Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@spokojnieDzięki.

 

Gdzieś już kiedyś tutaj czytałem o tym, ale zauważyłem, a raczej usłyszałem, że rel delikatnie brumi, dzieje się tak jak dioda jest w kolorze niebieskim - przy totalnej ciszy w nocy trochę jednak irytuje, jak podgłaśniam go to bardziej słychać to brumienie to normalne czy nadaję się na serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden drobiazg.

Te wszystkie odsluchy, porownania i nastawienia „na ucho“ bez pomocy dodatkowej osoby sa bez sensu (chyba ze mamy subwoofer z pilotem).

To co slysze przy subwooferze, to co innego niz to, co slysze w miejscu odsluchu.
Czyli jeden slucha (w miejscu odsluchu), a drugi kreci galkami (przy subwooferze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Troche dziwna ta procedura opisana przez RELa.
Zaczynaja od glosnosci i czestotliwosci podzialu, a potem opisuja faze/polaryzacje.

Moim zdaniem, trodno wlasciwie dobrac te pierwsze, jesli polaryzacja sie nie zgadza.

Ja bym zaczal od polaryzacji.
Z pamięci, to każą najpierw ustawić fazę, zdecydować, kiedy bas jest pełniejszy i głośniejszy. Następnie zajac się głośnością i odcięciem. Ja tak robiłem zgodnie z ich poradnikiem: The basic steps to setup are phase orientation, corner fine tuning, orientation, and final settings

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

[mention=79983]spokojnie[/mention]Dzięki.
 
Gdzieś już kiedyś tutaj czytałem o tym, ale zauważyłem, a raczej usłyszałem, że rel delikatnie brumi, dzieje się tak jak dioda jest w kolorze niebieskim - przy totalnej ciszy w nocy trochę jednak irytuje, jak podgłaśniam go to bardziej słychać to brumienie to normalne czy nadaję się na serwis?
Czarny kabel podpięty pod minus do wzmaka? Czy wzmacniacz ma uziemienie w ujemnym biegunie czy płynie z niego prąd?

Można też uziemić sub podłączając RCA do nieużywanego gniazda we wzmaku i do LFE (wtedy pokrętło na wyciszona pozycję)

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

Troche dziwna ta procedura opisana przez RELa.
Zaczynaja od glosnosci i czestotliwosci podzialu, a potem opisuja faze/polaryzacje.

Moim zdaniem, trodno wlasciwie dobrac te pierwsze, jesli polaryzacja sie nie zgadza.

Ja bym zaczal od polaryzacji.

Też sądzę, że należy rozpocząć od fazy, bo to ustawienie zerojedynkowe w przypadku RELa. Gdyby zacząć od ustawiania gaina i odcięcia, to po zmianie fazy trzeba byłoby powtarzać strojenie od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2022 o 09:03, Cameyo napisał:

Czarny kabel podpięty pod minus do wzmaka? Czy wzmacniacz ma uziemienie w ujemnym biegunie czy płynie z niego prąd?

Można też uziemić sub podłączając RCA do nieużywanego gniazda we wzmaku i do LFE (wtedy pokrętło na wyciszona pozycję)

 

Sub podpięty od razu pod gniazdko - do wzmaka podpięty High Level tak jak w instrukcji (czarny pod L-) , ale z tego co zauważyłem to nie ma znaczenia, zrobiłem sobie test i odłączyłem High Level i sub delikatnie brumi nawet bez wzmaka , ale tylko wtedy jak się zapala niebieska dioda przy czerwonej totalna cisza, wystarczy przyłożyć ucho do obudowy lub membrany a jak się podgłaśnia to brumienie delikatnie też dostaje większą głośność, przy kompletnej ciszy w nocy wnerwia- z ciekawości skontaktowałem się z relem i wspomnieli, że może brumić stąd pytanko do was jako posiadaczy czy też występuję u was taki objaw? Wcześniej miałem t7x i nie przypominam sobie tego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, SlaveNoise napisał:

 przy kompletnej ciszy w nocy wnerwia- z ciekawości skontaktowałem się z relem i wspomnieli, że może brumić stąd pytanko do was jako posiadaczy czy też występuję u was taki objaw? Wcześniej miałem t7x i nie przypominam sobie tego efektu.

