośnościach. Zaczynały wydobywać się charczące wysokie tony. Podłączenie do uziemienia przedwzmacniacza całkowicie zlikwidowało problem. MC C2700 ma uziemienie dla PHONO INPUTS i tam się czarnym kablem wpiąłem. Wcześniej miałem MA12000 i tam suba podpiąłem jak piszesz. Do lewego jeden kolor, do drugiego kanału drugi a czarny do dowolnego z tych dwóch kanałów "-".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klepek1 napisał:

Masz rację i jak wcześniej pisałem tak zrobiłem, ale następowało dziwne "przesterowanie" przy wyższych głośnościach. Zaczynały wydobywać się charczące wysokie tony. Podłączenie do uziemienia przedwzmacniacza całkowicie zlikwidowało problem. MC C2700 ma uziemienie dla PHONO INPUTS i tam się czarnym kablem wpiąłem. Wcześniej miałem MA12000 i tam suba podpiąłem jak piszesz. Do lewego jeden kolor, do drugiego kanału drugi a czarny do dowolnego z tych dwóch kanałów "-".

Nadal uwazam ze to nie pasuje. Uziemienie gramofonu przez przedwzmacniacz to zupelnie inna historia!

Zacznijmy od konca 🙂

....Wcześniej miałem MA12000 i tam suba podpiąłem jak piszesz. Do lewego jeden kolor, do drugiego kanału drugi a czarny do dowolnego z tych dwóch kanałów "-"....

i nic nie charczalo.

Wiec na probe zrob to samo z monoblokami i podlacz lewy sub do lewego monobloku, ale: 

zolty do plusa

czarny do minusa

Czerwony zostaw nie podlaczony

 

To samo z prawym kanalem

 

Prawy sub podlacz do prawego monobloku, ale: 

zolty do plusa

czarny do minusa

Czerwony zostaw nie podlaczony

 

Nie moge sobie wyobrazic, by jeden kabel glosnikowy lecial do plusa glosnikowego wzmacniacza, a drugi do masy przedwzmacniacza 

 

Koniecznie sprawdz to jeszcze raz

 

 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xajas napisał:

Nadal uwazam ze to nie pasuje. Uziemieniue gramofonu przez przedwzmacniacz to zupelnie inna historia!

Zacznijmy od konca 🙂

....Wcześniej miałem MA12000 i tam suba podpiąłem jak piszesz. Do lewego jeden kolor, do drugiego kanału drugi a czarny do dowolnego z tych dwóch kanałów "-"....

i nic nie charczalo.

Wiec na probe podlacz lewy sub do lewego monobloku, ale: 

zolty do plusa

czarny do minusa

Czerwony zostaw nie podlaczony

 

To samo z prawym kanalem

 

Prawy sub podlacz do prawego monobloku, ale: 

zolty do plusa

czarny do minusa

Czerwony zostaw nie podlaczony

 

Nie moge sobie wyobrazic, by jeden kabel glosnikowy lecial do plusa glosnikowego wzmacniacza, a drugi do masy przedwzmacniacza 

 

Koniecznie sprawdz to jeszcze raz

 

 

Też mi wówczas przeszła myśl o odłączeniu po jednym „kolorowym” kablu w speakon, ale dałem sobie spokój. Ale jak widzisz na stronie Rela każą połączyć żółty z czerwonym w każdej z końcówek, a nic nie mówią o odpięciu jednego w końcówce Speakon. Może dziś wieczorem się pobawię i dam znać na temat tych posunięć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli podlaczysz zolty i czerwony rownoczesnie do plusa, nie oczekiwal bym problemu.

Powtorze sie: krytyczne jest pytanie -> do czego podlaczyc czarny.

Przytoczony schemat RELa jest debilny, bo pokazuje polaczenie zoltego i czerwonego z plusem, ale nie podaje zadnej informacji co zrobic z czarnym 😉

 

Na jeszcze jeden drobiazg musisz uwazac.

Juz nie pamietam dokladnie jak to bylo (czytalem dawno temu), i nie jestem 100% pewny, ale w przypadku mostkowania koncowek stereo do monoblokow (bridged mode), byly jakies specjalne inne kombinacje laczenia z subwooferem 

Mam nadzieje ze nie pomieszales tych histori i nie traktujesz swoich solidnych, typowych monoblokow z zmostkowanymi monoblokami.

