Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, dar_k napisał:

Hm, przy dwóch T5i lub jednym T7 na tyle zwiększają się koszty, że chyba warto rozważyć jednak kupno większych kolumn. Poza tym brzmi to trochę jak marketing.

Z kolumn raczej nie wyciągniesz tego co z subwoofera. Jak już raz miałeś do czynienia z subwooferem to już raczej z niego nie zrezygnujesz. U mnie sprawdził się zestaw 2xREL i 2x MA Radiusy 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dar_k napisał:

Hm, przy dwóch T5i lub jednym T7 na tyle zwiększają się koszty, że chyba warto rozważyć jednak kupno większych kolumn. Poza tym brzmi to trochę jak marketing.

Poczytaj sobie na stronie REL-a albo SVS-a o przewadze układu dwóch subwooferów. Sam mam dwa i znam różnicę pomiędzy 1 a 2. Trudno znaleźć kolumny, które zejdą tak nisko jak subwoofer nie grając na oparach niskich Hz.  Wiele pełnopasmowych kolumn ma wbudowane subwoofery i to aktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Rel t5i, w jednym gniazdku nie buczy, podłączając do innego gniazdka (ten sam obwód) subwoofer wyraźnie buczy, przydźwięk jest dość głośny i słuchać go kilka metrów. Oba gniazdka są uziemione, kable sprawdzone...
Sub sprawny 100%

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mojave napisał:

 

Myślę jeszcze o konfiguracji z dwoma subami, wtedy wchodzi w grę rynek wtórny. 2x7Ti lub 2x9Ti apropos 9-tki to czym się różniła pierwsza wersja T9 bez i od Ti.?

Mógłbym zestawić je jako parę czy różnica jest znaczna i nie ma sensu w ogóle myśleć o starym modelu?.. 

Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

do Denona (subwoofer out) przez cinch i do suba żeby były efekty zapisane w filmach na kanale LFE oraz kablem speakon łączysz suba do zacisków Music Hall do stereo (przy czym w kinie sub oprócz sygnału LFE będzie grał dodatkowo jak w stereo - tj wspomagając przednie kolumny) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny raczej ustaw na small, fronty - to zależy, możesz na small i large, ale przy przy takim ustawieniu - amplituner jakp preamp, bezpieczniej ustawić na large, bo nie zawsze to co oglądasz i słuchasz ma dźwięk w kanale LFE, w rezultacie byłby obcięty dół mimo suba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie co do subów s/510 i s/812. Na czuja do mojego pokoju powinny wystarczyć 2x s/510 (21m2, aczkolwiek odsłuch jest w poprzek nie wzdłuż pokoju). Jednak czy nie ma jakiejś różnicy w tonacji między tymi dwoma modelami? Wszędzie czytam że bas w s/510 jest 'zwarty' ale czy nie dzieje się to kosztem masywności? Jeśli chcę mieć bardziej efekt 'live' to czy nie powinienem spróbować mimo wszystko z 2x s/812?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem do testów jeden s812 i poprawa brzmienia moich monitorów była niesamowita. Owszem, miałem niekiedy wrażenie że te niższe tony są trochę bardziej po stronie suba ale generalnie mogła to być też autosugestia bo jednak spory klocek tam stał. W każdym razie doszedłem do wniosku że jeden sub jest wystarczająco dobry a w założonym budżecie mogę sobie pozwolić na carbon special :] Jeśli chodzi o s812 jest super ale w jakichś 20% przypadków trochę bas się rozłazi, mam nadzieję że carbon już ujarzmi go perfekcyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, artiz_ napisał:

Dzień dobry, zakupiłem tel t5i do wzmacniacza lampowego 300B.

Czy u was też subwoofer przechodzi w stan czuwania(czerwona dioda ) dapiero po 20 minutach od wyłączenia wzmacniacza ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Jakoś tak podobnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam_P napisał:

Pytanie może trochę prowokacyjne ale pewnie są osoby, które testowały oba suby. Mam na myśli porównanie HT 1205 vs. SVS SB-2000. Chcę nabyć 2 sztuki do grania z Focalami Aria 948 i szukam informacji z tzw. "pierwszej ręki". z góry dziękuję. 

