Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakiś sprawdzony kabel Neutrik SpeakOn do Rel-a? Załączony do T/5X jest 10 m, a ja potrzebuję coś 2 m. Nie chcę ciąć tego załączonego 10m. Myślałem o zakupie wtyczki Neutrik i przewodu. Możecie polecić jakiś przewód, który sprawdzi się do podłączenia Rel-a? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Vikingman napisał:

Czy macie jakiś sprawdzony kabel Neutrik SpeakOn do Rel-a? Załączony do T/5X jest 10 m, a ja potrzebuję coś 2 m. Nie chcę ciąć tego załączonego 10m. Myślałem o zakupie wtyczki Neutrik i przewodu. Możecie polecić jakiś przewód, który sprawdzi się do podłączenia Rel-a? 

Inakustik Premium Y-sub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące wrażeń odsłuchowych subwoofera REL HT1003. Pomieszczenie ok. 25m2 , wzmacniacz Accuphase E-270 z Cocktail Audio N25 kolumienki Dali Oberon i do tego REL. Przy niektórych nagraniach bas schodzi mi bardzo nisko do granic mojej słyszalności i wtedy następuje dziwna sytuacja dźwięku basu nie słychać a zaczynamy czuć mrowienie na skórze i delikatne trzęsienie ziemi w pokoju np. przy nagraniu Stoto – I Never Really Cared i to bez względu czy słucham to ze spotifi czy youtuba... Nie ukrywam że ten efekt bardzo mi się podoba a kumpel na subwoferze Klipsch R-120SW nie ma takich efektów przy tych samych nagraniach. Fakt że u niego bas jest bardziej filmowy. Ciekawi mnie czy tak są zrobione nagrania czy to lepiej grający REL a może ja mam takie ustawienia  jak nie powinny być i zniekształcam nagrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MarCosRe napisał:

Mam pytanie dotyczące wrażeń odsłuchowych subwoofera REL HT1003. Pomieszczenie ok. 25m2 , wzmacniacz Accuphase E-270 z Cocktail Audio N25 kolumienki Dali Oberon i do tego REL. Przy niektórych nagraniach bas schodzi mi bardzo nisko do granic mojej słyszalności i wtedy następuje dziwna sytuacja dźwięku basu nie słychać a zaczynamy czuć mrowienie na skórze i delikatne trzęsienie ziemi w pokoju np. przy nagraniu Stoto – I Never Really Cared i to bez względu czy słucham to ze spotifi czy youtuba... Nie ukrywam że ten efekt bardzo mi się podoba a kumpel na subwoferze Klipsch R-120SW nie ma takich efektów przy tych samych nagraniach. Fakt że u niego bas jest bardziej filmowy. Ciekawi mnie czy tak są zrobione nagrania czy to lepiej grający REL a może ja mam takie ustawienia  jak nie powinny być i zniekształcam nagrania?

Przesłuchałęm ten utwór Stoto i jest tam dużo dołu, ale podaj dokładnie w której sekundzie basu nie słyszysz, a tylko czujesz. Moje suby REL S2 schodzą  do 24Hz (-6Db) więc powinno być podobnie, sprawdzę jak to brzmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mojave napisał:

Przesłuchałęm ten utwór Stoto i jest tam dużo dołu, ale podaj dokładnie w której sekundzie basu nie słyszysz, a tylko czujesz. Moje suby REL S2 schodzą  do 24Hz (-6Db) więc powinno być podobnie, sprawdzę jak to brzmi. 

