Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
6 minut temu, daro1974 napisał:

Ma Pre-out ale już zajęte bo tak połączony amplituner ze wzmacniaczem 

Amplituner, to raczej powinieneś podłączyć do wejść power amp i wtedy przełączyć wzmacniacz w ten tryb, aby działał jako przód w KD.

Pre-out to jest wyjście ze wzmacniacza, a w zasadzie z przedwzmacniacza na zewnętrzny wzmacniacz, którym w tym wypadku będzie wzmacniacz sub-a

Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mojave napisał:

W tym filmie masz objaśnione 🙂

Dzięki za filmik.
Mam nadzieję, że dobrze rozumiem ... najlepiej skręcić żółty z czerwonym z lewego suba i podpiąć to do dodatniego wyjścia lewego głośnika, a czarny do ujemnego wyjścia lewego głośnika i analogicznie z prawym subem.
Nie bardzo tylko zrozumiałem o co chodzi z problemem z uziemieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
1 godzinę temu, Mario1976 napisał:

To można wnioskować, że  dwa 212 SE zagrają lepiej od dwóch s/510 ? 

Można, ale też dwa razy drożej 🙂 Czy zabrzmi też dwa razy lepiej? Tego nie wiem, ale myślę, że przyrost jakości w audio nie jest liniową funkcją  wartości sprzętu.

Zawsze jednak warto mieć 2 suby, co oczywiste tańsze od najdroższego pojedynczego na jaki sobie możesz pozwolić.

Najlepiej taki subwoofer sobie wypożyczyć, lub kupić z możliwością zwrotu i przekonać się we własnym pomieszczeniu, na własnym sprzęcie jak to brzmi. Ja u siebie przetestowałem 5 pojedynczych subwooferów (w tym 2 Rele), a potem kupiłem trzeciego, lepszego Rela (już w ciemno) do niego parę i jestem całkiem zadowolony (nie wiem czy byłbym dalej zadowolony, gdybym na próbę wziął teraz 212 SE 🙂 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mario1976 napisał:

To można wnioskować, że  dwa 212 SE zagrają lepiej od dwóch s/510 ? 

Bas jest bardzo trudny do lokalizacji ale dwa suby z uwagi na symetryczną "głośność" powinny grać lepiej. A tak serio to zbyt wiele zależy od pomieszczenia odsłuchowego i jego akustyki. Zawsze najlepiej to sprawdzić osobiście u siebie... Myślę większej różnicy pomiędzy 212 SE a o wiele tańszym S5 nie usłyszysz o ile nie potrzebujesz faktycznie 1000W mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu ustawiacie wasze suby od rela? W instrukcji jest zdjęcie, aby w większym pokoju stal on przy głośniku (ściance bocznej) od zewnętrznej strony na równo z linią kolumn, zaś opis mowi coś innego (slighty behind  and to the ouside of the main speaker) czyli nieco z tylu - gdzieś w necie spotkałem się z ustawieniem, iz rel stal w rogu pokoju lub za sama kolumna (dokladnie za bass-reflexem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2022 o 08:57, SlaveNoise napisał:

W którym miejscu ustawiacie wasze suby od rela? W instrukcji jest zdjęcie, aby w większym pokoju stal on przy głośniku (ściance bocznej) od zewnętrznej strony na równo z linią kolumn, zaś opis mowi coś innego (slighty behind  and to the ouside of the main speaker) czyli nieco z tylu - gdzieś w necie spotkałem się z ustawieniem, iz rel stal w rogu pokoju lub za sama kolumna (dokladnie za bass-reflexem)

Mam jeden a więc zgodnie z zaleceniem fachmanów z Akustyki Będzin ustawiłem w rogu pokoju ( tak ponoć optymalnie bas się rozchodzi a inaczej nie sprawdzałem czy coś to dźwiękowo zmieni) , na odsłuchu też sub był wycofany w rogu pomieszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

 Witam.

Jak podłączyć dwa suby do kolumn?

Chodzi o połączenie High Level. Zaznaczam że wzmacniacza jest w pełni zbalansowanym. Z mojego wywiadu i wiedzy to : czarny wisi luzem a żółty z czerwonym połączyć do terminala czerwonego w głośniku.  Tak samo zrobić z drugim kanałem. Nie jestem pewny czy czerwony i żółty ma być zmostkowany?! Wolę się upewnić niż coś zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, czytałem parę razy i jakoś nie rozwiewa to mojego niepokoju. Czy kabelek czerwony mam połączyć z żółtym i jako jeden podłączyć wszystko do terminalu kolumny czerwonego? Na kanale Rel jest tylko jeden sub podłączany. U mnie są dwa.