Mam dwa REL S2 i gdy się przyłoży ucho to delikatne brumienie słychać. Wzmacniacze w nich są impulsowe, a pamiętam, gdy miałem T9i i T5i to były słyszalne dużo bardziej (szum), bo tam są tradycyjne analogowe wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też model T9x i brumi z podłączeniem pod wznak, bądź kompletnie bez połączenia - ale tylko na niebieskiej diodzie ( rel potwierdził, że może pojawić się taki efekt nazwał to slight buzz, ale czy to jest ten sam dźwięk co ja słyszę to już musiałby jakiś ekspert sprawdzić )dodam, że mam nową elektrykę w ścianach - gdzieś na forach również spotkałem się z opiniami brumienia, ciekawe od czego to zależne, słabe wykonanie ? Ogólnie zazdro, że wasze modele siedzą cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SlaveNoise napisał:

 Ogólnie zazdro, że wasze modele siedzą cicho.

Nie bardzo wierzę, aby te suby nie wydawały z siebie żadnego dźwięku. Myślę, że jest to bardziej kwestia tego gdzie sub stoi i z jakiej odległości go słuchamy.  Proponuję mały eksperyment tym, którzy twierdzą, że ich urządzenie nie generuje żadnych dźwięków. Niech przybliżą ucho do membrany następnie, włączą i włyączą suba (musi to być tryb pracy, a nie uśpienia), myślę, że coś będzie słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla najbardziej wymagających dwa nowe subwoofery w ofercie REL - model No.31 oraz No.32.

 

46FE7978-10E2-4FF7-81F3-E2ECD411ACAF.jpeg

00387891-785D-4B62-B939-4129B3B5D97C.jpeg

C9793014-71A6-481C-A444-CC7509D28C58.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2022 o 14:41, mojave napisał:

Nie bardzo wierzę, aby te suby nie wydawały z siebie żadnego dźwięku. Myślę, że jest to bardziej kwestia tego gdzie sub stoi i z jakiej odległości go słuchamy.  Proponuję mały eksperyment tym, którzy twierdzą, że ich urządzenie nie generuje żadnych dźwięków. Niech przybliżą ucho do membrany następnie, włączą i włyączą suba (musi to być tryb pracy, a nie uśpienia), myślę, że coś będzie słychać. 

Można sobie taki eksperyment zrobić, tylko co on wnosi? Sub na pewno nie jest bezgłośny, ma w środku trafo, które może być słyszalne mniej lub bardziej kiedy się przyłoży ucho do obudowy lub membrany. Tylko że to jest właśnie eksperyment i szukanie problemu niejako na siłę. Występujący brum lub przydźwięk słyszany w normalnych warunkach odsłuchowych byłby problemem realnym.

Kolega SlaveNoise pisał o uciążliwym brumie, który go drażni i powiększa się wraz ze wzmocnieniem sygnału. Pytał czy my tak też mamy. Sprawdziłem, mój sub nie ma takiej uciążliwości ani z bliska ani z daleka, nawet podkręcony prawie do maksa.

W dniu 15.09.2022 o 20:04, SlaveNoise napisał:

Sub podpięty od razu pod gniazdko

Sprawdź polaryzację gniazdka, może (szczególnie jeśli masz podwójne) to tu jest problem. Pisałeś, że brumi sam z siebie, nawet bez połączenia ze wzmacniaczem, więc to nie wpływ sygnału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spokojnie A więc tak: rel delikatnie brumi tzn słychać transformator czy nie jak to się nazywa fachowo jak pracuje i z tym da się żyć bo rozumiem ze to normalny dźwięk, ale nie daje mi spokoju jedna rzecz i tu mała prośba do użytkowników T9x czy może tez taki motyw się u was pojawia mianowicie i czy możecie sprawdzić u mnie objawia się to tak :