A ten HT nie jest przypadkiem do kina, raczej do muzyki nie bardzo się nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam_P napisał:

Według opinii "fachowej prasy" nazwa jest lekko myląca. HT sugeruje zastosowanie w kinie ale zamknięta konstrukcja oraz testy wskazują, że w systemach stereo sprawują się bardzo dobrze.

HT jak sam skrót wskazuje Home Theater, sub dedykowany jest do kina. Jeśli chcesz wykorzystać to do słuchania muzyki to jak uważasz, ja bym poszedł w serie T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Adam_P napisał:

Masz racje nazwa wskazywałaby jednoznacznie ale seria T też ma takie odniesienie. Ze względu na to że szukam w miarę akceptowalnego kompromisu pytam o Wasz doświadczenia. Parametry na papierze przemawiają za SVS ale papier zniesie wszystko 🙂

 

Miałem u siebie REL serię Ti9 i Ti5 i SVS 2000 oraz 3000.

Aby dokonać dobrego wyboru warto wypożyczyć sobie jednego REL-a i jednego SVS-a jednocześnie i posłuchać we własnym systemie i własnym pomieszczeniu. Ja po takich testach kupiłem w ciemno RELe serii S 🙂 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2022 o 14:24, maciekplacek napisał:

A ten HT nie jest przypadkiem do kina, raczej do muzyki nie bardzo się nadaje. 

Nadaje się też do stereo bardzo dobrze (jakość basu), tylko nie ma wejść speakon ani głośnikowych, więc do wzmacniacza stereo (jeśli nie ma pre outu) może być problem podłączyć. 

Do kina Rela w ogóle nie opłaca się kupować, za słabe zejście i moc w kontekście ceny. Lepiej SVS lub BK, XTZ itp. Chyba że ktoś ma mieszkanko w bloku i nie może drażnić sąsiadów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serię S brałem pod uwagę podobnie jak T13 ultra ale doszedłem do wniosku, że system dwóch subów może słabszych/tańszych będzie bardziej efektywny. Z drugiej strony muszę dbać o budżet 🙂 

Pomieszczenie mam w miarę ustawne i spore ok. 40m więc podejrzewam, że system jaki wymyśliłem 5.2 oparty o Arię 948 i dwa dobrej jakości sub zasilane Anthem MRX 1120 musi dać radę. Reszta to kwestia kalibracji. 

Sąsiadów nie mam więc przyjemność drażnienia niestety odpada.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na stronie producenta jest narzędzie do dopasowywania głośników i pomieszczenia.

Nie ma na liście modelu kolumn które użytkuje więc wybrałem dwie opcje:

1. Monitor Audio Silver 500 - tutaj narzędzie podpowiedziało Rel t9/x

2. Monitor Audio Bronze 6 - tutaj narzędzie podpowiedziało Rel ht/1003

Użytkuje Monitor Audio Bronze 500 6G (zestaw stereo), pomieszczenie to salon (ok. 24m2) i jest otwarty na komunikacje ze schodami na piętro (ok. 8,5m2) oraz jadalnie (ok. 11,5m2).

Kolumny grają dobrze średnicą, ładną górą.. na dole brakuje im zejścia, zwłaszcza przy słuchaniu hip hop.

Nastawiony byłem na Rel t7 (i lub x), tu poczytałem o łączeniu dwóch subwooferów (ciężko będzie znaleźć miejsce dla drugiego), a narzędzie producenta podpowiada zupełnie inne rozwiązanie... tym bardziej HT, którego zastosowanie jest przewidziane dla Kina Domowego.

Sugerować się tym co producent podpowiada?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na niezbyt dobre ustawienie kolumn, które powoduje zapaść / znoszenie basu. Bo Rel t7 czy HT1003 sam w sobie niewiele doda zejścia / mocy kolumnom mającym 2x 8", chyba że będzie miał odpowiednie, lepsze miejsce niż kolumny teraz. Jeśli oczekujesz jakiegoś konkretnego, mocniejszego uderzenia tego niższego basu, który występuje w muzyce typu rap/hip hop - to Rel raczej średnio wypadnie ze swoim ograniczonym zejściem. Lepiej kupić coś na 12" np BK XXLS400 albo SVS SB2000. Z Rela modele minimum wg mnie to T9 lub HT1205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.