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, SlaveNoise napisał:

Czy ktoś z Państwa testował rela s510 bądź s812 ?Modele niższe przerobiłem, mianowicie T7x i T9x  i doskonale znam ten dźwięk jak eski wypadają na tle niższych modeli?

ja miałem u siebie jedną s812 i aktualnie mam 2x s510. s812 ma potężny bas wprawiający w rezonans cały mój pokój, (ok.22m2), trochę zbyt rozlazły, czasem bumiło natomiast w 2xs510 bas jest bardzo szybki, suby znikają w pomieszczeniu, nic nie bumi ale z wad nie uświadczy się 'masażu' i nie ma aż takiego efektu wow. Jeśli chodzi o schodzenie z basem to trochę brakuje u s510 by zszedł te 1-2Hz niżej w s812 było akurat, jak się cofnie do s510 to czuć ten brak najniższych tonów

W skrócie do kina i wgniatania w fotel polecam s812 do muzyki i dynamiki 2x s510

Nie testowałem niższych modeli

Sprawdzałem też z jednym relem s510 odczucia podobne ale jednak trochę słabiej sub 'znikał' w pomieszczeniu

Edytowane przez ZajacNoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZajacNoobDzięki za krótką recenzje, mało jest info w sieci o tych modelach.
 

Bardziej zależy mi na porównaniu do T7x  oraz T9x zastanawiam się czy warto dopłacać większa kwotę do s510 lub s812 czy jest to ta sama sygnatura dźwięku czy po prostu zupełnie inne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do nich na helpdesk jak wygląda Twój pokój, wymiary (w tym wysokość) czy otwarta przestrzeń etc. to Ci pomogą. Zazwyczaj chodzi o wytworzenie wystarczającego ciśnienia akustycznego i zgranie szybkości suba z kolumnami. Ja jestem zachwycony grając w 35m2 x 3m wys. na dwóch T9x (taka też była ich sugestia na stronie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kumpel podrzucił mi rela T9x  już wcześniej miałem z nim doczynienia ,ale z innymi kolumnami i koniec końców sprzedałem, ale chciałem ponownie spróbować i podpiąłem  go pod Jaspery 25 mkII niby pasmo przenoszenia 30HZ- 20Hz i czuć , że one mają niski bas i teraz jak dokładnie odciąć rela tzn czym się sugerować?Bo jak kolumn brakuje tego dołu to jest łatwiej z wyliczeń wychodzi mi mniej więcej, że co 4 kropki jest pełna dyszka zaczynamy od 30HZ i 4 kropki wyżej 40 HZ chyba, że coś źle liczę na której kropce macie mniej więcej ustawiony cross? Oczywiście jest to zależne od pomieszczenia, ale przykładowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyliczenia nie mają żadnego sensu. Pasmo w kolumnach masz pewnie podane z tolerancją 3db, a skąd wiesz jak stromy spadek pasma jest w basie i od jakiej wartości się zaczyna ? Podobnie w Rel, dane techniczne to jedno a wykres powie inne rzeczy. Zamiast bawić się w matematyka - ustawiaj na ucho ;)

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@don111No właśnie najpierw staram sobie poszerzyć wiedzę w tym temacie bo często używane są tutaj zwroty które są mi obce , nie zrozumie mnie źle, ale piszesz o tolerancji  3db to szczerze napisawszy nawet nie wiem o co dokładnie chodzi i co to za liczba i tak masz absolutna racje nie mam pojęcia od jakiej wartości zaczyna się się bas czy spadek - jak na razie na ucho jakoś nie udalo mi super tego zgrać, ale poświęcam temu dużo czasu i się nie poddaje 🙂

@Cameyo Już szukam ten artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SlaveNoise napisał:

Ostatnio kumpel podrzucił mi rela T9x  już wcześniej miałem z nim doczynienia ,ale z innymi kolumnami i koniec końców sprzedałem, ale chciałem ponownie spróbować i podpiąłem  go pod Jaspery 25 mkII niby pasmo przenoszenia 30HZ- 20Hz i czuć , że one mają niski bas i teraz jak dokładnie odciąć rela tzn czym się sugerować?Bo jak kolumn brakuje tego dołu to jest łatwiej z wyliczeń wychodzi mi mniej więcej, że co 4 kropki jest pełna dyszka zaczynamy od 30HZ i 4 kropki wyżej 40 HZ chyba, że coś źle liczę na której kropce macie mniej więcej ustawiony cross? Oczywiście jest to zależne od pomieszczenia, ale przykładowo?

Tu masz procedurę strojenia według RELa:

https://rel.net/blog/2020-07-15/principles-of-sound/how-to-set-the-crossover-and-gain-on-a-subwoofer/ 

Ale potraktuj to jako wstępne ustawienia, które w miarę słuchania będziesz korygował do własnych upodobań. Przynajmniej tak jest w moim przypadku.

Im więcej będziesz słuchał różnorodnej muzyki tym łatwiej będzie znaleźć odpowiednie proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.