Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może mi ktoś powiedzieć skąd REL ma takie wygórowane ceny ? nie żebym ich hejtował ale np w cenie takiego T5i można kupić coś "lepszego"

Pociesze Cie... to nie tylko Rel. Ostatnio duzo tych znanych marek popie....z tymi cenami, wolaja za to jak za zloto a przeciez dalej w Chinach to skladaja. Myslisz, ze chinczykom podniesli dwa razy pensje ?? watpie...

 

Czy ktoś już podłączał REL-a pod dwa osobne urządzenia? Na przykład LOW Level pod wzmaka,lub amplituner stereo,a LFE pod amplituner AV?Bo chciałem się upewnić,czy są jakieś przeciwwskazania do takiego wykorzystania suba?

Nie ma przeciwskazan a wrecz odwrotnie sa Rela zalecenia by tak podlaczac suba. Tyle, ze nie kazdemu tak pasuje czy sie podoba takie ustawienie.

Edytowane przez hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pociesze Cie... to nie tylko Rel. Ostatnio duzo tych znanych marek popie....z tymi cenami, wolaja za to jak za zloto a przeciez dalej w Chinach to skladaja. Myslisz, ze chinczykom podniesli dwa razy pensje ?? watpie...

 

btw dlaczego piszę "lepszego" nie miałem okazji słuchać rel-i w domowych warunkach tylko w sklepach owszem te suby może mają i szybkość i ładną barwe ale ten bas nie jest taki jak by bezposredni i jest go malo ? Może one nadają się do jazzu itd ale do ciężkich brzmień i elektroniki to taki klipsch r sw 112 czy 115 je zjada

Edytowane przez Bassfreak

szukam sam nie wiem czego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw dlaczego piszę "lepszego" nie miałem okazji słuchać rel-i w domowych warunkach tylko w sklepach owszem te suby może mają i szybkość i ładną barwe ale ten bas nie jest taki jak by bezposredni i jest go malo ? Może one nadają się do jazzu itd ale do ciężkich brzmień i elektroniki to taki klipsch r sw 112 czy 115 je zjada

Rel właśnie że jest bezpośredni w porównaniu do np. klipsch gdzie bas dudni i wydaje się że jest go więcej właśnie przez to dudnienie... to jest ta różnica ładny nie przesadzony "bass" albo dudnienie kto co woli. Ja posiadam Rel s2 i słucham głównie muzykę elektroniczną, a w takowej często potrzeba szybkości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Posiadam Rela T5 podłączonego do wzmacniacza Yamaha A-S1100 przez wtyk Neutrik Speakon™ i niestety sub buczy przy podłączeniu przez kabel Y do wzmacniacza jest cicho w instrukcji jest wzmianka aby podłączać do wyjścia sub a nie przez wyjścia głośnikowe Czy ktoś ma podobny problem ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

moze ktos chce zmienic swoja t5 na cos innego, chetnie odkupie. Prosze o PW

 

Mam taki zamiar mam do sprzedania REL T5 biały

 

Czy zauważyliście że REL S3 gra duuuużo ciszej niż s2? Większa moc a nie można ustawić odpowiedniej głośności nawet przy max ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To i ja zapiszę się do klubu jako 1 dniowy posiadacz Rel T5i . Co do buczenia to pojawia się ono tylko jeśli odłączy się głośniki . Wystarczy jeden kabelek.

Długo walczyłem z dźwiękiem gdyż mam bardzo złą akustykę pokoju tzn pokój 25m gołe ściany , brak zasłon i brak dywanów. Dodatkowo pokój w kształcie L .

Kolumny w kątach . Zmieniałem wzmacniacze , kolumny , kable i dopiero ten Rel "ustawił" wszystko na swoim miejscu.

Edytowane przez Adam71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Posiadam Rela T5 podłączonego do wzmacniacza Yamaha A-S1100 przez wtyk Neutrik Speakon™ i niestety sub buczy przy podłączeniu przez kabel Y do wzmacniacza jest cicho w instrukcji jest wzmianka aby podłączać do wyjścia sub a nie przez wyjścia głośnikowe Czy ktoś ma podobny problem ? Pozdrawiam

Podłącz subwoofer pod te same wyjścia głośnikowe co kolumny główne. Nie powinno buczeć.

 

Mam suba podłączonego pod Onkyo TX8150 wejściem LOW LEVEL.Drugi amplituner AV myślę podłączyć pod LFE.Pytanie czy coś może się stać z subem jak załączę dwa urządzenia na raz?