Na Spotify  Stoto – I Never Really Cared czas od około  00.31 do 00.35  , 0.50 do 0.53  i w kilku innych miejscach. No nie jest tak że basu całkiem brak ale... leci jako linia melodyjna i w tych momentach wchodzi "coś" jeszcze

Edytowane przez MarCosRe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MarCosRe napisał:

Na Spotify  Stoto – I Never Really Cared czas od około  00.31 do 00.35  , 0.50 do 0.53  i w kilku innych miejscach. No nie jest tak że basu całkiem brak ale... leci jako linia melodyjna i w tych momentach wchodzi "coś" jeszcze

Przesłuchałem i u mnie ten bardzo niski bas zaczyna się w 30, a kończy w 60tej s. Ten niski dźwięk jest odczuwalny fizycznie, przez cały ten czas. Zrobiłem też pomiar telefonem i widzę tam jeszcze dwa niższe tony w okolicach czasów o których napisałęć, ale nie odczuwam tego jakoś inaczej od reszty tego fragmentu. Sub Klipsch kolegi schodzi tylko do 29Hz więc tak niskich dźwięków po prostu nie odtwarza.

Dołączam grafikę na której widać, to co było u mnie słychać (mniej więcej od 25 do 65 sek.)

sub.jpg

Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam naczytałem się sporo o subach marki rel jak i zarówno odsłuchiwałem model T7x który zrobił na mnie mega wrażenie, ładnie mruczał - podjąłem decyzję ,iż przy moim gatunku, którego słucham jakim jest wszelka odmiana rapu sub jest niestety niezbędnych, posiadam pylony diamondy 28 w metrażu ok 30m2 -  stad pytanie w co się lepiej pakować?Jeden model jakim jest rel T9x czy dwa suby T5x ? Na logikę to biorac dwa mam pomoc  dla każdej kolumny a może jednak pojedynczy model lepiej jakosciowo doda basu?ktoś testował na pylonach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SlaveNoise napisał:

Witam naczytałem się sporo o subach marki rel jak i zarówno odsłuchiwałem model T7x który zrobił na mnie mega wrażenie, ładnie mruczał - podjąłem decyzję ,iż przy moim gatunku, którego słucham jakim jest wszelka odmiana rapu sub jest niestety niezbędnych, posiadam pylony diamondy 28 w metrażu ok 30m2 -  stad pytanie w co się lepiej pakować?Jeden model jakim jest rel T9x czy dwa suby T5x ? Na logikę to biorac dwa mam pomoc  dla każdej kolumny a może jednak pojedynczy model lepiej jakosciowo doda basu?ktoś testował na pylonach ?

Dwa subwoofery to bardziej wyrównany rozkład basu w pomieszczeniu. Przy jednym nawet niewielkia zmiana miejsca odsłuchu skutkuje dużymi zmianami poziomu dźwięku, testowałem pojedyncze i  dwa i zostałem przy parze.

https://www.svsound.com/blogs/subwoofer-setup-and-tuning/75040195-why-go-dual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SlaveNoise napisał:

@mojavedziekuje za link, tak myślałem, iż podwójny sub to lepszy pomysł, pytanie tylko czy 2x t5x nie będą za małe do pylonów? 

Spróbuj koniecznie z pojedynczym t7x.Ja, co prawda mam jeden svs sb2000 pro, ale zupełnie wystarcza.Nie widziałem istotnej różnicy, z dwoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomwox napisał:

Spróbuj koniecznie z pojedynczym t7x.Ja, co prawda mam jeden svs sb2000 pro, ale zupełnie wystarcza.Nie widziałem istotnej różnicy, z dwoma.

Przy takim większym pomieszczeniu myślę że bardziej sprawdzą się 2 , fakt że bas rozchodzi się kuliście i jest trudniejszy  do lokalizacji  to jednak  jego głośność już nie. Jedynie co to możesz zwrócić jeszcze uwagę od ilu Hz  gra... sam się przekonałem że do muzyki zejście pomiędzy 29Hz Klipscha a 24Hz Rela to przepaść. Czyli im mniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MarCosRe napisał:

Przy takim większym pomieszczeniu myślę że bardziej sprawdzą się 2 , fakt że bas rozchodzi się kuliście i jest trudniejszy  do lokalizacji  to jednak  jego głośność już nie. Jedynie co to możesz zwrócić jeszcze uwagę od ilu Hz  gra... sam się przekonałem że do muzyki zejście pomiędzy 29Hz Klipscha a 24Hz Rela to przepaść. Czyli im mniej tym lepiej.

