Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam kolumn


Piotr Zalewa

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze kolumn.

Mój obecny system:

 

Gramofon Pro-ject Debut III (+ akrylowy talerz i wkładka Ortofon 2M Red)

Przedwzmacniacz VAL E10 (lampa)

Wzmacniacz kinowy Denon AVR 1713

Głośniki Tonsil Focus (5.1)

 

W tej chwili nie chcę zmieniać wzmacniacza, niestety nie ma on wyjścia pre i ewentualny zakup końcowki mocy muszę odłożyc.

Zauważyłem duże zmiany w dźwięku przy ulepszaniu źródła i dokupieniu przedwzmacniacza lampowego.

Myślę, że zmiana kolumn również dużo da. Chciałbym jednak dowiedzieć się jaka powinna być skuteczność kolumn, by Denon sobie z nimi poradził. Kolumny w przyszłości mogą być użyte w osobnym systemie audio z nieznanym jeszcze wzmacniaczem.

 

Salon ma jakieś 24m2 jest z jednej strony otwarty na kuchnię i korytarz, a z drugiej są okna na prawie całej długości. Nie są to idealne warunki. Zależy mi zwłaszcza na polepszeniu stereo (i basów, bo na tych Tonsilach bez włączenia subwoofera ich nie ma).

 

Myślę o kolumnach podłogowych używanych. Budżet to 2500 zł, chętnie zapłacę mniej jeśli np. okaże się, że przy tym wzmacniaczu nie uzyskam dużego polepszenia dźwięku niż z kolumn za powiedzmy połowę tej ceny. Także ewentualnie więcej, gdy okaże się, że słuchać na nich będę i za 10 lat. Dobrze byłoby gdyby kolumny miały maskownice ze względu na małe dzieci. Chętnie też użyłbym konstrukcji polskiej, mam zagranicznych znajomych, których chętnie zaskakuję produktami polskimi (takie hobby). Nie jest to jednak najważniejsza cecha.

 

Słucham chętnie wszystkiego. Ostatnio Fuck Buttons, The Knife, Siekiera, Smashing Pumpkins, Primus, Portishead ale nie gardzę jazzem, czy jakimś Vivaldim.

 

Szukając po allegro znalazłem takie rzeczy:

1. DIY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Gdzie podoba mi się kształt i opis użytych głośników, a maskownice moge pominąć, ze względu na cenę

2. B&W DM 602.5 S3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bo u właściciela gra z moim wzmacniaczem

3. TANNOY MERCURY V4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za wygląd

4. Avcon Suestado

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) niestety poza budżetem, a brak maskownicy nie pozwala mi na szaleńczy zakup (moje dzieci są "szkolone" ale przychodzą goście ze swoimi pociechami).

 

Jak widać jestem totalnie w kropce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z tego co piszesz, to podstawowym problemem jest akustyka pomieszczenia. Przyznam szczerze, że właśnie od tego bym zaczął.

Drugą sprawą jest ograniczenie systemu ze strony amplitunera. Zastosowanie nawet bardzo dobrych kolumn niestety będzie ograniczane przez Denona.

Zakładając w przyszłości zmianę amplitunera, proponowałbym zwrócić uwagę na polską konstrukcję Audio Academy Phoebe III. Basu nie będzie wyraźnie więcej niż w aktualnym systemie, natomiast jakość dźwięku ulegnie ogromnej poprawie. Dobrze sprawdzić się także powinny kolumny Indiana Line Tesi 560 (http://www.q21.pl/indiana-line-tesi-560.html) oraz jeśli lubisz brzmienie dynamiczne, Definitive Technology BP6 (http://www.q21.pl/definitive-technology-bp-6-dostawa-gratis.html).

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzyki : Paradigm

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzyki : Paradigm

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Fajna kolumna,szkoda tylko że jedna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w kropce? Moim zdaniem, nawet gdyby były za te pieniądze dwie 9v6, to brałbym w ciemno te DIY. Zresztą nie wiem, jaki dźwięk Ci odpowiada, ale każdy z radzących ma swoje pomysły na dźwięk i na zrobienie czasem nawet "interesu życia" na jakimś naiwniaku. Jak możesz posłuchać, to co innego, ale w ciemno to naprawdę nie wiadomo, co robić.