 

 

BTW. Piekne zabawki, Co prawda nie lubie duzej ilosci skrzyneczek, ale przy tych pieknych turkusowych kolorach w retro obudowach z ladnymi "wycieraczkami" bral bym w ciemno !!!

To chyba jedyna firma, ktora mogla by mnie jeszcze skusic na "gotowca" 🙂 

 

OK obok SPL

Zwroc uwage na

 

When connecting RELs to Mono Bloc amplifiers (2) RELs, one for each amplifier, must be used. Connect the black wire of each REL to the negative speaker terminal of the corresponding amplifier channel; twist together the red and yellow wires of each REL separately and connect each pair to the positive speaker terminal of the corresponding amplifier channel. In some instances, this will result in exceptionally high gain (output) from the RELs. If it seems simply too high in gain, please remove either the red or yellow wire from the twisted pair. This will reduce output by half and restore a natural dynamic.

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejzewam ze ten too high gain mogl byc powodem tych znieksztalcen, i dlatego proponowalem powyzej zostawic czerwony odlaczony.

 

Jesli ustawiales je na ucho, to najwyzszy czas kupic mikrofon (100€ to "pestka" w porownaniu do ceny reszty).

Tylko wtedy mozesz je poprawnie nastawic. Uszy sie do tego nie nadaja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka dla mnie

Ogladam z pewnym „sentymentem“ twoj setup

25 lat temu startowalem z podobnym setupem, ktory mozna by nazwac „przodkami“ albo „dziadkami“ twojego systemu.

Oczywiscie nie w takiej luksusowej wersji jak twoja, ale koncepcyjnie podobny

B&W 804
REL Stadium
Monobloki B&W MPA125

IMG_1262.thumb.jpg.d2ef95ea515d4617290d03b12395e421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

Podejzewam ze ten too high gain mogl byc powodem tych znieksztalcen, i dlatego proponowalem powyzej zostawic czerwony odlaczony.

 

Jesli ustawiales je na ucho, to najwyzszy czas kupic mikrofon (100€ to "pestka" w porownaniu do ceny reszty).

Tylko wtedy mozesz je poprawnie nastawic. Uszy sie do tego nie nadaja

 

Właśnie przed chwilą sprawdziłem połączenie z odłączonym w każdym speakonie po jednym kablu (w prawym został czerwony a w lewym żółty) i czarny podłączony każdy do swojego monobloka w miejsce „-„. W tym układzie powtarza się sytuacja z charczeniem. Powyżej 43% głośności wysokie tony zaczynają charczeć, szczególnie dotyczy to śpiewu. Czyli „-„ coś kiełbasi. Dziś napiszę do Rela o moim podłączeniu czy jest Ok i czy wiedzą co może być przyczyną charczenie jak „-„ jest podłączony do monobloków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego jeszcze nie pojalem. Czy to charczenie pochodzi z subwoofera czy z zestawow glosnikowych?
Jesli wysokie tony, to wnioskuje ze zestawy glosnikowe (subwofery nie odtwarzaja wysokich tonow).

Dlaczego charcza zestawy glosnikowe?

Aby to pokapowac,, na probe podlaczyl bym zamiast jednego monobloku Maca dowolny wzmak (moze byc tandetny, tylko jeden kanal), polaczyl zolty z czerwonym do plusa, czarny do minusa i sluchal czy tez charczy. A potem odczepil czerwony i znowu sluchal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charczący wysokie z głośników. Nie pojmuję tego ale obecne połączenie się sprawdza i zestaw gra cudownie, więc po co coś zmieniać jak jest bardzo dobrze obecnie słucham na 55% i dźwięk jest przepyszny. Jednego Rela miałem podłączonego tak samo , czyli „-„ do przedwzmacniacza i nic przez pół roku się nie stało, a słucham naprawdę dużo czasu. 
A cóż mogę powiedzieć: człowiek uczy się całe życie i niejedno w życiu go jeszcze zaskoczy. 
Wracam do „medytacji” przy dźwiękach  „Voodoo” Sonny Memorial Quartet Clark, Ray Drummond, Wayne Horvitz, Bobby Previte & John Zorn, bo moja druga połowa za pół godziny wraca z jogi więc …sami wiecie Panowie. 