Takie połączenie jest dopuszczalne zgodnie z instrukcją.

Można jednocześnie używać go podłączonego do wzmacniacza stereo oraz amplitunera AV.

 

post-8490-0-96441800-1486577166_thumb.jpg

 

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnxhdWRpb2dlYXJicm9jaHVyZXNtYW51YWxzfGd4OjUxNjgxZjJhNWYzNmQ2NmM

 

Tak sie zastanawiam czy jest sens wymieniać kabel speakon z zestawu,bo nie ukrywam ze trochę tandetnie wygląda. Na ten Melodika http://allegro.pl/kabel-do-subwoofera-melodika-speakon-mdrsub40-4m-i6079903916.html

Szkoda kasy.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kilka dni testowałem Klipscha 110-sw i o ile w filmach taki sposób podawania niskich częstotliwości (bo graniem bym tego nie nazwał) jeszcze ujdzie to do stereo zupełnie się nie nadaje. Od dzisiaj mam Rela t5i i to co zaprezentował zarówno w stereo jak i w filmach przeszło moje wyobrażenie o tym jak może zagrać subwoofer. W stereo stawia przysłowiową wisienkę na torcie, on po prostu gra i genialnie zszywa się z kolumnami. Fakt bas jest twardy, punktowy, mocny i diabelsko szybki ale przy tym posiada niesamowitą dynamikę. Może nie schodzi tak nisko jak Klipsch ale potrafi mocniej uderzyć z taką dynamiką, że ma się wrażenie, iż wybuchający granat strzelił w naszym pokoju. W Klipschu jest więcej buczenia niż faktycznej tekstury dźwięku. Wydaje się że słyszymy pogłos dźwięku, jego drugie czy trzecie echo. W Relu dźwięki mają realny kształt, nie są jedną zlaną falą niskich pomruków. Subwooferek gra w pokoju ponad 30m2 i bez zadyszki daje sobie radę mając jeszcze spory zapas mocy. Naczytałem się wcześniej jak to duży musi być subwoofer do większych pomieszczeń a jak się okazało wcale tak nie jest. Pewnie to kwestia gustu i konkretnego pomieszczenia ale zawsze warto przekonać się na własne uszy i potestować. Jest jeszcze jedna różnica, dla mnie na korzyść. Mianowicie Rel nie wytwarza takiego ciśnienia, które jest wyczuwalne dotykiem. Potrafi być głośny, mocny ale nie trzęsie pomieszczeniem, nie wpada w wibracje co mi akurat przeszkadzało i było uciążliwe dla domowników i może sąsiadów. Jeżeli komuś zależy bardziej na wiernym, dynamicznym, szybkim odtwarzaniu niskich tonów kosztem bezwolnego trzęsienia ziemi i ciągłego buczenia to ten subwoofer będzie strzałem w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo "basochłonny" pokój, nawet z przebasowionych kolumn u mnie jest go zdecydowanie za mało.

Jakbym nie kombinował z ustawieniem.

W pewnym momencie dopiero REL załatwił sprawę. Wprawdzie T9 ale kupiłem sporo na zapas. Długi czas wspomagał dobrze stereo.

1/4 - 1/3 mocy załatwiało temat. Nie było problemu z zejściem.

Teraz już nie potrzebuję ale i tak go zostawiłem sobie, to bardzo dobre subwoofery, może jeszcze przyjdzie czas, że przyda się.

Zależy też kto czego szuka, bardzo lubię dużą ilość basu ale nie może to przesłonić reszty, dlatego dla mnie wszelkiego rodzaju potężne skrzynie z głośnikami wielkości pokrywy studzienki kanalizacyjnej i pierdylionem watów odpadają, w takim wypadku potencjał byłby kompletnie zmarnowany, skoro T9 załatwiał sprawę z taką nadwyżką.

Nigdy też nie udało mu się podskakiwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów.

 

Zapisuję się do klubu ze swoim maleństwem R-505 :) ............ Mój REL docelowo ma grać zarówno w kinie jak i stereo. W tej chwili gra tylko w KD i jestem zachwycony (poprzedni sub był KODA SW1000) co on potrafi a metraż dość spory - 54mkw. Jak dotrą kolumny do stereo na które czekam (za jakiś miesiąc) to przetestuję go z moimi Magnepanami 1.7 i zobaczymy co jeszcze potrafi:) ............ Z czasem zamierzam dokupić mu braciszka bliźniaka :) ......... marzy się system 2+2:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich wlasnie jestem po testach rela t5 i powiem tak,sub fajny ale nie warty tych pieniedzy.W muzyce nawet fajnie do kina odpada.Wykonanie rewelacyjne.Za 1600 bym go kupil ale nie za grubo ponad 2000.

