Jump to content
IGNORED

Kto z Was jest zmuszony uzywać balansu we wzmacniaczu?

boro53

Recommended Posts

Mam do Was pytanie jak w tytule.

Posiadam wzmacniacz NAD C356 i jestem zmuszony używać balansu, bo przy zrównoważeniu kanałów ustawionym na 0 mam całą scenę przesuniętą w prawo. Szczególnie denerwujące jest to, że szczególnie wokale słyszę jakby z prawego głośnika.

Zastanawiam się jaka może być tego przyczyna? Mam sporą rogówkę dosuniętą do lewej strony pokoju na ścianie przeciwnej do głośników. Czy to ona pochłania część decybeli z lewej kolumny? Ktoś z Was też tak ma?

Czesc Boro, kope czasu od imprezy w Pabianicach minelo i widze ze jednak kupiles nowy piec.

Pare dni temu zmuszony zostalem uzyc pokretla balansu we wzmacniaczu. Zona wywiesila pranie na suszarke stojaca w naszym salonie na wprost prawej kolumny - stad ta korekta. Gdybys gral z gramofonu powiedzialbym Ci, zebys sprawdzil ustawienie wkladki i sily antyskatingu ;-) Rogowka? Tak gadaja ludzie z Gornego Slaska. Kiedys nie wiedzialem o co kaman gdy zobaczylem ogloszenie w internecie "Sprzedam rogowke". Pomyslalem wtedy ze moze i siatkowke i teczowke by tez sprzedal ;-) Zrob szkic swojego pomieszczenia z meblami, to sie pomysli co jest nie tak. A na starym piecu bylo OK?

"Life is too short for boring HiFi..."

1. Odłącz kolumny od kabli i zamień miejscami podpinając w nowym miejscu - zdiagnozujesz ew. uszkodzenie kolumn

2. Zamień kolumny miejscami bez odłączania kabli - zdiagnozujesz albo niewłaściwą akustykę pomieszczenia, albo uszkodzenie wzmacniacza

3. Pożycz i podłącz inny wzmacniacz - zdiagnozujesz ew. uszkodzenie wzmacniacza

Kable też sprawdź,miałem przesuniętą scenę w lewo ,po sprawdzeniu wszystkiego okazało się,że w jednym IC XLR jeden z lutów był nie halo po poprawieniu wszystko wróciło na swoje miejsce.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Po prostu brak symetrii w pomieszczeniu... a balance jest po to, aby go użyć :) Prawidłowo kalibrując potencjometr balansu powinieneś posiadać we wzmacniaczu przycisk mono/stereo, jeśli takowego nie posiadasz, użyj "odwrotnie" przewodu typu Y do subwooferów, podłączając sygnał pod oba kanały wzmacniacza jako monofoniczny. Dopiero wtedy masz jasną sytuację co do referencji panoramy zestawu. Dźwięk powinien dobiegać idealnie ze środka (jeśli tak jest - nie używamy balansu, to wina odtwarzacza, okablowania, bądź utwór został tak nagrany, zaś jeśli dźwięk nie dobiega z centrum - należy skorygować balansem).

• 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.