Jeśli macie ustawiana poprawnie fazę to teraz dajecie odcięcia na maksa oraz volume na maksa na relu wszystko na niebieskiej diodzie ( wzmak wyłączony ) wtedy pojawi się jakiś taki dziwny dziwek, jakby sprzężenie nie wiem jak to nazwać , ale buczy tak delikatnie, słychać to jak przyłozycie ucho -  jak będziecie sciszac vol buczenie maleje i teraz najważniejsze, przelaczcie fazę na tych ustawieniach (niebieska dioda wzmak wyłączony ) odcięcie na maksa i vol tez na maksa to u mnie po chwili jest masakra, aż się wystraszyłem , pojawia się dość mocne buczenie na cały pokój  no to już chyba nie jest zbyt normalny zabieg - przy włączonym wzmacniaczu na obu fazach i korekcji vol oraz cros na maksa pojawia się buczenie ale delikatne jak opisałem wyżej.

Edytowane przez SlaveNoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Podpiąłem jeszcze raz wszystkie kable również do wzmacniacza i dzisiaj rana nie miałem tego najmocniejszego przygłosu przy zmienianiu fazy, ale pozostało brumienie zwiększające się delikatnie przy crosie na max oraz na volume na maks jak się przyłoży uchu, spróbuje to jakoś nagrać to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Podpiąłem jeszcze raz wszystkie kable również do wzmacniacza i dzisiaj rana nie miałem tego najmocniejszego przygłosu przy zmienianiu fazy, ale pozostało brumienie zwiększające się delikatnie przy crosie na max oraz na volume na maks jak się przyłoży uchu, spróbuje to jakoś nagrać to wrzucę

 

edit: nie wiem dlaczego wrzuciło dwa takie same posty, szkoda, że nie ma opcji usuń...

Edytowane przez SlaveNoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć jestem nowy na forum. Dodam od siebie, że mam ten sam problem z moim T-1. Oddałem do lokalnego serwisu gdzie usłyszałem, że transformator do wymiany. U mnie buczenie jest już słyszalne przy pozycji crossover 5 „klików” od zera. Sprawdzałem z innym kablem speakon, z innym wzmacniaczem i przy instalacji elektrycznej w innym budynku i raczej to nie są przyczyny. (Mam drugiego sprawnego T-1 do porównania). Mam nadzieję, że trochę to pomoże w ustaleniu przyczyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria subwooferów RELHT1003 MkII i HT1205 MkII.

Nowości w nowej serii:

  • Nowy design, nowe wykończenie kolorystyczne, nowa obudowa,
  • Nowe głośniki, nowe ustawienia wzmacniacza, nowe filtry,
  • 6 do 9 dB głośniejsze oraz szybsze ,
  • Jeszcze lepiej kontrolowana moc ciągła wzmacniacza.

Szczegóły oraz oferta handlowa dostępne pod linkiem.
Nowa seria subwooferów REL HT MkII dostępna będzie w sprzedaży już w listopadzie.

Dla zainteresowanych zakupem obecnej serii REL HT, która dostępna będzie jeszcze przez około pół roku, przygotowaliśmy specjalną ofertę. Wystarczy podczas składania zamówienia wpisać kod promocyjny SUBWOOFERYHT i skorzystać z promocji.
Subwoofery objęte ofertą specjalną dostępne są pod linkiem.
Oferta promocyjna aktualna do 31 października 2022 roku lub do wyczerpania zapasów.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

rel_ht_01.jpg

rel_ht_02.jpg

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii seria HT dedykowana jest systemom kina domowego, ale seria wcześniejsza doskonale radziła sobie w stereo a nowa zapowiada się jeszcze lepiej - zobaczymy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałbym poznać Wasze zdanie bo nie jestem specjalnym fanem subwooferów. Czy istnieje zasadność wymiany t5i na t9i, ewentualnie dodania do systemu jako drugi? Pokój 20m2. Tylko muzyka. Mam wątpliwości czy to nie za duży gabaryt na takie małe pomieszczenie. Nie chcę aby bas był dudniący, rezonujący, przeciągający i zalewał resztę pasm. 

Pytam tylko dlatego bo mam okazję kupić w satysfakcjonującej cenie. Warto czy odpuścić temat? Basu mi nie brakuje, bardziej liczę na poprawę jego jakości i spektakularności. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.