Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer PD-8030


lisek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem od3 miesięcy lat Pioneerka PD-8030

Bardzo mało informacji jest o nim w Sieci, To co udało mi się znaleźć przedstawię poniżej.

jednak najpierw napiszę o co chodzi w temacie - chciałbym przede wszystkim sklasyfikować ten sprzęt ocenić Go pod względem jakości - ewentualnie przyrównać do innego Playera , uzyskać podpowiedzi co można by jeszcze zmienić.Ocena trybie Forma Compact disk player Pickup 3 półprzewodnikowy laser system DA konwersja 16-bit linear linia Charakterystyka przenoszenia 4 Hz - 20 kHz, ± 0,3 dB SN stosunek (EIAJ) 100dB lub więcej Zakres dynamiki (EIAJ) 96dB lub więcej Separacja kanałów (EIAJ) 94dB lub więcej Drżenie i trzepotanie (EIAJ) Poniżej granicy pomiaru (± 0,001% W.Peak) THD (EIAJ) 0,003% lub mniej Napięcie wyjściowe (EIAJ) 2V ± 0.5V Liczba kanałów Dwa kanały (stereo) Źródło zasilania AC100V, 50Hz/60Hz Zużycie energii 12W Wymiary Szerokość 457x Wysokość 94x głębokość 310 mm Waga 5,8 kg Dodatek Pilot zdalnego sterowania CU-PD004

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jakiej klasy zalicza sie to CD? chce wiedzieć o nim jak najwięcej ,prosze Was o info.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowany jest na kośćiach Sony tj. CX20152 – CX23034,laser pochodzi od Pioneera -czyli trudno dostępny,ale cedek ogólnie ładny.

 

 

Zbudowany jest na kośćiach Sony tj. CX20152 – CX23034,laser pochodzi od Pioneera -czyli trudno dostępny,ale cedek ogólnie ładny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest on chyba wartościowy ? co.

Zależy w jakim jest stanie i dla kogo .

Sam bym się bał kupić tak stary CD z niedostępnym laserem .

Tu więcej fotek :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie licz też ze zagra lepiej od choćby Arcama rDACa którego można wyrwać za około 1000zł .

 

Skoro dałeś temat w zakładce DIY to rozumiem że chcesz coś w nim pogrzebać . Nie bardzo widzę sens wkładania dużych pieniędzy w coś do czego z częściami krucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już starocia,to na jakimś dostępnym laserze np.kss 150(nowe to kss210 stosunkowo tanie i łatwo dostępne).Najczęsciej w Denonach,Sony,i Kenwoodach,często były montowane kośći Dac na jakimś BurrBrown.Do tego przerobić wyjście na stopień lampowy i można się cieszyć dobrym dzwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Miałem tego Pioneera , a raczej dwa czarnego i srebrnego. W klasie 10 cio stopniowej dalbym mu 10 za ,,,,, wygląd i tyle jego zalet. Jest to tak zły CD że cieżko znaleźć gorszy. Ale do rzeczy : Sprzęt ma swietny napęd i pomimo 25 lat nadal czytał wszystko oprócz płyt chodnikowych , jednak dźwięk jaki sie wydobywał z niego to już inna historia. Totalny brak przestrzeni ,a wręcz zawężenie jej do tego stopnia że najniższe modele Sony były 100x lepsze. Poza tym oba odtwarzacze obcinały niektóre pasma częstotliwości tak że głuchy usłyszałby różnicę . Jedynie co dało się zaakceptować to niezła dynamika dźwięku ładny bass . Jak go podłączyłem to żona która bardzo rzadko slucha muzyki od razu stwierdziła że dźwięk jest sciśnięty i bez przestrzeni. Szkoda że tak ładny CD gra tak słabo. Z racji wykonywanego zawodu (serwis RTV ) często wożę do domu naprawiony sprzęt i testuje kilka dni . Jak do tej pory tak słabego i fałszującego dźwięk CD jeszcze nie spotkałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Miałem tego Pioneera , a raczej dwa czarnego i srebrnego. W klasie 10 cio stopniowej dalbym mu 10 za ,,,,, wygląd i tyle jego zalet. Jest to tak zły CD że cieżko znaleźć gorszy. Ale do rzeczy : Sprzęt ma swietny napęd i pomimo 25 lat nadal czytał wszystko oprócz płyt chodnikowych , jednak dźwięk jaki sie wydobywał z niego to już inna historia. Totalny brak przestrzeni ,a wręcz zawężenie jej do tego stopnia że najniższe modele Sony były 100x lepsze. Poza tym oba odtwarzacze obcinały niektóre pasma częstotliwości tak że głuchy usłyszałby różnicę . Jedynie co dało się zaakceptować to niezła dynamika dźwięku ładny bass . Jak go podłączyłem to żona która bardzo rzadko slucha muzyki od razu stwierdziła że dźwięk jest sciśnięty i bez przestrzeni. Szkoda że tak ładny CD gra tak słabo. Z racji wykonywanego zawodu (serwis RTV ) często wożę do domu naprawiony sprzęt i testuje kilka dni . Jak do tej pory tak słabego i fałszującego dźwięk CD jeszcze nie spotkałem .