Strasznie brumi bez uziemienia glosnik wzbudzony i basowal.Po przepieciu pod listwe z uziemieniem lepiej ale dalej slyszalne.I troche sie zdziwilem z napisu made in china ;).

Teraz czekam na zwrot i szukam cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o przydźwięk, który czasem się pojawia jeśli subwoofer jest włączony, sygnał do niego leci po wysokonapięciowych z wzmacniacza a wzmacniacz jest wyłączony?

Zdarzyło mi się tak kilka razy, ale to raczej problem nie RELa a wzmacniacza, sieci czy czegoś tam w systemie.

W moim przypadku wystarczało włączyć wzmacniacz, nawet bez źródła i problem ustępował.

Wskazywałoby to więc rzeczywiście na problemy z uziemieniem reszty toru, ale winowajcą nie był REL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

 

Gdy podłączyłem REL-a speakonem pod drugi zestaw zacisków głośnikowych w trakcie włączania, a szczególnie wyłączania, słychać było charakterystyczne łupnięcie. Gdy subwoofer podłączyłem pod te same zaciski co kolumny nic nie wali, nie puka. Jest OK.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie opisze jak to bylo

Najpierw wpialem kabel do gniazdka bez uziemienia wlaczylem suba i cisza.Ale gdy wpialem kabel speakon to masakra brumił bardzo mocno.Narazie nie byl podpiety pod wzmacniacz.Gdy podlaczylem go do wzmacniacza brumienie dalej bardzo silne(wzmacniacz wylaczony) gdy wlaczylem wzmacniacz cisza nic nie brumi.Wzmacniacz klasa d bez 3 bolca we wtyczce.Gdy podpiałem rela pod gniazdo z uziemieniem nie brumil gdy wpiałem kabel speakon dalej cisza ale gdy wpialem do wzmacniacza brumienie bylo ale mniejsze nawet gdy wlaczylem wzmacniacz to dalej brumilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

To musiałeś się pochwalić w temacie rela?

Wprawdzie nie jestem obecnie użytkownikiem subwoofera REL, ale miałem przez dłuższy czas model T5, a potem T5i (w sumie to praktycznie to samo, z tym że pierwszy trzeba było ręcznie wyłączać z tyłu obudowy, bo tak pobierał nonstop ok. 15W, natomiast drugi automatycznie się wyłączał bo jakimś czasie - gdy nie dociera do niego żaden sygnał). Nie wiem czy jest się czym chwalić - zamiana REL na Indiana Line, a problem z buczeniem chyba jest tylko w niektórych konfiguracjach (ja w jednym i drugim subwooferze go nie miałem na trzech różnych wzmacniaczach - podłączone przez wejścia wysokopoziomowe). Myślę, że każdy kto kupuje subwoofery REL, to bierze je głównie do stereo. W tym przypadku raczej nie ma złotego środka (kino i stereo), a po przerobieniu kilku subwooferów (w tym Velodyne EQ-Max 8 i Impact 10) muszę przyznać, że do muzyki, to jednak tylko obudowa zamknięta.

 

Wiem, że lakier fortepianowy to znak rozpoznawczy subwooferów REL, ale nie dało by się zrobić tańszej wersji bez niego, a w standardowej obudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie chwale miałem rela wiec napisałem o nim jak było i ze zmieniłem na inny.Moze ten nowy nie dorównuje wykonaniem relowi ale i tak jest bardzo dobrze.I tak oba klepane w chinach ;)

Rel by u mnie został ale nie dalo sie wysiedziec nawet w innych pomieszczeniach bylo slychac wzbudzony glosnik.Nic nie pomogło na to...zawiodłem sie bo malo nie kosztuje no i taka marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Miałem też problem z rel s2 jak był włączony to jakiś cichy sygnał się wydobywał z głośnika taki jak by dźwięk pracującego transformatora, a powodem było to, że był podłączony do tej samej listwy z komputerem, wystarczyło podpiąć do drugiego wejścia w gniazdku suba i już cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.