Jump to content
IGNORED

Kolumny podstawkowe 4-6 Ohm o wysokiej skuteczności

shosiu

Recommended Posts

Witam,

Planuję wymienić standardowe kolumny w miniwieży JVC FS-SD5R na coś lepszego - te obecne mają 8cm głośnik i nie produkują zbyt dużo niskich tonów. Wiem, że niektórym wyda się to bez sensu, jednak dla mnie ma to sens - wieżę tą uważam za "dizajnerski" majstersztyk (można było ją zobaczyć np. w filmie "Ja, robot"), a i podobno wg informacji z niektórych for internetowych miała ona niezłe "bebechy" jak na miniwieżę. W związku z tym, że wzmacniacz ma niedużą moc - 19 Wat przy 4 Ohm - szukam kolumn 4-6 Ohmowych, najlepiej też o jak najwyższej skuteczności. Chciałbym na to przeznaczyć nie więcej niż 800-900zł, używane też wchodzą w grę. Z tego co zdążyłem się zorientować, większość monitorów jest 8 Ohm, stąd właśnie prośba do was o pomoc w znalezieniu czegoś o niższej impedancji. Z góry dzięki.

Zwróć proszę uwagę na monitory Klipsch KB-15 (http://www.q21.pl/klipsch-kb-15.html). Są to kolumny 8 omowe, które jednak mają bardzo wysoką skuteczność, są łatwe do napędzenia nawet przez słaby wzmacniacz i przede wszystkim grają dźwiękiem otwartym, bardzo dynamicznym, przestrzennym. Moim zdaniem byłbyś z takiej konfiguracji zadowolony.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Jest tu chyba jakieś niezrozumienie. To że na sprzęcie masz podaną moc w odniesieniu do 4 Ohm NIE OZNACZA że powinieneś podłączać tylko kolumny 4 Ohmowe !!! Wprost przeciwnie. Kolumny 8 Ohmowe są ŁATWIEJSZE DO WYSTEROWANIA. Ty POWINIENEŚ właśnie szukać kolumn 8 Ohmowych, bo wzmacniaczowi o tak słabych parametrach łatwiej będzie je napędzić !!! Co do skuteczności zgoda - powinna być jak najwyższa. I pamiętaj że skuteczność 91 dB przy kolumnach 8 Ohmowych jest odpowiednikiem skuteczności 94 dB przy głośnikach 4 Ohmowych - to kolejny argument za tym że powinieneś szukać głośników 8 Ohmowych !

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.