Najlepiej byłoby nawiązać IMHO kontakt ze sprzedającym te DIY, żeby podał zmierzone ( in room powinno być z 50 Hz ) pasmo tych kolumn z dołu. To dałoby przynajmniej nadzieję, że nie będzie potrzebny od razu subwoofer. O resztę byłbym spokojny, jeśli zachował przynajmniej dobre podstawy projektowania, montażu i pomiarów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie DIY jakie miałem do tej pory były beznadziejne - wbrew optymistycznym opiniom wypisywanym na forach przez ich twórców. Mogą grać - mogą nie grać. Ruletka.

I do rocka 1 głośnik - słabo to widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie DIY jakie miałem do tej pory były beznadziejne - wbrew optymistycznym opiniom wypisywanym na forach przez ich twórców.

 

Ja wręcz przeciwnie :-). Klony mite trochę mnie rozczarowały brakiem basu, ale za to nadrobiły świetną sceną :). Sprzęt najlepiej odsłuchać przed zakupem. Jako sprzedający zawsze zachęcam do odsłuchu. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy sprzedawcy mają z tym problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. DIY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Gdzie podoba mi się kształt i opis użytych głośników, a maskownice moge pominąć, ze względu na cenę

Lepszym wyborem jest to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie mniej spróbowałbym podjechać aby ocenić samemu je wizualnie.

Miałem styczność z tymi kolumnami (wykonał je w garażu mój znajomy). Nie mniej nie jest to wykonanie firmowe.

 

Wszystkie DIY jakie miałem do tej pory były beznadziejne - wbrew optymistycznym opiniom wypisywanym na forach przez ich twórców. Mogą grać - mogą nie grać. Ruletka.

I do rocka 1 głośnik - słabo to widzę.

Kupowanie na podstawie opinii firmowych kolumn może być jeszcze bardziej bolesne. Nie słuchając sprzętu fabrycznego, jesteśmy w 3/4 przypadkach skazani na charkę w kształcie uśmiechu, podbita górę, wycofaną średnicę i do tego podbity bas. DIY może nie wyglądać jak fabryczny zestaw, ale wtedy taki produkt też kupuje sie po cenach głośników albo niżej kosztów budowy. Za dobre diy trzeba zapłacić niestety, ale ma się tą pewność że jest to wykonane jak firmowa konstrukcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo konstrukcji się u mnie przewija, ciągle chodze po salonach i sklepach z "tańszymi" produktami audio. Śmiam twierdzić, że jak coś jest zrobione z głową to śmiało może konkurować z tym co w sklepie, nie wspominając o tym, że cena wykonania jest dużo niższa... Z resztą czy kolumny firmowe nie tworzą ludzie..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dyskusję i porady. Kupilem te DIY i bardzo ladnie graja :) Nawet żona zadowolona.

 

Tyle, że dokupiłem też wzmacniacz Onkyo A 8850

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i chcialbym sie podpiac pod temat jesli mozna.Mianowicie mam kilka wzmacniaczy i poszukuje opini na temat kolumn. Czy Pioneer hpm 100 bedzie gral dobrze z ktoryms z ponizej wymienionych wzmacniaczy? Kenwood KA 9150,Yamaha CA 2010,Accuphase E 202 i E303X . Najbardziej zalezy mi na Accuphase E 303X bo uzywam go najczesciej.Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem te DIY i bardzo ladnie graja :)

Co dokładnie kupiłeś jeśli nie jest to tajemnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taż można kliknąć i już:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A gdyby jednak już nie było już strony, to przepiszę Ci podstawy: Podłogowe, pochylone do tyłu 7 stopni, seas P17RCA, seas 25TFF, podział 12 dB/ oct - 2,8 kHz, front 4,2 cm, reszta 2 cm MDF, zwrotnica z przyzwoitych elementów ( polink ).

Reszta w odsłuchach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audioburak dzięki

 

@dolphin123 ten seas to chyba nie jest P17RCA a P17RCY, bo tego RCA to nigdzie nie znalazlem. A szukałem, ponieważ kopułka przeciwpyłowa była w połowie odklejona. Skleiłem i jest bomba, ale trochę zimnego potu po szyi mi popłynęło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.