U mnie dół od 19Hz.Rozważałem zakup rela t7x.Mam wrażenie, że do stereo lepiej sprawdzają się suby z obudową zamkniętą.Stąd ostatecznie wybór padł na svs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, tomwox napisał:

U mnie dół od 19Hz.Rozważałem zakup rela t7x.Mam wrażenie, że do stereo lepiej sprawdzają się suby z obudową zamkniętą.Stąd ostatecznie wybór padł na svs. 

Zamknięta lepsza. Sprawdź jeszcze szybkość i brzmienie bo to przy muzie podstawa. Najlepiej posłuchać

Edytowane przez MarCosRe
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konstrukcji i konkretnego suba. W większości - prym tych najlepszych pod muzykę wiodą zamknięte suby. Ale są też wyjątkowo dobre suby otwarte. Jakby nie było, u Rela w hierarchi linii T, większe i z membraną bierną są T7 i T9, a T5 jest zamknięty i najtańszy. Nad wszystkimi recenzenci rozpływają się w zachwytach jeśli idzie o stereo i niby lepszy od SVS. Jest to spowodowane prawdopodobnie tym że najniższe częstotliwości mają coraz większe  "group delay" a że Rel ucina pasmo duuużo wyżej od SVS to wydaje się że ciut bardziej rytmiczny, czystszy, precyzyjniejszy. Po prostu nie odtwarza części pasma i tyle. Nie ma tego przedłużonego wydźwięku jak w SVS, które schodzi dużo niżej. Ale do muzyki w większości i tak nawet najmniejszy Rel jest wystarczający, jeśli nie mamy zamiaru szaleć z głośnością. Ja pamiętam inny model starszy Rela, ale moim zdaniem dużo lepszy od T5, a był to Stampede, to była chyba sporo droższa linia Rela a ten Stampede był najmniejszy z niej, większy był Strata 5. Wybajerzone suby, z pilotem, ładna okleina - w Stampede głośniczek miał tylko 20cm, tyle że w sporej obudowie zamkniętej (większy od T5). Nie mogłem wyjść z podziwu jak ten mały głośniczek nisko schodził - na pewno w granice i lekko poniżej 20hz (oczywiście przy niskiej głośności, inaczej osiągał limit), do tego grał całkiem "mięsiście" i szybko. Inny super sub pod muzykę to był jakiś Epos (nie pamiętam modelu), zamknięty 300W, 10 cali, mięsisty, szybki bas, robił wrażenie. No i na koniec (tu też już nie pamiętam modelu) - amerykański NHT - otwarty. Duży sub, 12 cali, 300 wat (chyba) - no i tak przyjemnie i efektownie, a jednocześnie "zrywnie" grającego suba to nie słyszałem, a na pewno nie z otwartych. Był szybki jak zamknięte, ale miał to dodatkowe dopalenie "umph", nie ciągnące się, z dziury. Możliwe że to kwestia mojego pmieszczenia i akurat wpasował się, ale tyle tych subów u mnie się przewinęło - otwartych i zamkniętych, a niewiele z nich potrafiło zrobić coś więcej niż tylko "niezłe" wrażenie. U Rela trzeba przyznać że każdy model, łącznie też z tymi najstarszymi, z lat 2000-2010, grał więcej niż dobrze. Do dziś stoją u mnie, 2x Rel Q200 w stereo, czasem załączam. Słyszałem troche lepsze suby ale jest na tyle dobrze, że nie mam ciśnienia na zmiany. 

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DonDzięki za dość wyczerpującą odpowiedź , akurat tutaj celuje jedynie w firmę rel. Poruszając jeszcze wątek konstrukcji subów, moje kolumny nie radzą sobie na średnim basie , nie mam doświadczenia z tymi urządzeniami i czy te produkty jakoś doładują to pasmo czy sub jest jedynie do charakterystyki tych najgłębszych sygnałów basowych czyli tego najniższego basu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, SlaveNoise napisał:

@DonDzięki za dość wyczerpującą odpowiedź , akurat tutaj celuje jedynie w firmę rel. Poruszając jeszcze wątek konstrukcji subów, moje kolumny nie radzą sobie na średnim basie , nie mam doświadczenia z tymi urządzeniami i czy te produkty jakoś doładują to pasmo czy sub jest jedynie do charakterystyki tych najgłębszych sygnałów basowych czyli tego najniższego basu?