Edytowane przez klepek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, xajas napisał:

Co to jest na „55%“

Jest to poziom głośności w skali od 0 do 100% jaki jest wyświetlany w okienku przedwzmacniacza C2700. Odpowiedzią na charczenie jest poniższy film (od 1:25min). U mnie jest możliwość podłączenia uziemienia do czarnego przewodu "-" więc tak zrobiłem. Jeśli nie ma uziemienia to można zastosować dodatkowy kabel rca i wówczas czarne przewody odłączamy i pozostają w izolacji.

 

Edytowane przez klepek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, ale ty wziales uziemienie z przedwzmacniacza a nie z koncowki mocy (patrz 1:33)

-> podlaczyles czarny - do Phono Ground w Prea Amp

Czy to wychodzi na to samo, nie wiem.

Nie masz jakiejs "srobki" w monobloku, ktora mozna uzyc jako uziemienie?

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiesz.

Tego typu problemy (grounding) powstaja przez tak zwane "petle masy". Po czesci zredukowales go, ale nadal masz dluga petle masy lecaca poprzez przedwzmacniacz przez Cinch/XLR do koncowki itd.

Najkrotsza/wyeliminowana petla jest gdy ta mase wezmiesz bezposrenio w koncowce. 

Ale tu wysiadam. To jest bardzo kompleksowe i trzeba wiekszego fachowca. Moze Przemak ma wiecej fachowych informacji/porad na ten temat 

PS.

Mozliwe ze jestem zbyt upierdliwy i nie daje spokoju dopoki nie mam 100% pewnosci, ze maksymalnie wkorzystale potencjal tkwiacy w takich zabawkach 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taraaa!

Mozna sobie ten caly cyrk zaoszczedzic.

Twoj C2700 ma podwojne wyjscia niskopoziomowe (zarowno XLR jak i RCA), czyli mozesz podlaczyc rownolegle  monobloki i subwoofery.

Czy probowales podlaczyc RELe zamiast wysokopoziomowo (przez SPEAKON) niskopoziomowo (przez RCA/Cinch), to wtedy moze ominiesz ta cala problematyke z Ground Loops i te kompromisy z uziemianiem 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xajas napisał:

Taraaa!

Mozna sobie ten caly cyrk zaoszczedzic.

Twoj C2700 ma podwojne wyjscia niskopoziomowe (zarowno XLR jak i RCA), czyli mozesz podlaczyc rownolegle  monobloki i subwoofery.

Czy probowales podlaczyc RELe zamiast wysokopoziomowo (przez SPEAKON) niskopoziomowo (przez RCA/Cinch), to wtedy moze ominiesz ta cala problematyke z Ground Loops i te kompromisy z uziemianiem 

Tak, miałem tak podłączone, na początku ale bas był nieporównywalnie gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie jeśli ktoś ma watomierz mogę prosić o zmierzenie ile pobiera prądu z gniazdka bez sygnału i przy głośnym słuchaniu. 

Coś mi nie pasuje bo sprawdzam bez sygnału model T9 i jest 13watt a potem włączam mocno, głośno basowy kawałek i jest max 21watt

Jesli wzmacniacz oddaje 300w to chyba jednak musi pobierać zbliżona wartość watów z gniazdka? 

Ps. Podłączam watomierz do pierwszego z brzegu wzmacniacza(w klasie AB tak jak mają Rele) który ma podłączone głośniki i bez muzyki jest ok. 5w potem stopniowo wzrasta wraz z muzyką a przy bazowej piosence 130w i więcej pokazuje..... Także co tu jest nie tak.. Proszę kogoś o sprawdzenie u siebie suba, dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maskun napisał:

Panowie jeśli ktoś ma watomierz mogę prosić o zmierzenie ile pobiera prądu z gniazdka bez sygnału i przy głośnym słuchaniu. 

 

Mam dwa S2 podłączone na stałe do gniazdka fibaro. Oba razem pobierają normalnie około 22 W. Zrobiłem dziś test włączając utwór z youtuba do testowania suba i grając na granicy przesterowania i wytrzymałości uszu 🙂 - pobór mocy sięgał maksymalnie 44 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.