Jump to content
IGNORED

Zmarł Piotr Orawski - wybitny dziennikarz muzyczny

Jarula

Recommended Posts

Dzisiaj dotarła do nas bardzo smutna i wielce niespodziewana wiadomość - zmarł w wieku 51 lat Piotr Orawski. Wybitny dziennikarz muzyczny i propagator muzyki klasycznej na antenach Polskiego Radia. Twórca wspaniałych Lekcji muzyki.

O muzyce potrafił tak pięknie mówić i pisać. To On zwrócił moją uwagę na Ars Subtilior, Bouzignac`a czy Gesualdo. Dziękuję mu za to.

Panie Piotrze proszę do nas mówić i pisać dalej z tego lepszego świata, gdzie ma Pan dostęp do wszystkich kompozytorów, wszystkich nut i nagrań.

znałem go osobiście. Wielka wiedza i ogromne osłuchanie. Lubił Austriackiego dyrygenta Harnoncourta. Jeszcze wczoraj koleżanka rozmawiała z nim o książce, którą chciał wydać i poprosił ją o sprawdzenie. Dziś dzwonię do niej i zastaję ją podczas pracy nad wspomnianą książką i mówię o śmierci Piotra - nie może uwierzyć, przecież wczoraj rozmawialiśmy razem ale rzeczywiście wyglądał i czuł się bardzo źle.

Dziś słucha Bacha i Mozarta w najczystszej formie i rozmawia z nimi jak to z tym wykonawstwem jest naprawdę. On już wie my nadal wierzymy, że nasze płyty HIP przybliżają nas do tej prawdy.

Wielka szkoda dla Polskiej Muzyki Dawnej i dla melomanów.

Akurat wczoraj znalazłem chwilę czasu żeby popatrzeć w necie gdzie można kupić jego najnowszy 4 tom Lekcji muzyki. A dziś rano w samochodzie słyszę, że zmarł. Szok. Był mniej więcej moim rówieśnikiem. Wydawałoby się, że 51 lat to nie czas na umieranie. Strasznie smutna wiadomość.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.