 

Witam ja go mam i przestrzeń i dżwięk jaki wydobywa jest rewelacja , nic nie obcina ,jak podłancza się go do byle czego to takie są efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja go mam i przestrzeń i dżwięk jaki wydobywa jest rewelacja , nic nie obcina ,jak podłancza się go do byle czego to takie są efekty.

 

Witam

 

Chłopie nie osmieszaj się i swojego sprzętu . No chyba że chcesz się pocieszyć. 2o lat testuje sprzęt rtv - z kim chcesz dyskutować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - kolega jak sam pisze jest szczęśliwym posiadaczem a Wy zepsuliście wszystko

trzeba się było zachwycać :)

przy okazji - wzmacniacz mam pioneera, ale cd to już harman

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chłopie nie osmieszaj się i swojego sprzętu . No chyba że chcesz się pocieszyć. 2o lat testuje sprzęt rtv - z kim chcesz dyskutować ?

 

To że naprawiasz i testujesz nie oznacza wcale że znasz się na dżwięku ten model Pioneera PD-8030 był 1986 r flagowym modelem nie sądze by inżynierowie z Pioneera coś przeoczyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że naprawiasz i testujesz nie oznacza wcale że znasz się na dżwięku ten model Pioneera PD-8030 był 1986 r flagowym modelem nie sądze by inżynierowie z Pioneera coś przeoczyli.

Nie oznacza ,ale jednak sie znam .

Przeoczyli ? Oni byli ślepi ............o przepraszam głusi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

No to znowu trafiłem na psedu speca od audio w stylu Reduktora Szumu... waciki i słuch wróci.

 

Nie oznacza ,ale jednak sie znam .

Przeoczyli ? Oni byli ślepi ............o przepraszam głusi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Nie kompromituj się.

 

Mam ten CD od kilku lat. Służy najlepiej ze wszystkich do odsłuchu płyt, a trochę (setkami) ich co miesiąc przewalam i powiem ci staruszku... jesteś głuchy! Nie będę wchodził w szczegóły, bo trzeba mieć kogoś na poziomie do rozmowy ale już sam wbudowany w nim wzmacniacz słuchawkowy robi tyle, że chociażby z tego względu warto mieć ten model Pioneera na stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można samemu porównać i sprawdzić czy przez tyle lat nie zrobiono nic lepszego i tańszego. Podłączyć jakiś dac na np. AK4490, PCM179x, SABRE i np. z jakimiś wyjściami na lampach i usłyszeć czy rzeczywiście jest taki cudowny w porównaniu do zew daca bo ja nie wiem nie słuchałem tego cdka. Bardzo ładny jest to fakt :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten CD od kilku lat. Służy najlepiej ze wszystkich do odsłuchu płyt, a trochę (setkami) ich co miesiąc przewalam i powiem ci staruszku... jesteś głuchy! Nie będę wchodził w szczegóły, bo trzeba mieć kogoś na poziomie do rozmowy ale już sam wbudowany w nim wzmacniacz słuchawkowy robi tyle, że chociażby z tego względu warto mieć ten model Pioneera na stanie.

A w jakie szczegóły ty możesz wchodzić jak ty nie masz pojęcia o dzwięku. Cena tego złomu na allegro jest odzwierciedleniem jakości tego cd. Tak wiem to jest jeszcze nieodkryta perełka.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

No to kolego serwisancie ,electrocompaniet ecd i audionet cd v2 to przy nim grają jak boomboxy,pierwszy bez życia ,srodkiem i szaro a drugi jasno ,nijako .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.