Przy słabym basie uzupełnia a w większym daje takiego kopa i precyzję jakiego nie dadzą żadne kolumny. Tak gra REL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sub rozszerza pasmo, że go nie słychać zbytnio że coś dodatkowog gra, ale po wyłączeniu suba zaczyna czegoś brakować. Z tym "kopem" też zależy - Rel rzeczywiście w większości modeli dodaje ten uderzający bas jak się go mocniej podkręci. Trzeba by mieć naprawdę duże i wyjątkowo dobre na dole kolumny, aby Rel nie wniósł niczego do brzmienia dołu, niż dają same kolumny.

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, don111 napisał:

Dobry sub rozszerza pasmo, że go nie słychać zbytnio że coś dodatkowog gra, ale po wyłączeniu suba zaczyna czegoś brakować. Z tym "kopem" też zależy - Rel rzeczywiście w większości modeli dodaje ten uderzający bas jak się go mocniej podkręci. Trzeba by mieć naprawdę duże i wyjątkowo dobre na dole kolumny, aby Rel nie wniósł niczego do brzmienia dołu, niż dają same kolumny.

Świetnie napisane- dobrego suba w zestawie, nie słychać jako autonomicznego źródła dźwieku.Niedosyt brzmienia czuć po jego wyłączeniu.Nic dodać, nic ująć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jednak T9x na testy w ciemno, biłem się ze sobą czy 2x T5x nie sprawdzi sie czasami lepiej, ale zobaczymy, lepszym rozwiązaniem byłby model T7x x2 ale to już nie na moją kieszeń. Mam nadzieje ze się nie zawiodę i rap wybrzmi u mnie bardziej soczyście i w miejscach średniego basu doda mocy. Dzięki wszystkim za odpiskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2022 o 13:18, MarCosRe napisał:

Mam pytanie dotyczące wrażeń odsłuchowych subwoofera REL HT1003. Pomieszczenie ok. 25m2 , wzmacniacz Accuphase E-270 z Cocktail Audio N25 kolumienki Dali Oberon i do tego REL. Przy niektórych nagraniach bas schodzi mi bardzo nisko do granic mojej słyszalności i wtedy następuje dziwna sytuacja dźwięku basu nie słychać a zaczynamy czuć mrowienie na skórze i delikatne trzęsienie ziemi w pokoju np. przy nagraniu Stoto – I Never Really Cared i to bez względu czy słucham to ze spotifi czy youtuba... Nie ukrywam że ten efekt bardzo mi się podoba a kumpel na subwoferze Klipsch R-120SW nie ma takich efektów przy tych samych nagraniach. Fakt że u niego bas jest bardziej filmowy. Ciekawi mnie czy tak są zrobione nagrania czy to lepiej grający REL a może ja mam takie ustawienia  jak nie powinny być i zniekształcam nagrania?

Być może w pomieszczeniu masz potężnego, sięgającego 20-30db moda na sub basie.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie Panowie za "laickie" pytania, ale rel będzie moim pierwszym subem w systemie stereo i tak spoglądałem dzisiaj na tylną ściankę to widze 3 pokrętła jedno do odcięcia , drugie do volume , a trzecie w sumie nie wiem do czego (zaraz będę studiował temat) do fazy? Moje kolumny mają niby pasmo 36 Hz - 20 kHz, głośność muszę dostosować mniej więcej do kolumn to chyba jasne (nie chce przykryć innych pasm)ale z odcięcie i tym trzecim potencjometrem to nie mam pojęcia jak to skalibrować i ustawić, może ktoś podać łopatologicznie swój przykład, zdaje sobie sprawe ze u kazdego jest inaczej, ale chociaz bede mial jakis punkt zaczepienia. Jeśli ten trzeci potencjometr to faza (chyze,ze zle mysle) i sub bedzie stał przy kolumnie lub w srodku nich to rozumiem ze ma byc na min zaś odciecie (wiadomo ze zalezy od akustyki pokoju) ale dajmy na to , że kolumny maja 36hz-20khz to szczerze nie wiem jak to skrecic, akurat w subach jestem totalnie zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SlaveNoise napisał:

Wybaczcie Panowie za "laickie" pytania, ale rel będzie moim pierwszym subem w systemie stereo i tak spoglądałem dzisiaj na tylną ściankę to widze 3 pokrętła jedno do odcięcia , drugie do volume , a trzecie w sumie nie wiem do czego (zaraz będę studiował temat) do fazy? Moje kolumny mają niby pasmo 36 Hz - 20 kHz, głośność muszę dostosować mniej więcej do kolumn to chyba jasne (nie chce przykryć innych pasm)ale z odcięcie i tym trzecim potencjometrem to nie mam pojęcia jak to skalibrować i ustawić, może ktoś podać łopatologicznie swój przykład, zdaje sobie sprawe ze u kazdego jest inaczej, ale chociaz bede mial jakis punkt zaczepienia. Jeśli ten trzeci potencjometr to faza (chyze,ze zle mysle) i sub bedzie stał przy kolumnie lub w srodku nich to rozumiem ze ma byc na min zaś odciecie (wiadomo ze zalezy od akustyki pokoju) ale dajmy na to , że kolumny maja 36hz-20khz to szczerze nie wiem jak to skrecic, akurat w subach jestem totalnie zielony.

Pojedynczy sub najlepiej brzmi jak jest w rogu pokoju, co do ustawień to najlepiej na "drobną" zakładkę  czyli jak Ci kolumny grają od 36Hz to sprawdź odcięcie od np. 50Hz metodą prób i błędów sam się zorientujesz jak Ci najbardziej pasuje. Akustyka pomieszczenia i upodobania osobiste sprawiają że nie ma złotego środka co do ustawień. Bas z Rela jest na tyle przezroczysty a jednocześnie muzykalny że trudno się zorientować czy to jeszcze kolumny czy sub gra... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam.
Panowie proszę o podpowiedz w kwestii podpięcia dwóch Rel T7i do stereo.
Konkretnie teraz mam w KD podpięty Rel T7i do amplitunera kablem 1RCA na 1RCA i równocześnie do kablem  Neutrik Speakon do wzmacniacza stereo do wtyków kolumnowych (czerwony do +prawej kolumny, żółty do +lewej kolumny i czarny do -) w ten sposób mam suba do KD i do stereo. Teraz będę testować rozwiązanie z dwoma Relami T7i.
I pytanie w jaki sposób to połączyć w stereo?? (w kinie to wiem bo mam dwa wyjścia na kable RCA)  
PS. wzmacniacz Marantz PM8005, a amplituner Marantz AV5013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, daro1974 napisał:

Witam.
Panowie proszę o podpowiedz w kwestii podpięcia dwóch Rel T7i do stereo.
Konkretnie teraz mam w KD podpięty Rel T7i do amplitunera kablem 1RCA na 1RCA i równocześnie do kablem  Neutrik Speakon do wzmacniacza stereo do wtyków kolumnowych (czerwony do +prawej kolumny, żółty do +lewej kolumny i czarny do -) w ten sposób mam suba do KD i do stereo. Teraz będę testować rozwiązanie z dwoma Relami T7i.
I pytanie w jaki sposób to połączyć w stereo?? (w kinie to wiem bo mam dwa wyjścia na kable RCA)  
PS. wzmacniacz Marantz PM8005, a amplituner Marantz AV5013

Z tego co pamiętam ten Marantz ma wyjście Pre-out i do tego wyjścia możesz podłączać przewód RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.