Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny - około 20k


bullet2

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli pokój jest 50m2 to meggie można nieźle ustawić - potwierdzam zachętę Piopio

- słuchałem takich w Krak w starej kamienicy - 7x6x3,5 wysoko -

duże zespoły orkiestrowe po prostu rozsiadły się w pokoju :)

 

- napędzane monoblokami musical fidelity (klasa A) - wersja 65 Wat

- a więc nie takie znowu strasznie mocarne te mono były jak to nieraz bywa sugerowane do magnepanów

- ważna jest jakość watów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam PMC OB1i - rewelacyjnie oddają wokale i instrumentaria jazzowe. Słyszałem je w zestawie z Linnem Klimaxem i końcówką Brystona 4B SST2 i do dzisiaj jestem pod wrażeniem tego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMC często łączy się z końcówkami Brystona. Ponoć to dobre połączenie. Nie wiem czy tak się robi bo faktycznie tak jest najlepiej czy może gdzieś w UE jest wspólny dystrybutor obu marek i tak mu łatwiej ale kilka razy już widziałem takie połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym usłyszeć Wasze opinie co do zakupu kolumn za około 20tyś zł. Dotychczas słuchałem Bowers 804d, Focal 1008 Be, Sonus Faber Liuto, ProAc D38. Najbardziej odpowiadał mi dźwięk Bowersów. Co do muzyki to są to różne gatunki, jazz, metal, rock, chillout etc. Pokój odsłuchowy dosyć duży około 50m^2, ale wynajmowany więc ciężko powiedzieć ile tam zabawię. Wzmacniacz jeszcze nie został wybrany (będzie zakupiony później), chociaż bardzo odpowiadałby mi zestaw procesor AV + koncówka mocy lub amplituner. Z kolumn chętnie sprawdziłbym Dali Epicon 6 i może jakieś firmy Thiel chyba że poradzicie coś innego. Pozdrawiam.

 

Słuchałem wczoraj różnych plików na B&W 804 diamond z Devialetem 170 i było naprawdę dobrze. Pomieszczenie w okolicach 20m2 nieźle wytłumione, w którym ww kolumienki "zniknęły", a do tego grały prawdziwym dźwiękiem, no może z małym wypchnięciem przełomu średnich i wysokich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli system w "nieźle WYTŁUMIONYM" pomieszczeniu grał z "wypchnięciem przełomu średnich i wysokich tonów"

To ja ..............dziękuję za taką "muzykę" :)

 

Grało z plików z głośnikowym single wire Nordosta - Blue Heaven, a więc z klasycznym suchotnikiem za pare złotych.

W domu słucham na "wieży" AN i cd De Paraviciniego, całość kablach AN i Harmonix oraz dla zabawy McIntosh MA7000 z Transparentami, a więc ucho mam raczej wydelikacone. Dawno nie słuchałem czego od B&W stąd ta "czujność".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkowicie zmienia Twój pierwszy wpis:)

 

Słucham aktualnie tych B&W 804D w moim pokoiku odsłuchowym 17m2 (większe kolumny B&W niestety się w tej klitce duszą) w systemie MCIntosh MA7000 i EAR/Yoshino Acute III (kabelki Transparent Ref. i IC XLR Kondo) i jest jeszcze lepiej niż z plików :)

Kolumny mają więc spory potencjał, a więc czas podpiąć przyzwoite końcówki Maca MC601 z pre C2300.

McIntosh MA7000

Bowers 804d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.